Šta je novo?

Preporuka za solidnu gaming zvučnu karticu

dentista

Poštovan
Učlanjen(a)
09.05.2014
Poruke
140
Poena
70
Koristio sam pre creative x-fi fatal1ty karticu pozamljenu od brata, međutim stalno sam imao problem sa njom jer se kartica sama po sebi ,,ničim izazvana" s'vremena na vreme isljučila u smislu pc ne bi je prepoznao. I na kraju crkla.
Sad što nisam neki poznavalac kartica niko mi nije kriv pa nabavio jednu od lošijih asus-ovih kartica (xonar dg, molim da se ne smejete), jer mi je bilo bitno da podržava 5.1 sorround. I tu je moja fatal1ty greška bila. Nit imam pravi 5.1, nit ima gaming mode, nit drajveri su joj naj naj.
Da skratim, treba mi slična neka kartica ili bar donekle jaka kao x-fi. Hvala


Sent from my iPad using Tapatalk
 
aj se ubacim i ja na ovu temu, posle zadnjeg upgrejda morao sam da se oprostim od svoje x fi xtreme music ed koja me sluzila izvrsno godinama, na njoj je bio logitech g51, sad nov sistem nema pci slot, pa poram nesto za xpres da uzme, preporuka? posto nisam zadovoljan zvukom koji mi izbacuje integrusa na ovaj 5.1 (asus x99 rog strix gaming ploca)
 
Ja sam naručio ekstener PCe to PCI. Stićiće za jedno 2 nedelje. Ako se pokaže dobro, onda nemoj da prodaješ karticu, nego naruči i ti jedan (5€).
 
aj baci link da vidim sta si porucio
 
Ne kapiram kako će ti PCIe 1x to 16x ekstender omogućiti da povežeš PCI kartu. Ako može pojašnjenje. :sceptic:

Dobro sad, ogradio sam se, da je u pitaju PCE to PCI slot. Zadnjih par godina ne baratom teminologijom, jer sam od naprednog korisnika postao "user" :). Ono što me zanima je da li to u praksi radi. Naručio sam taj ekstender i videćmo šta će biti.
 
Na zadnjem kraju kestendera

Slika.JPG
 
Kako se zove slot za Audigy 2 ZS ? Šta sam ja ovo naručio :D

zL8Wj.jpg
 
Donji link sa Amazona DE je za 126€

Aman, to nije SMSL M6!


Dzabe sve to druze, kad nista od toga ne mozes kupiti u Srbiji.
Daj preporuke za povoljne, kvalitetne stvari, koje je moguce kupiti :)
 
Poslednja izmena:
upravo si to i dobio. naruči sa alija ili sa amazona, ako hoćeš u srBskoj radnji, prošetaj knez mihajlovom da vidiš kako smo snabdeveni.
 
Da li na ovaj SMSL može da ide mikrofon? Ovo pitam zbog igrica.
 
Nooooou. To je dac i headamp.

mikrofon izaberi u sound/recording devices - realtek, mirofon sa webcama... ili šta već imaš
playback devices izaberi naravno smsl.
 
Poslednja izmena:
upravo si to i dobio. naruči sa alija ili sa amazona, ako hoćeš u srBskoj radnji, prošetaj knez mihajlovom da vidiš kako smo snabdeveni.

Znam da smo uzasno snabdeveni, ali ne mogu da cekam 40 dana da mi stigne iz Kine, takodje me je strah, ako ne dodje, koja je onda procedura i dal ce to ispostovati.
Nisam znao da i Amazon salje za Srbiju. Jel si ti nekad narucivao preko tih sajtova, dal je sve bilo uredu i kolko si dugo cekao da ti stigne?
 
ja kao amater samo mogu da kazem da je DX mnogo bolja od U7 (koju imam sada zbog samo mini ITX ploce) sa default podesavanjima, doduse na DX sam koristio neke UNi drajvere a za ovu U7 koristim standardne... obe su koriscene sa Microlab 7c zvicnicima i bas sam se razocarao kad sam dobio U7, ne znam dal menjam za nesto bolje na USB varijanti ili ima nade da se U7 podesi... ili da odnesem u neki servis da se mozda promeni nesto pa da bolje "svira" :D
 
dobar.
 
U bre Kokane, moram da ti čupam reči. Nikad pre nisam imao DAC. Nije to grafika, pa da ima 100 tema o tome. Šta treba da se gleda kod kupivine DAC a ? Koje su dobre marke ?
 
Eno ti sbz na kp za 60e sa stitom i mic. i dx za 50
 
Poslednja izmena:
U "Sound Blaster Z" moze mikrofon, mogu slusalice i zvucnici.
Na slusalicama je osetno bolji (jaci) zvuk nego na integrisanoj sa ove moje ploce (ASUS Maximus VIII HERO, ROG Supreme FX integrisana zvucna)...
Ako ti treba za igre, za slusalice, za komp i njegove zvucnike to je veoma dobra karta po odlicnoj ceni (ova sa KP za 60e).
Uzimaj i ne premisljaj se dok nije otisla...
 
otišla je, pre 2-3 dana, javio mi je čovek.
 
Da li treba za DAC neki drajver (za win 10) :D

(rizikujem da ispanem glup na internetima ;))
 
nou. od smsl m6 nemaš ni približno ništa bolje do 300e (izuzetak m8 zbog dsd). ako ne uzmeš kajaćeš se.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno