Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
557
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Ista stvar, kupio pre dva dana, radio jedno veče i utihnuo. Ne reaguje dok ne isključim iz struje i upalim opet za par min. Odneo sam nazad pre sat vremena, jako prijatan prodavac rece hocu li da mi daju drugi ili pare, rekao sam da mi daju drugi, posto mi nikad nista od xiaomi uredjaja nije crklo. E sad krastavac, nisam znao da je falicna serija.
 
Meni juce stigao, od 17:00 radio do 23:00 bez greske,povezan na hdmi arc, videcemo za dalje, ja prezadovoljan, jedino mi je malo jaci bas ali xiaomi je to :D
Ja sam taman stigao da namincam bass da radi i riknuo je 10 min kasnije

. Klikni i drzi dugo soundmode dugme dok se ne pojavi treble za advanced settings. Pritisni na gore i videces systemski setting za bass. Smanji koliko odgovara i zvuk nece biti polluted prejakim basom. Javi dal je preziveo izmenu.
 
Ja sam taman stigao da namincam bass da radi i riknuo je 10 min kasnije

. Klikni i drzi dugo soundmode dugme dok se ne pojavi treble za advanced settings. Pritisni na gore i videces systemski setting za bass. Smanji koliko odgovara i zvuk nece biti polluted prejakim basom. Javi dal je preziveo izmenu.
Moj radi vec treci dan po par sati uvece , jednom drugaru radi drugi je vec bio da zameni sa istim problemom kao i ostali, na mom imam problem da bas ne mogu da smanjim bukvalno na -6 i +6 skoro identicno na yt netfliksu ... Hvala za savet probacu da tu smanjim bas ako je moguce , i na mom hisensu je preglasan bukvalno ne mogu preko 10-11 da pustim a da ne razmisljam da li ce neko od komsija da dodje na vrata 😂 malo me nervira sto nije osetljivije podesavanje jacine kod mene al bukvalno na 4-5 pretiho na 10 neki maksimum za prijatno slusanje ....
 
Smanjio, bolje malo, al bije i dalje :D evo vec od 3sati je opterecen pa cemo videti, na kutiji pise 01.2022. Nadam se da nece da rikne, zadovoljan sam jako u odnosu na lg predhodni.
 
Smanjio, bolje malo, al bije i dalje :D evo vec od 3sati je opterecen pa cemo videti, na kutiji pise 01.2022. Nadam se da nece da rikne, zadovoljan sam jako u odnosu na lg predhodni.
Mogu zamisliti koji filing stvara to iscekivanje :) Jos ako ga nekom prezentujes. Al pozitivno je sto znas sta je u pitanju,pa kad sve stane,ti najopustenije bez panike izgovoris "znam sta mu je" :ROFLMAO: I nemoj shvatiti ovo kao neku zluradost,nego je jednostavno (sa tim problemom) tako. Nadam se da ce bar ti biti izuzetak,pa da nam za 10 godina napises ovde "secate se koliko niste imali srece sa onim Xiaomi Soundbarom" :) Uh... sreca sto ga ne kupih jer sam bas mnogo alergican na takve momente.Nesto posteno platis,ispostujes sve procedure i na kraju osetis se prevareno,izdano,iznevereno
 
Mogu zamisliti koji filing stvara to iscekivanje :) Jos ako ga nekom prezentujes. Al pozitivno je sto znas sta je u pitanju,pa kad sve stane,ti najopustenije bez panike izgovoris "znam sta mu je" :ROFLMAO: I nemoj shvatiti ovo kao neku zluradost,nego je jednostavno (sa tim problemom) tako. Nadam se da ce bar ti biti izuzetak,pa da nam za 10 godina napises ovde "secate se koliko niste imali srece sa onim Xiaomi Soundbarom" :) Uh... sreca sto ga ne kupih jer sam bas mnogo alergican na takve momente.Nesto posteno platis,ispostujes sve procedure i na kraju osetis se prevareno,izdano,iznevereno
Ja se nadam da cu biti izuzetak... Jer cu ga slomiti ako stane, to me nervira bas, ali od juce ga nisam gasio, ostavio i nocu da radi,ako prodje i danas 3ci dan onda krcma😂
 
Stigao u četvrtak, radio u petak ujutro a već predveče je bio kaput. Oba HDMI porta mrtva, doduše mogu da ga povežem na telefon preko BT (11T Pro) dok ga TV ne vidi preko BT (Q70A). Toslink/optiku nisam ni pokušavao nit želim

Šteta, za 19999 stvarno po specifikacijama best buy.
 
Stigao u četvrtak, radio u petak ujutro a već predveče je bio kaput. Oba HDMI porta mrtva, doduše mogu da ga povežem na telefon preko BT (11T Pro) dok ga TV ne vidi preko BT (Q70A). Toslink/optiku nisam ni pokušavao nit želim

Šteta, za 19999 stvarno po specifikacijama best buy.
Pa da li je moguce da su toliko neispravni?
Kako vam se gasi? Jel se ugasi od neaktivnosti ili se ugasi u sred gledanja?
Meni preko optike radi odlicno, BT isto, hdmi nisam ni probao
 
U sred rada je stao i vise se nije palio na dugme niti na daljinski. Upalio se nakon sto je iskljucen par minuta iz struje pa ponovo ukljucen. Izdrzao satak rada i opet stao. Bar je kod mene tako bilo.
 
Pa da li je moguce da su toliko neispravni?
Kako vam se gasi? Jel se ugasi od neaktivnosti ili se ugasi u sred gledanja?
Meni preko optike radi odlicno, BT isto, hdmi nisam ni probao

Došao s posla i upalio TV, a zvuk ne ide sa soundbara. Jednostavno crko HDMI, isto mi se desilo sa HDMI-jem na EON Smart Boxu, nije ga registrovao TV uopšte, doneli zamenski i sve u redu a iskreno strah me je da se samo oslonim na optiku, imam totalno nepoverenje u uređaj sada i nadam se da će mi vratiti novac, pa makar morao da uzmem nešto lošije za iste pare (2.1 ili 3.0)
 
Probao optiku i radio...dok nije skroz crkao:ROFLMAO: neće ni da upali sada
 
Ja pre porucivanja otisao na Amazon i Reddit i videh da ne mali broj ljudi kuka na iznenadno crkavanje :D Rekoh a neka ne moram ja bas sve da kupim :D
 
Ma razumeo bih da je cena bila redovna,pa ajd ako od 10 komada 2 crknu,desava se.Al da toliko spuste cenu i bukvalno svaki otkaze... jednostavno samo se namece iako ne zelim da verujem

Možda su naručili bulk refurbished...ali opet ne mora da znači, jer kao što Gorth kaže gore, ljudi su i na amazonu i redditu prošli kroz isto još pre par meseci, totalno nezavisno od Srbije i naših prodavaca. Moj je 01/2022 ako nekom znači, vidim da ima i nekoliko 03/2022.
 
ima li neko Samsung HW-B650, da li je dovoljan upgrade u odnosu na B550? Koliko vidim, razlika je u 20W i centralnoj jedinici
 
Centralni zvučnik je uvjek dobar upgrade posebno ako nije neka veća doplata.
B550 je dovoljno glasan tako da tih 20w već nije vrijedno bilo kakve doplate i cimanja.
 
ima li neko Samsung HW-B650, da li je dovoljan upgrade u odnosu na B550? Koliko vidim, razlika je u 20W i centralnoj jedinici

Ja imam B650 i zadovoljan sam, svakako idi na B650 ako je mala razlika u odnosu na B550,
razlika je centralni zvučnik i podrška za 5.1 sistem (ako se odlučiš da kasnije možda kupiš i zadnje zvučnike).
 
E da sam znao za vas dok nisam kupio xiaomi sb kod mene terali 10 dana i samo stali u sled gledanja tva vratio u ih u utorak i cekam da mi jave da mi vrate novac i kupujem samsung hw-b650
 
Nazad
Vrh Dno