Šta je novo?

Raiffeisen bank

Koliko sam upoznat Visa debit digital je isključivo dinarska.
 
Koliko sam upoznat Visa debit digital je isključivo dinarska.
A možda i nije, odem ja lepo u poslovnicu i kažem šta hoću i dam mu karticu na uvid, onaj tamo kucka, zove nekog i kao nešto neće mora da zove opet nekog ako bude moglo zvaće me i ja odem da bi me on popodne zvao i kao odobreno. Posle dan dva proveravanja visa debit online kartice slučajno sam prebacio na ovu digital i video da mi je ladno povezao nju sa deviznim računom. Pokušao sam obe da povežem sa paypall nalogom ali neće, sad moram opet ići...
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-04-08-01-22-27-534-edit_rs.Raiffeisen.mobile.jpg
    Screenshot_2023-04-08-01-22-27-534-edit_rs.Raiffeisen.mobile.jpg
    67.5 KB · Pregleda: 87
  • Screenshot_2023-04-08-01-23-32-639-edit_rs.Raiffeisen.mobile.jpg
    Screenshot_2023-04-08-01-23-32-639-edit_rs.Raiffeisen.mobile.jpg
    153.7 KB · Pregleda: 92
Nisam stigao danas da odem do banke ali ulogujem se na paypall i pokušam da povežem ovu virtuelnu karticu i uspeo sam ovaj put. Sad sam povukao novac sa PP (u evrima) na karticu pa čekam da vidim kad će novac da bude na računu, izabrao sam ovu opciju instant sa 1% nadoknade.
 
Danas u novom Merkatoru potpuni haos i kolaps. Ne radi ni jedan od dva MF bankomata, nisu ostali bez novca, ne prihvataju ni uplatu. 100 ljudi čeka blagajnu. Za kratko vreme, dok sam pokušavao da shvatim šta se dešava, čuo sam da to traje već nedelju dana (ne znam da li je istina) i jedan od korisnika je rekao da upravo dolazi iz druge filijale/bankomata, gde je ista situacija.

(n)
 
Bio sam pre par dana u Merkatoru, radio je bankomat najnormalnije. Danas u Knez Mihailovoj ulici isto sve najnormalnije.
 
Jutros oko 09 sati poslovnica u Pozeskoj,Banovo brdo bankomati rade ali spoljni nema dinare i unutra od dva samo jedan imao dinare za isplatu,stvorila se guzva jer su neki uplacivali/placali pazar,racune itd.Blagajna radi ali se i tu ceka,nisam znnao sto jer stranke nije bilo za blagajnom i onda moralo da se ceka dok ne kazu da pridjes,ljudi nezadovoljni pitaju sluzbenike o cemu se radi,ni oni sami nnisu dali neki odgovor osim sacekaj te.
 
Nije bilo dinara juče uveče ni u novom Merkatoru da se podignu.
Kreno raspad od kako su kupli pekare CA.
 
Znači ipak je istina da je hroničan problem, kao što sam čuo čekajući u redu pre neki dan.
 
Nije hroničan nego je problem tajminga i koliko isprate situaciju i reaguju. Možda je i do poslovnice ili ko jer već zadužen to da prati.
Plate, penzije, izvođači radova, praznici...
Kod mene uvek jedan od dva ima pare. Retko se dešava da nemaju oba. Bar se meni nije desilo.
 
Nije bilo dinara juče uveče ni u novom Merkatoru da se podignu.
Kreno raspad od kako su kupli pekare CA.
Te pekare kako ti zoves CA su bile institucija za RF u svakom pogledu i to se sad vidi u filijalama RBA banke ex CA kakav je sad raspad...
Nije hroničan nego je problem tajminga i koliko isprate situaciju i reaguju. Možda je i do poslovnice ili ko jer već zadužen to da prati.
Plate, penzije, izvođači radova, praznici...
Kod mene uvek jedan od dva ima pare. Retko se dešava da nemaju oba. Bar se meni nije desilo.
Prblem je sto sad bankomate pune ekipe za transport novca a ne zaposleni filijala. Iako su im ukazivali na taj problem da su bankomati vise prazni nego puni, gospoda iz RF ne daju ni pet para za to... Evo ti tipican primer, juce nisu hteli da pune bankomat jer je na 60% a znaju da je masa naroda primila platu juce i da se 4 dana ne radi, ali njih briga za to...
 
Znam sve to. Ali Pančevo centar i Merkator centar po dva bankomata i šta dalje reči i očekivati. Za Pančevo je uglavnom sve OK :)
Lično sam podizao kada je ušla ekipa izvođača radova vetroparka da podigne koju kintu za provod od plate. Svi po gomilu love, svi predveče van radnog vremna, isto neki datum plata/penzija/praznik... Ne vredi i da bude pun ko oko.
Nisam pametan šta da kažem.
 
Meni je samo suludo da bankomat ne pune zaposleni banke nego je to prebaceno na ekipu za transport. Bankomat se isprazni popodne ili uvece i umesto da ga zaposleni napune ujutru kad dodju na posao oni cekaju ekipu koja se desi da dodje u 3-4 popodne... I kako posle narodu da objasnis sto je celi dan bankomat prazan...
 
Bosovi kazu da im baba Jovanka Orleanka ne daje kes.

Posto je, po mojim saznanjima ovo problem samo kod njih i nigde vise i to traje malo duze od ovih praznicnih dana, bice da se zla baba koja ne da kes krije u njihovim redovima.
 
Da, da problem je odavno, a ako na istu babu mislimo ona je sa glavnim bosom na prst u d..., kucni su prijatelji tako da mi ta prica ne pije vodu, definitivno je problem u njihovom dvoristu...
 
Meni je samo suludo da bankomat ne pune zaposleni banke nego je to prebaceno na ekipu za transport. Bankomat se isprazni popodne ili uvece i umesto da ga zaposleni napune ujutru kad dodju na posao oni cekaju ekipu koja se desi da dodje u 3-4 popodne... I kako posle narodu da objasnis sto je celi dan bankomat prazan...
To su "specijalisti" obični činovnici u filijalama nemaju ni znanje ni mogućnost da išta rade u terminalima, Nije to samo da se ubaxe kese sa parama, Gledao sam jednom u Reffeisen filijali dok sam čekao, Novac dolazi u zapečaćenim svežnjevima za svaki apoen i sve novčanice su lepo ispeglane. Ako je nešto ostalo to se vadi i samo novi svežnjevi se ubacuju. To je samo mehanički deo i cela mašina mora da se resetuje i ko zna šta još. Posle idu kod šefa filijale pa prolaze kroz papirologiju. Od skora ne drže skoro nikakav keš u filijali, skoro sve ide preko terminala.
 
Evo danas u BEO centru nijedan od dva bankomata nema isplatu dinara. Za EUR ne znam.
 
Ovo je samo pocetak - priprema za potpunu kontrolu i zivot bez papirnog novca.
 
Banke ce biti u problemu ako svi dodju da im traze kes koji imaju klijenti na racunima i to bez kreditnih proizvoda. Mami RF banka kod Kalenica u BG nije imala vec 2x da isplati jer bankomati nisu radili pa je bila guzva.
 
@defo

Da se razumemo , ne pricam o nikakvim "teorijama zavere"

Ne podrzavam ni to sto vecina radi - prvo odu da isprazne bankomat , pa
onda idu u trgovinu i placaju kesom , ili jos gore idu da placaju racune
na salterima poste/banke , a imaju e/m banking.

Sto se placanjem pomocu kartice tice - placaces dok sistem funkcionise.

Ali da li se zapitas sta ces da radis ako sistem ne funkcionise 2-3 dana ?

Ili , imali smo primere visestrukog zaduzivanja ili rezervacije sredstava na praznom
bankomatu , a vikend je ili praznik i banke ne resavaju reklamacije po par dana.

Imas novac , ali ti nije dostupan....
 
Pozdrav svima,

Od danas sam korisnik besplatnog iRačuna.

Imam Android aplikaciju i da li neko ima iskustva zašto ne rade notifikacije u aplikaciji kada se izvrši uplata / isplata? Podesio sam min limit obavještenja na 1din, ali ništa. Dodao sam permisije u Android sistemu i notifikacije na nivou aplikacije su uključene. Imam Xiaomi Mi 11.

Nevjerovatno mi je da po default barem ne stiže mail obavještenje, SMS opciju pretpostavljam da moram da platim u paketima koji se plaćaju...

