Šta je novo?

Raiffeisen bank

Ako je bankomat pojeo pare, to zavisi kada prazne/pune bankomat. Ako se slabo koristi, može proći par dana dok ga obiđu + par dana dok procesiraju. Meni su bez nekih intervencija vratili 5k nakon 4-5 dana.
Ako je reklamacija za neovlašćeno korišćenje kartice, to može da potraje. Ćerki su vratili nakon tri nedelje (druga banka je u pitanju).
 
Pa sve zavisi, ako je bankomat ubeležio u svoj log indetifikaciju kartice i pare koje su ubačene ali nisu obrađene u potpunosti (sve ih je izbrojao izbacio cifru na ekran i zabagovao prilikom potvrde) može i bez pražnjenja bankomata jer su svi podaci u logu
 
Kod mene ništa vezano za bankomat. U pitanju je uplata novca na račun.
 
Isto mi se desilo kada je žena uplaćivala pazar,medjutim rešili su brzo čini mi se 7 dana nije prošlo
 
Moze li neko da mi kaze koja je cena odrzavanja licnog i preduzetnickog online racuna nakon godinu dana?
 
Moze li neko da mi kaze koja je cena odrzavanja licnog i preduzetnickog online racuna nakon godinu dana?
Ličnog bez naknade, preduzetničkog 250 dinara (mbanking i ebanking ostaju besplatni).
 
Zato sam i pitao
Malopre sam bio i dali su mi totalno pogresne informacije. Po onome sto sam citao da su ne informaisani u expoziturima ...

Rekli su mi preduzetnicki da ce mi biti oko 700 dinara sve
A licni da ide po nekoj tarifi od oko 500rsd tim recima :D

A reci mi sto se tice licnog to vazi za dinarski i devizni? Takodje sam ih pitao moze li se nekako dobiti mastercard rekli su mi da ne
Da li je to tacno
 
Lični je besplatan i dinarski i devizni. Za mlađe od 26 isključivo ide Mastercard, za starije od 26 isključivo Visa. Kartica se na devizni račun povezuje isključivo u ekspozituri :D
 
  • Like
Reagovanja: uji
700 din je mesečno održavanje računa za doo. Biznis kartice koje besplatno idu uz tr firme su MC.
Za preduzetničku radnju ne znam kako je.
 
Meni kao preduzetniku mjesečno uzmu 500 dinara.
 
Rekli su mi preduzetnicki da ce mi biti oko 700 dinara sve, a licni da ide po nekoj tarifi od oko 500rsd. Takodje sam ih pitao moze li se nekako dobiti mastercard rekli su mi da ne
Da li je to tacno
Pitao si za online. Biznis iRačun je dostupan za preduzetnike i jednočlani doo koji nemaju otvoren nijedan poslovni račun. Zahtev za kartice podnosiš u ekspozituri. U glavnoj aplikaciji bankarskog savetnika, predodređene su Dina i Master bez naknade, dok se Visa Business radi u zasebnom odeljku (VBD, poslednja na listi) i za nju naplaćuje godišnja članarina od 970 dinara. Da ne zaboravim, u slučaju otvorenog biznis iRačuna, a prilikom podnošenja zahteva za kartice, obavezno naglasi da ne rade paketiranje, ako nešto budu krenuli da vrdaju.
Te informacije koje si dobio su za račune koji se ugovaraju u poslovnicama (Može ekstra/Može sve ili Preduzetnik/Plus paket).
Meni kao preduzetniku mjesečno uzmu 500 dinara.
Preduzetnik paket
700 din je mesečno održavanje računa za doo. Biznis kartice koje besplatno idu uz tr firme su MC.
Welcome paket
 
Ok hvala vam na informacijama
Tuzno je to da dele dezinformacije u expoziturei. A naglasio sam bio da se radi o online racunima ...
 
jel postoji neki način da pre otvaranja računa proverim da li bi mi raipay radio? imam stari xeu rom i otp banka nfc plaćanje radi bez problema, a google pay ne jer play store nije sertifikovan
 
jel postoji neki način da pre otvaranja računa proverim da li bi mi raipay radio? imam stari xeu rom i otp banka nfc plaćanje radi bez problema, a google pay ne jer play store nije sertifikovan
Ne postoji način utvrđivanja funkcionalnosti bez povezanih kartica. Najverovatnije da bi, čim OTP radi. Međutim, ako RaiPay i GPay detektuju otključan bootloader, neće raditi. Mi 9 SE i RN 11 mi imaju otključane bl sa xeu romovima i od avgusta oba više ne funkcionišu.
 
pih, zato sam i pitao. naravno da je otključan BL. Nije rootovan al izgleda da to nema veze. hvala!
 
