Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Pa niko ne mora da zuri odmah potpiše i kad istekne ugovor usluga se nastavlja po dosadašnjim uslovima, eventualno se gube neke beneficije.

Ja nikad ne potpisujem ako neće da daju popust, dodatne usluge me ne zanimaju [emoji41]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Postoji ali se placa oko 350din (proveri tačno koliko)


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako nije jednokratno onda mi se ne isplati previse posto vidim da imaju STB-ovi za oko 3.000 - Sto znaci da bi se on otplatio za manje od 10 meseci.

Hvala na odgovoru, pusticu im mail mozda mi odgovore.
 
? Pa ja sam izvlacio 90/2 na Telekom ruteru. Izvlacim cak i 2x5MB/s WIFI-WIFI transfer (laptop na WiFI, telefon an wifi, 5MB/s kopiranje, sto za EXTRA kada je telefon u pitanju sa jedne strane).
Ако неко каже да није имао проблема на АДСЛ-у, ту тешко да може да извуче 90/2. А у сваком случају те брзине зависе и од рутера и од мобилног и од околине а мислим да је 50/5 добар резултат у целој причи. Нарочито на 2,4.
 
Ako nije jednokratno onda mi se ne isplati previse posto vidim da imaju STB-ovi za oko 3.000 - Sto znaci da bi se on otplatio za manje od 10 meseci.

Hvala na odgovoru, pusticu im mail mozda mi odgovore.
Ma kakvi jednokratno, plaća se svaki mesec.
A ne možeš bilo koji stb treba za to i njihova kartica.
Batali to i koristi kao i do sad dok može, to retko ko još nudi, svi to ukidaju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje.
Sta je potrebno, da se npr. Nickelodeon emituje, i na dodatnom tv-u?
Vidim da je ubačen u osnovni paket, ali ja ga imam samo na glavnom tv-u.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
@Pontiac kod vektora je trenutno "digitalizacija" svih korisnika, tj. navodno ukidaju analogni signal skroz...iskoristi, zovi ih itrazi stb uredjaj.
 
Jedno pitanje.
Sta je potrebno, da se npr. Nickelodeon emituje, i na dodatnom tv-u?
Vidim da je ubačen u osnovni paket, ali ja ga imam samo na glavnom tv-u.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Nije potrebna kartica za gledanje osnovnog paketa vec samo TV mora da podrzava DVB-C, a ovaj stari CRT ne podrzava.



Ma kakvi jednokratno, plaća se svaki mesec.
A ne možeš bilo koji stb treba za to i njihova kartica.
Batali to i koristi kao i do sad dok može, to retko ko još nudi, svi to ukidaju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Provericu da li ga imam na listi programa na TVu bez kartice pa ako ima znaci da samo opet moras da skeniras programe da bi se pojavio..
 
Čim ga on ima na glavnom TV a na drugom nema znaci da je kodiran i za njega treba kartica.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa imam noviji tv, ne crt, koji je povezan samo kablom, nikakva kartica, niti STB.
Kada sam potpisivao ugovor, pre godinu dana, npr. uzeo sam i Arena paket, ali su mi rekli, da on može samo da se emituje na glavnom tv-u, dok bi za gledanje na drugom, morao da doplatim.


Edit :
Kao što bakara kaže, kodiran je, ali mi nije jasno zašto je to tako.
Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema gledanja Nickelodeona bez kartice i za Arenu treba kartica skremblovani su.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odogovrili mi iz Vektora na mail - Kazu da dodjem do najblizeg korisnickog centra da pokupim STB..
 
A ta dodatna kartica se placa naravno?

Edit:
Da li postoji rešenje, ako je izgubljen onaj plasticni modul, ili kako se zove, u koji ide kartica?
Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
a šta nije jasno. u osnovnom paketu imaš 80 kanala od koji 55 možeš da gledaš na drugom tv na kome nemaš instaliran uredjaj za dekodiranje.

taj koji tebi treba je u tih 25 koji ne mogu

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
a šta nije jasno. u osnovnom paketu imaš 80 kanala od koji 55 možeš da gledaš na drugom tv na kome nemaš instaliran uredjaj za dekodiranje.

taj koji tebi treba je u tih 25 koji ne mogu

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Pa generalno, kada sam potpisivao ugovor, receno mi je, da ne mogu da gledam samo dodatne kanale, koje uzimam za glavni, dok ostale mogu.
Sada su neki kanali ubaceni u osnovni paket, a nedostupni su za gledanje na drugom tv-u.
Naravno, problem je, sto se prethodno nisam dovoljno informisao, pa da znam sta ja u stvari placam i gledam ,a sta ne
 
Za sada nista od mog prelaska na Vektor [emoji852]️ Zvao sam Orion da im otkažem uslugu, ali su mi ponudili da ostanem njihov korisnik po istoj ceni, tako da sam time izgubio osnov za raskid ugovora. Izgleda da će brži net i gašenje fiksnog morati da sačekaju decembar [emoji53]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ако неко каже да није имао проблема на АДСЛ-у, ту тешко да може да извуче 90/2. А у сваком случају те брзине зависе и од рутера и од мобилног и од околине а мислим да је 50/5 добар резултат у целој причи. Нарочито на 2,4.
HG532e (ADSL modem) ima jos bolji wireless od VDSL modema.

To uopste nije dobar rezultat na 2.4, sem ako je bas zagadjen etar. Kod mene jeste, na HG630 imam 4-5MB/s pri kopiranju na telefonu i 48/2 pri merenju sada (sada je link 50/2, kada sam imao 100/2, isti modem, telefon je prikazivao isto kao LAN kabl +/-1%)
Ne znam, iskreno, da li KTV operateri namerno daju lose modeme, ili je izbor mnogo slabiji, ali nema opravdanja za tako los wifi. Neka daju neki krsteniji wifi dodatno onda. Danas je wifi osnova, ne dodatak.
 
Za sada nista od mog prelaska na Vektor [emoji852]️ Zvao sam Orion da im otkažem uslugu, ali su mi ponudili da ostanem njihov korisnik po istoj ceni, tako da sam time izgubio osnov za raskid ugovora. Izgleda da će brži net i gašenje fiksnog morati da sačekaju decembar [emoji53]
Jesi pitao da li su poceli da nude jace pakete? Posto su dobili mogucnost da nude VDSL u prethodnih mesec-dva. Ili su ti skupi pa nisi hteo?
 
@alfa

Hoćeš da kažeš da si imao 100mbit na wifi preko 2.4 mreže na ruteru koji si dobio od Telekoma?[emoji41]

To ni višestruko skuplji ruteri ne mogu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
90/2 ;) Nije ni link uspeo punih 100 tada, neki pacer u centrali je radio pa je pustio nesto tipa 90/2, nije umeo da podesi mnogo toga.
Pa WiFi u HG ruterima Telekoma je bolji od rutera koji kostaju po 100e. Ne postoje visestruko bolji ruteri od njih na 2.4GHz, postoje samo nesto bolji, i za neke situacije ozbiljniji.
Ja imam sa HG630 signal na >100m na ulici, od rutera kod mojih recimo, kuca, 3 zida znaci dele mene i ruter i radi. Nije 50/2... ali net radi.
Kod mene, gde je piglu SjBB zagusio UniFi signalom, izvlacim 4-5 MB/s kopiranje preko mreze i kada su i telefon i laptop prikaceni na WiFI.

Ko ne uspe tako nesto da izvuce, verovatno mu ruter crkava. Imao sam HG655b koji sam mislio da je bolji od HG630, ispalo je da je crkavao, pa zato je losije radio.

HG ruteri kod Telekoma su vrh. Ima nekih boljih, ali za wireless morate platiti barem 100e da bi dobili ozbiljan bolji ruter od toga.
Jedino one Xiaomi WiFi Router 3 i noviji, rade bolje, ali NE na 2.4, vec samo na 5GHz ili kombinovano 2.4+5GHz, a nisu ni blizu 100e. TP Link i neki Netgear od 100e sam probao, nista bolje nisu radili od HG rutera kod mene.
 
HG532e (ADSL modem) ima jos bolji wireless od VDSL modema.
Да, прича се како извлаче боље резултате од 50/5 на спидтесту. А и твоје извлачење 90/2 на N рутеру ми је мало нејасно. Или су твоји АС?
 
Ni meni nije jasno kako, al ajde nek bude i da je izvukao 90mbit na 2.4ghz to je opet više izuzetak nego pravilo koje zavisi od konkretne lokacije.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ма ја стално понављам о бољој брзини од 50/5 на адсл рутеру.
 
Да, прича се како извлаче боље резултате од 50/5 на спидтесту. А и твоје извлачење 90/2 на N рутеру ми је мало нејасно. Или су твоји АС?
Svi su N standard.
 
Да, прича се како извлаче боље резултате од 50/5 на спидтесту. А и твоје извлачење 90/2 на N рутеру ми је мало нејасно. Или су твоји АС?

Jeste čuli za N 300Mb/s?

Btw jel neko koristi 72h unazad? Ja imam u paketu ali mi ništa nisu dali...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba ti njihov stb za to.
Nisi tražio a oni mudro ćutali [emoji3]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam u četvrtak bio u poslovnicu i podneo zahtev da mi prebace na kombo super+. Rekli su mi da će njihovi ljudi da dođu i nameste mi drugi stb jer ovaj koji sam dobio ne može da podrži 72 sata unazad i horizont. Neznam šta je toliko komplikovana instalacija tog stb-a pa moraju da šalju tehničara?
 
Može 100mbita na 802.11n 2.4ghz, ali samo u prilično čistom etru...


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno