Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
570
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Evo mojih stalaka 🙃

IMG-20230216-100954.jpg
 
1655556402971-png.1711989


U uputstvu pise koji navoj je u pitanju na Q990B - "colovni" 1/4 - 20.

Bose koristi metricki - M5.

Nezgodan je nacin kacenja da bi se upotrebio neki adapter - koji bi napravio metalostrugar, jer tako nesto kod nas nema trika da se nadje.

Ovo sam pravio za svoje Dynaudio Confidence zvucnike i IsoAcoustics podloske:

162447765-10226362423226747-7721849856489827028-o.jpg
 
Poslednja izmena:
Btw nisam znao da se aplikaciji može pristupiti i van mreže (tj. da je u cloudu) pa mi je zgodno baš bilo kad me žena zvala i smarala da joj zvučnici sviraju pored glave (zadnji, bilo u adaptive modu) a ja dok sam čekao na semaforu u dva klika prebacim u standard mode. Njen muk je bio priceless... 😆
 
Ma to je privremeno samo :)
Mada uzivo i ne deluje toliko lose, tako da ne zurim sa finalnim resenjem.

BTW. zasto bih kacio zvucnike sekundarnog sistema na zid, a primarni da drzim na stalcima - gde im je i mesto, s obzirom na velicinu i tezinu?
Nisu to atmos zvucnici primarnog sistema.

Ako te zanima, imas vise slika primarnog sistema u Hi-Fi temi...

IMG-20220524-143909.jpg
 
Zaboravih da imaš i svoj sound sistem i da si uzeo i Samsung skoro.
 
Sinoć krenuo da testiram Atmos i posle sat vremena taman krenuo da pišem kako bukvalno ništa ne čujem, da mi ovo djeluje kao klasičan surround što sam imao i na zvučnicima prije 15 godina, samo sad u ozbiljnijom formi kad ono međutim. :)

Youtube ne podržava Atmos :D (nije mi jasno čemu svi oni Atmos klipovi onda) a drugo nije baš ni "plug and play" priča, prvo eARC se mora uključiti u opcijama TV-a, drugo treba se prebaciti u digital sound output na TV-u na "Passthrough". Kasno je bilo pa sam testiranje ostavio danas, u suštini kad pustim Atmos sadržaj (na Netflixu npr.) na display-u soundbara će pisati ATMOS ?

Dajte neku preporuku za film/content gdje je najbolje testirati ? :)
 
YouTube ne podrzava kako treba ni bedni matori AC3 iliti Dolby Digital. Malo je radilo, pa nije (konvertovano je sve bilo u stereo), pa je opet radilo...
EDIT: Upravo probah i trenutno radi 5.1. Problem je to sto postoji mnogo video materijala za koje pisse da su "true surround", a u stvari nisu.

Od proverenih imas HBO Max, Netflix... Ali bolje "nabavi" :) sa neta filmove sa hi-res lossless sound stream-om - Dolby TrueHD / DTS-HD MA, pa i Atmos i DTS:X varijante istih.
 
Poslednja izmena:
Ipak ima razlike kada slušaš Atmos materijal, u odnosu na surround. Ja sve puštam sa Nvidia Shield-a, na koji je prvo vezan Q990B, pa odatle pass through na TV.
Od kada imam soundbar, vrlo pažljivo biram torrent koji skidam. Nemam HDR TV, pa to malo otežava proces, ali se nađe 😊
Da, SB ispiše Atmos. Pritiskom na taster i na daljinskom, možeš videti koji format SB trenutno reprodukuje.
 
YouTube ne podrzava kako treba ni bedni matori AC3 iliti Dolby Digital. Malo je radilo, pa nije (konvertovano je sve bilo u stereo), pa je opet radilo...
EDIT: Upravo probah i trenutno radi 5.1. Problem je to sto postoji mnogo video materijala za koje pisse da su "true surround", a u stvari nisu.

Ovaj video recimo jeste pravi 5.1 AC3.
U komentarima se moze videti to sto sam napisao verzano za podrsku kroz "istoriju".

 
Sinoć krenuo da testiram Atmos i posle sat vremena taman krenuo da pišem kako bukvalno ništa ne čujem, da mi ovo djeluje kao klasičan surround što sam imao i na zvučnicima prije 15 godina, samo sad u ozbiljnijom formi kad ono međutim. :)

Youtube ne podržava Atmos :D (nije mi jasno čemu svi oni Atmos klipovi onda) a drugo nije baš ni "plug and play" priča, prvo eARC se mora uključiti u opcijama TV-a, drugo treba se prebaciti u digital sound output na TV-u na "Passthrough". Kasno je bilo pa sam testiranje ostavio danas, u suštini kad pustim Atmos sadržaj (na Netflixu npr.) na display-u soundbara će pisati ATMOS ?

Dajte neku preporuku za film/content gdje je najbolje testirati ? :)
Imaš kod mene verovatno sve org HDR formate i Atmos pa se igraj😉
 
Jel pametnije cekati samsung modele za 2023 q990c i q800c ili uzeti b seriju dok je "jos uvek ima"? Ako se ne varam kad je izasao q990b bio je jeftiniji od proslogodisnjeg modela.
 
q990b je vrijedjelo čekati u odnosu na q950a. Ako zbog ničega drugog onda zbog kvaliteta izrade koja je mnogo bolja nego kod q950a koji ima platnenu mrežicu što bi bio dealbreak kod mene (mala djeca).

q990c po svemu što sam vidio je identičan kao q990b, identično izgledaju sem što q990c ima bolji symphony tj sinhronizaciju sa Samsung TV zvučnicima i skeniranje prostorije u real time tj. ako pomjerite zvučnik odmah će se prilagoditi i zvuk što je po meni neviđena glupost, tj. nije vrijedno pomena.

Sačekajmo svakako i prve review-e, pa će se više znati
 
Najveca razlika uzmedju Q990B i Q950A je kvalitet subwoofer-a i njegove integracije sa soundbar-om.

Nije uopste nemoguce da ce Q990C zvucati jos bolje, ali ne verujem da ce biti tolika razlika. Po najavljenim izmenama, kao sto @BitrAtE rece - ne bi trebalo.

Pitanje je kada ce mu cena pasti na magicnih 1000 evra. Sacekas, pa vidis. Da li ce jos biti Q990B kod nas - to niko ne zna. Verovatno hoce i to po jos nizoj ceni. Pitanje je kad ce i stici Q990C kod nas - jos ga nema ni "napolju".
 
Da se upištem, možda nekome i pomognem. Neki dan sam kupio Sonos beam 2 sa sub mini vuferom, i juce odem do Ikea RK i kupim i 2x Symfonisk za SR i SL. Juce sve povezao, pustio scenu iz predzadnje epizode Rings of Pover, pocinje od 3ceg minuta. Gledao sam sa boljom polovinom, zvuk nas je odusevio, bukvalno smo pozitivno zateceni, premda ona i ne mari nesto za zvuk. Mogu da uporedim sa prethodnikom, Samsungom Q70R, koji je dobar, ali sto se tice surround efekata ni blizu (cak i bez SR i SL), bas je utegnutiji (kod Samsunga je jaci), i ono sto nem je vazno je da je centralni mnogo bolji kod Sonosa. Muzikom smo isto tako zadovolji, premda nam razlike u odnosu na q70r nije toliko velika kao kod filmova, mozda je zvuk malo prirodniji, tj. bas nije po difaultu toliko dominantan i malo je utegnutiji. q70r je imao dosta veci vufer pa je i bas dominantniji.
Kompletna gimnastika je kostala oko 1200 EUR (zajedno sa Symfoniskom i stalcima za njega) plus oko 60tak EUR za zidni Sonos nosac ... regularno, u radnji, 2g garancije, ali nije kupljeno u Srbiji :)
 
Za Samsung Q990B niste imali mesta ili ste zeleli nesto suptilnije - sto se lepse uklapa u prostor?
 
Za Samsung Q990B niste imali mesta ili ste zeleli nesto suptilnije - sto se lepse uklapa u prostor?
I q70r je fizicki bio knap sa prostorom, a Samsung b serija je jos narasla u sirinu tako da nista od toga.
I q70r je fizicki bio knap sa prostorom, a Samsung b serija je jos narasla u sirinu tako da nista od toga.

moram dodati da je i kod zenske strane i estetika bila vazna, mozda i vaznija od zvuka :)
 
Da se upištem, možda nekome i pomognem. Neki dan sam kupio Sonos beam 2 sa sub mini vuferom, i juce odem do Ikea RK i kupim i 2x Symfonisk za SR i SL. Juce sve povezao, pustio scenu iz predzadnje epizode Rings of Pover, pocinje od 3ceg minuta. Gledao sam sa boljom polovinom, zvuk nas je odusevio, bukvalno smo pozitivno zateceni, premda ona i ne mari nesto za zvuk. Mogu da uporedim sa prethodnikom, Samsungom Q70R, koji je dobar, ali sto se tice surround efekata ni blizu (cak i bez SR i SL), bas je utegnutiji (kod Samsunga je jaci), i ono sto nem je vazno je da je centralni mnogo bolji kod Sonosa. Muzikom smo isto tako zadovolji, premda nam razlike u odnosu na q70r nije toliko velika kao kod filmova, mozda je zvuk malo prirodniji, tj. bas nije po difaultu toliko dominantan i malo je utegnutiji. q70r je imao dosta veci vufer pa je i bas dominantniji.
Kompletna gimnastika je kostala oko 1200 EUR (zajedno sa Symfoniskom i stalcima za njega) plus oko 60tak EUR za zidni Sonos nosac ... regularno, u radnji, 2g garancije, ali nije kupljeno u Srbiji :)
Sve isto imam samo sa Arc. Za mene i malu sobu bruka kako zvekeće.
 
Sve isto imam samo sa Arc. Za mene i malu sobu bruka kako zvekeće.
I njega sam razmatrao, ali, dimenzijama je bio presirok tako da je na kraju izabran beam. Dnevna soba nije prevelika tako da je i ovaj setup na 50% jacine preglasan, radi se o malo vise od 20 kvadrata.
 
Odlican je Sonos Arc uz dve mane - previsok je i trazi Apple telefon. Ovo drugo nekom nije mana, naravno. Ovo prvo je ozbiljna mana svima kojima je TV na komodi, a ne na zidu.

Uz to je duplo skuplji od Q990B - i to sa cenama "ispod tezge".
 
Odlican je Sonos Arc uz dve mane - previsok je i trazi Apple telefon. Ovo drugo nekom nije mana, naravno. Ovo prvo je ozbiljna mana svima kojima je TV na komodi, a ne na zidu.

Kod mene je beam montiran na tv, sa gornje strane, posto je tv lg C2 nije mogao ispred. Nije lako naci nosace koji podrzavaju montiranje odozgo ali postoje, mislim cak i za arc. Kod mene je kombinacija originalnog sonos nosaca i hama nosaca (obicna 2 metalna profila) koja spajaju sonos nosac sa vesa mountom.
 
Odlican je Sonos Arc uz dve mane - previsok je i trazi Apple telefon. Ovo drugo nekom nije mana, naravno. Ovo prvo je ozbiljna mana svima kojima je TV na komodi, a ne na zidu.

Uz to je duplo skuplji od Q990B - i to sa cenama "ispod tezge".
Meni visina taman do ekrana na A80J a i planiram tv uskoro na zid. Nema potrebe za apple i true play. Čuo sam kako zvuči kalibrisan i razlika je neprimetna. Ovde u Kanadi me izašao 900$ na popustu dok je q990b bio 1800$.
 
@Antara
900$ je samo Arc, ali treba ti i sub i zadnji sateliti da bi bio konkurentan sa Q990B.
1800$ za sLJamsung je previse.


@The_Grunf
Realno - ne valja da soundbar ili centralni zvucnik u surround sistemu budu iznad TV-a.
 
Tako je. Sa dva Symfoniska dođe na 1200$ za ovu konfiguraciju mi i ne treba više a i sub ne mogu u stanu.
 
Steta. Bez sub-a se baš mnogo gubi :(
Ni ovaj mali prcvoljak uz soundbar ne mozes / ne smes?
 
Nazad
Vrh Dno