  • Like
Reagovanja: uji
Jedino ako imaš nekog sa kim si dobar, a on ima RB karticu, pa da zajedno isprobate.
Pozdrav
 
  • Like
Reagovanja: kVu
jel postoji neki način da pre otvaranja računa proverim da li bi mi raipay radio? imam stari xeu rom i otp banka nfc plaćanje radi bez problema, a google pay ne jer play store nije sertifikovan

Na starim verzijama xeu neće ti Raipay raditi sigurno. Čak su zbog Google wallet-a napravili ovu poslednju verziju xeu da može da se apdejtuje sa apk fajlom, da ne bi skidali ljudi rom samo zbog toga, pošto gugl na svako malo nešto čačka. Sa poslednjim verzijama radi uvek (meni radi na RN11).
 
  • Like
Reagovanja: kVu
Hteo sam da online uzmem dozvoljeni minus. Gledam kalkulator, kamata i osiguranje to je ok ali piše i naknada za održavanje dozvoljenog minusa 250 dinara mesečno. Da li se to naplaćuje odvojeno od mesečnog održavanja računa ili se u tih 250 dinara misli na ovo redovno održavanje mesečnog računa?
 
U može paketima je besplatno održavanje u visini primanja. Sa može sve je i 10000 bez kamate.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Da li je na onim fensi bankomatima moguće podići novac uz mobilni telefon a bez fizički prisutne debitne kartice?
 
Da li je na onim fensi bankomatima moguće podići novac uz mobilni telefon a bez fizički prisutne debitne kartice?
Opcija Mobilni keš je zapravo moguća samo na njima. Kod bilo kojih samo za isplatu to ne može.
Sedmodnevni limit je 50000 dinara, odnosno 10000 po transakciji.
 
Ako je bankomat u okviru filijale banke kako su onda zamislili da se uđe u objekat? Ja sam video da mora da se ubaci kartica banke?
 
Jednostavno, nisu razmišljali o tome. U filijali u koju redovno idem, ta brava više i ne radi - vrata se slobodno otvaraju. A dovoljno je provući karticu bilo koje banke, verovatno je i Dina dovoljna.
Pozdrav
 
Da, mora kartica. Pandan Mobilnom kesu kod Intese je #withCash gde odrediš iznos, vreme trajanja i možeš na svakom bankomatu i to je bolje rešenje.
 
То је већ старо питање/проблем,за улазак.Може картица друге банке,али те браве стварно кратко трају,па све зависи од културе људи,да ли ће чекати вани или унутра иза неког ко већ диже новац у пословници.Тако иза мене ушла нека прошле зиме,каже хладно јој напољу кад сам погледао ко ми дахће у врат,ал је зато обукла минић до бубрега:D
Суздржао сам се да јој нешто не кажем.
 
Nisu zatvorena vrata za prilaz bankomatima.
Razlog je baš ovo što je navedeno - podizanje novca bez kartice.
Ako grešim, ispravite me, uz navođenje lokacije sa zaključanim vratima.
 
Zbog čega Raiffeisen, za razliku od drugih banaka, nema opciju oročenje štednje ili ima a nema naznačeno na sajtu?

Meni je ovo glavna banka gde primam platu, pa sad razmišljam ako već nemaju štednju jedini način jeste da pređem u drugu banku kako bih imao ovu opciju, ostalo mi sve odgovara ovde. Fondove koje imaju, nešto slično štednji, ne bih uzimao u razmatranje.
 
Oročenu štednju možeš da imaš u bilo kojoj banci, nisi ograničen primanjem plate. Izaberi onu gde daju najbolje uslove pa oroči, kad istekne oročenje prebaciš tamo gde je u tom trenutku najveća kamata. Zašto bi se ograničavao, i ja imam tekući u Raiffeisen, a štednju u drugoj banci.
 
Nazad
Vrh Dno