Šta je novo?

R9 380 2GB DDR5

Arthas84

Zapažen
Učlanjen(a)
15.06.2021
Poruke
24
Poena
24
Pozdrav narode imam problem koji ne mou da resim,pre par dana sam uzeo polovnu grafiku R9 380 2GB DDR5 medjutim kada je ubacim u komp monitor se ne pali ali se kuleri na grafici okrecu,decko se kune da je grafika ispravna i da je testirao pre nego sto je poslao cak kaze ako ne uspem da je pokrenem da ce mi vratiti novac. e sada znaci ubacim grafiku komp se pali medjutim HDD signalna lampica ne trepce uopste i monitor se naravno ne ukljucuje,sa starom grafikom sve radi ekstra i na HDMI i na VGA prikljucima sada ova grafika zahteva 2x 6pin konektore za napajanje ukljucio sam ih i sve po p.s-u medjutim kod mene ili da nekom drugom kompu grafika samo vrti kulere ali slike nema.
 
Jesi probao razlicite display out konektore? Koje su komponente u racunarima u kojim si je probao?
 
Probaj da upališ komp bez grafike. Pod uslovom da nemaš integrisanu i da imaš beeper čućeš karakterističan beep. Potom ubaci grafičku i proveri da li se čuje isti beep.
 
Jesi probao razlicite display out konektore? Koje su komponente u racunarima u kojim si je probao?
Imam stariju grafiku r7 240 sa njom sve radi super na ovoj r9 probao sam i hdmi o vga nista se ne desava cak i kada povezem samo integrisanu grafiku ne pali monitor a komponente u mom kompu su AMD Athlon II X4 641 8GB DDR3 Ploca je MSI A55M-P33
Probaj da upališ komp bez grafike. Pod uslovom da nemaš integrisanu i da imaš beeper čućeš karakterističan beep. Potom ubaci grafičku i proveri da li se čuje isti beep.
nemam beeper krastavac ploca je msi a55m-p33 a ona ima integrisanu. medjutim i kada pokusam sa integrisanom nece da upali monitor tek kada vratim staru grafiku r7 240 onda sve radi profi
 
Jedan od drugara mi je rekao da probam da flesujem bios mada ne verujem da on ima neke veze drugi racunar na kom sam probao grafiku je dosta noviji gaming serija jedva sam izmolio decka da probam grafiku i kod njega isti je slucaj samo vrti kulere ali ne pali monitor
 
Po svemu sudeci je neispravna, ne bih se zamajavao sa flesovanjem BIOSa. Jedino jos da probas da odradis Clear CMOS na maticnoj, tj da izvadis bateriju na par minuta.
Maticna ti nema integrisanu, ima podrsku za procesore koje imaju integrisanu, ali tvoj CPU nema, pa zato ni nemas sliku kad bocnes u Display out na maticnoj.
 
Po svemu sudeci je neispravna, ne bih se zamajavao sa flesovanjem BIOSa. Jedino jos da probas da odradis Clear CMOS na maticnoj, tj da izvadis bateriju na par minuta.
Maticna ti nema integrisanu, ima podrsku za procesore koje imaju integrisanu, ali tvoj CPU nema, pa zato ni nemas sliku kad bocnes u Display out na maticnoj.
samo da izvadim bateriju?
 
Da, iskljucis skroz iz zida, izvadis bateriju i sacekas nekih 5 min
 
Jedino mi jos pada na pamet da nije neka nekompatibilnost izmedju BIOSa maticne i graficke, tj. da maticna ne podrzava UEFI only GPU, a mozda je ta R9 380 UEFI only.
Ako clear cmos ne pomogne, vrati stari GPU i iz AIDA64 npr iscitaj koja je verzija BIOSa na maticnoj.
 
Ok pokusacu i to ako i to ne uspe znaci nista drugo mi ne preostaje osim vracanja.
Ili ovo što ti je kolega @CountMike preporučio na drugoj temi na kojoj si pitao - proveri da li si grafičku priključio na napajanje (zvuči glupo, ali ponekad se zaboravi), a ako jesi napiši koje napajanje imaš, jer nije nemoguće da je tu problem a ne do grafičke...
 
Ili ovo što ti je kolega @CountMike preporučio na drugoj temi na kojoj si pitao - proveri da li si grafičku priključio na napajanje (zvuči glupo, ali ponekad se zaboravi), a ako jesi napiši koje napajanje imaš, jer nije nemoguće da je tu problem a ne do grafičke...
jesam naravno prikljucena su oba 6pin konektora napajanje je 500w nzm tacnu marku napisacu kad se vratim kuci sa posla sve drugo sam iskljucio sve kukere sve sro je moglo da odvlaci struju i ponovo je isti problem
 
Jedino mi jos pada na pamet da nije neka nekompatibilnost izmedju BIOSa maticne i graficke, tj. da maticna ne podrzava UEFI only GPU, a mozda je ta R9 380 UEFI only.
Ako clear cmos ne pomogne, vrati stari GPU i iz AIDA64 npr iscitaj koja je verzija BIOSa na maticnoj.
Kako da proverim da li je grafika uefi kad vec ne mogu da je upalim
 

Prilozi

  • IMG_20210616_204434.jpg
    IMG_20210616_204434.jpg
    178.1 KB · Pregleda: 32
Nije ni bitno da utvrdimo da li je grafika UEFI only, mozemo samo da pretpostavimo da jeste i testiramo dalje. Ali, po ovome sto si okacio, maticna ti je vec UEFI kompatibilna pa to ne bi trebalo da predstavlja problem. Vrlo su male sanse da ce ista popraviti, ali ima dosta novija verzija BIOSa za maticnu 2.0: https://www.msi.com/Motherboard/support/A55M-P33
Ako nisi vican flesovanju BIOSa onda nemoj pokusavati, male su sanse da ces ista postici a mozes zeznuti stvar
 
Nisam bas za flash biosa znam kako se radi ali kad vec nisam radio ne bih da se pravim prepametan,sad mi je samo ostalo da clear CMOS da oprobam i to je to ako nece onda ili vracanje ili pecenje...
 
Nije ni bitno da utvrdimo da li je grafika UEFI only, mozemo samo da pretpostavimo da jeste i testiramo dalje. Ali, po ovome sto si okacio, maticna ti je vec UEFI kompatibilna pa to ne bi trebalo da predstavlja problem. Vrlo su male sanse da ce ista popraviti, ali ima dosta novija verzija BIOSa za maticnu 2.0: https://www.msi.com/Motherboard/support/A55M-P33
Ako nisi vican flesovanju BIOSa onda nemoj pokusavati, male su sanse da ces ista postici a mozes zeznuti stvar
probao sam o clear CMOS nista opet isti problem
 
Verovatno karta neispravna.
Napajanje jes malo matoro,ali na papiru ima dovoljno snage ako nema neki problem.
Možeš eventualno da proveriš sa drugim napajanjem ako je prodavac karte pouzdan i kako kažeš kune se u ispravnost.
 
pa nisam imao problema nikakvog sa napajanjem,sad pouzdan ili ne ne znam naravno uredno se javlja svaki dan pita jesam li uspeo da je pokrenem da pokusam ovo ili ono ali nista,a meni sve manje i manje opcija preostaje
pa nisam imao problema nikakvog sa napajanjem,sad pouzdan ili ne ne znam naravno uredno se javlja svaki dan pita jesam li uspeo da je pokrenem da pokusam ovo ili ono ali nista,a meni sve manje i manje opcija preostaje
cak imam opciju da odem do BG kod njega i da vidimo
 
Sigurno nije UEFI only, radila je kod mene na Ga 990fx ud5 ploči pa čak i na Phenom II x4 965be systemu dok nije samo crkla jednog dana.
 
Ako je Sapphire onda ima jedan mali prekidač na njoj, probaj da ga pomeriš u drugi položaj. Ne znam da li druge 380ce imaju taj prekidač.
 
Pogledaj po obodu kartice da li ima taj mali prekidač.
 
Narode hvala vam puno na pomoci oko ovog ali to je to,grafika ide na KP kao neispravna pa ako neko uzme uzme. Hvala svima jos jednom!
 
Nazad
Vrh Dno