Šta je novo?

QubitCoin [Q2C]

skapirao sam za berzu gde se nalazi... imam dva pitanja:

1. zasto mi je hashrate u tredovima( ima ih 8 ), nejednak, tj negde je 50 negde 45 a negde padne i do 30 khs?


2. gde mogu na pool-u cpu-pool.net da vidim koliko sam do sada iskopao? jel to u okviru dashboard-a, dole desno gde pise confirmed i unconfirmed? jesu to novcici koje sam do sada iskopao?

2. da to je to samo ostavi da kopa
 
Imam 2 x I5 2500k. Juce sam mu stavio pijuk u ruke i daje oko 200khsa. Ima li smisla kopati sa ovom serijom procesora ili da prodam ta 2 i uzmem jedan 3770k ili 4770k, koliko vidim oni daju oko 400 khsa?
 
Po ovome AMD FX-8350 8-Core 4.0GHz Black Edition Box je mozda najbolji odnos hvalitet cena. daje oko 310kh/s, dok Intel Core i5-4570 @ 3.20GHz za iste pare daje 240 kh/s.
 
Ali da li se isplati zbog potrosnje?
 
Pa mislim da se ipak isplati, za 30-40 w vise nije problem, pogotovo kad ti jedna grafika moze da odvuse i do 300w.
 
Pa mislim da se ipak isplati, za 30-40 w vise nije problem, pogotovo kad ti jedna grafika moze da odvuse i do 300w.

Pa onda treba videti serverske masine, neke jeftine opterone i strpas po 2-4 na plocu.
 
@magny,

Pa dobro, 5,2Ghz naspram 4,2Ghz. :) I jos dobar primerak Vishere vs los Haswell-a.

Uglavnom, uporedjivao sam sa ostalim algoritmima i u Qbit-u je korist izmedju AMD-a vs Intela da kazemo izjednacena. Dok recimo Primecoin i Quark coin = Intel rastura u svakom pogledu.

Ali takodje treba obratiti paznju i na potrosnju tog procesora, jer sa tim setovanjima vuce sigurno >250W.

Uglavnom, mislim da je najbolja investicija i5 4670K koji na 4.5Ghz baca 118 kh/s (~470), a manje se greje od 4770k. HT nema nikakvog uticaja na performanse, ja ne znam kako sam dobijao 80 kh/s ukupno vise. Moracu reinstall win-a jer na ovome samo sto pacova nema.
 
Nego gde vi unovcavate ove kvazinovčiće? Skupio sam 2000, jel sam postao milioner ili mora jos malo da kopam? :D
 
Jos uvek nigde postoji jedna menjacnica ali cena je smesna sem ako nemas milionce pa da za njega dobijes 1 i kusur BTC-a
 
Pao je mine-pool server.
 
Padao je od jutros 2-3 puta. Ali mislim da nije od konekcija. Ko zna sta mu je.
 
Prstom po nosu :d
 
nono.gif




gde ga kopate vi
grin.gif
 
Ujutro idem poruciti 4X 4770K, 4X Gigabyte Z87 HD3, CM Seidon 120V. Jel ima neko da predlozi nesto bolje za iste/slicne pare? :)

Sta si do kraja uzeo?

Imas li neku alternativu za plocu? Imam RAM stikove na 1066 mhz a ova tvoja ploca ne podrzava. A da zadovolji potrebe procesora, ne samo za rudarenje... Nesto u slicnom cenovnom rangu.

edit: http://www.itsvet.com/proizvod/asus-h87-pro/comp_comp_mboard/20/2539 Sta velis na ovu? Lupio sam, ne razumem se bas u ploce :)
 
Poslednja izmena:
Sta si do kraja uzeo?

Imas li neku alternativu za plocu? Imam RAM stikove na 1066 mhz a ova tvoja ploca ne podrzava. A da zadovolji potrebe procesora, ne samo za rudarenje... Nesto u slicnom cenovnom rangu.

edit: http://www.itsvet.com/proizvod/asus-h87-pro/comp_comp_mboard/20/2539 Sta velis na ovu? Lupio sam, ne razumem se bas u ploce :)

Evo upravo sam porucio i5 4670K, Z87 HD3 i Seidon 120V. 4 takva kompleta.

Plocu sam gledao neku solidnu a da moze OC cpu jer ih planiram drzati na 4,4 - 4,5. Takodje planiram da ih delidujem i stavim novu pastu. Onda ih mozda stavim i na 4,7 - 4,8 Ghz.
 
ja imam delidovan 3770k na plocu asus p8z77v deluxe... drzim ga na 4.5 ghz.. pod H100... temp ne prelaze 65 c prilikom qbit mininga...

samo me zanima zasto mi je hashrate po tredovima nejednak? naime varira od 35 do 50 khash po tredu ?? zasto??
 
moj 3770k delid malisha fercera na ~65c 4800mhz 1.332v, ukupno baca oko 415khash.
quark baca ~919khash i zagreje ga 3-4c vishe.

na fantexu samo jedan tr-141 vent i to na 1000rpm
 
Poslednja izmena:
Tu smeš CPU da voziš samo na default.
 
Evo upravo sam porucio i5 4670K, Z87 HD3 i Seidon 120V. 4 takva kompleta.

Plocu sam gledao neku solidnu a da moze OC cpu jer ih planiram drzati na 4,4 - 4,5. Takodje planiram da ih delidujem i stavim novu pastu. Onda ih mozda stavim i na 4,7 - 4,8 Ghz.

Pa priajtelju pokupices nam sve Qubite, to nije lepo!:p
 
Nazad
Vrh Dno