Šta je novo?

Prijava problema i bagova

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni s vremena na vreme kao da skine watch sa teme i ne stizu mi notifikacije iako ima novih postova u temi. Moze li to nekako da se resi?
 
Primetio sam isti problem kod mene, rešavam ga tako što s vremena na vreme obeležim da su pročitane i sve notifikacije i svi postovi, ništa ne smeta ;)
 
E to je super ideja, ja sam do sada povremeno ulazio u teme sa kojih ne dobijam obavestenje da bih "pogurao" notifikacije..
 
Ubija me vise hCaptcha ,svaki put kad pristupam forumu trazi da resavam slike,nekada i po vise puta dnevno.
Malo bezveze ,pocinje da me nervira ,a traje od nove godine u razlicitim frekvencijama.
Dodje coveku da batali forum . Ima li nekakvog resenja za zaobilazenje ovih gluposti ili je to sada politika benchmark foruma.
 
@dejan_osipaonic
Meni se to nijednom nije desilo, a opet ovde sam samo oko mesec dana. Nigde ni na jednom forumu mi se to ne dešava, s druge strane dosta često kad ostavljam komentare na portalima vesti, nekad u nedogled. Iritantno nema šta. Možda ti je računar inficiran, dešava se i tada.
 
Moguće da je iza CGNAT-a.
 
Koristim nekadasnji kopernikus kablovski internet + tv. Pretpostavljam da se iza iste IP adrese nalazi poodosta korisnika .Opet ovo mi se desava od nove godine ,ranije ne na benchmarku.
RarBG mi je trazio povremeno da popunim captcha ali ono reda jednom u par dana ,ne deset puta dnevno.
 
 
... ali izgleda da ponovo postoji problem sa postavljanjem YT videa (preko media opcije), jer na susednom forumu (isto XenForo) sve radi i prikazuje normalno.
Potvrđujem sve ovo. Štaviše probao sam jednu numeru ubaciti i nije uspelo nijednom od oko 30-ak pokušaja. Video je stalno nedostupan, Zombi trava je izgleda dostupnija.
 
Prijava bug-a:

Slika koja se sa primera ne vidi pola i nalazi se jednim delom iznad tj. iza Home, forums itd bara, klikom na oblast dugmeta Forums i What's new koji je ispred slike uzrokuje da se otvori slika a ne otvaranje Forums ili What's new dela.

TLDR klik biva registrovan kroz bar u delu gde se preklapa sa slikom i otvara sliku

1630601581209.png
 
Један сам од оних којима се пуно свидео нови форум и који је бранио овог што га је правио од буквално неразумних људи, али имам неке проблеме у вези форума.

1 - Мени је проблем то што се спајају постови, куцам изузетно брзо и једноставно ако желим да одговорим неколицини људи у једној теми на различита питања,
плус да можда ја нешто питам или само прокоментаришем, буквално могу да бирам:
  • да ли ћу да откуцам и чекам да истекне време да почнем следећи пост (што дефинитивно ми не пада на памет)
  • да имам постове дугачке по километар(што ме већ пљују шта без разлога шта са разлогом) и што посебно смета онима који прате на мобилном)
  • да ризикујем да ако један одговор админ жели да обрише из ког год разлога, нестану и неке корисне информације из остатка поста које иначе исти не би брисао.

Разумем ја и разлог зашто је ово овако, али опет изузетно је иритантно и мислим да треба променити.

2 - Кад се нечији пост обрише било би лепо бар да добијемо информацију/нотификацију да је обрисан(ако већ не и образложење)
3 - Трећа ствар је то да некад видим некад не видим онај део који треба да стоји десно(мислим да је за поене или тако нешто) (Опера, Вин10).
 
Ok, kako bi ti to promenuo?
 
@DukeLander
Молим те само, користи @ да ми дође нотификација, пратим исувише тема на више уређаја, и дефинитивно некад кад затворим неки таб може да ми промакне, не користим "праћење" из разних разлога. (ако је питање уопште било за мене а не за неког испред хаха, али свеједно ћу одговорити)

1 - Ово прво бих променио тако да могућност за едит претходног поста траје колико и сад, а да се аутоматски гаси раније ако иста особа направи нови пост испод и да се не споје. Они који злоупотребе систем да буду опоменути/кажњени.
2 - Нека аутоматика, типа нотификација да је обрисан пост, текст истог и неки шаблони које би админ/модератор додао као објашњење за разлог, чисто да онај ко је постовао пази следећи пут на исто и да може поново да постује оно што је хтео да каже ако је битно али на другачији начин тј поштујући примедбу
3 - Стварно не знам, или је до Опере или је до форума, пробао сам са угашеним блокером слично је, нисам покушавао са другим програмима, ово дефинитивно не могу ја да одговорим ,-)

Има још једна ствар - у једној теми су брисане ствари у вези политике што је ок, али у другој неки админ/модератор(заборавио сам ко можда си и ти али не бих да грешим душу једноставно неко од вас) је након тога буквално написао да је дефинитивно уплетена политика у исто и да се не може раздвојити. Мислим да је јасно о чему се ради(провајдери) без да помињем све теме пошто има више њих. Е сад, (знао сам за правило форума и пре, али једноставно кад неко претера некад не можеш да не одговориш) - ја сигурно више нећу помињати исту ем што је губљење времена расправљати се са неким људима ем што ће бити обрисано, али било би лепо да је конзистентно тј да један модератор/админ не брише, а други да пише да је неодвојиво(што је и истина али нема везе, разумем разлог зашто није дозвољено), чисто да не би збуњивало људе или повукло да се опет улази у исту расправу, којих је до садс мислим било бар неколико(ја само у једној).

