Šta je novo?

[PS4, PS5] Gran Turismo 7

Problem je sto se ne zna koliko poena imas i koliko dodaje i skida i na osnovu cega.
Ima samo onaj progress bar koji se popunjava / smanjuje , ili ja nesto ne vidim dobro.
Na kraju trke se vidi na osnovu strelica kome se povecao rejting a kome smanjio i to je sve koliko se meni cini.
 
@Glenn cekaj cekaj ne mozes da poredis babe i zabe. Ti poredis cenu baze GT DD PRO sa cenom baze CSD DDa iz bundla ako tako gledas cak i ta tvoja slika je preskupa jer je 299 u skupljem bundlu dok je u najjeftinijem bundlu cena CSL DDa 199 ali to je sve na akciji koja je ostala od BFa.

Prava cena CSL DD baze van ikakvog bundla (ako cemo da poredimo bazu za bazu ) je 450(akcijska cena sa 500).
IMG_9369.jpeg

Sto se tice GT rima da plastikaner je ali je plastikaner na nivou DS kontrolera kao sto rekoh. A DS kontroler koliko god je plastican takodje je i cvrst. Ista prica je i sa GT rimom. Sam volan ne pucka i ne uvija se osim ako ga ne silujes a veruj mi za to bas treba snage (pri istoj snazi se uvija i metqlni g923). Ali postoje drugi problemi s ovim volanom a to su : lose modelovan volan u predelu palceva, cudan jajast oblik obruca volana, guma koja se ljusti u sitnim cesticama nebitno dal koristis rukavice ili ne ( ovo sve poredim sa npr g923) To puckeranje i uvijanje koje ti spominjes dolazi ne od volana vec od qr1 lite konektora koji je tesko plasticno *****.
Sto se tice ovog drugog rima osim sto je metalni po yt kanalima mozes videti da mu dugmici nisu nesto, da su mu salterice uzas i da se uvijaju ako ih pritisnes po coskovima. Takodje ima problem s uvijanjem i puckanjem zbog qr1 lite.
McLaren volan je plastikaner ima iste probleme kao GT volan cak je puckanje i izrqzenije jer je volan veceg obima pa se qr1lite vise uvija i puca toliko da mislis da si polomio volan pri okretanju.
Za GT i McLaren volan ti govorim iz licnog iskustva a za ovaj metalni ti pricam iz tone odgledqnih videa recenzija.
Ako gledas bilo kog yt racera videces da svi oni imaju qr1 metqlni konektor a ne qr1lite za koga cak neki idu toliko daleko da preporucuju da nikako ne koristis volan s njim.
e sad pored svega ovoga imas i problem s bazom sa muskim delom qr i njegovom osovinom. Zna da se izvuce i da ostanes bez konekcije volana i baze u sred voznje , cak sta vise dovoljno je nekad da se izvuce i pola milimetra a nekad radi i do 2mm kako zasto ne mogu da ti objasnim.
E sad za sve to puckanje i uvijanje postoji resenje cak kazu da resava i problem diskonekcije a to je QR2 ali ne lite jer ima slicne probleme kao qr1lite ali to kosta i to papreno obzirom da otklanja probleme koje znaju da imaju sa qr1 u globalu jer i metqlni qr1 ima probleme s diskonekcijom tolike da kazu zasrafite sraf za cvrscu vezu a onda se gubi smisao qr sistema. Kad uzmes u ruku posebno qr1lite a u drugu qr2 metqlni to su nebo i zemlja.
Ako hoces totalno krutu vezu s volanom s dobrim dugmicima saltericama itd onda se uzima csl elite volan ili podium volan ali to kosta. I opet naravno u csl versijama kao sto su formula v2.5 treba gledati dodati extra kes za qr2 metalni sistem. Problem je sto qr2 sistem vuce zamenu i osovine baze a i na volanu tako da nije jeftin sport pogotovo ako imas vise volana (obruca)

E sad to sto fanatec jedini ima licencu za ps pa im se moze da deru to nije kriv on samo gleda da ubira plodove dok drugi ne dobiju licencu. A onda ce vrv po prvi put dati i gt dd bazu ili ceo sistem na akciju.

Hvala za poene ali sad iako imam info nista mi ne znaci jer nigde nema vizuelna reprezentacija u igri osim onog bara iz kog nista nemozes da skontas.

Juce sam odvezao 2 laguna seca trke lik me nasnkao na drugog lika , jedan mi se oktenuo ispred nosa ali nisu ga ghostovali na vreme i posle 2 trke SR mi je sa maksimalnog S pao na maksimalni A rejting , A driver rating je zadrzan ali ovim tempom ne zadugo.
 
Poslednja izmena:
Molim moderatore da spoje postove posto idu jedan za drugim jer nemam mogucnost editovanja.

@Glenn kazes
Taj sto dodje uz CSL je 5 puta kvalitetniji rim jer je metalni. NE mozes ga saviti nema sile.
Izgleda da se nisi dobro raspitao, ovaj sto dodje po najjeftinijoj ceni rim u bundlu koji si ti poslao da je metalni , evo ti review coveka koji je kupio taj bundle

PO opisu njegovom rim je isti ako ne i gori nego na GT rimu, dugmici su opisani isto ali osim mozda izgleda ako ti je najvise fokus GT Sport/ 7 igrama onda je GT rim mnogo bolja opcija jer imas brz pristup svim podesavanjima automobila onthefly. Guma je opisana kao crvsta , grippy kao i kod GT rima ali veoma jeftina. E sad ne mogu direktno da uporedim gumu jer nemam ovaj rim ali GT rim guma ne izgleda jeftino niti je jeftina na dodir, tako da iz svega mogu da zakljucim da se i ovaj "tvoj" rim ljusti kao i ovaj moj (GT). Rupice koje imitiraju perforaciju koze na delu gde drzis ruku se meni vec izlizala od decembra ne puno ali vidljivo gde mi idu prsti. Prednost "tvog" rima je sto mi se cini da je okrugao oblik obruca tako da je vrv malo udobniji za koriscenje pogotovo ovo mogu reci za deo kod palceva. GT rim ima vise dugmica/ opcija. E sad GT rim je 280mm sto znaci malo manji rim u odnosu na 300 ovog "tvog" i u odnosu na McLaren ali ono sto mogu iz iskustva da ti kazem a to lik ovde i napominje oseti se dosta uticaj na FFB kad uzmes siri rim u odnosu na GT rim. Da plasticno uporedim 280mm GT rim na 5Nm daje isti FFB kao i 300 MclAren na 8Nm (tako da je vrv ovo isti slucaj i ovde - mclaren wheel je i tezi zbog velike metalne salterice u odnosu na Gt rim tako da mozda nije tolika razlika GT vs "tvoj").
Takodje Koliko cujem od ovog lika a i gledam na Fanatec sajtu ovaj rim je takodje ceo plastican osim shiftera koji su od metala ali kao sto rekoh znaju da se savijaju zavisno gde ih povuces. I meni su bolje metalne salterice ali ako se savijaju kad ih kliknem na vrhu to nije bas dobar ozsecaj. Za GT rim salterice da od plastike su sto je losije ali su dosta manje i nemaju nikakav flex. Oba rima nemaju hall ni magnetne salterice ali imaju 3rd party resenja za to.
Sto se tice krckanja i flexa, cuces isto na snimku koji je lik okacio ali imaj na umu da on koristi QR2 lite koji je iako je plastican robusniji od qr1 lite i to dosta. Takodje mislim da ovaj rim ima veci flex od GT rima jer je jednostavno veceg precnika i to mu vidim kao manu kao i kod McLaren rima jer on je isto 300mm i vise se oseti flex nego na GT rimu. NIje to veliki flex i neces ga primetiti prilikom voznje ali ako ovako gledas da ga testiras videces da postoji jer je to ipak plastika pa jos 20mm razvucenija nego kod Gt rima.
Sto se tice oblika samog rima, GT rim je blago zasecen dole ali to je toliko malo da lagano rim moze da se koristi za drift jer jedino mi pada na pamet da to moze da utice na tu vrstu voznje. Za GT i open wheeler to uopste nije bitno. KAd uporedim s tim McLaren rim koji je maksimalno zasecen i gore i dole jer je replika pravog mCLaren Gt3 rima , iako ga svi izdizu u nebesa ja ne mogu da se naviknem na njega, vise vozim na GT rimu. Razlozi su: zbog veceg precnika i zasecenog oblika nemas gde da premestas ruke pri ostrim krivinama pa cesto moras da ukrstis ruke neprirodno, prvi problem ima lak workaround jer kod ovog rima salterice mogu da rade u obe strane (ako prisiskas desnu saltericu npr ide brzina navise, ako je guras ide nanize ali treba se navici na ovaj sistem), drugi razlog tek sam ha dobio pre par dana pa kad igram u VR masim gde se sta nalazi jos ga nisam umemorisao u glavu da ga koristim na slepo, predost GT rima je ovde itekako primetna jer oni colored all axis buttons lako su dostupni i kad ne znas topologiju volana pa mozes cim ga uzmes posle 2 trke da ga vozis zmureci.
 
Naravno da gledam bundle jer sastavljam komponente koje zelim. Ne zelim kupiti DD PRO od 800€ i dati 300€ na drugi rim. Nisam lud. U svakom bundleu je 5nm CSL 200€, 8nm 300€. Sastavi bundle sa DD PRO 8nm bazom umjesto CSL i morat ces dati 600€ umjesto 300€.

I mani price sta recenzenti pricaju. Ne interesuju me. Nisam se raspitao vec vozao i imam metalni F1 rim na svom Thrustmasteru tako da mi je bila direknta komparacija sa plastic fantastic. Nema palsticn QR1 veze s tim. Plastika je identicna kontroleru. Ako ne i gora. To si pogodio. Posudi od nekoga. Pusti sta kazu recenzenti ;)

I neznam sto toliko branis sony. DD PRO baza ne smije biti 20€ skuplja a ne 2x skuplja. Ta baza je 200€, te pedale su 80€ i oni traze za bundle 700€ za bundle sa najgorim rimom jer stoji GT logo ???? I Stevo Džobs im se divi.
 
Naravno da gledam bundle jer sastavljam komponente koje zelim. Ne zelim kupiti DD PRO od 800€ i dati 300€ na drugi rim. Nisam lud. U svakom bundleu je 5nm CSL 200€, 8nm 300€. Sastavi bundle sa DD PRO 8nm bazom umjesto CSL i morat ces dati 600€ umjesto 300€.

I mani price sta recenzenti pricaju. Ne interesuju me. Nisam se raspitao vec vozao i imam metalni F1 rim na svom Thrustmasteru tako da mi je bila direknta komparacija sa plastic fantastic. Nema palsticn QR1 veze s tim. Plastika je identicna kontroleru. Ako ne i gora. To si pogodio. Posudi od nekoga. Pusti sta kazu recenzenti ;)

I neznam sto toliko branis sony. DD PRO baza ne smije biti 20€ skuplja a ne 2x skuplja. Ta baza je 200€, te pedale su 80€ i oni traze za bundle 700€ za bundle sa najgorim rimom jer stoji GT logo ???? I Stevo Džobs im se divi.
JA ti pricam iz iskustva jer sam za pokon dobio GT DD PRO, i mogu da ti kazem sta je kako jeste (ako nisi skapirao iz posta). Da je osecaj GT rima losiji od G923 metalnog jeste, g923 ima i bolji oblik. A ti pre nego sto krenes da hejtujes sedi kod nekog i isprobaj to o cemu pricas kako treba malo duze. Ja ti pricam iz ugla sada GT DD PRO baze i 2 rima koja imam. NIjedan jeftini rim kod Fanateca nije metalni. Metalni jeftini su RIM ONLY na koje moras jos da kupis hubove i qrove po izboru. TO je ono sto mozda nisi skapirao. Dao sam ti sva poredjenja i ti opet pricas svoje. Rim koji dolazi u tom najjeftinijem bundlu je isti ili gori nego GT , ostalo je isto osim sto je baza non PS compliant i taj bundle jeste 300 vs 600 GT PRO DD bundle. ALi ako pogledas bilo koji drugi bundle kao sto sam ti dao primere ili ako zelis da napravis svoj bundle razlika nikako nece biti 300e vec manja.

Najjeftiniji volan tog obllika a da je "metalni" tj ima samo brushed aluminim face plate (ala g923 style) je CSL ELITE Steering wheel a on ti je 200e i opet kuciste i ledja su mu plastika fantastika tj ista osnova kao i P1 V2 o kom sam ja pricao koji kosta 120e zasebno a on ti je u R2R najjeftinijem bundlu od 300e sto znaci taj bundle ti sa CSL ELITE Steering volanom ide na 380e cime se smanjuje razlika sa 300 na 220e. itd. POsto je ista osnova dobices isti osecaj uvijanja i pucketanja itd.

Sto se tice bundlova dao sam ti u mom postu primer sa DD PRO:
meklaren wheel+ dd pro 5nm+ csl pedals: 200+600+70=870
p1 v2 + ddpro 5nm + csl pedals: 120+600+70=790
itd

Problem je sto ti gledas sam sta tebi odgovara i nista drugo nije dobro, a dao sam ti razlog zasto je to trenutno tako, da ponovim iako se slazem sa tobom da baza "ne sme da bude 2x skuplja" iako nije (da ponovim 450(500) vs 600 regularna cena
E sad to sto fanatec jedini ima licencu za ps pa im se moze da deru to nije kriv on samo gleda da ubira plodove dok drugi ne dobiju licencu. A onda ce vrv po prvi put dati i gt dd bazu ili ceo sistem na akciju.
ali ne ti si se uhvatio za akcijsku cenu CSL DD baze (cime se bore protiv veoma jake konkurencije sada na polju PC simRacinga, jer dok isu imali konkurenciju cene su bile u nebesima kao sada za GT DD PRO jer im se moglo) gde sam ti i to izvukao da zavisno od bundla je izmedju 200-300e a ako je kupujes posebno onda je 450 (500) ( i opet da ponovim vs 600).
I za logo se slazem s tobom ali npr balkanac ce pre kupiti VW nego skodu ili seat iako je mehanika ista, iphone nego neki pametniji izbor za mnogo manje para. tako je i ovde i oni to koriste. Jedini su trenutno s licencom za soni i ako hoces da imas hi end volan na soniju krastavac imas izbor Fanatec ili se cimaj s gear & belt volanima drugih marki. E sad sto tu placas GT licencu , pa soni licencu pa jos Fanatec kad uzme svoj deo kolaca ja ne vidim problem u 100-150 vecoj regularnoj ceni vec u tome da su PS igraci zakinuti za akcijske cene i popuste cime te prave budalom. Ali kao sto rekoh to ce vrlo brzo da se promeni kad neko od konkurencije izbaci isti nivo integracije sa PS a ne preko donglova hubova i ne znam cega.
I ja se nadam da ce to biti sto pre zbog svih nas!

Imas ti soluciju i za CSL DD da povezes na PS5 sa onim silnim huboima sto daju kompatibilnost, ali koliko sam video pored toga sto ima je cena 200+ evra (cime jedu razliku izmedju CSL DD i GT DD PRO) svi kazu da imaju problema da diskonekcijama i losim FFBom ili ga nemaju uopste. Tako da je Fanatec vrv i na osnovu svega toga formirao cenu.

NI mene ne interesuje sta prica gomila recenzenata jer je placena da prica bajke a nije tako kao sto vidis iz mog iskustva , da ne pricam o mukama sa BF narudzbinom koja je unistila iznenadjenje. I plasticni QR1lite ima itekako veze jer narucio sam sebi QR2 i mogu da ti kazem kao sto sam ti i rekao da je to nebo i zemlja, i sto se tice flexa i krzkanja itd. ali ti nemas ali znas o cemu pricas i ubedjujes mene koji imam. Kao sto sam rekao plastika GT rima je identicna kontroleru kao i dugmici i nije nista gora. I nemam sta da posudim imam ga upravo na 2 metra od mene a nahvaljeni merklaren rim na 20cm pored monitora upravo. O ostalim problemima sam napomenuo u prethodnom postu ali si sve zanemario.

Ako se gleda PC gamimg i porede cene s konkurencijom , veruj mi Fanatec nikad ne bih pogledao jer nisu puno bolji s cenama, kvalitet im je ocigledno opao u odnosu na ranije a ne do bog nekog problema mozes samo da sednes i da places ako hoces da dodjes do bilo kakve podrske. Konkurencija ih sije sve u 16. Ali posto je ovo console gaming osudjeni smo na to hteli ne hteli. Niko te ne tera da kupujes , nije pod moranje.

Da li sam dobio nesto prelazenjem sa modifikovanog G923 na GT DD PRO (nebitan rim) jesam bolji FF lakse hvatam auto kad krene da gubi kontrolu. Da li sam brzi ne nisam jer ugradjom trueBrake kita na g923 kocnicu sam vec pojeo svu razliku koju mi daje Fanatec load cell brake kit. Znaci evo ti odma po tebi iz pretgonih postova "smece" od G923 sa modifikovanom pedalom kocnice == Fanatec DD volan + load cell pedala sto se tice vremena u ACC, GT7, WRC, ..... A Cena modiikovanog G923 350 +80=430e , daleko manje nego sve sto ti gledas u regularnoj ceni ako cemu akcijusku g923 200+80 = 280e. Najveca razlika je pored FFBa i u buci iako sam ja uspesno modifikovao G923 da se ne cuje gear driven sistem. I sad ja treba tebe da ubedjujem da metalno/kozni rim gear driven G923 "smece" je bolji od GT DD PRO jer je on "plasticno smece" jer ako zanemarimo buku ne dobijas nista vise u samoj igri a finkcionalnost je ista. Ali je osecaj na volana G923 neuporedivo bolji. Ali kao sve ukupno iskustvo ne moze da se poredi koliko je Fanatec bolji cak i kao takav "teski plastikaner"

I uopste ne branim nikog ni soni ni PD ni fanatec, vec sam milion puta rekao da je sve to otislo u honduras s cenama u odnosu na nekad.
 
Let's agree to disagree. Mislio sam da probas metalni rim, (ne alu) nije bitno da li fanatec, monza ili thrustmaster. Plasticni QR1 nisam probao, znam da pucaju. Moguce i da pucketaju ali sam mislio na rim. Ne na quick release.

Kod mene je na thrustmasteru ovaj addon:

image.png


Rim je full metal tezak 900g sa plasticnim ruckama prevucen alkantarom. Realno je tuga kolika je razlika i koliko je DD PRO rim nekvalitetan. Kao da ovaj moj kosta 900€ sam. Kako moj kolega rece: isto da su ga sastavili od gamerskih slušalica. Sto tice V2 F1 rimova, probaj ako imas priliku, nisu uopste losi jer su kompaktni. Mnogo su solidniji nego okrugli plasticni rimovi.

Sto se tice koliko sta kosta, opet, let's agree to disagree. Sastavi bilo koju kombinaciju iz ready2race sa DD PRO 8nm i dobit ces 300€ skuplji volan.

image.png


Sa 5nm ne mozes ni kombinovati

Ili mozes?

image.png


Nema opravdanja. Kakav god bundle sastavljao, stvari mogu biti samo 300+ € skuplje.

Da ides na 5nm verzijku i da ugradist custom napajanje koje ti stoji u kucu, da ga dobijes free, da dobijes 8nm, najjeftinija 5nm DD PRO verzija je 200€ skuplja od 8nm CSL verzije:

image.png


Sama 8nm baza je 100€ skuplja od 8nm kompletnog volana:

image.png


Ne znam zaista kako opravdati ovoliki novac.

Sto se tice Fanateca, mislim da im je kvaliteta opala i da su arogantni ali je to iz razloga sto nemaju konkurencije. Thrustmaster je nedavno izdao svoj prvi DD koji nije neka sreca. Logitech isto koji kosta k'o suho zlato sa limitiranom podrskom platforme (mislim na dodatke) dok su monza i ostalo manje poznati brendovi kockanje.

Zato je Sony odabrao Fanates ali koliko traze za licenciranje je sramota. Pogotovo so ima sim naslova na PS-u da mozes nabrojati na jednoj ruci. Da su doveli iracing, rFactor 2 i automobilista 2, opet su ga pretjerali.

Nadam se da ce se stvari popraviti do 2025te.
 
Pandan tvom thurstmasteru bi bio npr ClubSport Steering Wheel Formula Black on sam je 230e. Nemaju drugi formula "metalni" wheel za male pare.
Screenshot 2024-01-16 at 5.22.58 PM.png

Po meni ako joces kvalitetan rim kod Fanateca to ti je samo neki podium rim. Sve ostalo je u osnovi plastika sa front face metalnom plocom. ILi da uzmes podium hub koji ti otvara mogucnost integracije 3rd party custom volana.

Sto se tice cena kompleta koje si stavio 8NM komplet je kao sto sam prethodno i rekao i sto si sam postavio ovde tacno 300e skuplji u GT DD PRo verziji i tu se slazem da nema opravdanja.

Sto se tice kompleta od 5Nm ovde si pogresio jer si stavio GT DD PRO bundle + volan zato ti je tu razlika 410 evra a ne 300 u odnosu an najjeftiniji bundle.

I opet kazem ti poredis full cenu baze sa necim sto su morali da stave na akciju od BFa jer gube musterije jer ne PCu imaju ogromnu konkurenciju. I iz tog ugla si upravu. I nema opravdanja. Sve dok se ne pojavi konkurencija na PS polju kad ce neminovno morati da daju i GT DD bazu na akciju pa nece vise biti tolika razlika , za sad nazalost jeste sto sam vec rekao. Ali ako gledas baza za bazu razlika je 100e u punoj ceni ili 150e u akcijskoj ceni znaci kad zanemaris sve dodatke i sve akcije koje su silom prinudjeni da daju da ne bi izgubili trziste.
Screenshot 2024-01-16 at 5.19.00 PM.png

Tako da kao sto vidis stvari su negde izmedju , zavisno od toga sta i kako kupujes. I trenutne situacije na trzistu i celog problema koji su sebi napravili zadnjih 2 godine pa pokusavaju da ispeglaju davanjem CDL DD baze u bezcenje na akciji. Jer Moza npr ima jako dobrog konkurenta mnogo bolji kvalitet trenutno i mnogo bolju podrsku u ovom trenutku a cenovno su tipa 100e skuplji od tog CSL DD bundla ali nemaju PS podrsku/ licencu. Da su iz Fanateka uzasno arogantni to pokazuju izjave njihovog CEOa kad ga pitaju za bilo koji problem ili neko objasnjenje, uvek su krivi drugi ne oni. O Logitechu DD ne zelim ni da pricam samo Baza je 1+k plus pedale 400+ nemaju menjac nego kupujes hub za stari menjac a nemaju ni dodatne volane posle 2 godine. SimiCube i Moza nisu bas novi na trzistu a ima i drugiih i veoma su kvalitetni ali da ne pricmao o njima svakako nisu kockanje. Ako malo dublje pogledas videces da je trenutno Fanatec najveca kocka zbo sve sto smo zakljucili: pad kvaliteta, o teh supportu da ne pricam jer ga nemaju,....oko njih je stvorena fama koju su mozda imali do pre 2 godine , a sad zive od lovorika stare slave ocigledno. Primer evo ti moj Meklaren volan (rim) posle 15min voznje primetio sam da se ljusti guma, dok oni koji su ga uzeli dok je bio tek izbacen pre 2 godine se kunu u njega i po sliakama videima izgleda im kao nov bez tragova koriscenja.

Sve je vise videa koji pokazauju problem Fanateca i to polako izlazi u etar, jer do sada su sponzorisali velika imena , velike turnire i svako ko se javio sa problemom bio je ucutkan sto mozes videti ovde:


Ja sam ti dao moje iskustvo i nadam se da ce se zaustaviti na problemima koje sam imao. Ali za sada sam resio problem kupovinom QR2 i to ne lite varijante, ali to ima svoju cenu i to ne malu, pogotov kao sto rekoh ako imas vise volana.

Sto se tice licenciranja to sam ti obrazlozio, moras da svatis da su oni korporacije i vode da sisaju sto vise mogu, a mi smo ovce koje ocigledno hteli ili ne sisamo se, pogotovo kad oces da imas podrsku za zatvoren sistem. Ali se slazemo da je to sramota. Kao i ceo sistem mikro transakcija koje soni preko PDa fura u GT7. Ali to je nova realnost u sim svetu.

Ja se nadam da ce se situacija popraviti i pre 2025 izlaskom na trziste bundla koji radi isto kao i fanatec sa konzolama. Do tad mozemo samo da kukamo i budemo sisani.
 
Poslednja izmena:
Ljudi pogledaju ovaj review radjen iz prespektive Thrustmaster fanbojsa i onda kupe Fanatec:



Na zalost. Kontao sam se da pljusnem 1000€ na T818 Ferrari SF1000 ali zamisli da ti dodje model koji hoda na osovini kao njemu. Scre bi me zveknulo.

Volio bih uzeti nesto sto pdorzava PS5 radi kolega jer se ganjamo u GT7 ali mi je tesko preci preko DD PRO nacina prodaje. Ljetos su bili veci popusti nego za black friday pa cu da vidim. Mozda nekada i ponude 5nm bazu u prodaji pa se mogne nesto manje bezobrazno sastaviti.
 
Ljudi pogledaju ovaj review radjen iz prespektive Thrustmaster fanbojsa i onda kupe Fanatec:



Na zalost. Kontao sam se da pljusnem 1000€ na T818 Ferrari SF1000 ali zamisli da ti dodje model koji hoda na osovini kao njemu. Scre bi me zveknulo.

Volio bih uzeti nesto sto pdorzava PS5 radi kolega jer se ganjamo u GT7 ali mi je tesko preci preko DD PRO nacina prodaje. Ljetos su bili veci popusti nego za black friday pa cu da vidim. Mozda nekada i ponude 5nm bazu u prodaji pa se mogne nesto manje bezobrazno sastaviti.

A onda pogledas sta sam ti ja poslao i bezis na druge brendove 🤣 zacarani krug. Sto se tice DD PRO baze i bundla nikad do sad nisu bili na popustu jer s njima imaju monopol ali kao sto rekoh nadam se da ce se to sto pre promeniti. Trenutno koliko znam jedini konkurent im je kineski PXN neki ga hvale neki pljuju tako da ne znam sta bih ti rekao.

Ali ponovicu ono sto sam vec spomenuo par puta fora je u pedalama il papucicama kako god da oces da ih nazoves ne u volanu 😉
 
Zakle bih se u zivot da su DD PRO verzije bile na popusti nekad sredinom godine. Ali davno je bilo Mozda je do mene. Znam da su bili veliki popusti kao da skladiste prazne.

A to stoji, da je loadcell gamechanger vise nego DD. A PXN mi izgleda ko MOMO :D
 
Zakle bih se u zivot da su DD PRO verzije bile na popusti nekad sredinom godine. Ali davno je bilo Mozda je do mene. Znam da su bili veliki popusti kao da skladiste prazne.

A to stoji, da je loadcell gamechanger vise nego DD. A PXN mi izgleda ko MOMO :D
NIje bio, imas ceo rant na njihovim forumima kako su console igraci zakinuti za popust pa cak i sad za BF koji je dao najvece popuste ikad. Sto se tice skladista ona su im prazna i vrv si to pogresno razumeo jer vec 2 godine iako pise da nesto ima na stanju to se ceka izmedju 12 radniih dana i nekoliko meseci. Opsti je haos. NJihov CEO to opravdava pricom kako su jadni morali zbog problema da menjaju dostavljaca i skladiste i tu pricu prodaje vec evo treca godina. Onda bolesni su im radnici itd. Na popustima su im bile PC verzije jer tu gube trziste pojavom vrlo jake konkurencije sa svih strana.
Meni je zena uzela volan kao i kad je uzimala pisalo je da je na stanju i isporuka 4 dana, kad je uzela dobila je email da isporuka 7 RADNIH dana. A onda je nastao haos, jer su na vec backlog od pre BFa od nekoliko meseci dobili neverovatan broj porudzbina za BF jer su neke stvari dali u bescenje da bi ostali konkurentni. Onda jje nastao muk , nista se nije znalo 2 nedelje i onda su napisali minimum 12 radnih dana na forumu. ONda su neke ljuce optuzili da su iskoristii propust na sajtu da bi kupili stvari ispod cene i poonistili im kupovine itd raznorazni problemi. Ima likova koji jos nisu dobil svoj hw a kupili su ga u sept iako je prodavan kao na stanju za BF. Mene je zena tad ukljucila i tako sam saznao za iznenadjenje na neprijatan nacin. Onda sam kreno da kopam i video koji su sve problemi s njima. Lazni statusi zbog EU zakona itd. Srecom volan je stigao posle 15 radnih dana, tu je onda bio problem s garancijom morao sam da intervenisem jer su zapoceli garanciju na dan kupovine. Tracking broj ne dobijas itd. QR2 koji sam bio narucio da zamenim ovaj copavi qr1 je bio na stanju kad sam orderovao, pa sam obavesten po kupovini da moram da cekam kraj decembra , pa pocetak januara. Srecom stigao je. I zato znam da je vecina tih krckanja bez obzira na plasticni rim do samog QR1 lite a ne samog rima. Da ima kao sto sam ti reko flexa i dalje ali samo ako natezes namerno, pucketanje kao da se lomi plastika, krckanje, i sl je nestalo. Ima nekad se cuje metalni klik iz QR2 ali krastavac to je zbog tolerancija , ali je zanemarljivo. Nemas osecaj da se lomi volan u tvojim rukama, pogotovo kad koristis Meklaren rim koji je siri pa vise nateze qr1lite. UZ QR2 dobijes i drugu stegu koja za razliku od QR1 ima 2 srafa tako da je bolje stegnuta osovina. Za sad mi se osovina nije pomerila i nadam se da ce tako da ostane, sa QR1 / QR1lite sam to imao 3-4x disconnect jer osovina se izvlaci, sto zbog vibracija sto zbog toga sto nesvesno vrv pri kocenju povucemo i volan u nekim situacijama, a QR1 stega nema lep stisak ocigledno.

Sto se tice Load Cella, ja nsiam toliko odusevljen doduse presao sam kao sto sam rekao sa simAxe true brake modifikacije za G923 na LC i razlika je bukvalno nikakva. Ako bih uporedio sa standardnom G923 pedalom kocnice onda da razlika je nebo i zemlja jer kao i sa True Brake kitom dobijes minimum 1-3s zavisno od staze, i konstantnije kocenje. ALi to vuce drugi problem a to je posto je tad pedala dosta cvrsca i ne ide se vise na polozaj vec na silu pritiska onda vise ne mozes da vozis iz stolice moras da imas fixni kokpit pogotovo ako vozis na stazama sa 90+ stepeni krivinama kao sto su mount panorama. E sad dobra stvar kod Fanatec LCa je sto mozes da namestis zeljeni brake force da bi omeksao pedalu onTheFly za razliku od kita kojim sam modifikovao G923 pedalu jer on je zahtevao rasklapanje pedale i zamene opruga i umetaka. Ja svakako vozim s tvrdjim podesavanjem trenutno na 90% da imam bezanje stolice bas pri naglom max kocenju, opet to nije dobro jer flex ti ne da da imas misicnu memoriju pa uvek moras da razmisljas sta i koliko u odnosu na situaciju na stazi. Tako da LC ili tako neka pedala vuce fixni kokpit definitivno. Zaasto je dobra cvrsta a ne mekana pedala kocnice, zato jer lepse i lakse mozes da radis modulaciju i doziranje kocenja. A to ti olaksava kontrolu auta pred krivinu u prvom delu krivine i sam trailBraking.

Da se vratim na temu GT7, ovi su izgleda promenili neka podesavanja za SafetyRating, Ako samo malo isecem stazu SF mi pada za 1/4 sto ranije nije bio slucaj bukvalno u 2 dana SR mi je sa full S pao na B zbog 3-4 kazne za zasecenu krivinu. Ranije nije bilo tako. Da napomenem ovo je u DR: A, ne znam dal je ista situacija i u nizim DriverRatinzima. Zbog ovoga sam poceo da vozim ovonedeljnu Race A , i iskreno pravo je osvezenje , iako je pace i dalje visok ne moras da vodis racuna od DR, i pritom ima standing start (sto je lepo malo za promenu)
 
Treba sacekati da ovo postane standard hahha

 
Treba sacekati da ovo postane standard hahha


Uf ovo je do jaja, ali cena :S Za 400e Fanatec ima V3 papucice sa vibracijom cenovno je i 6x jeftinije ali to nije ni prici ovome (ovde je i aktivni otpor i vibracija).
Ono sto mi se ne svidja kod ovih SInuCube papucica je koriscenje ultra tankog flet kabla na mestu koje se stalno pomera plus ima vibracije i otvoreno je za upadanje prljavstine.
I ono sto je bitno iz ugla GT7, to je da GT7 trenutno ne salje datu koja moze da se iskoristi za vibriranje pedala tako da je ovo kao ni Fanatec V3 bi spale na nivo obicnih LC papucica.
 
Ne znam da li sam pogodio pravu lokaciju za pitanje, ako nisam molim moda da prebaci gde treba.

Juce sam uzeo PS5 i polako prebacujem igre sa stare PS4. Za GT7 koji imam kao PS4 disk verziju, trebalo bi da mogu da uradim upgrade na PS5, medjutim nigde ne vidim tu opciju, vec samo da kupim novu GT7 za $69.99.

Da li sam nesto propustio? Isti je US nalog, GT7 radi kao PS4 verzija normalno.

Hvala!
 
Kako mogu da proverim da li je disk evropski?
Posto si kupio igru na disku, onda imas njegovu kutiju na njoj proveri kojoj regiji pripada. Upustvo kako to da vidis mozes videti ovde.
Kao sto rece @almoust evil665 ako si ga kupio u Srbiji vrv je EU regija (UK/ GER).

A onda vidi zavisno od te informacije da li ti se vise isplati da kupis igru ili da pravis novi nalog ako ga vec nemas na regiji igre (diska)
 
Ok, hvala za info. Disk sam dobio na poklon ali je najverovatnije iz EU.

E sad to znaci da ako hocu PS5 verziju, moram da kupim ovu za $69.99 da bih sacuvao progres ili ne?

A ovaj PS4 disk mogu onda da prodam?

Izvinjavam se ako postavljam glupa pitanja ali prvi put se susrecem sa ovakvim egzibicijama.
 
Poslednja izmena:
Ne moraš da prodaješ. Napravi neki EU, ili UK nalog i dok je disk u konzoli, sa tog napravljenog naloga ćeš videti opciju za nadogradnju. Cena je oko 10€/10£. Takođe u opcijama tog istog naloga proveri da li je "share console" uključen. Pretpostavljam da znaš kako funkcioniše plaćanje preko gift carda. Kada pokreneš download možeš se vratiti na svoj primarni nalog gde te čeka PS5 verzija. Disk mora biti u konzoli. Progres je vezan za nalog, tako da ne gubiš ništa.

Ja sam to uradio preko turskog naloga, tamo je samo 100TL, ali je dosta komplikovanije i morao sam uz pomoć prijatelja oko dopune.
 
Ok, pravim UK nalog kad dodjem kuci pa cu da probam. Koristio sam CDKeys ranije, kontam rade i dalje isto.
 
Posto sada imam instalirane i PS4 i PS5 verzije, pretpostavljam da sada mogu da obrisem PS4 verziju sa konzole?
 
Posto sada imam instalirane i PS4 i PS5 verzije, pretpostavljam da sada mogu da obrisem PS4 verziju sa konzole?
Tako je , igraces PS5 verziju samim tim ps4 ce da ti kupi prasinu i zadrzava nepotrebno prostor na ssdu a kako gt7 nije mali moze da stane i po par igara umesto te gt7 ps4 verzije
 
Moj prvi Nations Cup, uopste bilo koji sampionat u GT, steta sto nema Srbije ali sta da se radi.
Svidja mi se format, dobro je odradjen, bilo bi sjajno kada bi u Daily races imali neku D recimo, koja bi bila u ovom fazonu, dakle obavezne kvalifikacije pre svake trke.
Najidealnije bi bilo kada bi ugasili prokleti ghosting, stavili high damage, sve na "real" da budu podesavanja, ne vidim zasto ne bi mogli da dodaju u Daily jednu takvu, za ljubitelje pravih simulacija, ili da zamene A recimo, totalno je besmislena ta trka, po meni. Fali tu naravno i radio komunikacija i jos par stvari ali ovo bi bilo dovoljno za pocetak i vec postoji uradjeno u samoj igri.

Sto se ove trke tice, moglo je bolje ali moglo je i gore, zadovoljan sam u svakom slucaju, ispraticu ostatak sezone.

 
Nazad
Vrh Dno