Šta je novo?

QubitCoin [Q2C]

@TheCyA,

Uzeo sam u razmatranje i5 4440, i5 4670k, i7 4770 i 4770k.

Da rudarim samo na poolovima, verovatno bih isao na 4670k (ili cak i7 4770 + h81), ali je solo mining prelomio. Recimo cim izadje novi novcic, dok jos nema poolova, 4770k grabi blokove kao lud sa 8 thread-ova. Ja sam moj letos otplatio preko noci bukvalno. A ukupno se otplatio barem 10 puta do sada ( mogao je i 1000x da sam ja bio pametniji).
 
Pa pogledaj ovaj screen sto si sad postavio.
x6 qubit.jpg
 
Ok kapiram vi pricate o solo miningu my bad sorry over and out :)
 
Ma ne bre. Koristis Quark algoritam, umesto Qbit-ovog. :)

Izmeni u komandoj liniji (edit .bat) i umesto -a quark upisi -a qubit pa se javi sa rezultatom.
 
Samo da se vrati ovaj dev ziv, inache propade ovo.
 
Raste diff, nema zezanja. Izgleda da stezu polako slavinu.
 
Kazu na bittalku da je dev na odmoru, vraca se februara. Dosta se teze sada kopa. Probao sam solo mining i imao srecu, nasao block za 5 minuta.
 
misli na bolji hashrate kod Quark-ovog algoritma. Ali je ispalo kao da je rekao "bolji je quark od qbit-a". :)

Ovog jos ne mogu da kopaju graficke, sto je dobro za sada. ;)

BTW, dev je na godisnjem ali koliko vidim, dosta ljudi se ukljucilo u sredjivanje koina-a. Napravili su cak 3 sajta, jedno 20 raznih tema na ostalim forumima, givaway - faucet, preuredili novcanik itd itd... tako da bez panike jer ga dobra zajednica moze gurati bez problema, a dev kad se vrati, samo ce biti slag na tortu. Polovljenje nagrade na 1024 Q2C je 3. Februara.
 
Poslednja izmena:
Koliko ste nakopali dosad? Ima li ko da je presao 100k? :D
 
da, daje vishe hash-a...al reko da li je isplativiji ili shta vec, nisam ga skontao.
 
kopam sa 3770k... po threadu oko 50khs sto ce reci ukupno oko 400...
frekvencija 4.5ghz

to je ok jel da?

jel ima neka menjacnica gde moze da se zameni ovaj coin?
 
Ne moze FX taj da prestigne ni 4670K OC a kamoli 4770K OC. ;)

FX ako dobaci ~400 kh/s, to je extra!


Gresis, zapravo je obrnuto, FX(doduse ne 8320 ali u osnovi Vishera je Vishera pa ma kako dobro bila binovana-ko prati AMD FX liniju zna o cemu pricam) moze da da vise od 400 kHs a daje vise i od Haswella 4770k, bar u mom slucaju. Evo dokaza, da ne bismo teoretisali napamet:

FX-9590, undervoltovan na 1.296 i underklokovan na 4.5(dobar setting za duzi neprekidni rad u 24/7 rezimu, odlicne temperature, kontrolisana potrosnja a solidan hash, moze se reci sweet spot za svakodnevni rad u rudniku), oko 53kHs po threadu, 420kHs ukupno.
Screenshot (43).jpg

Default vcore od 1.4875 za 5Ghz turbo, manuelno setovan u BIOSu za rad na 5GHz kao baznom kloku, i dalje korektne temperature, hash nekih 59 po threadu iliti 470 ukupno, potpuno stabilan(na ovom setovanju je vec neuhvatljiv za moj primerak Haswell-a 4770k) :
Screenshot (42).jpg

I konacno-5.2GHz na 1.55(uz vdrop 1.524) daje za Haskija neuhvatljiv i za slikanje skor od 61kHs ili 490 ukupno. I ovo setovanje sam isprobao par sati i FX je izgurao. Naravno, ovo nece ici za svaki dana ali recimo u situaciji kad se pojavi neki nov a obecavajuci novcic pa krene da se kopa walletom od prvog dana, svaki hash znaci i tih 50ak kHs viska ce itekako znaciti:
Screenshot (32).jpg

A evo kako stoje stvari s Haskijem, sweet spot za moj primerak je 4.2GHz u napon od 1.2v, hash je 55 ili ukupno 440 a temperature su izmedju 70 i 80 uz hladjenje H100 (FX doduse ladim nesto boljim H100i ali razlika je mala) sto je po meni vec na samoj granici prihvatljivog tako da svako forsiranje preko ovog kod mene tesko ide:
haski2.jpg

Probao sam 4.4 na 1.296, hash je skocio na 57 ali su termali neprihvatljivi i to nece ici:
haski3.jpg

Zakljucak na osnovu mog primera: FX-9590(a to primenjujem komotno i na 8320/8350) zahteva bolju(da ne kazem i vrhunsku plocu i dobro hladjenje), ali ako mu se to sve obezbedi,a posebno ako neko to vec ima, ne daje manji nego definitivno veci hash rate od i7 4770k, i takav kombo od mene ima svaku preporuku dok za neki veci OC mining kod haskija sam misljenja da mora ici SKALPING inace se duze i napregnutije rudarenje nece dobro zavrsiti po ovaj CPU. Skuplje hladjenje moze da se stavi i na haskija ali svi dobro znamo da je kod njega termalni problem druge vrste, da ne ponavljamo opet opstepoznato.

U svakom slucaju-oba procesora su vise nego solidna za kopanje, i bitnije od toga sta ce ko izabrati jeste da se onaj dev koji je sto neko rece, otisao tetki da odnese lek, vrati sa sluzbenog puta :d
 
skapirao sam za berzu gde se nalazi... imam dva pitanja:

1. zasto mi je hashrate u tredovima( ima ih 8 ), nejednak, tj negde je 50 negde 45 a negde padne i do 30 khs?


2. gde mogu na pool-u cpu-pool.net da vidim koliko sam do sada iskopao? jel to u okviru dashboard-a, dole desno gde pise confirmed i unconfirmed? jesu to novcici koje sam do sada iskopao?
 
Jeste trgovali na berzi?!

Ko je nakupio pozamasnu kolicinu, moze se igrati i duplirati.

Velika je razlika izmedju kupovnog i prodajnog! ;)
 
Nesto nije radio pool?
 
svi me kuliraju... juhuuu :)

jos nesto: da li je vazan ovaj config fajl? vidim da razliciti rudari imaju razlicite config-e.. naime ima onih sa mnogo nod-ova u config fajlu... jel to nesto znaci?
 
jel procate za onu poloniex menjacnicu, radi li withdraval za nju? probao neko? u je prodaje od pola milke na ovom polostavec


kako da dupliras kad je razlika izmedju kurseva na tvoju stetu? da nije izasao jos negde?



ubaci ga pa probaj, ako imas vise nudova veci je broj konekcija








http://mine-pool.net prso?
edit: proradio
 
Poslednja izmena:
Neko je vec krenuo da prodaje 200-300k
 
Nazad
Vrh Dno