Šta je novo?

Prijem novca

Za kladjenje neka se snadje gde i ostali - online kladjenje nije legalno i samim tim nema sta da trazi ovde.
Ovako izgleda kao da se reklamira :)
 
dali se placa porez ako se kladim u stranim kladionicama i ako naprimer zaradim 24.000eura moram, li platiti porez mislim na godisnje 24.000e a isplata bude preko moneybookersa hvala

Zavisi kako ti dovlacis taj novac sa MB do tvojih ruku.... Ako ti MB salje na racun u banku u Srbiji, onda te ima svuda crno na belo u sistemima i moze da se vidi tacno sta radis i kolko si primio i kada.

Fora je zaobici nashe banke.
 
Za kladjenje neka se snadje gde i ostali - online kladjenje nije legalno i samim tim nema sta da trazi ovde.
Nije tacno..Neke vrste online kladjenje nisu legalni ..
Kladio sam se 2 godine online na meridian sajtu (srpskom) registrvoanom u beogradu (znaci ne neki inostrani)... i za par dana cu opet kad otvore novi sajt...
To sto se tracari : online kladjenje nije legalno - nema veze sa vezom.
 
Nema sta da se tracari, prosle nedelje ne doneshen poostren zakon da je online kladjenje van granice Srbije ilegalno i postoje konkretne zabrane koriscenja kreditnih kartica na betting sajtove. Neke banke to vec dugo imaju na svom sajtu.
 
Online kladjenje je legalno 1000%...Kladio se godinama i opet cu ...
Online kladjenje van granica Srbije je ilegalno..
2 razlicita pojma ;)
 
Pa kad neko pominje dobijanje u EUR i jos doda da su u pitanju strane kladionice, onda je ocigledno kladjenje van granica u pitanju :) Znaci, slazemo se.

Inace, matematicki si sam sebe kontradiktovao ovim :)
Online kladjenje je legalno 1000%...
Online kladjenje van granica Srbije je ilegalno..
 
Poslednja izmena:
Nisam pratio temu samo sam se video da online kladjenje nije legalno..
Cuo pre neki dan od kolege isto , a i ranije od mnogih pa zbog toga se odma izletim kad vidim da neko napise da je online kladjenje ilegalno . :)

Kako sam sebe kontradiktovao ?
Postoje i online kladionice u Srbiji ... ko sto sam vec pomenuo ;)
 
Nisam pratio temu samo sam se video da online kladjenje nije legalno..
Cuo pre neki dan od kolege isto , a i ranije od mnogih pa zbog toga se odma izletim kad vidim da neko napise da je online kladjenje ilegalno . :)
Moja greska tu, nisam napisao "van granica".

Kako sam sebe kontradiktovao ?
Postoje i online kladionice u Srbiji ... ko sto sam vec pomenuo ;)
Pa, rekao si da je online kladjenje skroz legalno - a onda dao primer da nije ;)
 
Sto ste zapeli sa tim onilne kladjenjem da je nelegalno, pa gde je taj novi zakon da vidimo?

Do sada sam uplacivao kad god sam hteo,ne vidim nigde bilo kakvu blokadu.
Za NBS je i Forex nelegalan pa ga opet svi (neuspesno) koriste.
 
Nelegalno je odavno da uplacujes u stranu kladionicu. To sto si mogao nekako je druga stvar.
Evo ti jedan primer koji stoji davno:
http://www.aikbanka.rs/kartice (citaj na samom dnu).
 
Prijaltelju bez uvrede molim te, iz tvojih postova deluje kao da se nikad nisi kladio u zivotu.

Da li si cuo za Moneybookers mozda?

E kada iz Srbije uplatis na taj servis, mozes pare i na Mars na saljes pare, tj na bilo koju kladionicu.A nije on jedini ima takvih servisa koliko hoces.
 
Sinak, ponavljam - to sto si ti USPEO da uplatis na betting site ne znaci da nisi nesto nelegalno uradio :) I Nemac moze da poruci duvan iz Portugalije - ali ako ne plati nemacke akcize dolazi mu DEBELA opomena i kazna :)
Uzivaj - verovatno te niko nece ni dirati da to radis (zaradjivao ili ne). Ali ako se budes okolo hvalisao kako si to uradio, verovatno ce neko od nadleznih primetiti i doci do tebe.

A posto je isto nelegalno, nije mu mesto ovde.
 
Cesto je linija izmedju legalnog i nelegalnog tanka, tanja od linije izmedju legalnog i pravednog.

@ alfaunits
Gde to pise da se ovde ne moze diskutovati o neleganim temama? Upravo pogledah pravila i ne nadjoh nista o tome (sem za pirateriju).
 
