Šta je novo?

PTT KDS u Mirijevu

bitno je da radi :) ali ono...
meni zadnjih 4-5 dana uzas ali juce se popravilo malo...
 
kako vam radi net

ovde je postalo jako tiho, jel to svima radi net dobro?
 
Ja sam odustala od KDS-a..odjavila sam modem. Internet uglavnom nije radio, tehnička podrška im je 0, i jednostavno mi je dosadilo da se bavim njima..Uopšte mi nije jasno zašto KDS dozvoljava sebi da ima takve zaposlene koji dele lekcije onima koji prijavljuju kvar. Već sam znala po glasu ko se javlja, i odmah sam prekidala vezu kada se javi izvesna osoba.Poslala sam i mail sa pitanjem da li je neophodno da zaposleni budu neljubazni da bi radili u KDS-u, naravno nije mi niko odgovorio.
Od pre par dana sam na ADSL-u kod Euneta, iskreno se nadam da će biti bolje.
 
ta jedna dronfulja bi letela naglavacke iz bilo koje privatne firme. ko zna preko koga se zaposlila kao tehnicka podrska i kojim seksualnim pozama je to platila.
 
Dali zna neko da li imam mogucnosti za PTT/KDS kablovski internet, stanujem na bulevaru revolucije br. 251? U Kosovskoj su mi rekli da proverim, kazu ako imam 44 kanala ne moze, ako ima 60 moze. I jos treba da kupim kabl.modem, oni preporucuju thomson ili motorolu.
 
Jel radi taj net? Niko nista ne javlja, sta se desava? Ja sam u mirijevu pa se razmisljam da predjem na kablovski.

Ma radi nekako :wall: , zavisi gde si. U svakom slucaju, ako imas mogucnost za ADSl uzmi, jer od KDS-a imas 64 KB i to je to do daljnjeg. Ako si IPAK zainteresovan, posalji ulicu i br, da ti tacno kazem.


KizaLion,m u principu, tamo ne radi net. Medjutim, kako smo imali neke havarije i menjali pojacavace, mozda i postoji fora da se propusti. U svakom slucaju videcu pa cu javiti.
 
@ET ajde vidi ako moze da se sredi signal na cvoru u Petrarkinoj 10. Imam 10-ak drugara koji imaju modem i svi mi se zale da je u poslednje vreme power level ocajan, neki cak uopste ne mogu da se nakace.:crash: Meni je i received signal ocajan -14 dBmV(i to sa tapom, sa spliterom verovatno ne bi ni mogao da se nakachim), a da dobijem IP adresu je umetnost restartujem modem po X puta da bi se nakacio,:wall: a kad uspem ne usudjujem se da gasim komp.:) Kao sto sam ti vetj napomenuo do pre 2-3 nedelje je bilo bolje stanje. Jesu li poceli radovi koje si pominjao ili tek treba?
 
evo i mene posle duzeg vremena... heheh... :p
Da nesto nije ok sa ip adresama zadnjih nedelju i vise i ja cekam po par sati da mi dodeli...

evo ih signali.. ovde:
-Downstream
Signal To Noise Ratio 38.5 dB
Power Level 16.3 dBmV - ali ono modem radi iako pise da radi do max. 15 dBmV
-Upstream
Power 42.8 dBmV
 
@ET ajde vidi ako moze da se sredi signal na cvoru u Petrarkinoj 10. I......... Jesu li poceli radovi koje si pominjao ili tek treba?
E, bio sam ti danas u kraju, i baš mi je po onom kijametu puko klinasti kaiš, a što je najgore i zupčasti, tako da pored svega toga nisam imao nerava da pojačavam signale:wall:
Za sutra ti ništa ne mogu obećati, ali uradiću nešto tokom nedelje, pa ćemo videti(btw. sa takvim signalom, kakvu sliku imaš na TV-u?)
Propreme se rade, i u M.vencu možeš videti mučenike kako uvlače optiku.

Fly, a ti slobodno obori signal ka modemu, ništa ga neće boleti, mada ni ovo sa IP adresama nije do toga.

:bottle:
 
Za sutra ti ništa ne mogu obećati, ali uradiću nešto tokom nedelje, pa ćemo videti(btw. sa takvim signalom, kakvu sliku imaš na TV-u?)

Ma TV slabo i gledam, matorci mi se ne zale, znam samo da neke satelitske kanale koje ostali imaju ne mogu da nafatam. Nego mene vise zanima net, i kako mogu da poboljsam prijem radio signala koji je ocajan, a neophodan mi je posto u ovoj rupi nista ne mogu da hvatam. I da li on ima veze sa TV signalom?

Propreme se rade, i u M.vencu možeš videti mučenike kako uvlače optiku.
:bottle:
Ako, ako samo nek se radi i bio je red da se nesto ulozi, cekaj ako sam te dobro razumeo M.venac ce biti na posebnom cvoru ne zavisno od Petrarkine i Grge Jankesa ili ostaje isto?
 
