Šta je novo?

Raiffeisen bank

Meni pinovi i kartice u isto vreme stigli.
 
Počeli su preduzetnicima da naplaćuju po 30-40 dinara za transakcije. Pre je bilo samo 500 kinti mesečno i vozi. Zaslužuju da ih menjam.
 
@ljtruba praktično ni nemaš gde drugde jer svi naplaćuju naloge, ali barem ti neće ići provizija ako uradiš isplatu gotovine na lični pa sa njega plaćaj u ime preduzetnika izmenom podataka platioca.
 
@uji
Мени су наплатили 30 динара за пренос на лични рачун.

Ал гледах около и заиста нема ништа претерано повољније за правна лица у другим већим и иоле поузданијим банкама. Сви наплаћују провизије на налоге и свима је цена државања слична за сличне пакете. Можда може мало да се уштеди ту и тамо, ал ништа довољно битно за цимање.
 
  • Adds to story
Reagovanja: uji
@ikos to je baš bezveze, jer tarifni stav 2 Preduzetnik paketa navodi da je prenos između dva platna računa istog klijenta bez naknade i sasvim je nelogično ako se to tretira kao prenos drugom klijentu, za šta ide naplata od 30 dinara. Utoliko zbog toga što u slučaju posedovanja ličnog računa se na mBankingu uporedo formira i biznis token.
 
@uji

Izgleda da se tretira kao prenos drugom klijentu. Samo se drugi preduzetnički račun tretira kao račun istog klijenta. A da je bezveze, jeste i te kako. No kažem, slično je i kod drugih banaka kad se sve sabere i oduzme. Ima sigurno neki jeftin račun u Poštanskoj, al neka hvala.
 
  • Like
Reagovanja: uji
@ikos to jeftino samo za uplatu i isplatu pazara ima i u Halku za 250 dinara, ali kartice i ostalo je sve doplatno. Pritom, Visa Business u Poštanskoj ima neku sumanutu godišnju članarinu tipa 2800 ili 3200 dinara. Edit: Setih se da i u AIK-u za tu cenu održavanja daju Master, ali ebank isto mora Halcom ili Saga, tako da i to otpada.
 
Poslednja izmena:
Ljudi kakva su vasa generalna iskustva sa Visa Electron, jel se isplati vaditi je u Raiffeisen? Jel dobro radi pri koriscenju na netu, kupovina i priliv novca?
 
@skawzy radi za sve što ti treba, s tim što Visa Direct priliv (instant transfer) banka ručno proknjiži. Provizija za inostrana plaćanja je 1%.
 
Neke novine za RF biznis korisnike:

Počev od 04.09.2021. preći ćete na novu eBanking RaiffeisenOnLine aplikaciju elektronskog bankarstva bez sertifikata. Značajne prednosti nove RaiffeisenOnLine aplikacije su:
• jednostavno logovanje - ne koristi se kartica,
• niti čitač, već korisničko ime i lozinka
• koristi se bilo koji pretraživač (Chrome, Firefox,
•Safari, Opera i drugi), na bilo kom uređaju
• ne postoji potreba za periodičnom zamenom
•sertifikata zbog isticanja roka
• plaćanje se potvrđuje uz šifru koja se
•kreira u mobilnoj aplikaciji Moja mBanka

Od istog dana, na raspolaganju će Vam biti i nova verzija Moja mBanka aplikacije, sa sledećim unapređenjima:
• pregled i pravdanje LORO priliva (deviznih priliva)
• prikaz prometa i potrošnje po karticama
• dinarske primaoce plaćanja moguće
• je sačuvati sa šifrom I svrhom plaćanja

Demo: https://premium.raiffeisenbank.rs/wp-content/crm/SB/eBiznis_demo/eBiznis_demo.mp4

E pa konacno login bez citaca (sertifikata) i pravdanje LORO priliva preko mobilne aplikacije.
 
Ovo dobro zvuci. Ako dobro razumem, to onda znaci da ce i preduzetnici sa pocetnim paketom moci da koriste poslovni net banking, bez rolo sertifikata?

I bas me zanima kako li se preko aplikacije pravdaju loro doznake, to me najvise raduje iskreno.
 
Ako dobro razumem, to onda znaci da ce i preduzetnici sa pocetnim paketom moci da koriste poslovni net banking, bez rolo sertifikata?

Po novom tarifniku tako ispada. Samo što u tom slučaju nije jasno čemu onda uopšte služi Preduzetnik Plus paket osim ako nekome ne treba Halcom rešenje. Jedina razlika je do sada bila RaiffeisenOnline aplikacija.
 
Danas sam aktivirao Visa i Dina kartice preko call centra (iRacun), dva sata kasnije odem do bankomata da izvrsim uplatu, kad ono nema opcije za uplatu, nego samo za isplatu i upit stanja. Ne znam u cemu je problem...
Nije aktivirano kako treba, pozovi ponovo korisnički servis , meni se to isto desilo, posle drugog aktiviranja koje je trajalo oko 5-10 min proradilo je sve. Prvi put su mi samo rekli da je aktivirano , a drugi put su imali baš proceduru .
 
^Nisam morao da zovem opet, samo sam morao pricekati jedno 20-ak sati da budu aktivne. 🙂
 
Ako neko od vas na Preduzetnik paketu uspe da aktivira i koristi novi eBanking, napišite. Nije baš najjasnije da li je za isti neophodan Preduzetnik Plus.
 
Inače, u Sloveniji je dozvoljeno upisati lični tekući račun kao račun preduzetnika... Em ne plaćaš dva računa, em ne moraš da prebacuješ lovu... Ionako se to vodi kao tvoje, lično.
 
Ja nigde ne vidim novi interfejs, ni na aplikaciji, ni na sajtu.

Što se tiče aplikacije, mislim da je još uvek nisu ažurirali. Za iOS su izbacili posebnu ROL Biznis aplikaciju koja je u ovom trenutku doslovno biznis deo stare Moja mBanka aplikacije. Može se aktivirati na isti način kao i stara, preko tokena koji se generiše na eBanking-u za fizička lica, ali nisam video nove opcije. Moguće je da će sutra ažurirati obe, te izbaciti biznis deo iz stare aplikacije i u buduće imati zasebne aplikacije za fizička i pravna lica.

Web eBanking je dostupan na Pravna Lica/Mala privreda. Pored toga, poslali su pre par dana mail sa obaveštenjem i linkom:


Tu se može kreirati nalog, ali se pre toga mora poslati potpisan zahtev:


Ostaje samo nejasno da li se novi eBanking može koristiti sa Preduzetnik paketom ili je neophodan Preduzetnik Plus i dalje, kao što je bio slučaj sa starim ROL sa sertifikatom. Po novom tarifniku deluje da može, u filijali mi je rečeno da još uvek ne može, ali nije isključeno da će to promeniti uskoro, a sajt sa opisom paketa još uvek nije ažuriran, te pominje samo stari Raiffaisen Online. Zato bi bilo korisno da neko ko ima Preduzetnik paket pošalje gore linkovan zahtev da vidimo da li će odobriti.
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-09-05 at 11.46.59.png
    Screenshot 2021-09-05 at 11.46.59.png
    1.6 MB · Pregleda: 30
Što se tiče aplikacije, mislim da je još uvek nisu ažurirali. Za iOS su izbacili posebnu ROL Biznis aplikaciju koja je u ovom trenutku doslovno biznis deo stare Moja mBanka aplikacije. Može se aktivirati na isti način kao i stara, preko tokena koji se generiše na eBanking-u za fizička lica, ali nisam video nove opcije. Moguće je da će sutra ažurirati obe, te izbaciti biznis deo iz stare aplikacije i u buduće imati zasebne aplikacije za fizička i pravna lica.

