Šta je novo?

Prestigio MultiPad PMP5080B

Ovaj model ima market?

Meni licno se Tag Home launcher ne svidja, malo mi je ruznjikav, da hocu nesto lagano i brzo uzeo bih Zeam, a za nesto kompleksnije, moj favorit je definitivno Go Launcher EX.

Sto se task killera tice, dobro si rekao, programi se u pozadini pale ko bozicna jelka. I bas zato ne treba preterano koristiti task killere. Dobri su za otkrivanje programa koji se besomucno otvaraju i koji jednostavno nisu vredni toga (i shodno tome, deinstalirati ih). Ali time sto si ih ubio nisi postigao nista, podici ce se ponovo i samo ce potrositi vie baterije angazujuci procesor na ponovno otvaranje.
 
Ovaj model ima market?

Meni licno se Tag Home launcher ne svidja, malo mi je ruznjikav, da hocu nesto lagano i brzo uzeo bih Zeam, a za nesto kompleksnije, moj favorit je definitivno Go Launcher EX.

Sto se task killera tice, dobro si rekao, programi se u pozadini pale ko bozicna jelka. I bas zato ne treba preterano koristiti task killere. Dobri su za otkrivanje programa koji se besomucno otvaraju i koji jednostavno nisu vredni toga (i shodno tome, deinstalirati ih). Ali time sto si ih ubio nisi postigao nista, podici ce se ponovo i samo ce potrositi vie baterije angazujuci procesor na ponovno otvaranje.

Ma jeste ruznjikav ali je meni bila bitna funkcionalnost a ne izgled. Znam da je moj prvi susret sa Android operativnim sistemom (na telefonu kod drugara) bio u stilu "Ne mogu da verujem da je u programima sve pomesano. I alati za podesavanje i programi i aplikacije". Odmah sam zamislio sta bi bilo kada bi u Win-u u jednom folderu bilo sve pomesano i Control Panel i igre i programi. Tako da mi je trebao jedan lancer koji ce mi sve to posloziti.
Ima jedan zanimljiv opis koji se neprestano dopunjuje kako izlaze nove verzije:
http://kschang.hubpages.com/hub/Droid-Home-Replacement-App-Comparison
I Bench bi mogao da uradi nesto slicno sa njihovim opisom.

E da. A sta ti radis sa otvorenim aplikacijama? Desava se nekada da toliko pojede memoriju da je mozda nuzno pogasiti neke aplikacije da bi se oslobodilo mesto za neke memorijski zahtevnije programe. Zapravo nemam bas lepe reci za Android po tom pitanju. Ne znam kakav je Android 3 ili 4 ali se za dvojku moze reci da je "teska" beta operativnog sistema.

P.S. Da, ima Market za razliku od onog "Italijana".
 
Poslednja izmena:
Ja aplikacije ili ne diram nego ih pustim da rade u pozadini, ili se izlogujem (neke ce tek tad da se ugase, npr skype i icq), ili ih deinstaliram (ne volim da mi ne preterano potrebni programi jedu memoriju i bateriju potpuno nekontrolisano, ako su potrebni ili dovoljno korisni, sta da radim), ili u ekstremnim slucajevima, uradim force stop (ovo je vec funkcija za izbegavanje, moze da napravi stetu, umesto stop signala salje kill signal). Na zalost, najbolje resenje na Androidu je da aplikacije koje ubijaju resurse deinstaliras...
 
instalirao dosta programa, isto tako i deinstalirao:) treba sve probati......Igra je pocela, ubacio sam pess i radi savrseno.
 
Prosao je jos koji dan i sve sam vise odusevljen ovim uredjajem.Sve radi veoma dobro na njemu.Cak i veoma zahtevne igre neseckaju :)
Za ovaj novac se ne moze dobiti bolji tablet.Uzeo sam Archos G8 sa androidom 3.2 softver fenomenalan ali ekran, kuciste ravno katastrofi.
 
Ajde malo u kratkim crtama uporedi Android 2.3 i 3.2. Zanima me prvenstveno upravljanje aplikacijama, interno skladiste i zauzece memorije. Da li su reseni ovi problemi?

P.S. Probao sam igru Earth and Legend (rpg poput Obliviona). Igra lepo radi, lepo izgleda i prepoznaje rezoluciju bez problema.
 
Android 3.2 je dosta bolji od 2.3.Prvo lepse izgleda :), radi brze, aplikacije su nekako lepse ( radjene su za table )
Zauzece memorije nisam gledao, ali sam ga dosta cackao i radio je veoma brzo.Archos je bio kod mene pola dana i androidom 3.2 sam bio odusevljen i tu nema rasprave mnogo je bolji, ali sam uredjaj je ravan katastrofi.Prstigio 5080 je mnogo bolji od njega iako ima samo 2.3 jer je uradjen fenomenalno, veoma je stabilan i vredi svaki dinar ulozen u njega.Ovi noviji uredjaji koji imaju 3.2 su extra ali su i bar 1.5 puta skuplji:(.Nikad se ne zna mozda neko i za 5080 uradi neki hack i dobijemo 3.x:)
 
Mislio sam da je greska u kucanju, otkud na Gen8 tabletima Honeycomb?
 
Greska :) Tacan naziv modela koji je bio u mojim rukam Archos 80 G9 8Gb
 
Ubacio sam Home Tag luncer i fenomenalan je zbog foldera koje ima radi brzeg koriscenja.Sad jedno pitanje da li neko zna neki dobar sajt za skidanje knjiga i program za iste.Jedino sto san nasao je baneprevoz..... koji je najlaksi nacin da skinem knjigu i prebacim je uneki od programa za citanje
 
Johnnny ti je vec detaljno napisao koje programe koristi.

Ja preporucujem slicne programe:
...
-ES file explorer - nesto slicno kao Total Commander (mada uskoro treba da izadje i konacna verzija programa Total Commander)
-WiFi File Transfer - za prebacivanje fajlova sa racunara na tablet (smori se covek od stalnog vadjenja sd kartice:))
...
Moj predlog za ove stvari je Ghost Commander sa Samba Plugin-om. Liči na Norton Commander i može da se kači na shared foldere.
 
Ja sam uspevao da nadjem gomile i gomile knjiga na srpskom preko irca, ali ce vec neko vreme ne trudim, nego skinem na engleskom. Tako je izuzetno lako naci sve sto ti treba.
 
Pojeftinio. Sada moze da se kupi za nesto vise od 17 hiljada.
 
Malo sam ga cackao u jednoj radnji. Pitanje, zasto ne radi automatska rotacija u ebook reader-u? Da li je to do doticne aplikacije ili neceg drugog? Ekran je zaista dobar. Koliko vam drzi baterija, wifi off?
 
Instaliraj drugu aplikaciju. Ja koristim najvise Aldiko, ali ako hoces da ubacujes knjige naknadno (i zelis animaciju okretanja strana), baci pogled na Go Reader. U sustini, imas ih mali milion na marketu koji podrzavaju rotaciju, mada je aj iskreno iskljucim, vise volim da mi se ekran ne rotira kada citam lezeci i malo se pomerim.
 
Kada smo vec kod citaca zanima me nesto. Da li neko zna aplikaciju za citanje pdf fajlova a da ima opciju kojom se zum moze zakljucati tako da se odseku margine? Margine nista ne znace a na ovaj nacin se povecavaju slova.
 
Ako hoces da citas, a ne da gledas slike, sto ne ukljucis text reflow? Izgledace skoro kao bilo koji ebook, a i radice podjednako brzo.
 
Kada smo vec kod citaca zanima me nesto. Da li neko zna aplikaciju za citanje pdf fajlova a da ima opciju kojom se zum moze zakljucati tako da se odseku margine? Margine nista ne znace a na ovaj nacin se povecavaju slova.

Ezpdfreader dupli tap na tekst, zumira tekst i odbacuje margine. Ima i tekst reflow. Uopste najbolji pdf citac za android.
 
Poslednja izmena:
ezpdf je odlican, ali nije besplatan.
 
Brate Johnnny, ko ne moze da prevazidje tako sitnu prepreku nije mu mesto na benchu.;)
 
ezpdf je odlican, ali nije besplatan.

Ezpdf sam probao ali mi bas lose prikazuje tekst. Ne znam u cemu je fazon ali mi tekst prikazuje fontom nejednake velicine. Nekako sva formatiranja teksta su cudna. Acrobat radi savrseno pa cak i brze od ezpdf ali nisam uspeo da nadjem tu opciju. A da, pdf sadrzi i slike.
 
Brate Johnnny, ko ne moze da prevazidje tako sitnu prepreku nije mu mesto na benchu.;)

Hej, ja sam pominjao vise marketa koji su ne bas legalni, ali ljudi ih jos ne obozavaju izgleda :) Cista napomena, mozda neko obrati paznju na ostale gomile postova, a da ne popijem ban :)

nsAce, jesi probao samo sa jednim fajlom, ili sa vise? Meni nije pravio takve probleme, lepo radi, a mozes text reflow da ukljucis i u Adobe Readeru.
 
To za nejednake fontove u ezpdfu sam i ja primetio i desava se kod nekih lose odradjenih pdfova kad se ukljuci tekst reflow.
 
Evo jos jednog ponosnog vlasnika ovog tableta :). Nemam sad bas puno vremena za drndanje, ali bice prilike. Sve funkcionise odlicno. Brinu me malo ovi update-ovi, sve se bojim da se nesto ne s****. (krastavac imam losa iskustva sa linuxom po tom pitanju)
 
dobro dosao:), ja nesto zadnjih dana nisam bas cackao uredjaj.Uradio sam neki update koji mi je izasao pre neki dan i ne primecujem neku razliku.
 
Provalili Italijani da su Mediacom 810c i Prestigio 5080 klonovi. Stavili su bez problema firmver od Prestigia na njihov tablet. Inace, izasao je i firmver 1.0.17 za Prestigia. Ovo je vec drugi u nizu ali, nazalost, nigde ne pise sta je promenjeno.
 
Nazad
Vrh Dno