Šta je novo?

Raiffeisen bank

23.6. otvoren račun
29.6. stigli PIN-ovi
30.6. stigle kartice
sve završeno u jednoj nedelji
I ja sam otvorio 23., pinovi stigli pre neki dan, ali kartice nisu. Ostajem u MTS/PŠ još mesec dana, pa nije žurba.
 
daleko od toga da ponuda zadovoljava sve potrebe ali moram istaći da je RaiPay aplikacija za NFC plaćanje pun pogodak
 
daleko od toga da ponuda zadovoljava sve potrebe ali moram istaći da je RaiPay aplikacija za NFC plaćanje pun pogodak
Jeste, ali mali minus imaju jer iste app nema na AppGallery. I pored instaliranih google servisa neće na huawei telefonima da radi.
 
Možda ih onih pitanja što postavljaju na početku. Ako hoćeš npr. platu da primaš na njihov račun - automatski ne može i te fore? Kao, "zarađuješ, trte-mrte, nemoj si štekara, imaš stalna primanja i još hoćeš za dž". :D
 
Probajte ponovo, bili su im neki radovi sinoć. Nije radio mbank i ebank, mozda je do toga.
 
E vodite racuna lopovi uzimaju 150 din za promenu pina, ja to nigde nisam video.
Samo sto sam otvorio iracun, sad cu i da ga zatvorim, koje su to 00-re boze boze.
 
Pa to rade i druge banke. Na bankomatu jeftinije, u poslovnici skuplje.
 
Ista poruka. mozda ne izdaju svima. Inace nisam imao nikad racun kod njih.
Danas sam zvao podršku i operaterka reče da iRačun ne može da se otvori vikendom, već samo radnim danima.
 
@mnt

Mobi je drugo, jer je online banka.

RF je od ovih "velikana", tipa Intesa, Erste, Sber... gde se to plaća.
 
U Mobi banci se PIN menja u aplikaciji, besplatno. Raiffeisen iRačun nema mogućnost promene kroz aplikaciju.
Profil - podešavanja - promena pina
Da li radi i da li se naplaćuje ne znam, nisam probao.
 
  • Like
Reagovanja: uji

Prilozi

  • Promena PIN-a.jpg
    Promena PIN-a.jpg
    61.4 KB · Pregleda: 20
Pa to rade i druge banke. Na bankomatu jeftinije, u poslovnici skuplje.
To se radi u okviru app a to iracun nema u aplikaciji.
Profil - podešavanja - promena pina
Da li radi i da li se naplaćuje ne znam, nisam probao.
To nije to, to ti je pin za aplikaciju, pricam za pin za karticu.
Mts banka ne postoji vise
Vau, koji odgovor.


Ja nikad nisam platio promenu pina u Telenor ili Mobi banci kao ni u Mts banci, zato mi je cudno sto se ta glupost naplacuje.
krastavac, razmazile me te dve banke a i sad opet shvatam zasto nisam kod tih nazovi banaka gde se gluposti naplacuju.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Hvala, takodje.
I ne radi se o 150 din, nego o seljastvu ili seljancizmu ne znam kako to da opisem.
Hajd ti si pametniji od mene, kazi ti druze sta se tu naplacuje 150 dinara, neki rad, trud, sta sam ja to platio tj sta je ko fizicki uradio i pomucio se da bi uzeo 150 din?
Inace sve sam sam na bankomatu odradio.
Trebaju oni meni da plate tih 150 din, ja se mucio da otkucam 4 broja, ne oni.
 
Hvala, takodje.
I ne radi se o 150 din, nego o seljastvu ili seljancizmu ne znam kako to da opisem.
Hajd ti si pametniji od mene, kazi ti druze sta se tu naplacuje 150 dinara, neki rad, trud, sta sam ja to platio tj sta je ko fizicki uradio i pomucio se da bi uzeo 150 din?
Inace sve sam sam na bankomatu odradio.
Trebaju oni meni da plate tih 150 din, ja se mucio da otkucam 4 broja, ne oni.
Pa ti druže kao da ne razumeš suštinu banke. Svaka banka će ti odrati kožu sa leđa. Mobi ti neće uzeti 150 za promenu pina ali će te ošašaviti negde drugde kad se budeš najmanje nadao. (korisnik sam Telenor odnosno Mobi banke od samog početka tako da se osećam merodavno da to kažem) Banka ti nije prijatelj, prijatelju, svaka će te odrati. Nije pitanje koja ne dere (jer dere svaka). Da živimo u utopiji ne bi svaka banka imala svoju zasebnu temu na ovom forumu sa desetinama stranica i stotinama besnih postova (i podjednako besnih i razočaranih korisnika).
 
To se radi u okviru app a to iracun nema u aplikaciji.

