Šta je novo?

Prosecno vreme stizanja posiljki iz...

milika

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
1,045
Poena
650
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Mislim da bi informacija bila interesantna ljudima koji narucuju stvari iz inostranstva, da bi mogli bolje da se orijentisu.

Meni je zasad iskustvo (placanje-dostava):
HK ~22-23 dana (dinodirect)
US ~20 dana (ebay)

Pa da podelimo iskustva.
 
Tajvan - takodje nesto brzo bilo, od 15-20 dana
Kina - mislim da ni jedna nije bila ispod 30 dana
HK - od 20 do 30 dana, uglavnom taj interval
 
Dres iz engleske avio postom - 7 dana
 
sto se kine tice najbrze stizu paketi ako se plati broj za pracenje (10-15 dana) u suprotnom moze da potraje dugo nekad i 3 meseca... :D
iz usa isto 10-ak dana... nisam nikad narucivao bez tracking broja tako da ne znam dali to vazi isto kao i za kinu
 
USA od 6 do 25 dana, prosek oko 10 (realno pola vremena provede u posti/carini, putuje oko 3-4 do nas)...
 
USA preko FedEx-a (besplatna poštarina) 6 dana.
 
DealExtreme (gde god da je, Kina ili HK) - 28 dana
BookDepository (.com sajt, stiglo iz UK) - 7 dana
 
Meni BD za oko 5-7 dana
 
TinyDeal - 18 dana.
 
Amazon US knjige - 23 dana.
 
^ Koliko znam, postar ti samo ubaci posiljku u sanduce.
 
Uglavnom, za koliko dana stigne iz belog sveta, još toliko se zadrži na carini/pošti!
 
Jednom sam narucio sa base.com ps3 igricu i stiglo mi za 5 dana.

Kako narucujete sa Ebaya s obzirom da kod nas nema paypal? :d
 
eForChina, China post, naučio neke futrole za mobilni, istog dana poslat paketić, stigao za 28 dana. Prvi put sam naručivao od njih, tek sam posle čitao neka iskustva drugih koja nisu bila baš sjajna, ali meni je sve prošlo odlično :).
 
To je na dxu valjda supersaver posiljka, vece od 10e idu kao standard i imas tracking broj..
 
Naručeno preko tinydeal sajta. Vrednost nekih 30-tak evra. Poslato avgusta prošle godine bez broja za praćenje. Do dan danas izbegavaju da refundiraju novac. Kao čekaju odgovor pošte Hongkong. Katastrofa, ne znam više šta da radim.
 
USA preko FedEx-a (besplatna poštarina) 6 dana.

Isto.
Mislis 6 radnih dana?
Al i nebitno, to je to, vredi svaku paru, tim pre sto ovi nasi u FedExu u BGDu, odradjuju i spediciju, itd...
Dakle, meni sa sve carinom i spedicijom je proslo oko 8 dana, od US do KGa.
 
Koliko ti je sada naplacena spedicija preko FedExa?
 
Nazad
Vrh Dno