Šta je novo?

Prijem novca

Ako niste znali, mesecni limit na Visa karticu ( samo na Vizu mozete povuci pare ne moze Master) je 1500eur.Kad probijete taj limit ostaje vam samo verifikovan racun tu nema limita.
Sto se tice izjava nisam imao problem u Intezi no videcemo.
 
Prosli ponedeljak poslao pare sa MB na Intesinu Visa Internet i jos nista, jel moguce da toliko traje?
 
Prosli ponedeljak poslao pare sa MB na Intesinu Visa Internet i jos nista, jel moguce da toliko traje?
Dal su ti stigle na kraju pare, bas me zanima. Ja se nakanio danas da otvorim istu tu Intesinu Visa internet karticu. Popunio silnu dokumentaciju (mislim da se za izdavanje kredita manje potpisuje dokumenata :D ) i reko da pitam za prijem novca.
Rekli su mi da se na devizni racun koji se dobija uz Visa internet karticu nemogu primiti pare ? Dal je to zaista tako ili je neupucena radnica( kao prosla sto je bila ).
 
Povlacim ja sa pay pala redovno novac na inzesinu internet karticu, pojavi se oko 5-7dana . Nikakve izjave ne traze . Sredstva dostupna cim stignu na e banking samo prebacim na tekuci.
 
Nisam čitao cijelu temu, ali payoneer.com je odlična solucija, uzimaju malo provizije i imaš njihovu karticu ...
 
Dobar je payoneer, ali nisu baš male provizije. $3.15 po podizanju sa bankomata, $1 za upit na automatu ili za odbijenu transakciju, plus $30 godišnji fee


E da, a da ne računam nepovoljan kurs gde nam uzmu još 2-3% vrednosti
 
Aj da ne otvaram novu temu, da pitam nesto. Koristim paypal trenutno za prijem zaradjenog novca, ali me paypal dere na svakom koraku (npr. na 1000$ mi uzmu sigurno 120-150$) i razmisljam se da ih otkacim jer ovi mi nude i wire transfer kao opciju. Imam devizni racun u Intesa banci. Primao bih nekih 1000 do 2000$ dolara mesecno. Zanima me kolika bi provizija bila i da li bih placao neki porez na to?
 
3%, mislim. Porez (teoretski) moras da prijavis i platis kada predjes 10000 evra godisnje.
 
Znaci samo da im trazim swift i nista vise?

Koliko treba da prodje dana da legnu pare? Kad povlacim sa paypala traje 7 dana.
 
Porez, teoretski, moras da platis na svaki cent.
Kako tebi PayPal uspe cak toliko da uzme? Kako povlacis novac sa PP-a?

Ako su Ameri ti koji placaju, probaj kako ce ti proci Payoneer. Moneybookers ti je inace verovatno najjeftinija opcija, jer mozes preko Skrill MasterCard kartice da trosis sve (ili povuces sa bankomata). Ali firme ne prihvataju lako da placaju preko MB-a!
 
Pa uspe da mi uzme skoro 5% prilikom uplate, kada meni uplate, pa mi uzme kada povlacim pare sa paypala na racun, kada konvertuje dolar u euro. Pre neki dan su mi uzeli 70$ samo za tu konverziju.

Imam samo dve opcije, paypal i wire transfer.
 
A sto pustas da ti oni konvertuju u evre? Neka ti posalju dolare ako dobijas dolare... nase banke ce ti dati bolje kurseve nego bilo gde drugde, sem u ponekoj arapskoj drzavi. A da ne pricam o mogucnosti preko menjacnica, ako ti uopste i treba promena u EUR.

Ako nije u pitanju slanje na racun u Srbiji, to je vec nesto drugo :)
U svakom slucaju wire ti je jeftiniji ako salju na isti racun.
 
Pa automatski konvertuje u eure, ne pita me jel sme. :) Moras u banci da se dogovoris da ces da primas dolare pa tek onda mozes direktno dolare da skidas, ovako moras eure.
 
WTF, bre? :D Ja iste instrukcije koristim i za JPY i za USD, koje sam koristio i za EUR :)
Anyway, ako ti odgovara i ako mozes preko Moneybookers/Skrill-a da budes places koriscenjen Skrill MasterCard-a, to ti je najjeftinija opcija (i sanse da ti neko trazi porez je ravna nuli dok ne udjemo u EU :))
Ako to nije opcija, pronadji kako da primas USD sa PP-a u banci, to je ipak isplativija opcija.

OK, wire direktno jeste isplativiji, i ako je na isti racun na koji bi primao PP, nema nikakve razlike o "cemu brinuti".
 
Imam i ja jedno pitanje i bio bih zahvalan ako neko moze da mi odgovori.
Imam onaj obican tekuci racun u Banca Intesa-i. Interesuje me da li preko one forme na njihovom sajtu mogu da prebacujem novac sa mog racuna na neki drugi koji je takodje u Intesa-i? I ako moze, da li placam neku proviziju i slicno...?

Hvala svima.
 
Koje forme? Mislis preko e-bankinga? Mozes, i ako imas Hit racun do 5 takvih placanja je besplatno (5 placanja je besplatno, bilo da je transfer prema firmama, bilo da je prema fizickim licima). Ako je obican racun, to se placa, imas tarifu na sajtu koliko (fixno je valjda, bez obzira na sumu):
http://www.bancaintesa.rs/upload/Tarifa__SRB__UO_26.09.2013.pdf
 
Mislim da to nije e-banking, to je ona sekcija Internet Bankarstvo na njihovom sajtu. Recimo, tamo mogu da proveravam stanja, isplate, uplate...na svim mojim racunima, a ima i ona opcija Placanja. I tamo pise - PRENOS SA (pa pise broj racuna) i ispod je PRENOS NA (tu treba da se upise racun).
 
Ono sto stoji "Internet bankarstvo" pa ispod za Fizicka (i dole Pravna) lica jeste e-banking.
 
Da, na to sam mislio. Dobro, sad znam da je i to e-banking :)
Mislim da ovaj moj racun nije Hit vec onaj obican, dinarski, tekuci ili kako se vec zove. Sad je pitanje sta ja treba da trazim u onom .pdf fajlu koji si mi poslao...
 
:D
Pogledao sam, nazalost placa se prilicno za korisnike obicnih racuna bezgotovinsko placanje:
7.1.6.3.
Prenos / uplata od strane ostalih klijenata
Min: RSD 60
1,00%
Max: RSD 5.000
 
Ako moze mala pomoc oko popunjavanja na sajtu za slanje preko wire transfera....Dobio sam instrukcije od banke, ali mi neke stvari nisu bas najjasnije gde sta treba da popunim. Evo slike dole sa sajta i ovo sto sam dobio od banke, prepravio sam samo par sitnica cisto da se ne vidi broj racuna i slicno. Dva puta se pominje IBAN i swift, ustvari sve se dva puta pominje dole pod Intermediary. Ajde adresu banke i ime cu da stavim ovo iz njujorka, ali sta stavljam pod Beneficiary name u donjem delu? Isto moje ime? I sta je ovo DBDBRSBG?
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 58
  • Clipboard03.jpg
    Clipboard03.jpg
    40.6 KB · Pregleda: 61
:D
Pogledao sam, nazalost placa se prilicno za korisnike obicnih racuna bezgotovinsko placanje:
7.1.6.3.
Prenos / uplata od strane ostalih klijenata
Min: RSD 60
1,00%
Max: RSD 5.000
Upravo tu stavku sam i ja gledao... Cini mi se da je to to. ovo verovatno vazi za sveku transakciju pojedinacno, jel?
 
OK, onda i nije mnogo tih 60 dinara. Ne bih radio neke ogromne prenose.
Jos nesto; Jel preko ovog njihovog (Intesa-inog) e-bankinga moze da se prebacuje novac samo na njihove racune medjusobno ili moze, recimo, sa nekog Intesa-inog racuna na racun u Komercijalnoj banci?
 
OK, onda i nije mnogo tih 60 dinara. Ne bih radio neke ogromne prenose.
Jos nesto; Jel preko ovog njihovog (Intesa-inog) e-bankinga moze da se prebacuje novac samo na njihove racune medjusobno ili moze, recimo, sa nekog Intesa-inog racuna na racun u Komercijalnoj banci?
Mozes na bilo koji racun, popunjavanjem one virtuelne uplatnice.
 
Jel zna neko meni da pomogne oko ovog gore? Valjalo bi sto pre, zato sam dosadan. :)
 
Jel zna neko meni da pomogne oko ovog gore? Valjalo bi sto pre, zato sam dosadan. :)

No clue, iskreno prvi put vidim ovakvu formu za popunjavanje. Ne znam cemu dva polja za IBAN.
Odakle ti salju? (EU ili US? Nelogicno mi je da je iz EU jer je u USD, a nelogicno mi je da je iz US, jer oni retko i umeju da traze IBAN :D)
 
Pa drugo polje se ukljuci ako cekiram Intermediary kao YES. Izrael je u pitanju.



EDIT: Da li uopste da ukljucujem ovo Intermediary? Ovi iz banke su mi to dali, kao sto se vidi na slici gore.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno