Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Ja cu da poludim sa njima....malo malo packet loss


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru mada mi je to bez veze jer ja ništa ne koristim na kablu. Dali vredi da tražim drugi ruter? Izvinite što sve ovo pitam jer sam se sa kablovskim netom prvi put sreo juče
Ruter si dobio na uslužno korišćenje, za maximalne brzine na wifi je potreban skuplji ruter i to ćeš moći da iskoristiš samo na 5ghz

Za maximalne brzine je jedino kabl siguran.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ruter si dobio na uslužno korišćenje, za maximalne brzine na wifi je potreban skuplji ruter i to ćeš moći da iskoristiš samo na 5ghz

Za maximalne brzine je jedino kabl siguran.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Sve je to ok ikupiću kvalitetan ruter. Na Telekom on adsl-u nije bilo takvih oroblema
 
Па ниси ни пробао 75/5 или сличну брзину, са 10/1 нема проблема ни са најјефтинијим рутерима.
 
Pa kakvih to problema nisi imao a sad ih imaš?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja posle 13 godina prešao sa Vektora na Orion... u Vektoru sam za 2000 dinara mesečno imao 80 digitalnih kanala i 4mbps net, dok u Orionu za 1700 dinara imam 110 digitalnih kanala i 20mbps net...
Moj post iz novembra 2014. Orion je do pre neki dan držao istu cenu sve vreme, ali isto tako i istu brzinu i kanale (neke je u međuvremenu izbacio kao npr. N1). Kako nemam uslova za njihovu optiku, a IPTV + 20/2 net je poskupeo sa 1699 na 2499 din (s tim da bi mi ponudili da ostanem njihov korisnik za nešto nižu cenu od zvanične, tj. oko 2000 din), prinuđen sam da tražim novog operatera. Time bih najzad ugasio fiksni koji i onako skuplja prašinu.

E sad, Vektor mi nije ostao u najboljem sećanju, veza je često pucala, za razliku od Oriona koji je radio savršeno. Da li se nešto promenilo što se tiče kvaliteta veze u poslednje 4 godine? Razmišljam da uzmem Standard+ paket (TV i net). Da li može da se plaća konstantno ista cifra, tipa 2400 din mesečno, umesto zvanične ponude 6x 1400, pa onda do kraja ugovorne obaveze 2800? I da li moze nekako da se izvuče neki popust, promo kod ili nešto, ili samo ovo što je dostupno na sajtu?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Slikaj ako mozes :)... ja nesto ne nalazim takav model na net-u, verovatno je neki refurbished :D
To je to đubre
4aab26dcb55f8aab577e94aa66901963.jpg
 
To je WF2411D 2.4ghz ruter, super kada si sa njim izvukao 50mbit

Izvukao si maximum iz njega.
 
Poslednja izmena:
Pristojni smo mi, i sasvim nam je jasno da se ne razumes i pokusavamo fino da ti objasnimo u cemu je problem, tj da nemas nikakav problem vec je to ogranicenje tehnologije.

Ako hoces maximalne brzine na wifi to mozes dobiti samo na 5ghz a tu je domet vrlo mali pa opet verovatno neces biti zadovoljan.

Taj ruter si dobio besplatno na koriscenje sto ne znaci da njega moras da koristis, ako zelis vise svakako moras kupiti bolji ruter.
Maximalne performanse mreze jedino na kablu mozes da iskoristis.

Tebi to prilicno dobro radi, jer ti je etar cist.
 
Poslednja izmena:
Па ниси ни пробао 75/5 или сличну брзину, са 10/1 нема проблема ни са најјефтинијим рутерима.
? Pa ja sam izvlacio 90/2 na Telekom ruteru. Izvlacim cak i 2x5MB/s WIFI-WIFI transfer (laptop na WiFI, telefon an wifi, 5MB/s kopiranje, sto za EXTRA kada je telefon u pitanju sa jedne strane).

Itekako mogu odlicni wifi ruteri biti jeftini ili mali. Taj kome Telekom ruter ne radi dobro ima zagusene kanale ili nesto slicno. I 5GHz nece tu na duge staze pomoci, kada svi to ukapiraju (a ukapirace ubrzo, posto kod kablovskih operatera vec morace ozbiljnije rutere sami da uzmu)

Moj post iz novembra 2014. Orion je do pre neki dan držao istu cenu sve vreme, ali isto tako i istu brzinu i kanale (neke je u međuvremenu izbacio kao npr. N1). Kako nemam uslova za njihovu optiku, a IPTV + 20/2 net je poskupeo sa 1699 na 2499 din (s tim da bi mi ponudili da ostanem njihov korisnik za nešto nižu cenu od zvanične, tj. oko 2000 din), prinuđen sam da tražim novog operatera. Time bih najzad ugasio fiksni koji i onako skuplja prašinu.
Obrni/okreni, ispod te cifre neces naci IPTV+Net, a verovatno ni blizu.
Ja najnizi paket u RVu sada placam, sa 30% popusta, 2098 (OSI popust). I da izvuces 50% na 12 meseci kao Bakara (ili ko bese?), opet ti to dodje vise od ovih 2098 u proseku.

Razmišljam da uzmem Standard+ paket (TV i net). Da li može da se plaća konstantno ista cifra, tipa 2400 din mesečno, umesto zvanične ponude 6x 1400, pa onda do kraja ugovorne obaveze 2800?
Moze, ali zasto bi? Da ne bi menjao trajni nalog u banci? RV je 2x menjao cene odrzavanja ovih godinu dana koliko ja imam kod njih ugovor, pa bi zbog toga opet morao da menjas nekad nalog.
I da li moze nekako da se izvuče neki popust, promo kod ili nešto, ili samo ovo što je dostupno na sajtu?
Bakara (valjda) je izvukao 50% na 12 meseci, sto je i bila ponuda do skora.
 
@alfaunits da, ali na cenu iptv-a i ADSL net-a dodajem i neizbežnih 700 dinara harača za telefonsku liniju koju ne koristim. Ovako bih sa Vektorom prošao nešto jeftinije. Samo da ne bude opet zezanje sa netom i pucanje veze...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
To ce morati neko iz tvog kraja da ti kaze.
 
Pristojni smo mi, i sasvim nam je jasno da se ne razumes i pokusavamo fino da ti objasnimo u cemu je problem, tj da nemas nikakav problem vec je to ogranicenje tehnologije.

Ako hoces maximalne brzine na wifi to mozes dobiti samo na 5ghz a tu je domet vrlo mali pa opet verovatno neces biti zadovoljan.

Taj ruter si dobio besplatno na koriscenje sto ne znaci da njega moras da koristis, ako zelis vise svakako moras kupiti bolji ruter.
Maximalne performanse mreze jedino na kablu mozes da iskoristis.

Tebi to prilicno dobro radi, jer ti je etar cist.
Jeste prilično čist etar.Hvala svima na odgovorima. Skapirao sam odmah da mi je rešenje kvalitetniji ruter. Ja sam mislio da s ovim mogu kao na vdsl-u da izvučem bar 70mb na wi-fi
 
Pa evo ovde su svi, i svi pocinju sa WF a on je verovatno napisao seriski broj koliko se razume u rutere ;)
http://www.netis-systems.com/Home/info/id/2/hi/20

Pomesao je malo, sad sam skapirao, tako mu se zove mreza (ima na onom screen-u speedtesta :)) taj ruter uopste nije los, sto kaze bakara izvukao si max iz njega...Generalno, mogao bi da trazis neki bolji, jer imas brzinu od 75Mbps probaj da zoves i trazi
Ako kupujes za svoje pare, gledaj da je standard 802.11ac za tu brzinu od 75Mbps dovoljan je i 802.11n ali budi spreman za buducnost. Kad krenu "vlaknari" iz telekoma da puste u rad cuvenu optiku, povecace brzine i Vektor sigurno
 
Samo da ne bude opet zezanje sa netom i pucanje veze...

