Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
584
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Ako ga nadje, ne znam zasto, ali idu kao alva, ja kako ugrabio jedan, tako nestao sa sajta. :D

Inace gde postaviti SW, stoji mi pored tv komode, okrenut ka komodi sa nekih 6cm prostora.
Da li je tu ok ili mozda da ga stavim pored troseda gde sedim, koji je preko puta tv-a? Da mi bude sa leve strane i ceo zvucnik bude otvoren i okrenut prema zidu koji je na 1m recimo? :D
 
Pa ogranicen sam sa prostorom i uticnicama, to je jedino gde moze. :D
Mislio sam na drugu stranu tv komode, ali kabal je kratak, iz razloga da ta stana gde je zvucnik bude otvorena, mozda ce biti bolji zvuk nego kao sto sam opisao gore.

Sta god da sam pustio, soba se trese svakako sa trenutnom lokacijom. :D
 
Pa ogranicen sam sa prostorom i uticnicama, to je jedino gde moze. :D
Mislio sam na drugu stranu tv komode, ali kabal je kratak, iz razloga da ta stana gde je zvucnik bude otvorena, mozda ce biti bolji zvuk nego kao sto sam opisao gore.

Sta god da sam pustio, soba se trese svakako sa trenutnom lokacijom. :D
Nije poenta da se soba trese, vec da bas bude kvalitetan, kontrolisan, artikulisan.

Jel si cuo nekad za produzni kabl? 😁
 
Hahaha jesam, ali ne mogu sa kablovima, evo danas planiram da uletim iza tv-a i sredim sve bozurom i vezicama, morao da uzmem dodatni produzni sa 8 utikaca da mogu sve drangulije da ukljucim.. A zvuk jeste dobar ali probacu kasnije na ovom drugom mesto da vidim kako izgleda, jer ovamo mi je bas tesno, em blizu uz komodu, em vrata kad se otvore sirom, prolaze pored njega, tako da je sve nekako stisnuto.
 
Meni je sub trenutno iza trosjeda (procijenio sam da je tu najsigurniji od bebca, da ga ne ošteti), i skroz sam zadovoljan
 
Sub kod soundbar sistema nije dobro da bude daleko od soundbara - zato sto je rezan visoko i lako se lokalizuje.

U klasicnim HT sistemima je druga prica.
 
Koji mod koristite na Samsung Soundbar-u? Ja na Standardu, ali vidim na netu da je Adaptive the way.
 
I kod mene je adaptive takodje. Ali ako gledaš neki Doly atmos sadržaj onda to nema veze pošto se onda učitava odgovarajući profil vezan za taj zapis.
 
Hahaha jesam, ali ne mogu sa kablovima, evo danas planiram da uletim iza tv-a i sredim sve bozurom i vezicama, morao da uzmem dodatni produzni sa 8 utikaca da mogu sve drangulije da ukljucim.. A zvuk jeste dobar ali probacu kasnije na ovom drugom mesto da vidim kako izgleda, jer ovamo mi je bas tesno, em blizu uz komodu, em vrata kad se otvore sirom, prolaze pored njega, tako da je sve nekako stisnuto.
Stavi SW na mesto gde obično sediš. Onda se šetaj po sobi i gde subjektivno ti se zvuk najviše sviđa tu stavi SW.
 
Jedna funfact vezano za Q990B, juče sam htio da testiram koliko su zaista glasni, pored sam postavio JBL PartyBox 310 i Samsung je ladno glasniji, šokirao sam se :D

Ovaj JBL je baš glasan zvučnik ali Q990B raznosi, bez ikakvih distorzija i na maximumu. 😳
 
Poslednja izmena:
Do duse i duplo je skuplji :)
Da li je bitno juriti soundbar sa Atmos podrskom?
 
Šta mislite o soundbaru za PC, odnosno da je ispred monitora i na taj način da zameni 2.0 ili 2.1 zvučnike?
 
Koristio sam za tu svrhu Samsung B650, a sada Redragon Janna GS815 BT, posto mi je bilo previse da imam 4 subwoofer-a u sobi 🙃

Bas jeste bolji, dublji na B650, ali Redragon se na pola metra od usiju malo bolje snalazi i daje vrlo solidan zvuk u igrama. Za muziku nije bas nesto.

Inace sam 99% siguran da je ispod "haube" Redragon-a Hisense - daljinac, konekcije, smaracko "oglasavanje" prilikom ukljucivanja/iskljucivanja, bt konekcije... Recimo, malo veci HS-214. Za 10k - puna kapa.

Napomena: ima samo HDMI ARC, sto znaci da ne moze da se zakaci na PC HDMI vezom. Srecom, BT ima vrlo mali latency - za razliku od B650 gde je neupotrebljiv.


p.s. Meni je to pomocni sistem iliti kad stvarno hocu da se malo "poigram" - koristim TV i HT/Hi-Fi sistem ili bar B990.
 
Poslednja izmena:
Meni je Xiaomi 3.1 izdrzao 11 meseci, juce mi javise da je odobren povrat novca. Pre neki dan gledao Samsung b650 kao zamenu i ubedjen sam da je bio oko 24000rsd a sada koliko vidim 29-30k. Jel ima jos neka preporuka oko 200eur ili je to to?
 
Q990C mislim da nema konkurenciju u toj nekoj klasi do 1000-1200 EUR, ni Q990B nije imao, Samsung tu suvjereno vlada godinama. :)
 
Za glasnocu i ukljucivanje/iskljucivanje koristis daljinski od TV-a. Za podesavanja - njegov daljinski.
 
Да ли је неко слушао Hisense HS312 у кућним условима или уопште? Какав звук даје и како се понаша? Атмос соундбар са два хдми улаза, потребан само за тв програм и стрим платформе. Можда нека алтернатива.
HS312 не подржава dolby vision passthrough. Има ли неко предлог за атмос соундбар 3.1 са дв пролазом и два хдми улаза? Потребан је за тв и стрим платформе.
 
Jel imao neko prilike da čuje Sonos Beam ili Bose 600?

Pre svega me interesuje jasan dijalog u filmovima. Nema šanse da idem na komplikovanija rešenja od soundbara. Bose ima kontrolu jačine centralnog kanala, što mi se bas sviđa.

Za ove nase uslove gledanja remuxova je mana što ne podržava DTS varijante...
 
Ja kad sam birao između Beam 2 i Arc bio sam veoma pozitivno iznenađen sa Beam 2. Doduše velika je prodavnica u pitanju pa sam puštao samo muziku. Bose nisam imao prilike da čujem.
 
Nazad
Vrh Dno