Šta je novo?

PTT KDS u Mirijevu

:d
izgleda imam srece, meni uopste ne prekida :p
 
Najnovije, danas pitam KDS kada se ocekuje ukljucenje, kaze "radi se, krece komercijalno uskoro...", naravno nema predstavu sta znaci uskoro...
 
@Slipstream internet u tvom ulazu radi samo sto vam je signal ocajan. Danas sam kod drugara uspeo da se konektujem (citaj:zivi u prizemlju), ali na kablu koji dolazi direktno iz kutije... Tako da ako imas mogucnost da izbacis neki spliter, mozda i dobijes neki signal.
 
@Slipstream internet u tvom ulazu radi samo sto vam je signal ocajan. Danas sam kod drugara uspeo da se konektujem (citaj:zivi u prizemlju), ali na kablu koji dolazi direktno iz kutije... Tako da ako imas mogucnost da izbacis neki spliter, mozda i dobijes neki signal.

Ma pokusavao sam da vezem na ulazni kabl, ista prica... Zasto je signal toliko oslabio?
 
:zgran:Verovatno zbog komercijalizacije:zgran:. Planiraju da naplacuju net, a nikad gore nije radio mislim da bi imali citava 3 korisnika. Meni radi jedva, povezao sam na tap i kabl stavio na prolaz. A zato mi je slika na TV-u ocajna...:crash:
 
Izgleda da su konacno izolovali kvar (KDS Rakovica - Vidikovac).... nema vise prekida i slabog protoka tj nemanja istog. Sve radi kao sat.... :type: izgleda da je stigla ta famozna i cuvena ROSA i da sada vise nece biti problema, ET :smash: ?
 
Poslednja izmena:
Koga zanima da li ce PTT NET tj Posta spustiti cene kablovskog Interneta, neka ih pozove i pita kao sto sam sad ja uradio.....
Mogu samo da kazem da ce uskoro sniziti cene (recice vam tacno koliko ce kostati) ali da povecavanja brzine nema :crash:
 
Poslednja izmena:
Meni su rekli da ne znaju tačno. :)

vec 6 meseci (!) se ceka da direktor potpise (6 meseci to stoji kod njega), tj. odobri snizenje cena, dok povecanja brzine nije moguca zbog trenutne opreme za kablovski net, barem ne sa trenutnim brojem korisnika. To sve mi je receno u tehnickoj podrsci PTT net-a. Dakle prica o "sigurnom i skorom" snizenju cena nije bas tako realna kao sto se mozda na prvi pogled cini... "uskoro snizenje cena" - teza je tacna ako se to uskoro smatra periodom do 15 godina... ako nista drugo 6 meseci je vec proslo :d

P.S. Resenje je vrlo jednostavno: neka KDS omoguci svakom ISP-u da pruza uslugu kablovskog interneta preko njihove mreze, i PTT ce automatski da smanji cene ili ce ga konkurencija ugusiti. Eh jos samo da ovi pristanu da... kao sto rekoh, uskoro... do 15 godina i resice se... :D ... ili ti cim Srbija udje u EU... :eyebrows: plus minus par godina... :S:
 
Koga zanima da li ce PTT NET tj Posta spustiti cene kablovskog Interneta, neka ih pozove i pita kao sto sam sad ja uradio.....
Mogu samo da kazem da ce uskoro sniziti cene (recice vam tacno koliko ce kostati) ali da povecavanja brzine nema :crash:

'Ajde, prenesi nam ti, šta su ti rekli u vezi sa tim?
Koje cene će biti?
 
hm....jel imaju uopste te poslovne korisnike od 1, 2 mbps?
a sto se tice cena, bilo bi realno (za nase jadno trziste) da samo ostave paket od 256 koji bi kostao 10ak evrica recimo (upload je 128?). al sta ce biti za par godina?

btw kod mene jos uvek radi jedva, moracu nabavim tap koji ce posluziti..makar dok jos ne oslabi signal :)....e a onda cemo da cekamo dok nas nas telekom u nacionalnom interesu ne blagosilja portom za adsl u 80% ptt centrali
 
:zgran:Verovatno zbog komercijalizacije:zgran:. Planiraju da naplacuju net, a nikad gore nije radio mislim da bi imali citava 3 korisnika. Meni radi jedva, povezao sam na tap i kabl stavio na prolaz. A zato mi je slika na TV-u ocajna...:crash:

Proradio mi je net, signal je ocajan ali....sljaka.... Bilo je nestasnih u zgradi, to je bio problem:smash:
 
Elem, dali samo kod mene ne radi (Matice Srpske 30) ?
Vidim niko vise ne komentarise....

:smoke:
 
Ni meni ne radi (Grge Jankesa 8):mad:
Zvala sam nekolikon puta da prijavim i ne vredi,
jednom su mi rekli da rade Mirijevo, drugi put da svima radi, a meni ne i da je moguće da je to zato što imam motorolin modem, pa da probam da ga isklljučim na jedno pola sata i pokušam. Nije uspelo. Danas mi opeta kažu da drugima u mom ulazu radi, a meni ne i da će opet da prijave kvar. Mislim da me za.ebavaju:wall:
 
hm..i ja sam u grge jankesa 8
smm jesi probala da prikljucis direktni kabl u modem..bez razvodnika..meni je tako radilo ovih nedelja..signal je na minimumu (za motorolu), ali je svaki put radilo
 
:wave:Ćao komšija, nisam probala jer bih onda verovatno pokvarila signal na tv-u.
Izdržaću još malo ovako preko dial up-a, valjda će da se sredi kablovski uskoro.
Jel se zna kad će kod nas da krene komercijalna varijanta?
 
Dugo nisam bio tu, ali za one iz G.Jankesa, M.venca i Petrarkine, sada bi trebalo da radi. Ako ne, dajte mi nivoe. Poz!!!
P.S. za reper, meni se konektuje u svim ulazima sa nivoom Downstream 0dBm Upstream 40-48dBm pa sad uporedite
 
Poslednja izmena:
Receive Power Level
-16.6 dBmV

Transmit Power Level
58.8 dBmV
Mirijevski venac 24. Od juce je proradio net, malo ga ima malo nema :) Al, vise ima :D
 
Levibek, M.venac o kom sam pricao podrazumeva 2-16, sorry, nije isti čvor, ali imaću u vidu
 
Downstream Value
Frequency 195500000 Hz

Signal To Noise Ratio 26.2 dB

Power Level 16.1 dBmV
The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading


Upstream Value
Channel ID 0
Frequency 0 Hz
Power 8.3 dBmV
Grge Jankesa 8
Meni i dalje ne radi:wall::crash:
 
Poslednja izmena:
@ET nema te dugo :) . Elem kad si vec tu, ima li neta u Mirijevskom Vencu 30? Da li su oni na istom cvoru kao i br. 24 odakle je "levibek", to je zgrada preko puta tkzv. ''Politikina".
P.S. Trebalo bi da namestim net jednoj lepoj prijateljici, mozda i nesto vise od toga :D.
Pozdrav
 
Matice srpske 30 i dalje mrtvo-signal nista.

:smoke:
 
Mirijevski venac 2

Signal To Noise Ratio 27.0 dB
Power Level -10.1 dBmV

Power 44.0 dBmV
 
Nisam bio par meseci ovde pa nemam blage kako je radilo... ali sad cemo videti kako radi :)
Samo jos da se priviknem sa 10 Mbps na 64 Kbps. hehe.. to ce biti ono najteze... :)
 
Kod mene danas opet ne radi. Kakvo je stanje kod vas?
 
Nazad
Vrh Dno