Izvinjavam ako ste već ranije pokrili ovi temu. Unaprijed hvala.
 
Meni notifikacije u app rade savršeno (Redmi 8a). To je nešto do tvog telefona.
 
Pozdrav svima,

Od danas sam korisnik besplatnog iRačuna.

Imam Android aplikaciju i da li neko ima iskustva zašto ne rade notifikacije u aplikaciji kada se izvrši uplata / isplata? Podesio sam min limit obavještenja na 1din, ali ništa. Dodao sam permisije u Android sistemu i notifikacije na nivou aplikacije su uključene. Imam Xiaomi Mi 11.

Nevjerovatno mi je da po default barem ne stiže mail obavještenje, SMS opciju pretpostavljam da moram da platim u paketima koji se plaćaju...

Izvinjavam ako ste već ranije pokrili ovi temu. Unaprijed hvala.
Isto i kod mene, prestale su da stižu u poruke pre jedno godinu ipo, tada sam imao MS Lumia ali sda imam Samsung A12 Android i opet isto. Jedino rade kada treba potvrda za isplatu ali ne kada se plati karticom. U stvari čuje se zvuk notifikacije za prijem poruke i ako je telefon aktivan izađe neka poruka ali samo na sekundu - dve i posle ne mogu nigde da je nađem.
samoj aplikaciji a i na sajtu obaveštenja o isplati sa kartice stigne sa zakašnjenjem od par dana.
 
@defo

Da li se zapitas sta ces da radis ako sistem banke ne funkcionise 2-3 dana ?
Pitanje je na mestu, no kako mi Raiffeisen banka baš iz ovih razloga uliva najveću sigurnost, ne libim se da držim i više novca na računu pa makar se desilo da sistem zakaže. Gotovinu uvek imam dovoljno da za tih par dana ne mislim na najgore i dobro je sve dok može da bude tako.
 
Poštovani,

Dana 28.04.2023. godine RBA banka će biti pripojena Raiffeisen banci, usled čega će doći do privremenih izmena u radu određenih proizvoda i servisa koje koristite, u periodu od 28.04. do 03.05.2023. godine.

Molimo Vas da se pažljivo upoznate sa svim informacijama, posebno imajući u vidu predstojeće praznične dane.

  • Sve debitne i kreditne kartice, kao i plaćanje digitalnim novčanicima, funkcionisaće u ovom periodu, dok SMS obaveštenja i notifikacije neće biti dostupne. Savetujemo da najkasnije do 28.04.2023. obezbedite dovoljan iznos sredstava na svim računima za koje je kartica vezana, i to za potrošnju planiranu do 03.05.2023. godine.
  • Aplikacije Moja mBanka i RaiffeisenOnLine će biti nedostupne počev od 28.04. u 23 časa, najkasnije do 03.05.2023. godine u 8 časova. Opcija Tokenza kreiranje jednokratne lozinke biće na raspolaganju i u periodu nedostupnosti mobilne aplikacije.
  • U istom periodu će višenamenski bankomati funkcionisati u specijalnom režimu i biće moguća samo isplata dinara, dok uplata novca ili pazara, plaćanje računa i isplata deviznih sredstava neće biti omogućeni.
  • Sistem za realizaciju plaćanja u Raiffeisen banci, uključujući i Instant plaćanja, neće biti operativan u periodu od 28.04.2023. godine od 23 časa, a najkasnije do 03.05.2023. godine u 8 časova. Ovo podrazumeva da se ni prilivi, ni plaćanja neće realizovati u navedenom periodu.
  • Filijale banke radiće nesmetano, zaključno sa 28.04.2023. godine, dok će u periodu od 29.04. do 03.05.2023. sve filijale biti zatvorene. Počev od 03.05.2023. godine radno vreme filijala biće standardno.
Izvor: RF sajt, odeljak za obaveštenja
 
Da se nadovežem na prethodno obaveštenje: KUAN uređaji u RBA banci biće nedostupni za deponovanje pazara tokom sledeće nedelje. O dodatnim detaljima u vezi promene podataka na NFC karticama ili prevođenju naloga za uplatu sa RBA na RF račun preko mašine bićemo pravovremeno obavešteni.
 
Da li je neko dobijao slične error poruke u sekciji "Moje finansije za iRačun paket? Pisao podršci, niko ne odgovara do sada. Probao više browser-a ista greška. Druge opcije rade (e.g. Plaćanja, Računi..)

1681800249292.png
 

Prilozi

  • 1681800090068.png
    1681800090068.png
    100.1 KB · Pregleda: 66
@defo

Ali da li se zapitas sta ces da radis ako sistem ne funkcionise 2-3 dana ?

Ili , imali smo primere visestrukog zaduzivanja ili rezervacije sredstava na praznom
bankomatu , a vikend je ili praznik i banke ne resavaju reklamacije po par dana.

Imas novac , ali ti nije dostupan....
Znam da će ovo mnogi doživeti kao off topic, ali u stvari i nije, u kontekstu dostupnosti gotovine u slučaju problema sa karticama/bankomatom. Ja uvek imam novca na nalogu u kladionici, jer sam igrač. Međutim, to se bez ikakvih problema može iskoristiti baš u ovu, korisnu svrhu, deponovanja određene sume koja bi poslužila kao prva pomoć u slučaju problema sa bankom. Stvar je vrlo prosta. Nijedna banka nema ni izbliza takvu mrežu pokrivenosti kao kladionice, pogotovu jedna čije ima neću da pominjem zbog reklame, ali je krštena po poznatom austrijskom kompozitoru klasične muzike. Ima ih milion, u svakom iole većem mestu po 5-6 minimum, u Beogradu 20-ak. Sve se završava iz fotelje, otvorite nalog online i onda sa kartice prebacite odredjenu sumu na nalog, recimo 5.000 din. Taj novac možete podići u bilo kojoj poslovnici te kladionice bilo gde u Srbiji, a ima ih sigurno bar 200. U međuvremenu niste ni u kakvoj obavezi da nešto igrate za taj novac, može samo da stoji. Nalog je večan, ne gasi se nikad ukoliko vi to ne tražite, ne plaća se mesečno održavanje kao za tekući. Nema provizije. Ako bi se desillo da nešto zaškripi sa bankama na nekoliko dana, dođete u kladionicu i podignete svoj novac.

Meni se davno desilo da sam pošao u BG kolima (iz UE sam) i tek posle Čačka sam se setio da sam zaboravio torbicu sa svim novcem, karticama i telefonom. Kad sam stigao, zamolio čoveka za poziv, okrenuo kuma, uplatio mi novac na moj nalog u kladionici, ja otišao u najbližu i podigao. Tehnički su mogli da mi ne daju bez lične, ali pošto je bilo svega oko 100e i znao sam napamet JMBG, nisu pravili problem.

Primer dva: ujakovo dete kad je upisalo fakultet, to je bilo kad se pojavila mts banka, 2017. valjda, pa sam joj odmah otvorio račun i bilo je zgodno, njeni su joj uplaćivali novac na mts račun, a ona je podizala na bilo kom bankomatu. Međutim, pogodilo se da joj najbliži bankomat nije bio baš blizu, 2 stanice od nje. Kad sam prvi put svratio, video sam da bukvalno prekoputa stana ima pomenutu kladionicu. Odmah za ruku, otisli, napravila nalog, i onda su joj svo vreme studija uplaćivali tako novac i ona podizala. Uvek radi, 8-23h, uvek ima novca, nema provizije i preko puta. Na kraju su one devojke što rade počele da je zezaju da je ona jedina koja nikad ne ulaže, a stalno diže novac. :)

I ne, neće kladionica propasti, bar ova o kojoj pričam. Sigurnija je od banke. :) Šalu na stranu, ovo stvarno može poslužiti kao korisno na način na koji sam opisao. Nadam se da moderator neće obrisati post, formalno je off topic, ali tematski nije, pošto je reč bila o tome šta raditi ako nemamo gotovine, a banke zakažu. Mada je meni ova situacija da banke zakažu, a mi bez dinara, prilično kataklizmička i pomalo filmska, više mi je ovo za slučaj neke zaboravnosti i rešavanja problema gotovine u hodu i bez muke.
 
Poslednja izmena:
A kad nema novca na bankomatu, što vidim po postovima da je realan problem - prebacite koliko hoćete karticom na nalog u kladionici, odete i podignete. Taj bankomat nikad nije prazan. :)
 
Nazad
Vrh Dno