Šta je novo?

[PS4, PS5] Gran Turismo 7

Za ovo treba veci lvl da budes jel da? :(
Cuo sam nekog lika na snimku bar 50lvl
 
Collector lvl 50 i kompletiran circuit experience na Daytoni su potrebni za maksimalne pare.
Ovo mi je odlično došlo dok nisam kući, da preko remote play napravim desetak miliona 😀
 
@Glenn sto se tice curbsa vozih jutros par krugova Nurburgring-a, tamo mi se koliko sam zapazio svi curbsi cine ok kao na pravoj stazi mozda pod malo vecim uglom ali su svi sa nagibom samo ka stazi cak sta vise cine se prilicno realno za stariju verziju staze pre renoviranja. Izgleda da su na nekim stazama vise vodili racuna o realnosti dok na nekim su dali malo do kreativne slobode oko nekih sitnica 🤔🤣
Nije problem na "nekonvencionalnim" stazama kada je curb size nebitan ili jako mali. Oni crni uski. Oni siroki crveni sa zelenim prosirenjem na izlazu iz krivine su zezancija. Ne nuzno da se ne moze voziti vec u "sport" PVP modu, meni koji dolazim sa drugih simulacija, je deficit u poredjenju s nekim ko igra samo GT7. Izletim jer vozim kao da je staza laserski skenirana kao u drugim igrama pa treba vremena da se nauce GT7 staze. Kako kazes, sa alternativnim dizajnom. Samo me sve to zajedno smori. Skacem sa rennsporta, iracinga, ac, acc, automobiliste 2 i sve su iste. Ista filozofija. I onda sve to trebam zaboraviti kada ulazim u GT7.

Ocekivao sam da se sa patchovanjem to srediti ali je ocito to filozofija igre. Singleplayer i to me je smorilo. Poprilican grind i tuzno je sto se glitchevi ganjaju da se zarade pare. 30lvl sam dogirao i to mi je dosta SP-a.

Sport mod je odlican ali na zalost nije voznja u rangu sa simulacijama.
 
Odradih sve Master Licence , veoma su izazovne. Za one koji jure pare za grind, dobro gledajte sta dobijate ako osvojite GOLD medalje na Licencama jer se dobijaju jako dobri automobili a u master licencama vrednost automobila je nekoliko desetina miliona (ili mnogo sacuvanog grind vremena).

Koliko vidim jos nisu pustili pec koji ispravlja money grind na Dejtoni :D

 
Svaka čast @Rizmal ! Ja probao nekoliko početnih nivoa na Master i prilično teško mi išlo, još uvek nisam savladao MT šaltanje preko džojpada, a to je koliko vidim krucijalan skill za Master.

Grindanje mi lakše ide. Pustim neki film dok u pozadini gumice za kosu mi zarade blizu 8 milki. :D
 
Poslednja izmena:
Svaka čast @Rizmal ! Ja probao nekoliko početnih nivoa na Master i prilično teško mi išlo, još uvek nisam savladao MT šaltanje preko džojpada, a to je koliko vidim krucijalan skill za Master.
Za Master licence je sve u MT, jer igra ne bira lepo brzine, za dosta testova u Master klasi moras da saltas brzinu nanize pre krivine a na izlazu da ides brzinu vise u odnosu na ono sto radi igra sa AT i/ili sto predlaze HUD. Meni je ovaj test pravio problem jer je boost ogroman, a brzine su uzasno spore i onda sam juce pokusavao da nabodem brzine sto bolje, na kraju je SuperGT decko izbacio svoj walkthrough gde sam video da koristi brzinu vise na izlazu iz nekih krivina gde sam ja gubio vreme, pokusah i uspeh iz prve. Neki testovi su prelaki ali neki su bas teski i bez MT ne treba ih ni pokusavati. Svakako preporuka da se koristi demonstration ghost jer se fokusiranjem na njega bolje vozi :D bar ja , lakse mi kad sam iza nekog i onda vise sam fokusiran da zapnem nego kad sam prvi, onda znam glupo da pogresim (ista prica i kad igram online 🧌 )
 
Poceo da igram ovaj NEO-CLASSIC na Fuji speedwayu ali mi sa starom suprom i starim GTR-om treba pola rezervoara za jedan krug, wtf?

image.png


image.png
 
Poceo da igram ovaj NEO-CLASSIC na Fuji speedwayu ali mi sa starom suprom i starim GTR-om treba pola rezervoara za jedan krug, wtf?

image.png


image.png
Ja sam to radio sa mazdom 787b koja jos vise guta goriva. Smanji power sa 1 -> 6 i posto vidim da igras preko haube menjaj brzine sto ranije tipa cim skala obrtaja dodje na prvu 1/4 najdalje 1/3. Ici ces malo sporije po krugu ali ces ustedeti goriva dosta pa ostavi MfD na power pa vidi dal ces moci da ga dignes sa 6 da ides brze. Vidi kad god mozes budu u necijem slipstrimu. Mozes da se i igras sa power tokom trke da ga smanjujes na odredjenim delovima staze dok ga na pravcima pojacas.
 