Свако добро.
 
Ne bi bilo loše da se emodžiji isprave, pošto mi se čini da ovako onaj ko je npr. ostavio vest da je umro glumac koji je glumio Omara u The Wire dobija "inaccurate" reakcije na taj post i negativne poene, a u stvari svi hoće da stave tužni emodži.
 
@Sgt. Major
Надам се да је јасно да је то што сам додао теби ово шала ,-)

Иначе када се користи компјутер и пређе мишем лепо изнад испише "inaccurate", вероватно или брзају или на мобилном не виде јер је на додир...
Како год слажем се са тобом јер су буквално изабрали "тужни" за слику, али не мислим да треба мењати све него само додати још један за "нетачно" а овај што је сад нетачно водити као "тужно". Предлажем да се користи неки од ових: :confused: 🤔
 
Kada sam cuo od Kutije da se razmislja da se ubace emoji u novom forumu, rekoh cemu to kada nikog nece zanimati...
Kako sam bio u krivu, ni pomislio nisam da cemo imati diskusije i zustre teme zbog lajk/dislajk...
Nista, cim uhvatimo vremena pokusacemo da ispeglamo stvari, da budu ociglednije.
 
Kada sam cuo od Kutije da se razmislja da se ubace emoji u novom forumu, rekoh cemu to kada nikog nece zanimati...
Kako sam bio u krivu, ni pomislio nisam da cemo imati diskusije i zustre teme zbog lajk/dislajk...
Nista, cim uhvatimo vremena pokusacemo da ispeglamo stvari, da budu ociglednije.
Имам слично мишљење поготово што након 50 људи(додуше то се овде не дешава) али се дешава на дискорду на пример дода нешто, то постаје тоталнно конфузно и не води ничему, много је боље + и - за пост. Иначе и даље не видим то са десне стране 99% времена, пријавио сам горе, само да напоменем да је и даље исто.
 
Ja sam na samom početku predlagao samo Thumbs Up kao alternativu odgovoru +citat i bilo je otpora pa sam se iznenadio kada je ceo set e-moja postavljen. Nemam ništa protiv svega toga ali da ne utiče na "poene" autora post-a.
Sada bih samo promenio poslednja dva da ne utiču ni na šta a kamoli na nečiju reputaciju. Emoji samo da ostanu kao kratak komentar i ništa više.
 
Svaki put kad udjem preko Chrome-a na laptopu me tera da klikcem avione i brodove, IP je 212.200.46.3, NAT-ovana pa je deli nas 200 verovatno. Na telefonu mi to ne izlazi. Prokleta Supernova.
 
Ne vidim kako da u oglasu izmenim status da više nije aktuelan. Ranije (sa prvim oglasom koji sam postavio sam uspeo), sada ne vidim kako.
Ako može da se proveri da li sam "ćorav" i ne vidim tu opciju ili je nešto drugo u pitanju...
Hvala.

Link oglasa:
 

Prilozi

  • OGL.png
    OGL.png
    287 KB · Pregleda: 54
Vremenski je limitirana ta opcija, pa "nestane":) ne secam se koliko? ...neki mod ce ti vec zatvoriti oglas.
 
Izmenjene su permisije, pa je moguće promeniti status samo ubrzo nakon postavljanja oglasa. Nakon toga, to može uraditi samo moderator.

To je promenjeno jer su ljudi brisali oglase, umesto da samo promene status. I na taj način zaobilazili pravilo "1 oglas u 10 dana". A ograničenja platforme su trenutno takva da nije moguće podesiti permisije na drugi način.

Dovoljno je napisati "Prodato" ili "Nije više aktuelno" i neko od moderatora će izmeniti status čim vidi.
 
Izgleda da platforma posle 30+ dana ako ne udjes u neku temu"zaboravi" koji ti je zadnji procitan post u datoj temi i baca te na prvi post.
Kada je par postova jos i nekako ali ako je vise strana pravo mucenje naci gde si bio.
Ima li resenja za to?
 
El moze da se resi ovo da mi vise ne izlazi za moju IP, svakih 20 minuta mi trazi ili da cimam ove babune iz Super$hita?
Bench ti to ne može rešiti samo ISP. Ili da pristupaš preko VPN-a koji je "čist".

Moj problem ili sugestija jeste crna tema koja nije crna nego siva, zaista bi bi bilo bolje da ima čista crna.

Bench kvazi-crna.
1632077075522.png

Drugi forum-prava crna.
1632077153359.png
 
Jel moguce da i dalje ne moze da se resi problem sa notifikacijama?! Mislim, svi ostali problemi mogu da se stave sa strane trenutno, jer je po meni ovo najveci problem foruma trenutno. Forum je izgubio svaku funkciju ako nam ne stizu notifikacije u novim postovima. Jos mi je fascinantnije da niko od admina ne nadje za shodno da napise koju rec o ovome, dali se resava, da li je moguce resiti itd.
 
@vatrogasac53
Pa na forumu postoji light i dark mode, nigde ne piše black.
Tema koju si postavio kao primer možda jeste crna ali ova kombinacija boja ipak smeta očima. I podseća na izgled starih foruma, od pre 5-10 godina.

Nemam ništa protiv i da dodaju neku dobro osmišljenu crnu temu (za OLED/AMOLED uređaje) ali uz zadržavanje postojećeg dark moda, koji je sasvim dobar i pregledan a veliki broj korisnika noću ionako koristi night light, f.lux i slične softvere za redukciju plavog svetla.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno