Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

i ja tako do ,juna... evo sad sam ih pitao ,ako hocu na net 50 moram opet ugovor na 18meseci :D
 
Hahaha koji paceri. Ma ono do tad ce se opet duplirati net pa me bas zanima oceli ostaviti ove stare modeme.

A za slucaj da mi ovi nebudu dosli, ima da ih nateram da skinu onu reklamu sa sajta posto na njoj pise za sve pakete.

"Интернет пакети који се налазе у понуди, заснивају се на супериорном "EuroDOCSIS 3.0" стандарду, који по најновијим истраживањима подржава теоријске брзине приступа интернету и до невероватних 1 Gb/s, што је:

Преко 32 пута брже од онога што и теоријски може да понуди "ADSL"
Преко 15000 пута бржи од "dial-up" приступа

Избором једног од пакета из интернет понуде РАДИЈУС ВЕКТОРА, правите сигурну инвестицију на дужи временски период!"

E pa moj paket je u ponudi.
 
Poslednja izmena:
okaci u odredjeno doba dana merenja.. garantuju do 15% gubitak brzine
 
evo opet moj rez od pre 5min



nikada nisam imao problema sa njima, od prvog dana sve radi kako treba, modem sljaka vec skoro 2 i po godine...
i kanali su svi ok, posebno full hd...
kod nas su u zgradama vec sve povezali pa kad se uselis treba samo da sidjes i potpises ugovor (ako zelis njihove usluge)...
nzm zasto ostali blokovi imaju problema...
 
^^ reci samo, u kom bloku si ?
 
Poslednja izmena:
belville, koliko znam nema naziv odredjenog bloka...
 
Zato ti sve i radi kako valja. XD

Ovo je najbolji od 3 testa


Ali da dodam nije merodavno ovo merenje, jer skace download gore dole.
 
Poslednja izmena:
Streca li vam tv?
Na trenutak svi analogni i digitalni kanali nestanu i onda se "vrate", digitalni koji sec kasnije, dok se dekodira signal koji je bio nestao...
Taskodje ima neke pixelizacije i nestanka zvuka u nekim trenutcima, ponekad, na rts1 na digitalnoj tv.
Mozda i jeste od nekih radova...?

I kod mene isto.

Doduše nemam ništa digitalno.

Blok 37
 
Zasto sa Radijus vektor internetom, ne mogu da sa sajta torrent NIKADA skidam sa full spedom? Treba da skida 120kb/s, a on skida 2-3kb/s. Kazu mi ljudi da treba da otkljucam modem, kako to da uradim? MOLIM ZA POMOC. I da nmg ni CS da igram :(
 
E moji drugari evo na cemu se prica zavrsava, brzine nisu zagarantovane. Samo je zagarantovano kad se uvede optika, sto oni kazu je skupo. Reko mi covek da sve to pise u ugovoru. Tako da eto, sad svi znate na cemu stojite. Ja sam ovima iz RV-a verovatno dosadio, posto ih zovem svake nedelje da proverim "pracenje" modema, pa su verovatno i dobili instrukcije da me otkace (posto pre kad god sam se zalio na brzine neko je dolazio da barem proveri modem), ili sto je ipak mozda verovatnije pocelo je dosta ljudi da se zali na brzine, a oni nemogu da rese problem opterecenja.

Sto se tice modema, rekli su mi stize ovih dana ili pocetkom novembra, pa ce mo videti jer ce se prica odviti (ne zavrsiti posto jos nisam ni to dobio) kao za CAM modul.
 
Pa to se znalo jos pre 10 godina da nisu garantovane. Razlog tome je podela teritorije i nedostatak konkurencije, inace bi itekako bile garantovane, jos bi dobio i gratis.

Zasto sa Radijus vektor internetom, ne mogu da sa sajta torrent NIKADA skidam sa full spedom? Treba da skida 120kb/s, a on skida 2-3kb/s. Kazu mi ljudi da treba da otkljucam modem, kako to da uradim? MOLIM ZA POMOC. I da nmg ni CS da igram

Nema veze sa modemon ni sa radijusom, jednostavno, pokusavas da skines "lose" torente (pod losim se podrazumeva - javni treker a torent jase mnogo vise leechera nego sto ima seedera)
 
Ja prvi put cujem to, a sa njima sam od pocetka. Kad god sam zvao uvek su mi izasli u sustret i sredili problem u normalnom periodu i sad sam zvao i lik me totalno iznenadio, da nisam znao sta da mu kazem. Na kraju sam ih opet pozvao, malo iznerviran, i javio mi se drugi covek koji je sve opet zapisao i reko da ce pogledati i da ce verovatno neko i doci.

Ajde i nije zagarantovana brzina, ali da mi skace sa 20Mb na 9Mb stvarno nije uredu...
 
Pa to se znalo jos pre 10 godina da nisu garantovane. Razlog tome je podela teritorije i nedostatak konkurencije, inace bi itekako bile garantovane, jos bi dobio i gratis.



Nema veze sa modemon ni sa radijusom, jednostavno, pokusavas da skines "lose" torente (pod losim se podrazumeva - javni treker a torent jase mnogo vise leechera nego sto ima seedera)

Nemoj lupati. Ima mnogo vise SE nego LE, tako da je torrent dobar.
Zvao sam ove, i kazu da osnovni paket ima ogranicenja, i ne moze sa torrenta da se skida ni priblizno full. Svaki drugi paket, ce moci da da full protok za torrent i za online igranje igrica...
 
Nije lepo da se guster na forumu nekome od starijih clanova tako obraca. Pripazi na to ako ne zelis da udjes odmah na pocetku sa modovima u sparing.
A drugo, odnos s/l nema nikakve veze sa mogucom brzinom dl-a. Prvo, zamisli da njih 100 koji siduju ogranice upload na 1 kB/s. A recimo druga varijanta, da jedan jedini seeder sa seedboxom brzine 1/1 Gbit/s opsluzuje stotinak leechera sa prosecnom brzinom downloada od 10 Mbit/s. Nikakav problem ti ne bi bio da izvuces maximalnu brzinu da si na mestu tih leechera.
Pozdrav i jos jednom, pripazi kako se obracas starijim clanovima, zbog tebe govorim. Sve najbolje.
 
^

Plus da dodam imas i port fowarding (ako imas ruter), a i ako si preko proxy-a to moze da pravi probleme (cuo sam od nekoga da je prvi (najjeftiniji) paket preko proxy-a).
 
radijus vektor TV za poneti na Android telefonima.
Iskustva radi li Online TV radijus na boljim androidima ?

Bez obzira sto nemam Radijus Vektor kablovsku i internet moram jednostavno da
ih pohvalim u http://webtv.vektor.net/ jer boljeg kvaliteta od ovoga Live TV
necemo naci nigde za free.
Pre nekoliko dana sam imao LG Optimus GT 540 na kojem mnogo sto sta nije radilo,
a sada sam napokon na kao malo boljem Androidu Alcatel OT 995
poskidao sam samo najnoviji flash player jer po upustvima sa sajta iam sve za Android Live TV
Medjutim slike nema tj. kao da fale neki kodeci ili drugi player !
Ima li neko iskustva...
 
Ja kad gledam sd kanale na ovom live tv-u kod vektora kad pustim sliku u full screen-u ona se posle par minuta umanji, tj. ne skalira na full screen a par sekundi nakon toga i zamrzne stream.
 
Umanji se i kod mene ponekad ali uglavnom ne staje stream. Jedino kad je velika navala. Neki sportski događaj ili slično.
 
Da jos malo ispeglaju stream i od nove godine, kad krene naplata, bas bih se pretplatio al da cena ne bude velika. Mesecno ne vise od 300 din. Svidja mi se jako koncept, a i interfejs je bas ok. Evo nocu nema problema, dakle, samo da se jos malo optimizuje i dnevnom saobracaju i bice jako fin online tv.
 
Ja hocu prvo net da "optimizuju" i srede, posle nek se bakcu sa tim... :p
 
kad ce da ti donesu docsis 3.0 ? upload je i dalje u raspadu,pada i ispod 1
 
Meni isto, doso mi je lik da izmeri, ali ja iskljucio modem sat vremena pre nego sto je trebao da dodje, i moja sreca, nije hteo da se poveze. Tako da je lik dosao za dzabe, a sto je najcrnje par minuta posto je otiso uspeo sam da ga osposobim... Sad opet cekam da mi se javi. Sto se tice docis 3.0 nije im jos stigo,ja ocekujem ove sad nedelje da ce biti, ali videcemo.

evo i moje trenutne

barem download radi kako valja
 
Poslednja izmena:
kako ti idu igre,jel ti seckaju online ?
 
... Sto se tice docis 3.0 nije im jos stigo,ja ocekujem ove sad nedelje da ce biti, ali videcemo.
:laugh:
Pogolemati "mitomani"... "ocekujemo naredne nedelje da ce stici/biti"... :eyebrows:
Tako se desilo i da CAM modul "ocekujem da stigne" evo skoro godinu dana, da ne uzeh svoj jos uvek ga ne bih imao...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno