Šta je novo?

Raiffeisen bank

I dolazne i odlazne transakcije sa inostranstvom se tarifiraju.
 
Pa pogledaj neke transakcije od pre 3/6/9 meseci pa uporedi?

Po tarifniku tacno izgleda tako - oba smera se naplacuju za debitne kartice :( Koji su.... dodje mi da uzmem 5K i smugnem :)
 
Nemam mogućnost da proverim prethodne ali mislim da nije imala provizija.
 
Pisao sam ranije da uzimaju proviziju za refund novca od strane paypal. Meni su cini mi se uzeli vise od tih 1%, ali to je verovatno jer su neke uplate bile u kanadskim i australijskim dolarima pa kada oni to konvertuju ispadne nekih 2-3% gubitka u mom slucaju. Imaju zaista nepovoljan kurs a sto egzoticnija valuta to je kurs gori. Doduse tako je i u domacim menjacnicama, sve je kul dok menjas evro za dinare, ali cim krenu konverzije izmedju egzoticnih valuta za nase uslove kurs postane neisplativ. Kinezi na ebay neretko stavljaju cene u AU$ i CA$, sto zna uticati povoljno na cenu ali banka pojede ustedu.

Jedini razlog zasto ne koristim Visa Electron za ebay placanja je sto sam platio hiljadu i kusur Virtuon, pa cu ga koristiti dok ne istekne. Mada ne verujem da cu se zadrzati u RF, cim neko ponudi solidnu akciju eto mene kod njih pod uslovom da njihove kartice funkcionisu na internetu.

Doduse, ne moze svako da skace iz banke u banku. Ja imam prednost sto ne verujem u kredit i sve sto kupujem finansiram iz licne stednje, ne uzimam pare na kamatu. Zato i mogu da se seckam po bankama i raskidam ugovore. Ko ima overdraft i do guse je u kreditima, on je svezan lancem i nema mrdanja a tako se ponasa vecina modernog stanovnistva. Vole da trose pare koje nisu zaradili pa to ti je.
 
Poslednja izmena:
Cekao sam oko nedelju dana od momenta isplate plate.

Edit: Jel ima nekih benefita kada se placa Dinom po prodavnicama u odnosu Visu elektron?
ima [emoji16]. ne kucas pin kad plaćaš [emoji23].

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Zavisi od banke/kartice. Ja za neke kucam za preko 1500.
 
dina??

ja nikad nisam kucao pin a mnogo vece iznose sam plaćao

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Dina ide samo sa potpisom
 
Jel neko otvorio račun, jel ima nekih dodatnih uslova koji ne pišu na sajtu?
Čisto sumnjam da postoji uslov da ne može kasnije da se zatvori.
 
Standardni uslovi, nema iznenadjenja.
Pitaj ako te zanima nesto konkretno.
 
To gde prodje bez potpisa je sto ce vas potpisati kasir, i to vazi i za Amex trenutno :)

Ima Dina sa PINom za placanje, ne lazite ljude... verovatno ni 1% korisnika nema, niti ce imati te Dine, ali postoje.

A i sta je bitno ako imate CIP na kartici? Sve moje MC imaju cip, a nigde mi ne traze PIN u Koreji :) Zavisi to i od zemlje/prodavnice/POS terminala.
 
CIP i PIN (chip-and-PIN) su nepotrebne stvari za platne kartice pogotovo za one kreditne. Better sorry than safe :smoke:


If the Point of Sale terminal at a merchant does not have a chip reader, then the merchant will swipe your card; now the merchant's acquiring bank has to allow this type of transaction and your bank has to allow these transactions before the transaction will go through. To prevent fraud, most banks that have CHIP+PIN do not allow magstrip transactions especially if they are from a foreign country - it helps to inform your bank that you will be traveling so they don't flag transactions as fraud and then block your card. Some banks go as far as to even block all transaction types from certain countries; again in the name of fraud prevention.
 
Poslednja izmena:
Kod Mts banke sam otvorio još 1 dinarski račun i na njemu držim pare, i po potrebi prebacujem na račun tekućeg računa.
Da li je to moguće i kod Reif, i da li je besplatan?

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Odmah da presecemo: kod RFB nista nije besplatno. :)
 
Možda može štednja po viđenju da se otvori , pa da se prebacuje sa tekućeg.
 
Tekuci im je bio avista ujedno.

Septi, jel ovo sa US ili UK bloga?
Ako je sa US, who cares, kod njih je CaP nepostojeci maltene :( A u UK bas nisu strogi. Jer priiiilicno putuju ljudi bez da ikome pravdaju racune :D
Mozda korejske, za njih treba ugovor za koriscenje van zemlje :)
 
Gledam placanja racuna i trajne naloge u KB, TB, MB.... ljudi moji, dodje mi da se vratim u RF. Onako mator app, i mozda najstariji eBanking (stariji od pomenute 3 + Intesa), ali koliko je logicniji i laksi..... jedino su trajni nalozi u TB laksi, jer mogu od kuce.
 
Pa ne bas, ja tek 3 meseca otprilike nemam racun u RF, otprilike jedno 15 godina ih koristim za sve trajne naloge i placanja maltene. I tek sam se malo uhodavao sada i vidim razliku. Ne mogu da opisem sta je to bolje, ali nekako je bas bas zgodnije. Meni barem.
 
Ili je to po starom, Sad se placa 150din, bio u RF danas. Zovu ga nesto satro namenski, sve kao obican osim sto ne moze da se veze kartica i prima plata.

edit: evo na chatu sad kazu da nemaju stedni racun, a na sajtu stoji da se tako zove :)
 
Poslednja izmena:
Gledam placanja racuna i trajne naloge u KB, TB, MB.... ljudi moji, dodje mi da se vratim u RF. Onako mator app, i mozda najstariji eBanking (stariji od pomenute 3 + Intesa), ali koliko je logicniji i laksi..... jedino su trajni nalozi u TB laksi, jer mogu od kuce.

Taj stari ebanking je bio daleko ispred svog vremena u Srbiji. Secam se kada mi je istekla debitna pa sam zbog 20 evra otisao u Intesu, smorio sam se koliko im je ebanking bio bezveze. Sada je odlican doduse, od poslednjeg unapredjenja. Ali zato Erste, ono je toliko grozno da nemam reci da objasnim.

Dobar je RF, mada poskup jer stalno nesto placam u stranim valutama pa me fino rebnu na provizijama i konverzijama.

Te fejk banke sam kratko vremena uzimao u obzir ali nisam ja toliko bogat da imam racun u banci mobilnog provajdera.
 
Pa ne bas, ja tek 3 meseca otprilike nemam racun u RF, otprilike jedno 15 godina ih koristim za sve trajne naloge i placanja maltene. I tek sam se malo uhodavao sada i vidim razliku. Ne mogu da opisem sta je to bolje, ali nekako je bas bas zgodnije. Meni barem.
Dok sam prelazio sa TB na RF isto sam uocio. Ima nesto u interfejsu RF, nekakav xfactor. Kod mobile app isto, pa cak i izbor boja, zuto, crno, crveno, zeleno.
Al da sad ne idemo u UI/UX :)
 
Bese Virtuon ne radi ako na njoj nema 20 evra minimum? Sad prebacio sve na devizni vezan za Visa Electron. Razmisljam da testiram i vratim evro, dva na Virtuon i platim neku sitnicu.
 
Da, mora da ima 20eur plus iznos transakcije. Posle kupovine vratis 20eur na tekuci ili podignes na bankomatu.
 
Kako funkcionise instant placanje? Za vikend mi je trebalo nesto novca u kesu, i posto sam imao novca na rf racunu a hteo sam da prebacim novac na mts racun jer je bankomat bio neke snj banke u blizini. I probam ja da prebacim novac, kad ono rezervisana sredstva i nista. Novac mi je legao tek u ponedeljak na racun. Na kraju sam se snasao na drugi nacin, jer znam da su provizije nenormalne na tudjim bankomatima. Zbog cega mi nije u toku noci vikenda prebacilo novac instant-automatski na drugu banku?
 
Zato sto slanje instant placanje pocinje sa radom 1.1.2019.
 
Nazad
Vrh Dno