Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
570
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Utisci sa B650. Xiaomi definitivno ima jače niske tonove, ali ima downfiring sub za razliku od samsungovog koji je frontfiring. Srednji i visoki tonovi očekivano bolji na B650.

Tu su negde, ne mogu reći da je jedan bolji od drugog. Zavisi od potreba korisnika

I da, B650 je 103 cm dugačak, a Xiaomi 86 cm
 
Poslednja izmena:
Utisci sa B650. Xiaomi definitivno ima jače niske tonove, ali ima downfiring sub za razliku od samsungovog koji je frontfiring. Srednji i visoki tonovi očekivano bolji na B650.

Tu su negde, ne mogu reći da je jedan bolji od drugog. Zavisi od potreba korisnika

I da, B650 je 103 cm dugačak, a Xiaomi 86 cm
Koliko su to nizi kao na xiaomi kad smanjis na minus skroz ili jos slabije?
 
Utisci sa B650. Xiaomi definitivno ima jače niske tonove, ali ima downfiring sub za razliku od samsungovog koji je frontfiring. Srednji i visoki tonovi očekivano bolji na B650.
Jel može neko objašnjenje za laike (može i link ka objašnjenju, bukv ne znam šta da guglam) oko tih niskih, visokih tonova? Niski tonovi = bas? U kom smislu su jači/slabiji?
 
Koliko su to nizi kao na xiaomi kad smanjis na minus skroz ili jos slabije?

Xiaomi na 0 je kao Samsung u Bass Boost modu. Zavisi jako i od bitrate-a pesme/snimka. Neke pesme se čuju isto kao i na Xiaomiju, a neke imaju slabiji bass. Generalno na Xiaomiju je dosta agresivan taj niskotonac, pravio je bass tamo i gde ga nema inače u pesmama, tako posle drugog dana korišćenja Samsunga, mogu reći da mi više prija (a verovatno i komšijama u zgradi)
Jel može neko objašnjenje za laike (može i link ka objašnjenju, bukv ne znam šta da guglam) oko tih niskih, visokih tonova? Niski tonovi = bas? U kom smislu su jači/slabiji?

frequency-ranges-explained.jpg
 
Xiaomi na 0 je kao Samsung u Bass Boost modu. Zavisi jako i od bitrate-a pesme/snimka. Neke pesme se čuju isto kao i na Xiaomiju, a neke imaju slabiji bass. Generalno na Xiaomiju je dosta agresivan taj niskotonac, pravio je bass tamo i gde ga nema inače u pesmama, tako posle drugog dana korišćenja Samsunga, mogu reći da mi više prija (a verovatno i komšijama u zgradi)
Pa dobro kod mene ionako xiami bas bio na -3 tako da cemo videti. Doduse jos uvek cekam povracaj novca.
Dobio sam pare nazad danas iako sam tražio zamenski. Sve fino i uredno, nemam zamerki na uslugu. Izgleda im je cela serija neispravna. Šteta, fino su radili.
Koliko dugo si cekao novac?
 
Danas je Q800A otisao u spavacu sobu :), a zamenio ga je Q990B.

Razlika je vrlo znacajna.

Izmedju ostalog, ispravljam se oko poredjenja subwoofer-a - sada sam imao prilike da uporedim u identicnim uslovima. Q990B ima dosta precizniji i kontrolisaniji bas koji daje subwoofer. Pravi ozbiljnu razliku, pogotovo jer sam osetljiv na kvalitet basa. Nije to, naravno, ni blizu glavnog sistema, ali je prilicno upotrebljivo.

Lomio sam se da li da uzmem Sennheiser Ambeo Plus sa sub-om (ili dva) i da ne komplikujem pricu - ali, nema 'leba od virtuelnih zadnjih zvucnika.

Tako da sada pored klasicnog surround sistema imam i surround sistem sa soundbar-om - za zenu i kad me mrzi da palim sistem. Bolest ne bira 🙃
 
Poslednja izmena:
Danas je Q800A otisao u spavacu sobu :), a zamenio ga je Q990B.

Razlika je vrlo znacajna.

Izmedju ostalog, ispravljam se oko poredjenja subwoofer-a - sada sam imao prilike da uporedim u identicnim uslovima. Q990B ima dosta precizniji i kontrolisaniji bas koji daje subwoofer. Pravi ozbiljnu razliku, pogotovo jer sam osetljiv na kvalitet basa. Nije to, naravno, ni blizu glavnog sistema, ali je prilicno
Koliko SpaceFit Sound+ doprinosi kvalitetu zvuka?
 
Poslednja izmena:
Jel si pustao nesto sa Atmosom, kako si zadovoljan surroundom? Ako se ne varam pored basa i to ti je bila najveca zamerka...

Pitam jer sam u obrnutoj situaciji, imam taj soundbar ali me kopka da se igram sa ozbiljnijim sistemima, potpuno svestan da je to skup sport :)
 
Poslednja izmena:
Utisci sa B650. Xiaomi definitivno ima jače niske tonove, ali ima downfiring sub za razliku od samsungovog koji je frontfiring. Srednji i visoki tonovi očekivano bolji na B650.

Tu su negde, ne mogu reći da je jedan bolji od drugog. Zavisi od potreba korisnika

I da, B650 je 103 cm dugačak, a Xiaomi 86 cm
Ja sam uzeo saomija i meni radi bez problema. Na zalost, bas je dosta jak i cuje se kod komsija ispod jer volim da pojacam.
Odlucio da ga vratim ili prodam pa da trazim nesto bez sub-a.
Bas steta, jer za te pare stvarno zvuci lepo. Razmisljao sam o sonos beam-u, ali je i 3 puta skuplji ako ne i vise. Druga opcija je da probam sa B650.
 
@akki
Atmos (i DTS:X) je po meni 99% marketing.
Vrhunski 5.1 je i vise nego dovoljan. Sve ostalo iznad toga je sminka.

Ozbiljnijim sistemom ces dobiti neke druge stvari, ali to kosta i ozbiljnu sumu. Iskreno, bez ~5k ne vredi ni da pocinjes, pogotovo ako juris gomilu surround zvucnika + atmos.

Ono sto je najveca razlika je velicina zvucne scene, kao i to kako zvuci muzicki materijal u filmovima, a pogotovo koncerti. Stereo muziku da ne pominjem.
 
Hvala na odgovoru, kapiram sta pricas :)

Jurim bas to, krajem godine/pocetkom sledece pocinjem da sredjujem kucu u koju se selim pa mi je neki plan da jedna soba bude bioskop/ps5 soba, pa me je zanimalo tvoje iskustvo kao ozbiljnog i iskusnog korisnika, svakako bi bila ozbiljna investicija ako se definitivno odlucim da pravim, slusao sam po Londonu/LA ozbiljne sobe bas i to mi se svidja, samo je pitanje koliko bih realno ja imao vremena za to a da ne bude opet sve imam a gledam u dnevnoj na sounbaru jer me mrzi :ROFLMAO:

Meni je generalno Atmos (DTS:X) na nekim filmovima sa ovim sounbarom sasvim korektan, recimo Gladiator kad prolete strele ili ona jurnjava u Batmanu, tako da sam zadovoljan...
 
Hvala na odgovoru, kapiram sta pricas :)

Jurim bas to, krajem godine/pocetkom sledece pocinjem da sredjujem kucu u koju se selim pa mi je neki plan da jedna soba bude bioskop/ps5 soba, pa me je zanimalo tvoje iskustvo kao ozbiljnog i iskusnog korisnika, svakako bi bila ozbiljna investicija ako se definitivno odlucim da pravim, slusao sam po Londonu/LA ozbiljne sobe bas i to mi se svidja, samo je pitanje koliko bih realno ja imao vremena za to a da ne bude opet sve imam a gledam u dnevnoj na sounbaru jer me mrzi :ROFLMAO:

Meni je generalno Atmos (DTS:X) na nekim filmovima sa ovim sounbarom sasvim korektan, recimo Gladiator kad prolete strele ili ona jurnjava u Batmanu, tako da sam zadovoljan...
I ja pratim na redditu hometheater grupu i ljudi imaju svašta baš. Kada budem imao kuću napraviću bioskop sobu sa projektorom 120"-150", ali mi je dovoljan Sonos paket. Čuo sam kako to zvuči i za moje potrebe je fenomenalno. A i pravi surround može da košta bubreg.
 
Meni danas uplatili, kome nisu jos uvek vratili predlazem da pozovete PC centar servis. Ja kad sam ih zvao pre par dana da ih pitam kad mogu da ocekujem novac, rekli su mi da nisu imali broj racuna na koji treba da vrate i ako sam ja uz opis kvarta ostavio moje podatke i broj racuna...
 
Stigao Q990B kooooonačno, čekam ih još dok su bili Q950A još, bukvalno :D

Prvi utisak - izgledaju mnogo bolje uživo, dosta me odbijao njihov dizajn iskreno. Soundbar je mnogo veći, teži nego što sam mislio (iako sam sve o ovom modelu bukvalno znao odavno), sub takođe ozbiljna macurina. Kvalitet izrade samog soundbara fenomenalan, čisti premium pod rukom.

Spajanje prošlo glatko, dovoljno ih je samo uštekati u struju svi se međusobom povežu bez ikakve intervencije. Imam LG C1 pa je adekvatna i sa TV-om bila konekcija, na eARC port. IOS aplikacija ga prepoznala odmah, svukao i zadnji firmware i slušanje je moglo da počne.

Pustih TLOU odmah i osmijeh ne silazi sa lica :D Pojačao tu oko 30, živ sam se isjekao na par scena. Sistem jak, ma bioskop u kući, meni od ovog više bar za moju dnevnu sobu ne treba. Sub jaaaako dobar, njega sam se najviše plašio da ne bude "brundanja", nema, dosta je pricizan bar za moje uvo. :) Surround fenomenalan, za Atmos tek treba da pustim materijala mada ne očekujem mnogo odmah da kažem.

Što se tiče slušanja muzike nevjerovatno ali u adaptive modu kad rade svi zvučnici zvuči bolje nego u klasičnom stereo :D U adaptive na zadnjim zvučnicima se čuju tek neki tonovi, prateći dok se vokal dominantno čuje iz soundbara. Kao rezultat dobija se svaka pjesma u nekom ludom surround režimu i to zvuči ooodlično :)

Kao minus za sada bih naveo daljinac, najjeftiniji mogući plastikaner.

Evo par sličica, stalke za rear zvučnike tek treba da nabavim i kad stignu biće šire po ćoškovima naravno :)
 

Prilozi

  • FF224AC2-0351-4AFE-A616-C1B79BDA8E6E.jpeg
    FF224AC2-0351-4AFE-A616-C1B79BDA8E6E.jpeg
    175.5 KB · Pregleda: 93
  • 2459A916-92F6-42ED-8288-27D21B463B39.jpeg
    2459A916-92F6-42ED-8288-27D21B463B39.jpeg
    239.4 KB · Pregleda: 93
Poslednja izmena:
Daljinac i ne koristis. Iz aplikacije sve podesis i onda koristis TV daljinski.
 
Da, naravno, daljinski odmah spakovan. :) Btw, dajte neku preporuku za jeftinije stalke za rear zvučnike, da su na navoj a ne da imaju postolje samo ?
Da li su recimo ovi Bose kompatabilni, vidim da ih ima jeftino na KP, oko 60e ?

 
Nazad
Vrh Dno