Kontam ja da je do snage motora jer sam ih morao nakucati na nekih 600hp, ali ne mogu stici #1. Cim podje utrka, sve se vise odaljava. Sa slabijim autom, ispod 600hp, nema sanse da ga ugledam. Prvih desetak vozila predjem skoro u prvom krugu. Ali se #1 jako brzo udaljava.

Probat cu uzeti tu mazdu. Vozio sam je kada sam ganjao licence. Ali je nema kupiti trenutno.

Inace vozim iz kokpita. Samo je to radi print screena.
 
Kontam ja da je do snage motora jer sam ih morao nakucati na nekih 600hp, ali ne mogu stici #1. Cim podje utrka, sve se vise odaljava. Sa slabijim autom, ispod 600hp, nema sanse da ga ugledam. Prvih desetak vozila predjem skoro u prvom krugu. Ali se #1 jako brzo udaljava.

Probat cu uzeti tu mazdu. Vozio sam je kada sam ganjao licence. Ali je nema kupiti trenutno.

Inace vozim iz kokpita. Samo je to radi print screena.
Fora je sto slabije automobile kad budzis da idu gore oni srcu vise , ovi jaci kao npr Mazda 787 nju moras ako se dobro secam malo da detuniras sa CPU tune , ili balastom. ne znam dal bese u toj trci oni ulaze u box :unsure: sve u svemu dosta evenata ima gde moras dobro da taktiziras da bi bio prvi pogotovo ako vozis HARD AI gde se ni greskica u voznji ne prasta.

Ono sto sam izvalio apropo zanosenja zadnjeg kraja auta kad se da gas , ako se volan drzi do ugla od 45* tad se to nece desavati pa makar se dao i pun gas :D

Takodje AI je dosta bagovit u GT7 o tome sam pricao a ima i po netu , neke evente je nemoguce preci na NORMAL tezini jer je tad AI mnogo agresivniji i brzi nego na HARD. Znam da nema logike ali tako je. Dosta ljudi po netu a i ja ovde smo prestavili taj problem. Ali ne mogu da se setim dal je ova trka podlozna tome, davno sam je presao. Ja sam zato presao potpuno na HARD AI tezinu, da oznoji me neki event dobrano, ne uspem iz prve ali sto bi se reklo ucim na greskama, a tamo gde treba nema buga sa tezinom AIja.

Evo money method za sve bez engine swapa (znaci nije potreban lvl 50), samo preporucljivo je da se ima GOLD na Circuit Experience za Daytonu
 
Poslednja izmena:
Popravise money glitch bez peca.

Inace Peugeot L750R HY VGT je Escudo Gran Turisma 7 rekao bih (ko je igrao GT2 znace o cemu pricam)
IMG_7183.jpeg
 
Kod mene glitch i dalje šljaka. Evo već dvaput obrnuo na isti način.
meni ne daje vise od 300k po ovom receptu

I meni sad daje "normalno" :S (upravo proverio)

Kolegi s foruma ne radi jedna od 5 novih weekly trka.Znaci igra im se raspada.
 
Za one koji farmaju Dejtonu, oroces se vrlo lako moze skoro u potpunosti automatizovati da ne gubite vreme vozeci zaglipljujuce krugove u nedogled. Pokusavu da objasnim sve u stepovima ispod:
  • prvo sto treba da uradite je da igrate sa dualsensom, da nabavite gumicu za tegle i nesto debljine daljinakog za tv ili kutije za igru
  • dualsense da se prebaci u mod kontrola preko ziroskopa
  • drzite mic dugme da ugasite sve zvukove jer ovim gasite vibracije na dualsensu
  • idite na Dajtonu sve podesite ili napunite load fajl za grind
  • posto je bitno da ne dodirnete protivnike pocetak trke mora da bude manuelan tj da vi vozite
  • na pocetku prikocite da protivnici odu dalje malo
  • nakon sto odmaknu stavite gumicu preko gasa kao na slikama koje slede
  • Nakon toga lagano se naslonite na zid naginjuci dualsense nadesno da se naslonite na zid
  • nakon sto ste se naslonili na zid stavite levu stranu dualsensa na npr daljinac od tva koji stoji na stolu taman toliko da tackica za skretanje bude malomudesno od centra