To nije to, to ti je pin za aplikaciju, pricam za pin za karticu.

Vau, koji odgovor.


Ja nikad nisam platio promenu pina u Telenor ili Mobi banci kao ni u Mts banci, zato mi je cudno sto se ta glupost naplacuje.
krastavac, razmazile me te dve banke a i sad opet shvatam zasto nisam kod tih nazovi banaka gde se gluposti naplacuju.

Pa odgovor je ispravan. Ta banka vise ne postoji. Koristio sam njene usluge, kod Stedionice nisam zeleo...
Promenilo se sve i kome odgovara, odgovara, a kome se ne svidja jos uvek ima alternativu.
Da ne smaram o Sberu ovde, kod njih sam resio 99%, a za ovaj jedan sam uzeo iRacun.
Tih 150 din da promenim pin na VISI je smesan trosak, a humanitarno bankarstvo ne postoji.
Cak je i tzv islamsko bankarstvo naslo put do zarade...

Ako ti nije jasno sta i zasto naplacuju, onda krastavac bas, gubljenje vremena je da ti neko crta, bez ljutnje
 
  • Funny
Reagovanja: rnk
Hvala, takodje.
I ne radi se o 150 din, nego o seljastvu ili seljancizmu ne znam kako to da opisem.
Hajd ti si pametniji od mene, kazi ti druze sta se tu naplacuje 150 dinara, neki rad, trud, sta sam ja to platio tj sta je ko fizicki uradio i pomucio se da bi uzeo 150 din?
Inace sve sam sam na bankomatu odradio.
Trebaju oni meni da plate tih 150 din, ja se mucio da otkucam 4 broja, ne oni.
Cekaj, zasto menjas pin? Zasto svi ili vecina menjamo? Znaci trebaju oni tebi da bi si namestio ono sto tebi odgovara a ne banci. Zato sto hoces da rasteretis mozak novom sifrom, namestas sebi poznatu i meni to vredi 100 din.
 
Mts banka ne postoji vise
Kako god, ali screenshot sam uradio malo pre sa sajta P.Š u mts e-banking aplikaciji, tako da je poenta mog posta bila da se naknada za promenu PIN-a ne naplaćuje ni u ovoj banci...!
 
Rajfajzen do relativno skoro uopšte nije imao mogućnost za promenu pina, tako da su se dobro i setili. Pa ako već ne naplaćuju održavanje za iRačun; promenu pina, potvrdu plaćanja sa ebanka i slične pojedinosti će naplatiti. Jedino još Komercijalna ju je ne naplaćuje, ali i sa njom najverovatnije ova priča neće dugo trajati do utapanja u NLB, tako da RF ostaje kao jedini logičan sled okolnosti kad se sav mulj raščisti.
 
Pa ti druže kao da ne razumeš suštinu banke. Svaka banka će ti odrati kožu sa leđa. Mobi ti neće uzeti 150 za promenu pina ali će te ošašaviti negde drugde kad se budeš najmanje nadao. (korisnik sam Telenor odnosno Mobi banke od samog početka tako da se osećam merodavno da to kažem) Banka ti nije prijatelj, prijatelju, svaka će te odrati. Nije pitanje koja ne dere (jer dere svaka). Da živimo u utopiji ne bi svaka banka imala svoju zasebnu temu na ovom forumu sa desetinama stranica i stotinama besnih postova (i podjednako besnih i razočaranih korisnika).
Suvise imam godina i iskustva sa bankama i sve znam o njima, u Telenor banci sam od prvog dana poslovanja u Srbiji kao i Mts banci i nije meni problem da mi naplate nesto sto je ok da naplate, nesto sto je neko utrosio deo od 8 sati svoga rada na poslu tog dana ja nemam taj problem, ali imam da mi neko naplati i 1 din ako nije zasluzio tj zaradio a ovde niko nije zaradio sem mene jer oni nista uradili nisu, utrosak energije 0 kalorija.
Pa ti druže kao da ne razumeš suštinu banke. Svaka banka će ti odrati kožu sa leđa. Mobi ti neće uzeti 150 za promenu pina ali će te ošašaviti negde drugde kad se budeš najmanje nadao. (korisnik sam Telenor odnosno Mobi banke od samog početka tako da se osećam merodavno da to kažem) Banka ti nije prijatelj, prijatelju, svaka će te odrati. Nije pitanje koja ne dere (jer dere svaka). Da živimo u utopiji ne bi svaka banka imala svoju zasebnu temu na ovom forumu sa desetinama stranica i stotinama besnih postova (i podjednako besnih i razočaranih korisnika).
Suvise imam godina i iskustva sa bankama i sve znam o njima, u Telenor banci sam od prvog dana poslovanja u Srbiji kao i Mts banci i nije meni problem da mi naplate nesto sto je ok da naplate, nesto sto je neko utrosio deo od 8 sati svoga rada na poslu tog dana ja nemam taj problem, ali imam da mi neko naplati i 1 din ako nije zasluzio tj zaradio a ovde niko nije zaradio sem mene jer oni nista uradili nisu, utrosak energije 0 kalorija.
 
Pa odgovor je ispravan. Ta banka vise ne postoji. Koristio sam njene usluge, kod Stedionice nisam zeleo...
Promenilo se sve i kome odgovara, odgovara, a kome se ne svidja jos uvek ima alternativu.
Da ne smaram o Sberu ovde, kod njih sam resio 99%, a za ovaj jedan sam uzeo iRacun.
Tih 150 din da promenim pin na VISI je smesan trosak, a humanitarno bankarstvo ne postoji.
Cak je i tzv islamsko bankarstvo naslo put do zarade...

Ako ti nije jasno sta i zasto naplacuju, onda krastavac bas, gubljenje vremena je da ti neko crta, bez ljutnje
Odgovor neispravan.
Ma niko ne kaze da nije smesan trosak i da je 1 din isto bih reagovao, ja uvek platim kad znam sta placam i kad se neko namucio da uradi nesto da zaradi, ovde se niko nije namucio da bi opravdano naplatili, naravno mogu ali cime opravdavaju tu cenu sta su oni uradili da bi naplatili.
Da sam otisao na salter i trazio pa to je ok, jer necije vreme sam oduzeo, neko je morao da me saslusa, otkuca itd ima utroska energije nekih 20 cal ali ima i tu se ne bih bunio ni da je 500 ili 1000, jer to bi bilo opravdano iz gore pomenutih razloga.
 
Cekaj, zasto menjas pin? Zasto svi ili vecina menjamo? Znaci trebaju oni tebi da bi si namestio ono sto tebi odgovara a ne banci. Zato sto hoces da rasteretis mozak novom sifrom, namestas sebi poznatu i meni to vredi 100 din.
Moje pravo je da ga menjam, zelim ne kapiram pitanje.Ne znam zasto vecina ili svi menjaju pin ali znam zasto ja menjam.Kakve veze ima sta meni treba a ne njima, sta su oni uradili u toj promeni da naplate? Ja sam praktican covek koji ceni rad, i kad neko radi i treba da se plati kad nista ne radi/s nema sta da se plati prosto, to su moja uverenja al postujem vasa al ne smatram dobrim jer normalna nisu.
I meni to vredi samo da je to neko mesto mene odradio ne da ja odradim i ja platim a oni nista.
Kao sto gore rekoh da sam otisao na salter i da mi je zaposlena/i promenio ne bi zalio ni 1000 za to jer neko je utrosio vreme, ne znam dal kapiras moj princip?
 
Odgovor neispravan.
Ma niko ne kaze da nije smesan trosak i da je 1 din isto bih reagovao, ja uvek platim kad znam sta placam i kad se neko namucio da uradi nesto da zaradi, ovde se niko nije namucio da bi opravdano naplatili, naravno mogu ali cime opravdavaju tu cenu sta su oni uradili da bi naplatili.
Da sam otisao na salter i trazio pa to je ok, jer necije vreme sam oduzeo, neko je morao da me saslusa, otkuca itd ima utroska energije nekih 20 cal ali ima i tu se ne bih bunio ni da je 500 ili 1000, jer to bi bilo opravdano iz gore pomenutih razloga.
Ne mogu da duzim, majke mi ne vidim poentu.
Nekome se placa odrzavanje te aplikacije, izmedju ostalog itd, itd. Dali su ti lepo svasta za dz, posluju zbog zarade, a ne tvog komfora.
 
Ma cool sve ok, ubedio si me u ispravnost tvoje tvrdnje zasto je potrebno platiti tih 150 din.
Hvala
 
Nije njegova tvrdnja nego tako banke rade manje više skoro sve !?
Sigurno PIN kod ne dobijaš teleportacijom nego ti šalju zaposleni
u banci koji to menjaju pa unose u sistem, štampaju, šalju plus za to
i ostali rad moraju biti isplaćeni u vidu zarade !? Znači ima tu rada i
ne znam čemu toliko čuđenje kao da to uradi neki digitron ili šta već??
 
@mstevanic Pin se menja automatski putem aplikacije/bankomata.
Dakle, nema tu angazovanja zaposlenih, ali je to dodatna usluga za koju te niko ne tera da je koristis.
I kada se bira sediste u avionu, mora dodatno da se plati, ali to ne znaci da ce za tebe specijalno ugraditi novo sediste.
 
Nazad
Vrh Dno