Web eBanking je dostupan na Pravna Lica/Mala privreda. Pored toga, poslali su pre par dana mail sa obaveštenjem i linkom:


Tu se može kreirati nalog, ali se pre toga mora poslati potpisan zahtev:


Ostaje samo nejasno da li se novi eBanking može koristiti sa Preduzetnik paketom ili je neophodan Preduzetnik Plus i dalje, kao što je bio slučaj sa starim ROL sa sertifikatom. Po novom tarifniku deluje da može, u filijali mi je rečeno da još uvek ne može, ali nije isključeno da će to promeniti uskoro, a sajt sa opisom paketa još uvek nije ažuriran, te pominje samo stari Raiffaisen Online. Zato bi bilo korisno da neko ko ima Preduzetnik paket pošalje gore linkovan zahtev da vidimo da li će odobriti.
Probao sam ja sa osnovnim preduzetnik paketom, i ne mogu da kreiram nalog.
 

Prilozi

  • rb.PNG
    rb.PNG
    14.4 KB · Pregleda: 24
@ljtruba praktično ni nemaš gde drugde jer svi naplaćuju naloge, ali barem ti neće ići provizija ako uradiš isplatu gotovine na lični pa sa njega plaćaj u ime preduzetnika izmenom podataka platioca.

pa ima u Post Stedionicu. Ja sam presao.. ranije sam placao 700 din plus sve free a sada 700 plus 40 dinara po nalogu..i to je zaista previse

PS nije sjajna ali meni vrsi posao.. 400 din plus 27 din nalog ako ide elektronskim bankastsvo...
Ja nemam pazare, ne uplacujem nista, pustam 10tak naloga mesecno i to je to. I zaista raif je za to sad poceo da mi uzima 1100 din mesecno.. dok je to ovde oko 650 din... Vise je i do prinicpa nego do ustete. Banke su alave :)
 
  • Like
Reagovanja: uji
Pokušao sam da otvorim Iračun i nisam uspeo. Kao nisu trenutno u mogućnosti da mi ponude račun. Žalio sam se mejlom i odgovorili su mi da zbog posebnih kontrola ne mogu da otvorim račun i da račun modu da otvorim u poslovnici. Odem na šalter i tamo radnica nikad čula za Iračun, kaže mi da ne postoji besplatan račun kod njih u banci.
 
Verovatno su mislili da mozes da otvoris racun tradicionalnim putem i da placas mesecno odrzavanje, ali kao i uvek u kol centru promovisu robotski nacin komunikacije, bez imalo truda jer zasto bi. Ja inace cekam i dalje kartice od pocetka avgusta - ni pisma ni razglednice. Pinovi su mi stigli pre 2 nedelje i to nakon drugog pokusaja slanja, a kartice ne, zvao sam ih opet i javice mi navodno. Do poste nije sigurno jer posiljke regularno stizu, proverio sam i kod komsija i nije im slucajno ubaceno.
 
Добили смо то упозорење на имејл од банке:)Ко зна ко је све отворио Ирачун и с чијим документима:)
 
Jel' na Virtuonu mora uvek na računu da bude €20 koje kartica zapravo i ne vidi ?
Tako je bilo pre 10-15 godina , ne znam sad kakva je situacija, verovatno ista.
 
Nije više. Ali je važno da imaš nešto (recimo 1 $ ili 1 €) da bi neki sajtovi odradili proveru validnosti. Skinu taj dolar i odmah ti vrate.
 
@sammy Depozit je ukinut prošle godine, ali je većina službenika neinformisano. Ukratko, spremi 40€, 16 plaćaš unapred trogodišnju članarinu (50 dinara puta 18 meseci u protivvrednosti po kursu banke), a kasnije ćeš podići razliku. Imaj na umu da je za mnoge od njih još uvek Visa Electron, iako je sada rebrendirana kao Classic Debit pa bi im stvorio pometnju pošto je ranije Visa Classic bila isključivo kreditna.
 
Nazad
Vrh Dno