ovim cete lako moci da darmare kes i ne gubite vreme u igri vec da obavljate neke svoje rutine i samo na svakih 20-30 min (manje/vise) zavisno od krugova koje podesite da se vratite do ps da pokupite pare i uradite retry trke pa stepove od 5. Stepa do zadnjeg.

Nije potrebno na kraju trke da izlazite nazad i ponovo pokrecete load fajl i trku dovoljno je da izadjete iz replaya i da predjete na retry.

Napomena ovo ne garantuje da ce svaki race biti Clean Race i da cete dobiti CRB ali meni je u 10 automatizovanih vecina bila sa CRB.
 

Prilozi

  • IMG_7325.jpeg
    IMG_7325.jpeg
    158.6 KB · Pregleda: 29
  • IMG_7326.jpeg
    IMG_7326.jpeg
    175.5 KB · Pregleda: 17
  • IMG_7327.jpeg
    IMG_7327.jpeg
    463.6 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
Pohvale za tutorial. Pa šta misliš, šta sam radio do sad? :D Bez gumica nema smisla. Gledam filmove i na svakih 25 min. se prebacim na igru da udarim replay. Za kratko vreme napunih garažu sa preko 400 automobila.
20231112_175758.jpg
 
Pohvale za tutorial. Pa šta misliš, šta sam radio do sad? :D Bez gumica nema smisla. Gledam filmove i na svakih 25 min. se prebacim na igru da udarim replay. Za kratko vreme napunih garažu sa preko 400 automobila.
Pogledajte prilog 414308
Moj tutorijal je bio za ds5 zaboravio sam na ds4 🤣svaka cast ali nista bez ove gumice sa sljokicama 🤣 najveca fora je sto je skor 99.99% sa CRB a skoro da ne radis nista 🤣
 
Meni je najveća fora što se sa ženom i detetom otimam za gumice. :)

Sad kako izađe novi legend, tako ga kupim.

Nego dobro si me podsetio da probam vožnju preko žiroskopa. Probao sam sa uključenim otporom trigera, ali navika je čudo pa sam isključio.
 
ne znam koliko si nakupio ali ja nisam dovoljno da kupim sve sto mi nedostaje bar ne jos uvek , jer prvo sam peglao da sve bude clean ,posle pikao i ACC. Imao sam i 3 dana bug kad to nije radilo tj jeste ali za 300k umesto 1.2milke za 30krugova.

Sto se tice ds5 i baterije crni proslogodisnji ds5 mi je pikao gt7 od pola7 jutros do pola4 bez prestanka (iskljucen zvuk samim tim i vibracija) pri cemu se s njim i juce igrao minecraft i jos ponesto nekih bar 1h tako da veoma zadovoljan s baterijom. Sad sam stavio najstariji ds koji sam dobio uz ps pa cu da dam status na ps5 temi
 
30 milke uvek držim u novčaniku za ako naleti neki legend auto, sve preko što nagrindam trošim na ostale. Ostalo mi još oko 80 sa ciframa od 1M i preko.
 
meni je potrebno 112milki da uzmem sve preostale aute (prostalo mi 14 legendary i budjavi citroen vgt a nikako da dobijem pozivnicu za njega) a trenutno imam oko 32milke u kesu 😑

Inace zasto sam dao moj tut sa ziroskopom ne samo sto sam tako vozio vec tako se opterecuje samo jedno dugme tako da je naprezanje ostalih dugmica nikakvi sto smanjuje mogucnost kvara🤣
 
Kakav kvar, zar damage u GT nije samo estetika

😁
Kvar osetljivih dualsense5 pecurkica (na to sam mislio)

Sto se tice dmga nije samo estetika, sto se tice trke ostecenja zavisno od toga sta ostetis te usporava, zanosi,... mada to se brzo popravlja. Sto se tice globlano voznje sto vise km predjes, vise udaras auto to ti vise propada ulje u motoru (utice na brzinu), propada motor (usporava), propada rigidnost sasije (ne znam na sta utice) i to se popravlja u GT Servisu.
Naravno nista od ovoga nije na nivou ACCa :D
 

