Šta je novo?

Prijava problema i bagova

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@vatrogasac53
Pa na forumu postoji light i dark mode, nigde ne piše black.
Tema koju si postavio kao primer možda jeste crna ali ova kombinacija boja ipak smeta očima. I podseća na izgled starih foruma, od pre 5-10 godina.

Nemam ništa protiv i da dodaju neku dobro osmišljenu crnu temu (za OLED/AMOLED uređaje) ali uz zadržavanje postojećeg dark moda, koji je sasvim dobar i pregledan a veliki broj korisnika noću ionako koristi night light, f.lux i slične softvere za redukciju plavog svetla.
Ovo jeste pitanje preferencije, a sivo ne može biti crno, kako ga god zvali.
F.lux nije uopšte problem, već koliko bolje izgleda kada je puna crna pogotovo na OLED ekranu.

Ako neko ubaci temu bilo bi super do tada koristim DarkReader ekstenziju samo za Bench.
 
Zasto forum ne prihvata simbol zvezdice kada se u poruci pise.

Evo sada sam coveku u temi Iris TV objasnjavao sta da kuca i kako da udje u settings i jednostavno zvezdicu nece da prihvati kao simbol.

EDIT:

Hoce kada se ovako pise * 104030 * ali cim se zvezdice pomere do brojeva onda se iste ne vide.
 
zvezdice direktno pre i posle nekog niza karaktera isti pretvaraju u italic

kucaj pod CODE tagovima
 
Ako nisam ušao u temu neko vreme (recimo par nedelja), a jesam ranije (od kako je forum "unapredjen"), njeno otvaranje na /unread link (iz New Posts) vodi na prvi post. Već se desilo sa nekoliko tema za koje znam da sam čitao u poslednjih nekoliko meseci.

Sigurno je već prijavljeno, pa neka ovo bude BUMP.
 
Pisano par postova iznad o tome. Izgleda da forum pamti do mesec dana i posle te baca na prvi post.
 
Nisam listao prethodne stranice, naime, imam problem sa obavestenjem novih postova na temu koju izaberem da 'pratim', ako recimo ne udjem na forum 2 dana onda ne dobijam obavestenja da je toj temi bilo novih postova.
Znaci ne dobijam obavestenja gore na zvocne "Alerts"
 
Događa se to ponekad, meni čak povremeno stigne i e-mail o novoj poruci u nekoj temi na koju nikada nisam ni bio.
 
Drugi put se dešava da mi u notifikacijama izađe tema u koju nisam ni ulazio, kamoli "zapratio". Prvi put se radilo o nekoj drugoj temi.

Capture.jpg
 
Samo određene teme, ne pratim ceo podforum.

Drugi put se dešava da mi u notifikacijama izađe tema u koju nisam ni ulazio, kamoli "zapratio". Prvi put se radilo o nekoj drugoj temi.

Capture.jpg
Upravo je i meni ta tema bila. Od problema kada se zadesio, nije mi se ponovo pojavljivalo ovakvo obavestenje.
 
Samo da prijavim da iz nekog razloga uprkos tamer ne mogu da pišem na svojoj temi za oglase.

Ah skapirao sada sta je pisac hteo da kaže - možda je semantički lakše za razumeti čyou cannot post"

I ne bi bilo loše da u tom periodu postoji duža opcija za edit?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210928-231711.png
    Screenshot_20210928-231711.png
    185 KB · Pregleda: 31
@kUdtiHaEX da li može da se namesti da se više automatski ne prati nova tema koja je nastala izdvajanjem poruka iz stare teme koja se prati?
 
Nije problem, samo da pitam šta znaci ovo "... ispod radara ..." ?
To treba nešto da sugeriše, da znači, da predstavlja?

1.jpg

Jel sta to uspeli da skontate da sam nabavio SU-57 ili je nešto drugo?

Šta znaci ovo "Milicija" za @momsab ?

Vidim i da je @CountMike oznacen kao "Old but gold" ...

To su neki posebni nazivi samo za neke clanove, kao "počast", neko "priznanje", šta li...?
 
Tebi sam stavio "ispod radara" titulu jer si prevario sistem.
Kada neko skupi 30 ili vise kaznenih poena, sistem ga automatski permantno banuje. Ti imas 31 i nije te banovao, ne znamo zasto. A posto si 15 god sa nama, progledano ti je kroz prste ovaj put.
Count je nas najstariji clan ( bar koliko mi znamo) i zasluzuje posebnu titulu :)
Momsab je greskom milicija, treba da stoji BIA jer bas revnosno vrsi duznost, odlicno pojacanje u timu.
 
Imao bih pitanje za admine - može li se u preferences dodati opcija da se link uvek otvara u novom prozoru, pošto većina tako prati sa gomilom otvorenih tabova sa početne "watched" strane? kod PC mi to nije problem jer otvaram linkove srednjim klikom, ali kod mobilnog Opera browsera (ili bilo kog drugog za android) mora se ići na long klik pa kontekstni menu "open in new tab" i sl?
 
To je već do browser-a, na FF za desktop može da se namesti tako da uvek otvara i skoči na taj link.
 
Pa još uvek je do browser-a. Sajtovi to ne mogu da urade.
 
Само да потврдим да нажалост могу и сајтови, то ме је увек нервирало кад ми отвори у другом прозору, а нисам притиснуо средње дугме, или шта сам већ подесио за то.
 
Tebi sam stavio "ispod radara" titulu jer si prevario sistem. (y)😁
Kada neko skupi 30 ili vise kaznenih poena, sistem ga automatski permantno banuje. Ti imas 31 i nije te banovao, ne znamo zasto.
A posto si 15 god sa nama, progledano ti je kroz prste ovaj put. (y)
Zar se kazneni poeni ne brisu posle nekog vremena, tj. ne vaze?
I NEMOJ(te) da trezite gde je "greška" jer greške nema, vama se pričinjava da nešto nije u redu ... :)

Nego sta tacno znaci "ovaj put", jel to ako nesto opet pogresim i budem kaznjen i za" prelazak preko ulice van pešačkog prelaza" dobijam trajno crveni karton i kao Zeha necu postojati vise ma sta bilo?

I te greške koje sam pravio i kazneni poeni koje sam nakupio zar su tolike da zaista zasluzujem iskljucenje iz drustva na forumu?
Sem 1-2 kad sam bio iznerviran i isprovociran sve su bili cini mi se sitni prekrsaji koje svako napraviti moze.
Nikom se porodice nisam naspominjao, nikome pretio nisam, sve u svemu sitnija odstupanja od poželjnog ponasanja...

Brišu li se kazneni poeni, bar neki, postoje li neki koji ne isticu nikad...?
 
Da je neko hteo da te banuje, vec bi to uradio. Permanentan ban znaci permanentan ban.
Laksi prekrsaji se brisu tj privremeni su, tezi ostaju i akumuliraju se.
Ti si akumulirao 31, verovatno sistem nije registrovao pri tranziciji foruma.
 
A mogu ja da se odjavim sa foruma, da mi se obrise sve (postovi i nece bas), da ne postojim, ukine se email (kljucno) i da se onda ponovo prijavim kao novi clan, pocetnik... ?
Meni bi bilo zao da me nema ovde... da smislimo nesto po naški kako da opstanem (Duke seti se odakle si, ko si... :))...
 
dupli nalozi su zabranjeni 🤔
 
Isti problem kao korisnik koji je postovao odavno na ovoj temi.

Ne mogu da kreiram novi post na Malim oglasima, stoji poruka "You have insufficient privileges to post threads here."
Pročitao sam pravila za postavljanje oglasa, ne vidim da ne ispunjavam "minimum requirements".

Jel iko zna gde grešim?
 
treba ti 200 poruka napisanih, ako se ne varam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno