Šta je novo?

Problem sa vibracijama.

U mom slucaju sam kompresor vibrira jako, a ne kuciste.
Kakve antivibracione gumice imas? One koje se dobijaju sa uredajom?
 
Kompresor isto ima amortizere možda su popustili šrafovi koji drže kompresor pa proizvodi vibracije.Najbolje da serviser pogleda.
 
Evo, bio majstor, stavio jos cevi i sve isto.
Mislim da je ovo samo problem sa ovim klimama generalno, posto sam imao slicnu (imam expert smart, drugi je bio eco smart), i iste probleme je imao....
Nista, zvacu Hisense (gorenje) servis, pa da pogledaju, nema sta da radim vise. Sad ne mogu reci da nema dovoljno cevi itd...
 
Evo, bio majstor, stavio jos cevi i sve isto.
Mislim da je ovo samo problem sa ovim klimama generalno, posto sam imao slicnu (imam expert smart, drugi je bio eco smart), i iste probleme je imao....
Nista, zvacu Hisense (gorenje) servis, pa da pogledaju, nema sta da radim vise. Sad ne mogu reci da nema dovoljno cevi itd...

Ako je vario cevi vodi racuna da ne izgubis garanciju jer te cevi kao ne bi trebalo variti, ili ako se vare da se koristi azot koji ocisti unutrasnjost cevi od sljake...
 
Evo, bio majstor, stavio jos cevi i sve isto.
Mislim da je ovo samo problem sa ovim klimama generalno, posto sam imao slicnu (imam expert smart, drugi je bio eco smart), i iste probleme je imao....
Nista, zvacu Hisense (gorenje) servis, pa da pogledaju, nema sta da radim vise. Sad ne mogu reci da nema dovoljno cevi itd...
Neki dan gledam kod komsije hisense,ulazni model neki,oko 500€ bez ugradnje. Da nisam vidio da voda ide iz nje ne bi znao da radi,toliko je tiha da sam se iznenadio,a vidim i na forumu hvale da je tiha,tako da zovi servis
 
Zvao servis, dosli.
Rekli da "Mi ne cujemo nista, sve radi normalno".
Probao sam ih ubediti 20 minuta, ali nista od toga.
Na kraju me naplatili 2000 dinara i otisli.

Takode rekli da ako nisam zadovoljan po zakonu imam pravo da dobijem novac nazad do 6 meseci, ali to se treba traziti od radnje. Zvao radnju, rekli da mi mogu vratiti novac nazad samo ako servis kaze da klima nije ispravna, a ona jeste po njima.

Tako da sad imam klimu koja se cuje u drugoj prostoriji, koja nije na istom zidu kao klima.
 
Zvao servis, dosli.
Rekli da "Mi ne cujemo nista, sve radi normalno".
Probao sam ih ubediti 20 minuta, ali nista od toga.
Na kraju me naplatili 2000 dinara i otisli.

Takode rekli da ako nisam zadovoljan po zakonu imam pravo da dobijem novac nazad do 6 meseci, ali to se treba traziti od radnje. Zvao radnju, rekli da mi mogu vratiti novac nazad samo ako servis kaze da klima nije ispravna, a ona jeste po njima.

Tako da sad imam klimu koja se cuje u drugoj prostoriji, koja nije na istom zidu kao klima.
Zato ja nisam ni zvao servis jer sam znao sta ce biti. Ja mislim da je to do klime,da je ona tako i napravljena. Nazvat cu ih kad uhvatim vremena,ako kazu da je sve uredu skinem je i prodam i kupim neku drugu
 
U tom slucaju mogao bi probati srafove malo potegnuti na vanskoj, mozda pomogne.
Ja sam danas narucio antivibracione gumice, prekostura ce stici, pa se nadam da ce to nekako pomoci....
 
Kompresor u klimi je montiran na antivibracionim gumicama moguće je da šrafovi nisu dovoljno zategnuti i kompreso vibrira.Treba majstor to da pogleda.
 
@Pirulax
Ajde izmeri tu buku sa ovom aplikacjiom i okaci da vidimo koja je to frekvencija i jacina kod tebe:
Vec jesam izmerio, 272 Hz se cuje najvise.
Ali iskerno mislim da je ovo do same klime, i nije neki kvar.
Kako sam i rekao, imao sam eco smart prosle godine, ista buka.
Kompresor koji stavjaju u ove modele je bucna, na zalost izgleda da nemam srece.
Stigle su mi i te antivibracione gumice ili sta vec, stavio sam ih, malo je pomoglo, ali jos uvek se cuje klima, ja verujem da vecina buke dolazi preko samih cevi... sad ima oko 4m, ali se cuje jos uvek....
Moja preporuka: Ne uzimajte Eco Smart i Expert Smart modele. Mozda ostali modeli su OK, ali ove dve su smece, sto se tice kompresora i njegove buke.
 