Mirijevski venac jednim delom i jeste na drugom (i trećem) cvoru. Biće cepkanja na još, samo treba vremena.
Nego, danas sam malo (ali malo) pojačao signal pa vidi kako je sada (isto važi i za tvoje ortake. Kad smo već kod njih, da nije neko od njih u br 6/2, jer je tu verovatno neki teški SHT u instalaciji).
Toliko za sada i srećan Sv. Nikola ko slavi.:bottle:
 
Mirijevski venac jednim delom i jeste na drugom (i trećem) cvoru. Biće cepkanja na još, samo treba vremena.
Nego, danas sam malo (ali malo) pojačao signal pa vidi kako je sada (isto važi i za tvoje ortake. Kad smo već kod njih, da nije neko od njih u br 6/2, jer je tu verovatno neki teški SHT u instalaciji).
Toliko za sada i srećan Sv. Nikola ko slavi.:bottle:

Power signal se poboljsao za 2 dBmV (sto dosta znaci, nekima je cak i proradio net;)). Ali je received signal i dalje ostao isti. Jedan od najboljih ortaka mi zivi u Petrarkinoj 6/2 ako si na to mislio? Mada je njemu signal cak bolji nego kod mene. Hvala Ivane. :bottle:
 
digital01>Trebalo bi da radi. Vidi, ako znas nekog sa modemom, pa probaj.
 
Ima li nade za M.Srpske 30, Tv signal je postao katastrofa (deca u ocaju).Dali postoje teh. mogucnosti za kabl-modem ili da zaboravim ?
 
pozdrav
cisto da se javim da kod mene (Dusana Petrovica Saneta 31) net ide bez problema...


Signal To Noise Ratio 36.4 dB
Power Level 0.4 dBmV

Upstream
Power 39.0 dBmV
 
Kako stoje stvari u Mirijevskom vencu br. 4? Tete u koisničkom servisu kažu da se ne isplati kupovati modem, jer tu internet više ne radi nego što radi.
 
Kako stoje stvari u Mirijevskom vencu br. 4? Tete u koisničkom servisu kažu da se ne isplati kupovati modem, jer tu internet više ne radi nego što radi.

Pa, nisu te slagale. Net funkcioniše, ali...:crash:
Ima ovde na forumu par ljudi iz tog dela M.venac 2-16, G.Jankesa i Petrarkina pa se raspitaj za utiske. Sve u svemu ništa sjajno.
 
Pa, nisu te slagale. Net funkcioniše, ali...:crash:
Ima ovde na forumu par ljudi iz tog dela M.venac 2-16, G.Jankesa i Petrarkina pa se raspitaj za utiske. Sve u svemu ništa sjajno.

Ja sam u Grge Jankesa, meni dobro radi, jedino se par puta desilo da uveče ne radi desetak minuta. Pitam zbog komšija kojima sam preporučila kablovski internet, pa ne znaju da li vredi da kupuju modem.
Da li u Mirijevskom vencu radi isto kao u Grge Jankesa ili lošije? Ako je kao kod mene onda je super. Ako ne radi dobro, kad može da se očekuje da će biti bolje?
 
Poslednja izmena:
Ja sam u Grge Jankesa, meni dobro radi, jedino se par puta desilo da uveče ne radi desetak minuta. Pitam zbog komšija kojima sam preporučila kablovski internet, pa ne znaju da li vredi da kupuju modem.
Da li u Mirijevskom vencu radi isto kao u Grge Jankesa ili lošije? Ako je kao kod mene onda je super. Ako ne radi dobro, kad može da se očekuje da će biti bolje?

Grge Jankesa, Petrarkina i Mirijevski Venac 2,4,6,8, su na istom cvoru, sto znaci da svima net radi jednako. Tako da bez problema mozes da im porucis da kupe modem. A bice bolje kad se promeni kompletna instalacija u zgradama i nas cvor podeli bar na 2, a to znaci nikad:wall: :D . Bicemo vecni zamorcici. :(
P.S. Ovu poruku sam napisao koristeci dial up, zavrnuli nam slavinu, IP je tu ali net ne tece...:crash:
 
Net u metohijskoj 21?

Ivane pozdrav, mozes li da mi proveris ima li neta u metohijskoj 21 bivsa janka lisjaka?

Letos sam nosio moj modem tamo i nije uspeo odlazni signal da zakaci, probao sam direktno na cvoristu ispred stana ali nista.
 
mene su zvali neki dan, kao da mi kazu da sad mogu i ja na njihov esperimetalni net. Skoro sam zaboravio na njih, pre sest meseci sam se interesovao za mogucnosti prikljucenja i eto psole sest meseci su se setili da mi odgovore.

Jel ima neko na Zvezdari kod gradske bolnice (Cingrijina) ? kako tu radi, i to pripada "Mirijevskom cvoru".
 
Šta se ovo dešava? Nijedna stranica neće da mi se učita, a sve izgleda OK. Kad se nakačim preko dialup-a radi normalno.
 
Šta se ovo dešava? Nijedna stranica neće da mi se učita, a sve izgleda OK. Kad se nakačim preko dialup-a radi normalno.

Pogledaj par postova iznad, vetj je odgovoreno... Desava se to vrlo cesto na PTT KDS-u pocni da se navikavash. I ja sam u pocetku:mad::wall: , a sada :smoke: :bottle: pih ;)
 
.... i posle pola godine jel se zna da li ce i kada ptt-kds pustiti komercijalnu fazu u Mirijevu?
 
Za godinu do dve...rekose ljudi mrtvi hladni. Mnogo toga je uradjeno, ali jos vise je ostalo da se odradi. Tako da koristite blagodeti besplatnog i sporog neta do daljeg.

:smoke:
 
Nazad
Vrh Dno