Server Maintenance Notice (21/11/2023)​

The 'Gran Turismo 7' servers will undergo maintenance during the following period:
[Day & Time]
Start: 21/11/2023 06:00 GMT
End: 21/11/2023 08:00 GMT

Što smo grindali na mufte, grindali smo. Izgleda da nam sutra ne gine zakrpa. Večeras nema spavanja, ne vraća mi se na Sardegna. :)
 
Gotova zakrpa 😞 na brzinu koliko videh uradjeno je da kola sa PP! Jednostavo nisu po regulativama , posto je tako samo sam zamenio starog ficu s k20 motorom, obicnim novim ficom koji je default i pustio trku. CRB donosi oko 639k na 30 krugova, trka traje oko 1h6m. Nije lose obzirom da igra sam ali uzasno sporo (na prvo mesto dolazi oko 22kruga). Ali dok neko ne provali dal opet ima neki glitch, mada ovako lak kao sto smo sad imali tesko da ce opet da bude.
Ja sam globalno protiv ovakvih stvari i ovo je prvi put da koristim ovako nesto za 40g zivota ali kad su oni uzasno bezobrazni moramo biti i mi. Ako je koponenta igre kolekcionarstvo i entuzijazam prema automobilima onda ne treba da lupaju cene kola da ti treba pola radne nedelje ili pravih 200e da bi seo u Meklaren F1 npr.
Cene automobila u prethodnim GTovima su bile mnogo mnogo nize i bile su u liniji sa entuzijazmom i kolekcionarstvom ali ovde su sami ubili zelju za tim sa mikrotransakcijama i svojom halapljivoscu.
Nazalost nisam iskoristio glitch koliko sam mogao zbog mojih nacela do sada tako da sam uzeo samo oko 70-80milki od cega samo juce ~50milki automatski.
 

Prilozi

  • IMG_7366.jpeg
    IMG_7366.jpeg
    56.5 KB · Pregleda: 16
Opet ima money glitch mada ne onako unosan kao pre.

Ovaj put treba uzeti Hondu Beat , ugraditi joj isti k20 motor kao i kod fice u prethodnoj verziji.
Kupite za nju high turbo, close gear menjac , racing menjac, racing intercooler&&airfilter&&exhaust, fully adjustable suspension. Racing soft tires i mozete ceo prvi red nadogradnje motora sa racung strane.
Treba napraviti 2 temlejta za nju u setingsima jedan gde cete samo instalirati close gear menjac (mozete ga nazvati SLow ili lowPP) i drugi templejt gde cete i instalirati sve sto moze ( nazovite ga fast ili daytona).
U Daytona templejtu sa instaliranim stvarima nazad stavite RS gume . Podesavanja vesanja
Anti roll bar, damping compression i natural freq na max vrednosti
toe angle napred 1 nazad 0

Menjac custom
1. 1.992/102
2. 1.203/170
3. 0.906/225
4. 0.729/280
5. 0.621/352
Final 3.500

Kad zavrsite podesavanja prebacite templejt na LowPP. Pre izlaska iz garaze.

Sto se tice protivnika opet Tomahavk prema proslim podesavanjima, trka isto Dajtona sve isto kao prosli put samo sto sada umesto fice treba da stavite hondu sa sporim fajlom ( bice automatski stavljena ako ste pre izlaza iz garaze odavrali lowPP templejt).

Kliktine Go Race, kada vam otvori sledeci ekran da startujete trku prvo idite na Settings > change car settings i promenite templejt sa lowPP > Daytona templejt. Zatovorite podesavanje automobila (primeticete da iako se PP povecao vama isplata za prvo mesto nece biti umanjena 🙃).
Ostatak znate AFK metida koja je data iznad od strane mene ili @cartridge zavisno dal imate ds4 ili ds5 kontroler.

Trka sa CRB donosi 639k za oko 27-28min, mnogo manje nego s ficom u prethodnom pecu ali nije malo obzirom da PS moze da igra sam uz vasu povremenu asistenciju.
 
Izgleda da je postavljen cap na kolicinu novca koji mozete imati 😑

Trenutno imam 100milki i nista od zaradjenih para online ili sport time trialova vise ne dize tu cifru. Kao izvrti brojac od dobijene cifre ali u “novcaniku” se iznos ne poveca za toliko.
 
Da, preko 100 miliona možeš da imaš samo ako kupiš MTX 😀
 
Nazad
Vrh Dno