Sestra mi ima ovu expert smart ako ne grijesim CF35YR1FG, ova je oznaka i na unutrasnjoj.
Sad sam bio kod nje i upalio klimu na grijanju, ne koristi je sad, Na nastimano 26, tek upaljena cuje se vanjska kao mozda neki malo bucniji frizider, al ja to pripisujem da sam je tek upalio.
Mjerio sam sa dve aplikacije buku, u ovih pola sata dok je radila i uzmi u obzir i vanjsku buku, prolaze auta, Mozda se sad posto sam zadao jacu temperaturu cije nesto malo glasnije od moje pro nano.
1670167944804.png1670167976584.png
Unutra se gotovo ne cuje nista. Ljetos dok je radila na hladjenju, sjedili smo na balkonu gdje ugradjena, nismo je ni osjetili.
Da li je ovo prebucno? Telefon sam naslonio na vanjsku jedinicu.
Ima i komsija ovu klimu, ni on se nesto ne zali na buku.
 
Da, isti model imam i ja.
Hvala lepo za informaciju.
Meni je problem da cujem vibracije kompresora u drugoj sobi, sto kod tebe izgleda da nije problem (posto si napisao da se u.j. ne cuje opste), a ja cujem kako cela u.j. vibrira kad klima ide na max (1.2 kW).
Video sam neki video da matice koje drze kompresor nisu bile zategnute.... razmisljam mozda imam isti problem? (Iako nemam pojima kako to moze da se desi, osim ako u samoj fabrici nisu zategnuli....).
Sutra cu da otvorim v.j. pa cu da pogledam, posto nemam vise ideja opste.
 
Inace, ovde sam video.
Kod mene nema bas takvih buka, tako da sumnjam da to nije problem.
 
Da, isti model imam i ja.
Hvala lepo za informaciju.
Meni je problem da cujem vibracije kompresora u drugoj sobi, sto kod tebe izgleda da nije problem (posto si napisao da se u.j. ne cuje opste), a ja cujem kako cela u.j. vibrira kad klima ide na max (1.2 kW).
Video sam neki video da matice koje drze kompresor nisu bile zategnute.... razmisljam mozda imam isti problem? (Iako nemam pojima kako to moze da se desi, osim ako u samoj fabrici nisu zategnuli....).
Sutra cu da otvorim v.j. pa cu da pogledam, posto nemam vise ideja opste.
Jel si je otvarao?
 
Nisam jos stigao, svakako cu se javiti kad otvorim.
 
Inace, ovde sam video.
Kod mene nema bas takvih buka, tako da sumnjam da to nije problem.
Kazes da je osjetis u kuci da bruji. Moja bruji , HI Nano, kad je ventilator na automatskom(u citavoj kuci ja osjetim, nocu mi neizdrizivo iako je ona gore u potkrovlju), ja je cujem i to me bas nervira. Cak i kad ne duva nista u unutrasnjoj, vanjska bruji. Niko to ne osjeti u kuci osim mene i bas je neprijatno.
Mislim da se to osjeti jer je vanjska ugradjena, tj nosaci jedan dio postavljen u ove suplje elemente (poroterm) pa oni dodatno pogorsavaju situaciju,
Kad ventilator od klime stavim na bilo koju brzinu, samo da nije automatika, ja to ne cujem.
 
Cudno... Kod mene ima nekoliko modulacija na kojima vibrira bas jako, a na drugima ne.
Npr, ka ide na 400/500W to se cuje, ili 1100/1200.
Ali kad ide na 250/600 to se ni ne cuje toliko.
 
Meni sad ne ide tako visoko sa potrosnjom osim kad je upalim, tj sami pocetak. Danas sam se opet malo eksperimentisao.
Na automatskom ventilatoru poveca potrosnju u pojedinim momentima i preko 1500wati, u prosjeku ide oko 1300 i drzao sam je tako nesto preko 3 sata. U pojedinim momentima smanju duvanje ili ne duva nikako, ali se vanjska cuje i potrosnja ide i preko 1500 wati. To se desava evo i na I Feel i na normalnom modu. Subjektivno mislim da je standardni mod jos gori.
Evo kad spustim brzinu ventilatora na 3 opadne i potrosnja ali se gasi cesto i ja je uopste ne cujem kad radi. Na automatskom je drzala stalno 21 i trosila 1300wati, dok kad sam iskljucio automatiku, stavio na brzinu na tri, nebitno koja, vrlo brzo dobijem ovo i gasenje klime.
1670533021148.png1670533047859.png
Klima je stalno upaljena otprilike od polovine novembra i ovom potrosnjom sam zadovoljan. Ali ta buka dolazi bas na toj vecoj potrosnji kad je ventilator na automatskoj brzini. Sva mi kuca bruji.
 
Ja ni ne mogu na povezem klimu sa aplikacijom, ali da budem iskreni, i ne zanima me toliko.
Koji je tacan model tvoje klime?
Meni je CF35YR1F. (Expert Smart 12k)
 
Ja imam Energy pro Hinano 12K, a sestra ima Expart Smart 12K CF35YR1FG.
 
Meni sad ne ide tako visoko sa potrosnjom osim kad je upalim, tj sami pocetak. Danas sam se opet malo eksperimentisao.
Na automatskom ventilatoru poveca potrosnju u pojedinim momentima i preko 1500wati, u prosjeku ide oko 1300 i drzao sam je tako nesto preko 3 sata. U pojedinim momentima smanju duvanje ili ne duva nikako, ali se vanjska cuje i potrosnja ide i preko 1500 wati. To se desava evo i na I Feel i na normalnom modu. Subjektivno mislim da je standardni mod jos gori.
Evo kad spustim brzinu ventilatora na 3 opadne i potrosnja ali se gasi cesto i ja je uopste ne cujem kad radi. Na automatskom je drzala stalno 21 i trosila 1300wati, dok kad sam iskljucio automatiku, stavio na brzinu na tri, nebitno koja, vrlo brzo dobijem ovo i gasenje klime.
Pogledajte prilog 367184Pogledajte prilog 367185
Klima je stalno upaljena otprilike od polovine novembra i ovom potrosnjom sam zadovoljan. Ali ta buka dolazi bas na toj vecoj potrosnji kad je ventilator na automatskoj brzini. Sva mi kuca bruji.
Da li se cesce gasi sa i feel?
 
Probaj da je podesis na i feel i al smart i podesi zeljenu temperaturu.Moja je na al smart i ovako kad podesim na grejanju isla ispod 400w sa i feel opcijom.
 
Probaj da je podesis na i feel i al smart i podesi zeljenu temperaturu.Moja je na al smart i ovako kad podesim na grejanju isla ispod 400w sa i feel opcijom.
Ja nikako da provalim kako se koristi i podesava taj AI smart. mozes li nam detaljnije napisati, koji redosljed, da li prvo i feel pa zeljena temperatura pa tek onda se pali AI smart i sta znaci ono + - pa do 3 (jbt skrenusmo sa teme, mozda da se prebaci na opsta diskusija)
 
Prvo pritisnes al smart i podesena temperatura je 22 stepena sad mozes da smanjis za 3 stepena ili dodas za 3 stepena i onda pritisnes i feel. Na Al smart prvo prikazuje vlaznost vazduha.
 
Prvo pritisnes al smart i podesena temperatura je 22 stepena sad mozes da smanjis za 3 stepena ili dodas za 3 stepena i onda pritisnes i feel. Na Al smart prvo prikazuje vlaznost vazduha.
a prije ovoga svega nastimam zeljenu temperaturu, npr 23 pa onda na kraju procedure koju si opisao mogu za + ili - jos 3 stepena
 
Tako je zadata temparatura na al smart je 22 i podesavas u rasponu od od 3 stepena. Na grejanju stavljas 2 stepena manje u odnosu na onu koju hoces da ti bude u prostoru.
 
Meni sad ne ide tako visoko sa potrosnjom osim kad je upalim, tj sami pocetak. Danas sam se opet malo eksperimentisao.
Na automatskom ventilatoru poveca potrosnju u pojedinim momentima i preko 1500wati, u prosjeku ide oko 1300 i drzao sam je tako nesto preko 3 sata. U pojedinim momentima smanju duvanje ili ne duva nikako, ali se vanjska cuje i potrosnja ide i preko 1500 wati. To se desava evo i na I Feel i na normalnom modu. Subjektivno mislim da je standardni mod jos gori.
Evo kad spustim brzinu ventilatora na 3 opadne i potrosnja ali se gasi cesto i ja je uopste ne cujem kad radi. Na automatskom je drzala stalno 21 i trosila 1300wati, dok kad sam iskljucio automatiku, stavio na brzinu na tri, nebitno koja, vrlo brzo dobijem ovo i gasenje klime.
Pogledajte prilog 367184Pogledajte prilog 367185
Klima je stalno upaljena otprilike od polovine novembra i ovom potrosnjom sam zadovoljan. Ali ta buka dolazi bas na toj vecoj potrosnji kad je ventilator na automatskoj brzini. Sva mi kuca bruji.
Tako je meni bilo kod gree viole, morao sam da je spustim na terasu.
 
Nazad
Vrh Dno