Šta je novo?

Preporuka za solidnu gaming zvučnu karticu

dentista

Poštovan
Učlanjen(a)
09.05.2014
Poruke
140
Poena
70
Koristio sam pre creative x-fi fatal1ty karticu pozamljenu od brata, međutim stalno sam imao problem sa njom jer se kartica sama po sebi ,,ničim izazvana" s'vremena na vreme isljučila u smislu pc ne bi je prepoznao. I na kraju crkla.
Sad što nisam neki poznavalac kartica niko mi nije kriv pa nabavio jednu od lošijih asus-ovih kartica (xonar dg, molim da se ne smejete), jer mi je bilo bitno da podržava 5.1 sorround. I tu je moja fatal1ty greška bila. Nit imam pravi 5.1, nit ima gaming mode, nit drajveri su joj naj naj.
Da skratim, treba mi slična neka kartica ili bar donekle jaka kao x-fi. Hvala


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Koliko sam ja razumeo coveka,on oce upmix iz stereo-a u 5.1.

aBET1mK.jpg

Postavi
- Audio Channel: 2 channel
- Audio Output : 5.1
-Ukluci Flex Bass i postavi na 120 Hz
 
Pitanje za Kokana. Zvučna mi treba prvenstveno za igrice. Koja po tebi bi mi završiča posao? Imam pojačalo Yamaha i Magnat zvučnike. Planiram da zaminm zvučnike.

Asus Xonar DX - 30-40 €- polovna

CREATIVE SoundBlaster Z - 68€ (klot pakovanje, bez mikrofona i oplate)

ASUS Xonar U7 - 80€

Asus Xonar Essence STX - 110 € polovna (da li ona ima mesta za mikrofon i kako ću da je povežem sa pojačalom. Sada sam povezan preko "Y" kabla)
 
Pitanje za Kokana. Zvučna mi treba prvenstveno za igrice. Koja po tebi bi mi završiča posao? Imam pojačalo Yamaha i Magnat zvučnike. Planiram da zaminm zvučnike.

Asus Xonar DX - 30-40 €- polovna

CREATIVE SoundBlaster Z - 68€ (klot pakovanje, bez mikrofona i oplate)

ASUS Xonar U7 - 80€

Asus Xonar Essence STX - 110 € polovna (da li ona ima mesta za mikrofon i kako ću da je povežem sa pojačalom. Sada sam povezan preko "Y" kabla)

Xonar DX i STX bez stelovanja daju fenomenalan zvuk.
SB Z i U7 bi ti ipak trebalo podesavanje.
 
Drago mi je da sam ti uljepšao dan.
Šalu na stranu, to sam rekao u smislu da je jači zvuk na prednje i srednji zvučnik nego na zadnje koji su jako tihi pogotovu kad gledam filmove. Time hoću reći da nema nikakvih efekta na ove pozadi (valjda je to pravi sorround jelda?). E to mi niko ne objasni.
Ponavljam: ako zna neko kako da pojačam zvuk na zadnje zvučnike bio bi mu zahvalan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa možeš u mixeru da ih šteluješ kako hoćeš, svaki kanal posebno.

Untitled-1.jpg

A jel tebi sigurno sve podešeno kako treba? Mislim na plejer i audiodekoder.
 
Poslednja izmena:
da. od ponuđenog, xonar DX bez ikakvog razmišljanja.

kod STX-a će za 5.1 povezivanje da ti treba još i daughter kartica. a zvuk nije ništa spektakularno bolji, obzirom da su jamaha i magnat entry/mid-range oprema.
 
Poslednja izmena:
Da li znaš koja je razlika između op270 i op275 ? Gde mogu da se kupe kod nas ? Još jedno pitanje. Imam zvučnike Magnat i želim da im zamenim kapice. Gde mogu da kupim kapice 3,5 - 4 cm ?
 
nemam pojma jer 275 nisam probao. a 270 mi se više sviđa od opa2134 i lm4562 , iako poslednji trpam u sve što posedujem, et d moument.
uzimao sam ih u mikroprincu.

ako pod kapicama misliš na kalote, niti znam , niti bi se sa tim zezao, ako su udubljene , obostrani selotejp rešava stvar.
 