Ja koristim Vektor na NBG od pocetka 2015. godine i koliko se secam ni jedan problem sa njima nisam imao. Zato kad odem u Krusevac gde sam na SBB-u ludim koliko puca net.

Ali definitivno je vreme da povecaju brzine, telekom je uveo optiku u moj ulaz, da nisam vezan ugovorom za Vektor presao bih bez razmisljanja.
 
Ja koristim Vektor na NBG od pocetka 2015. godine i koliko se secam ni jedan problem sa njima nisam imao. Zato kad odem u Krusevac gde sam na SBB-u ludim koliko puca net.

Ali definitivno je vreme da povecaju brzine, telekom je uveo optiku u moj ulaz, da nisam vezan ugovorom za Vektor presao bih bez razmisljanja.
Gde si na NBG? Ja sam kod Piramide, nisam bio zadovoljan, valjda se nešto promenilo za četiri godine. I kod mene su uveli mts optiku, ali navodno nisu još pustili signal. Koliko sam shvatio, za mts optiku je neophodna telefonska linija, a uz to im je optika izuzetno skupa (daleko skuplja od npr. Oriona).

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
63. blok, bas prekoputa Piramide. Ne pamtim kad mi je zadnji put pukao net(ako je uopste i pucao).
 
E pa super, komšija, drago mi je da dobro radi. Moguće da je bilo do modema, mislim da sam od samog starta tamo negde početkom 2000ih imao isti modem, sve dok nisam raskinuo ugovor 2014. Svojevremeno su bili prekidi tipa tehnički radovi najmanje 2x mesečno, pa nije bilo neta po dva-tri sata, doduše uglavnom posle ponoći.

Šta znam, sve sam bliži odluci da im dam šansu, pa ćemo da vidimo...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Deluje super. Verujem da si direktno žicom nakačen na modem? Sad mi ostaje dilema kad da zaključim ugovor, jer sa Orionom imam fore do kraja nedelje da ne pristanem na nove uslove ugovora, ali ne znam hoće li mi naplatiti ceo jun ako me isključe u npr. petak [emoji848] i da li Vektor naplaćuje ceo mesec, nezavisno od toga da li puste signal 1. ili 25. u mesecu?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Isteklo mi je vreme za edit - da li TV Svuda mogu da koriste svi korisnici Vektora, ili samo korisnici Super i Maksi paketa?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Koriste ga svi ali radi samo na njihovoj mreži, što je jako glupo [emoji41]

Sve sa njima može da se dogovori ako nadjete pravu osobu, ali te stvari nećete dobiti na šalteru.

Ako net puca, to nije normalno, već je nešto neispravno i treba ti prijaviti. Signal mogu čak i telefonom da provere.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vektor naplacuje po danima uslugu, pa ako usluga krene od 22.x. onda ce biti naplacena za broj dana u tom mesecu...
 
Deluje super. Verujem da si direktno žicom nakačen na modem? Sad mi ostaje dilema kad da zaključim ugovor, jer sa Orionom imam fore do kraja nedelje da ne pristanem na nove uslove ugovora, ali ne znam hoće li mi naplatiti ceo jun ako me isključe u npr. petak [emoji848] i da li Vektor naplaćuje ceo mesec, nezavisno od toga da li puste signal 1. ili 25. u mesecu?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Linearno naplacuju svi, tako da to nije problem
 
Postoji li kod vektora mogucnost dodatnog STBa sa osnovnim kanalima?

Imam neki stari TV na kojem ide samo analogni signal i ide mi na zivce posto kasni program u odnosu na DTV pa ako radi oba TVa na istom kanalu cujem solidan eho..
 
Vrh Dno