Šta je novo?

Raiffeisen bank

Ja vidim samo mogućnost da blokiram karticu iz app.
Kao što je rečeno, opcija je privremena blokada kartice. Međutim, nisam bio u toj situaciji, niti se usuđujem da isprobam ili aktiviram tu opciju, jer sam se par puta našao u situaciji da mi bude naplaćeno nešto čega nema ni u tarifniku (potvrda elektronskog plaćanja iz banke pečatirana sa parafom službenika me je koštala 100 dinara, ranije besplatna i ne sećam se šta ono drugo beše).
 
Hvala @uji, @nesa69.

Meni bi trebalo periodično da "zavrnem slavinu" na bankomatu/web-u kao mera predostrožnosti (tipa 1000 din max). Nije mi problem limit za podizanje, izvinjavam se što nisam bio jasniji.
@nesa69 Molim bez kritike za čitanje uputstava, znaš i sam da je lakše ovako ;)
 
Kao što je rečeno, opcija je privremena blokada kartice. Međutim, nisam bio u toj situaciji, niti se usuđujem da isprobam ili aktiviram tu opciju, jer sam se par puta našao u situaciji da mi bude naplaćeno nešto čega nema ni u
Nema naknade, ja sam više puta blokirao i deblokirao karticu na iračunu.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Podesio sam raipay da traži autentikaciju za preko 5000, ali ne traži, sad sam stavio na sigurno, pa ću videti
 
Rfid protection novčanik i nema problema sa bezbednošću beskontaktnog plaćanja
 
Nije otporan na džeparenje.
 
Zdravo svima, treba mi mala pomoc. Imam mastercard business debit karticu, hocu da je povezem sa paypal business nalogom. Dobijam poruku "your card has been declined". Kartica je aktivna, ima dinare na racunu. Iz korisnickog servisa su mi rekli da kupim preko menjacnice 2 dolara da bi je paypal aktivirao, medjutim i dalje dobijam istu poruku od paypala. Da napomenem da mi tih kupljenih 2 dolara stoji na "devizni racun za kupovinu deviza" a ne na "deviznom racunu" - ne vidim opciju gde bi mogla da ga prebacim.
 
'Jedno' pitanje:
Da li neko ima instaliran LineageoOS (custom rom) i da li ima problem sa raiffeisen aplikacijom ili ista radi bez problema? (molim navedite koja verzija Lineage-a i koji je android u pitanju, kao i model telefona).

Pitanje je iz razloga sto od maja ove godine Intesina applikacija odbija da se 'ucita' (tj. pokrene se i sama se od sebe ugasi bez da mi ponudi bilo kakvu opciju, vec samo vidim sliku 'mosta na Adi' pre nego sto se ugasi). Telefon mi NIJE root-ovan. Instalirana je 'official' verzija LineageOS-a i opet ne radi.

Do maja jer radilo bez problema. Koristim stari telefon Galaxy S3 (na kome je android 7.1.2 , tj. LineageOS 14.1), a takodje sam probao i na Galaxy S5 (na kome je android 11, u okviru official LineageOS-a). Pa ipak ni na njemu ne radi app. Intesa je 'juce' (9.9.2023) izbacila update nijhove applikacije, ali nista se nije promenilo.

Zanima me da li neko sa LineageOS-om ima isti problem sa raiffeisen aplikacijom (tj. da li aplikacija radi ili ne radi, kao u slucaju Intese).

btw. Razlog koriscenja ovako starih telefona je zbog velicine ekrana. Izuzetno mrzim da nosim crepove, a posebno ne zelim da mi njihova tezina 'skida' sorc jer telefon nosim u dzepu. :) Da ima neki noviji telefon sa manjim ekranom (a da nije iphone mini) zasnovan na androidu (bez bloatware-a), rado bih ga kupio, ali takvih nema. Mozda polovni S9 ali... pitanje je koliko se to sve isplati (zbog moguce istrosenosti baterije).

Hvala
 
@Tamara78 : ja sam bio u problemu sa tim dolarima. Nikako nisam mogao da prebacim PayPal da mu osnovna valuta bude dolar, pa nije hteo da skida dolare sa business računa.

Inače, nije bila mastercard, već visa business.

Kako sam rešio dolare na računu koje nisam mogao da koristim: poslao e-mail na [email protected], oni mi poslalil formular sa zahtevom za menjanje, popunio, skenirao, poslao, istog dana (ubrzo) su mi vratili dinare.
 
Imam mastercard business karticu, hocu da je povezem sa paypal business nalogom. Dobijam poruku "your card has been declined", ima dinare na racunu. Iz korisnickog servisa su mi rekli da kupim 2 dolara, medjutim stoje na "devizni racun za kupovinu deviza" a ne na "deviznom racunu" i ne vidim opciju gde bih mogla da ih prebacim.
Uzmi Visa Business dodatnu, članarina je 1200 dinara godišnje. Poveži je dok još bude dinarska da bi izbegla ove komplikacije gde bi pisala zahtev banci za ti prebaci devize na namenski račun kartice. Posle tek nakon uručenja kad povežeš i verifikuješ karticu, podnesi zahtev za otvaranje dodatnog računa Visa kartice. Plus, problem je i što MC ne možeš da koristiš u tom stanju (vezanu za kartični devizni), jer je povlačenje uslovljeno isključivo u dinarima i zato će svakako dolaziti do odbijanja.
 
Poslednja izmena:
'Jedno' pitanje:
Da li neko ima instaliran LineageoOS (custom rom) i da li ima problem sa raiffeisen aplikacijom ili ista radi bez problema? (molim navedite koja verzija Lineage-a i koji je android u pitanju, kao i model telefona).

Pitanje je iz razloga sto od maja ove godine Intesina applikacija odbija da se 'ucita' (tj. pokrene se i sama se od sebe ugasi bez da mi ponudi bilo kakvu opciju, vec samo vidim sliku 'mosta na Adi' pre nego sto se ugasi). Telefon mi NIJE root-ovan. Instalirana je 'official' verzija LineageOS-a i opet ne radi.

Do maja jer radilo bez problema. Koristim stari telefon Galaxy S3 (na kome je android 7.1.2 , tj. LineageOS 14.1), a takodje sam probao i na Galaxy S5 (na kome je android 11, u okviru official LineageOS-a). Pa ipak ni na njemu ne radi app. Intesa je 'juce' (9.9.2023) izbacila update nijhove applikacije, ali nista se nije promenilo.

Zanima me da li neko sa LineageOS-om ima isti problem sa raiffeisen aplikacijom (tj. da li aplikacija radi ili ne radi, kao u slucaju Intese).

btw. Razlog koriscenja ovako starih telefona je zbog velicine ekrana. Izuzetno mrzim da nosim crepove, a posebno ne zelim da mi njihova tezina 'skida' sorc jer telefon nosim u dzepu. :) Da ima neki noviji telefon sa manjim ekranom (a da nije iphone mini) zasnovan na androidu (bez bloatware-a), rado bih ga kupio, ali takvih nema. Mozda polovni S9 ali... pitanje je koliko se to sve isplati (zbog moguce istrosenosti baterije).

Hvala
Po ovome mi deluje kao da nije problem u safetynetu ili tako necem, vec da bukvalno aplikacije namerno nece da rade sa android verzijom starijom od 5-6god, tj da je iz bezbednosnih razloga kod njih iskljuceno, bilo je reci o ovome na forumu cini mi se na nekoj od Honor/Huawei tema, da nekom je isto (na official romu) pravio problem.
Nema druge osim da se menja telefon, iako jeste glupost i skroz je funkcionalan i S5 (imam i ja jedan u fioci, sluzio je godinama).
 
Hvala na odgovoru @euanknik .
Malo je 'cudno' jer oba androida (na oba telefona sa LineageOS-om), v7 i v11 su 'visa' verzija nego ona koju aplikacija zahteva, tj. v6.
I sve je radilo do juna ove godine. Ja bih pre rekao da su nesto 'petljali' da server na koji pokusava telefon da se 'zakaci' kada se aplikacija (intezina) pokrene, prepoznaje model telefona i da blokira da se aplikacija u potpunosti pokrene.
Ono sto je meni 'interesantno' jeste da sam u LineageoOS-u podesio da vidim download/upload brzinu kada postoji neka komunikacija (odmah do samog WiFi 'znaka').
Pa...down/up je od juna 'nula' kada se pokrece aplikacija. Znaci buklvalno ni jedan bit (1b/s) ne postoji komunikacija.

Ne znam, na telefonu sem njihove aplikacije skoro pa da nemam nista drugo isntalirano. Imam MiX Explorer koji je 'file namanagre'. Pa ipak ni ona nema root pristup jer telefon nije root-ovan. Nemam (niti sam imao) Magisk instaliran. Telefon naravno ima TWRP. Ali to je to. Sam telefon je 'prazan' sto se tice aplikacija jer ga ne koristim za bilo kakvo internet 'cimanje'. (nemam mobilni internet, vec sam se samo na kucnom wifi-u 'kacio' na intezinu aplikaciju da proverim stanje i eventualno uplatim nesto na neki racun).
Pitao sam u Raiffeisen topicu, jer me zanima da li Raiffeison-ova app pravi isti problem posto mi je vise dojadilo da se ganjam sa Intezinim call centrom i cekam da neki pajser od developera ispravi nesto sto je (osecam) namerno nametnuo da ne moze da radi jer ga 'zabole' sto se meni ne kupuje novi telefon sa ekrancinom od 6.5+ incha.
 
Meni na custom rom-u otvara app. Da li sada radi login ne znam, jer ne bih sada da prebacujem na taj telefon da bih isprobavao. :D
 
Da li se uz devizni Iracun naplacuje provizija od 1% prilikom povlacenja novca sa paypala? Zvao sam banku i agent mi objasnjava kako se povezuje... Reko povlacenje sestro... Ne kapira...
 
Vratila se tema 😃🎉

Da li se uz devizni Iracun naplacuje provizija od 1% prilikom povlacenja novca sa paypala? Zvao sam banku i agent mi objasnjava kako se povezuje... Reko povlacenje sestro... Ne kapira...
Provizija od 1% se računa isključivo za plaćanje. Za povlačenje novca ne bi trebala da se obračunava nikakva provizija ali neka me neko ispravi ako grešim. Možda @uji zna bolje.
 
Upravo tako. Samo prilikom plaćanja. Za refundacije i uplate na karticu se ne obračunava provizija.
 
Primećuje se da je RF uveo nove bezbednosne mere. Sada mora da se zove korisnički servis kako bi se koristila aplikacija na novom uređaju (Android, iOS ne znam). Neko vreme nije mogao kod da se dobije preko SMSa za transfer preko tekućeg računa, već samo mobilni potpis, sada vidim da može i SMS, samo što su dodali poruku upozorenja da se nikom ne šalje.

Kapiram da su hakeri krenuli da operišu po domaćem tržištu, u Evropi je ovo problem već duže vreme.
 
Prema rečima našeg sagovornika, logo pomenute banke je zloupotrebljen i "Raiffeisen Bank" nema nikakve veze sa činjenicom da je prevaren. "U objavi je pisalo da stari klijenti treba da unesu podatke. Uneo sam korisničko ime i lozinku koju koristim za eBanking. Nakon toga sam dobio kod od banke "Raiffeisen Bank" i video sam da mi je skinuto nešto manje od 8.000 dinara i 58 evra", naveo je za MONDO N. P. (42) iz Beograda.

Ova izjava nema nekog smisla, potrebna je autorizacija preko SMSa ili aplikacije da bi se prebacio novac preko ebankinga, ne može samo preko korisničkog imena i lozinke. Svakako postoji mogućnost za SIM swap napad, jer čini mi se da se svi ebanking sistemi u Srbiji potpuno ili delimično oslanjaju na SMS autorizaciju.
 
Da li je virtualni racun odmah aktivan? Da li se dugo ceka na kartice i kako ih aktivirati uplatom, plaćanjem ili samo provučem kroz bankomat pinom?
 
Nikad nisam dobio sms kod za plsćanje kod ebankinga, struja, infostan, mts... Možda je to razlog.
 
Ali si generisao jednokratnu lozinku u aplikaciji
Ne, kako se to podešava.

Apropo sigurnosti, evo jednekoske
Kod:
Poželite dobrodošlicu novoj sezoni sa stilom!

Vaša Visa kartica Raiffeisen banke je tu da Vam fenomenalnom ponudom olakša potragu.

Posetite Fashion&Friends veb-sajt ili aplikaciju, odaberite svoje modne favorite, platite sačuvanom Visa karticom Raiffeisen banke i ostvarite 20% popusta prilikom prve porudžbine u minimalnom iznosu od 8.000 RSD.

Ponuda važi od 18.09.2023. do 24.09.2023 na sve artikle, uključujući novu kolekciju i već snižene artikle.

Za ponudu proizvoda posetite Fashion&Friends veb-sajt klikom na dugme niže.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ne trazi ni meni SMS prilikom placanja ali aplikacija trazi lozinku da bi se otvorila skroz, sto je ok i bolja je varijanta po meni od SMS
 
Nazad
Vrh Dno