Poslednja izmena:
Kokane, da li je ovo dobro modovana kartica

Xonar dx, PCI-e zvucna karta, sa izmenjenim opampovima.

Na (DAC) stereo izlaz zalemljen OPA1612, koji je za nekoliko klasa bolji od fabrickog, cak sta vise OPA1612 je pri vrhu ponude.

Karta posedjuje front panel konektor, iza koga stoji pojacalo sa slusalice u vidu 4 opampa.
Sva 4 zamenjena za LME49722 koji je isto veoma kvalitetan.

Karta je daleko iznad fabricke verzije, sa daleko preciznijim i lepsim zvukom. Dodatno sa novim opampovima moze da potera neke bolje slusalice, dok je sa fabrickim zvucalo manje vise kao sa integrisane zvucne na ploci.
 
a zvuk nije ništa spektakularno bolji, obzirom da su jamaha i magnat entry/mid-range oprema.

Imao sam D2X i pre nje X-Fi Music, a sad imam STX, koji ima osetno bolji zvuk od obe ove kartice, a poseduje takodje headphone amp koji pojacava zvuk i na slusalicama, tako da je STX nemerljivo bolja kartice od te dve, ali zato i kosta.
Jednostavno ko zeli najbolje i da ima fantastican zvuk, uzece STX, jer sto se tice zvucnih kartica, ne postoji bolji zvuk, a zvucne kartice mogu da traju i po 10 godina, tom logikom sam ja isao kad sam je kupovao i nisam se pokajao.
 
Poslednja izmena:
Nešto me zanima u vezi kartice Xonar Essence STX.

Mainboard.jpg

Da li može da se priključi mikrofon, i na koji način bi mogao da je povežem sa pojačalom. Kakav je softver ? Ja imam u drugoj mašini Xonar DG i nisam zadovoljan sa drajverima. Novi u opšte ne izlaze. Da li je i sa STX isti slučaj ?
 
preko kog kabla ? Sada sam povezan sa Y kablom.

Da li je to onaj kabal sa kojim se povezuje pojačalo sa CD om ?
 
Poslednja izmena:
D2 je lošija karta i od dx (d1) i ds. Nju niko nije ni predlagao ovde. Izbegavati.

Što se opampovanog dx a tiče, pristojno zvuči, e sad kako je majstor zalemio....

Inače, preko 100e stereo zvučna kartica za slušanje muzike gubi smisao pored npr. Smsl m6.
 
Poslednja izmena:
Pa možeš u mixeru da ih šteluješ kako hoćeš, svaki kanal posebno.

Pogledajte prilog 220462

A jel tebi sigurno sve podešeno kako treba? Mislim na plejer i audiodekoder.

Jeste veruj mi, probao sam i control panel od asusa i od unixonar driver-a. Ista stvar. Vjerujem da je limit ove kartice upravo taj da ne da podešavati posebno svaki zvučnik. U control panelu svaki je zvučnik na max ali ova kartica definitivno forsira front naspram sorround.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ti si isuviše mlad i naivan.
 
Smsl m6 ne ebay de 119€ (sa DHL om)
 
Pljus carina i pdv ako narucuje da stigne u srb...
 
Nema carina, imam drugara tamo. Samo platim bus 10€
 
Nema dažbine. Ako je nabavljam iz DE onda švercujem. Samo ne kao Mađari, nego za sebe. Trebam samo još da odlučim šta ću da radim.
 
Ne treba mi za slušalice. Ne volim da ih nosim. Treba mi nešto da baca, što bolji zvuk na pojačalo i zvučnike. Da li na ovaj SMSL Sanskrit 6th, može da se ubaci i mikrofon ? Da li uz ovaj uređaj ide i neki softver ?
 
Donji link sa Amazona DE je za 126€
 
Nazad
Vrh Dno