E kada iz Srbije uplatis na taj servis, mozes pare i na Mars na saljes pare, tj na bilo koju kladionicu.

E mene zanima, kakav je postupak kada imaš devizni račun pa trebaš sa Moneybookers-a da prebaciš na njega i podigneš keš?
 
Ja nisam probao, ali piše da imaš dve varijante...uplata na tu karticu ili uplata na devizni račun u banci s'tim što je tada nešto veća provizija valjda i čeka se dve nedelje...
 
E mene zanima, kakav je postupak kada imaš devizni račun pa trebaš sa Moneybookers-a da prebaciš na njega i podigneš keš?

Odes u bilo koju banku, iz iskustva najbolje je intesa, otvoris devizni racun u valuti koju ces da primas, i trazis instrukcije za slanje novca iz inostranstva.
Taj racun dodas na moneybookers, i prebacis pare sa moneybookersa na njega.

U banci ces prvi put morati da das izjavu ko ti salje pare, tu ti je najbolje da napises da ti rodbina salje novac koristeci moneybookers servis.
Mozes i "naknada za autorska prava"

Posto nasa zemlja zavisi od ogromne kolicine para koje gastosi salju rodbini ovde, do ~10,000e godisnje niko vas nece dirati, to mi je i potrvrdila zena koja radi u poreskoj upravi. Nece da diraju iz prostog razloga sto znaju da ako bi poceli da naplacuju porez, onda bi ljudi slali pare drugim kanalima i izgubili bi uvid u priliv novca iz inostranstva.

Ovo sve je ok prica sa moneybookersom ako spadas u tih 10,000e godisnje.


Ja sam to odavno presisao :)

Dalje imas dve solucije, jedna je da otvoris Firmu, a druga ti je payoneer kartica:
http://payoneer.com

To je master card debtna kartica koja je USA kartica i kada je aktivirana, bilo ko sa bilo kojom karticom moze da ti uplati na nju pare(do 1000 USD dnevno, znaci 30K mesecno)

Malo je cimanje dobiti je doduse, da bi "private load" opcija bila omugucena potrebno je karticu uzeti preko nekog od njihovih partnera i napraviti makar jednu transakciju preko doticnog.
Lista partnera:
http://www.payoneer.com/OurCustomers.aspx

Moj savet je eLance(elance.com), napravis nalog, podneses zahtev za karticu, posle 15tak dana kada ti stigne kartica, napravis jedan private projekat na elance-u sa drugog naloga, ili ti klient to napravi, minimalna cifra je 35 dolara, provizija na to je 3$, plati ti i ti povuces pare na karticu.

Onda ti kartica postane aktivna i na konju si, bilo ko na ovoj strani moze da ti uplati pare
https://load.payoneer.com/LoadToPage.aspx

Ljudima je jednostavno, posto to rade sa svojom karticom, ne cimaju se nista, novac leze na karticu za 2 radna dana.

Karticu mozes da koristis na svim bankomatima i svugde gde se prima Master Card, i ono sto je mnogo lepo, je sto si miran sto se tice poreza.
 
nnnn je savrseno objasnio i nema se tu sta dodati.Samo nisam siguran da je 10000e limit na godisnjem nivou to je bilo 2006 ili 2007 sada iznosi 1780000din, sto je nekih 16000eur prema trenutnom kursu.
Dodao bih da prenos novca na racun iz Evrope u porseku traje do 3 radna dana, a iz drugih kontinenata 5 radnih dana.Tako je barem u Sajfajzenu.
 
Tih 1.8m nema veze sa onih 10.000e. To je limit za godisnji porez, a 10.000e je limit preko kojeg moraju da se prijave doznake zbog zakonu o pranju novca.

Inace, niko nema pojma o konkretnim limitima osim za godisnji ekstraprofit ;)
 
Jel' postoji neki software reseller/processor koji podrzava Payoneer? (tipa ShareIt, SwReg, itd.?)
 
U banci ces prvi put morati da das izjavu ko ti salje pare, tu ti je najbolje da napises da ti rodbina salje novac koristeci moneybookers servis.
Mozes i "naknada za autorska prava"
Ja sam primio novac par puta preko MB, racun u intesi Visa Electron, stigle pare na racun i samo sam ih podigao preko intesa bankomata(naravno podigao sam u dinarskoj protivvrednosti)(koji nema proviziju) i to je to, nisam licno podizao novac u banci.
Da li si ti mislio na to da ako zelis da podignes novac u istoj valuti(podignes evre), onda moras do banke?
 
Jel' postoji neki software reseller/processor koji podrzava Payoneer? (tipa ShareIt, SwReg, itd.?)

Posle 3 uplate od registrovanog partnera, mozes da podneses zahtev za Virtual US bank account i dobijes broj racuna u USA, preko koga mozes da radis ACH transfere. Ali samo sa kompanijama koje saradjuju sa payoneerom, a to su:

2Checkout.com Inc., Alamy Inc., Amazon.com Inc. (and its subsidiaries, including CreateSpace, a DBA of On-Demand Publishing, LLC.), AOL, Apollo Group, Inc., Apple Inc., Barnes & Noble, Bright Market LLC, Digital River Inc. (and its subsidiaries, including SWReg), eBay Inc., Elance Inc., E-Trade Financial Corporation, Facebook Inc., Getty Images Inc., Google Inc.(and its subsidiaries, including AdMob), Half.com Inc., Intel Corporation, Keynetics Inc. (Click Bank), LinkedIn Corporation, LinkShare Corporation, LSI Corporation, Microsoft Corporation, Nokia Corporation, ODesk, PayPal Inc. (Important Note: Transfers from PayPal to Payoneer are allowed, but transfers from the US Payment Service to PayPal are automatically declined), Pepperjam Inc., Plimus Inc., Quotient Intergraded solutions, ShareASale.com Inc., ValueClick Inc. (Commission Junction), Yahoo! Inc.
 
Interesantno, kaze da svi DR subsidiaries su partneri, ali ja nigde ne vidim nacin da na ShareIt-u uzmem Payoneer :(
SwReg ne pise nigde da moze, a mrzi me da se secam lozinke:)
Pogledacu bas malo vise.
 
Taj limit od 10k je po odavno smanjen na 5000€ s'tim da banke imaju obavezu da naprave zapisnik i pošalju tj. prijave agenciji za sprečavanje pranja novca i iznose od 2k, 3k evra, dolara... ukoliko su transakcije učestale.

Iskreno mislim da te zapisnike niko ne čita u toj agenciji nego da je to više da se običnom narodu zamažu oči da oni kao nešto rade, znaju dobro oni dobro ko za koga kad i gde pere novac no naravno ne smeju seći granu na kojoj sede!
 
Ima neka dobra duša sa MB nalogom da mu, uz razuman procenat, pošaljem MB kredit a on meni da novac?
 
U banci ces prvi put morati da das izjavu ko ti salje pare, tu ti je najbolje da napises da ti rodbina salje novac koristeci moneybookers servis.
Mozes i "naknada za autorska prava"

Evo neka moja iskustva od pre par dana.
1. Sa moneybookersa sam poslao na svoj devizni racun 200$ (devizni racun je u komercijalnoj banci) . Posle nekoliko dana zvali su me da dam izjavu odakle mi pare, ja otisao i napisao da mi je poslala rodbina.Odem kuci, kad opet me zovu , kazu ne moze , zato sto na papiru koji je njima poslao moneybookers stoji da su pare od honorara . (mada i jesu, pare sam sa Odeska prebacio na mb).Odem opet , napisem novu izjavu da su pare od naplacenog honorara i sutradan mi na racun legne 197.65 $ (znaci provizija banke 2.35$ ).
2.Sa moneybookersa posaljem 20$ direktno na internet visa karticu komercijalne banke , pare legnu posle 7-8 dana,naravno prebacene u dinarima i to po sasvim normalnom kursu, bez ikakve provizije i pisanja izjava (ispade da je ovo najbolji nacina za prebacivanje novca).
 
Isto tako su mene cimali u Erste banci, s' tim što ta saga još traje.

Ja napisao da je uplata od rođaka - oni me zovu i kažu da to ne može da prođe jer je uplata od pravnog lica. Ja to promenim i primim 10EUR koji su služili za verifikaciju računa (ali MB je trebao da pošalje sa uplatom neki reference code ili tako nešto - koji bi ja ukucao u svom MB profilu i na taj način verifikovao bankovni račun). Taj broj nije stigao - ja se žalim MB support-u, i oni mi kažu da onda skeniram izjavu koju sam potpisao u banci. Banka međutim kaže da po internim pravilima ne može da daje takva dokumenta, i da će mi na kućnu adresu biti poslat neki vid izvoda.

Pošto to još nisam dobio (nakon više od nedelju dana), gadno sam se smorio i planiram da sav novac sa MB računa trošim online na npr. original software koji mi treba, neku original igru (Diablo III), i sl).
 
Izvadi Visa Electron karticu u Intesi pa na nju prebaci novac sa MB-a? Koliko shvatam, za prebacivanje sa MB-a na kartice ne trebaju nikakave izjave?
 
Nazad
Vrh Dno