Šta je novo?

Problem sa ryzen 5 3600x

shiza

Poštovan
Učlanjen(a)
04.05.2020
Poruke
232
Poena
60
Pozdrav,naime imam problem sa grejanjem procesora.
Od kada sam ga kupio,pre godinu dana,sve je radilo ok,posle toga sam uzeo da ocistim kuler i od tada mi se greje procesor.U standby je oko 45-55 a kada pustim handbrake ide od 83-87.
Imam b450 max.Razmisljao sam da uzmem arctic cooling freezer 34 duo da zamenim sa ovim standardnim.Da li je to ok kuler ili je nesto drugo u pitanju?
 
To je da kazem i normalno, nista strasno za njega. Mozes proveriti da li si pastu dovoljno i dobro stavio. I proveri da li su svi srafovi zavrnuti do kraja. Desava se i amaterima i profesionalcima da neke stvari zeznu. :)

Sto se tice menjanja kulera, Arctic je odlican, tako da nema greske.
 
Pastu sam stavio sasvim dovoljno.Kuler sam zategao cisto da uhvati,nisam ga bas pretegao.
A da li ce nov kuler smanjiti malo temperaturu?
 
Od kada sam ga kupio,pre godinu dana,sve je radilo ok,posle toga sam uzeo da ocistim kuler i od tada mi se greje procesor.
Probaj još jednom da ga očistiš, zameniš pastu i montiraš kuler, ne košta ništa osim desetak minuta.
 
Probao sam.
Skinuo sam kuler,izvadio procesor,ocistio skroz procesor,ocistio skroz kuler.Stavio sam na sredini procesora malo paste(kapljicu otprilike),vratio procesor,vratio kuler i zategao srafove dovoljno da uhvate plocu.Opet isto.
 
Zaboravi na taj program, samo Ryzen Master i HW Info.
 
Napon je dobar i nemaš overload nigde. Nešto nisi postavio kako treba.
 
Na sta da obratim paznju?Opet cu da skidam ako treba.
 
Probao sam.
Skinuo sam kuler,izvadio procesor,ocistio skroz procesor,ocistio skroz kuler.Stavio sam na sredini procesora malo paste(kapljicu otprilike),vratio procesor,vratio kuler i zategao srafove dovoljno da uhvate plocu.Opet isto.
Kapljica nedovoljna. Treba otprilike zrno graška ili "x" metod, i naravno malo kvalitetnija pasta. Mada da se ne mučiš Arctic cooling freezer 34 je preporuka, biće i tiše i hladnije
thermal-paste-1-500x404.png
thermal-paste-2-500x433.png

Izvor
 
Kupio sam kuler ali izgleda da ne pase za b450 max?
 
U čemu je tačno problem? Drugu sam sastavljao kombinaciju tog kulera i matične bez problema
 
Kupio sam kuler ali izgleda da ne pase za b450 max?
Nema to veze sa tipom matične, već sa ležištem. Ti imaš AM4 matičnu, a esports duo normalno leže na AMD-ov originalni backplate, a znam to jer ga i ja imam u beloj verziji...
 

Prilozi

  • 00.jpg
    00.jpg
    160.1 KB · Pregleda: 57
Ali Ja kada postavim one srafove,ne dolaze do kraja nego ima malo lufta iz razloga sto taj backplate ulazi u plocu.
 
Kad postaviš kuler i zategneš ga on će zategnuti i backplate na matičnu
Ako sam te dobro razumeo u čemu je problem
 
Ajde skinucu sutra kuler i uradicu par slika pa da vidite sta je problem.
 
Ali Ja kada postavim one srafove,ne dolaze do kraja nego ima malo lufta iz razloga sto taj backplate ulazi u plocu.

Obrati pažnju na šrafove. Oni sa jednim urezom su za AM4. A taj urez ide na dole. I normalno je da ima malo lufta, sa kulerom se to utegne. Imaš nekoliko videa na tu temu...

 
Odustao sam.Uzecu nov kompjuter pa cu na njega da namestim taj kuler :D
 
Što misliš da ćeš umeti na novom kompjuteru da montiraš ako na ovom nisi uspeo?
Okači slike problema pa da ti pomognemo
 
Pa pretpostavljam jer za ovu b450 tomahawk max nisu svi uspesno postavili taj kuler.Evo slika koje sam uspeo da slikam.
Evo koliko paste sam stavio
image2.jpeg
Ova slika je sa plocicom bez srafova
image3.jpeg
Ovo je kada stavim od novog kulera
image4.jpeg
Ovo je kada popustim tj pustim plocicu
image5.jpegimage1.jpeg

Ovo je pozadi na ploci ta plocica gde kacim postojeci AMD-ov kulera
image0.jpeg
 
QQ, šta će ti toliko paste na procesoru, skidaj to, bre i stavi mnogo manje ponovo.



Podnožje i položaj rupa su isti za sve AM4 procesore, tako da svaki kuler kupljen u zadnjih 5-6 godina normalno paše na to. Freezer E34 se i kači na taj originalni AMD backplate sa poslednje slike, samo prati kako se montira.
 
Jesi to pokušao nakačiti AMD stock kuler na Arctic mount?
 
Nisam pokusao nista,samo sa stavio srafove od arctic-a na backplate od amd da vidite koliko ima razmaka,ali se ocigledno ne vidi lepo na slikama.
 
A šta je onda ovo na slici? No nebitno, čitaj uputstvo što je došlo uz Arctic, ja sam lično sklapao na toj ploči taj isti kuler bez problema. Obrati pažnju na zarez na tim šrafovima koje si postavio, nije svejedno koju stranu zavrćeš u ploču. Posle tog ne obraćaj pažnju na razmak, montiraj Arctic kuler i zategni ga. Ovo smo ti sve već napisali ali očigledno imamo problema sa razumevanjem
 

Prilozi

  • image1.jpeg
    image1.jpeg
    192.8 KB · Pregleda: 39
To na slici je standradni amd-ov kuler.Tako stoji.A koji ide od ova 3?image0.jpeg
 
To na slici je standradni amd-ov kuler.Tako stoji.A koji ide od ova 3?

Objašnjeno je u uputstvu zašto neki šrafovi imaju jedan ili dva zareza. Tebi trebaju 4 ona koja imaju jedan zarez pri dnu i onaj deo na kom je bliži zarez ide na dole. Posle toga postavljaš one nožice čiji zakrivljeni deo "ide na unutra". Sve je objašnjeno prosto i jednostavno.

Sad se zaista pitam da li si zaista TOLIKO kompjuterski nepismen ili nas sve ovde zaje...vučeš za nos??? Pa, na You Tube ima bar 20 videa na kojima se objašnjava postupak montiranja.

A s obzirom da si dobro počeo, sudeći po fotografiji, mora da ti je zanimljivo da zaje...vučeš za nos one koji se trude da ti pomognu.
image5-jpeg.327705


Mada kad pogledam ovu pastu ne verujem da se zezaš. Ne vidi se na fotografiji najbolje, ali ovako treba još X3, pa onda postaviš ona dva podnožja, pa skineš ventove i onda zašrafiš kuler bez ventilatora, pa ih tek onda kačiš...
 
Poslednja izmena:
Ne znam zasto stices takav utisak da zezam?Ne bih se trudio da ulazim i pisem da je tako.Nisam do sada ni primetio crtice na stafovima.Imaju jedni bez crtica,jedni sa jednom i jedni sa dve.Ja sam na slici stavio taj sa dve,znaci greska u startu.Ok,pokusacu onda ove sa jednom(crtice idu blize ploci,zar ne?).To su ovi u sredini na slici sto sam okacio.
 
Nazad
Vrh Dno