Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Uvek prvo skida tih 100, nevezano koju mrežu zoveš.
Minuti u mreži se obračunavaju tek kad se potroše tih 100 za sve mreže.
 
Da, to je glavna razlika u odnosu na prepaid ponudu kod A1.
 
Verovatno da može, ali bolje da pitam.Da li fizička sim kartica (u A1 sam), odnosno broj, može da se "pretvori" u esim?
Znači da mi ostane isti pripejd broj na esim, kao što je bio i na fizičkoj kartici.
 
Naravno, zamena postojeće sim kartice u esim to podrazumeva. Možda će prethoditi proces registracije, ali usvojenim predlogom novog zakona o telekomunikacijama svakako i kod nas postaje obavezna.
 
Imate li problema mozda u zadnje vreme sa MTS mrezom, da dobijate poruke propusten poziv a imate mrezu, ili da se javite razgovor tece a tisina ne cuje ni vas sagovornik ni vi njega.
konkretno sada koristim s21 od pre neki dan i primecujem da se desava cesto, pre toga sam koristio A50 i tu je bilo problema ali cini mi se manje. Tu gde zivim je uvek bio ok signal za razgovore.
 
Мени се то често дешава последњих пар месеци а није МТС мрежа. А1 и Глобалтел, међусобно.
 
Da ne bude da operateri samo zakidaju, moramo da pohvalimo i kada su velikodusni.
Sve se desilo pre nedelju dana, bas na Valentinovo. Uplatio sam sebi na Yettel pripejd kartici kredit od 200 RSD i video sam da mi je uredno stigla poruka. Po povratku kuci slucajno proverih kredit, kad ono: 900 RSD. Pogledao sam poruku od dopune, pise jasno 200. Mora da im je sistem tog dana zabagovao u nasu korist, jer su jos jednom poznaniku tog dana poklonili nekih pedesetak dinara na kartici koju koristi samo za internet (a da uopste nije imao kredita na njoj, niti je tog dana sebi uplacivao dopunu).
 
Da li možete da me uputite ko je najoptimalniji za pripejd, treba mi konkretno za baku i njen telefon koji će joj služiti samo da se javi ako joj zatreba napolju kad je. 😆

Hoću reći, ko je najekonomičniji sa dopunama?
Jel ovo ako sam razumeo dobro samo A1 ima mesečni plan da se aktivira?
 
MTS prepaid si mogao da dopunjuješ kredit zaduživanjem računa za (MTS) fixni telefon, a u slučaju da se dopuna kredita zadužuje na račun nekog MTS postpaid mobilnog računa (može i ako je u sklopu Box paketa) čak imaju i opciju "automatska dopuna" sa izborom kad da uplaćuje iznos: određenog datuma svakog meseca ili kad god iznos kredita padne ispod određenje granice (100 din?).
 
Jedno pitanje, posto ne koristim mt:s pripejd.
Mojoj starijoj komsinici ostalo je iz plana 4 minuta, a plan joj istice za 15 dana. Da li ona moze ponovo da kupi Plan 400 ako bi smo ga deaktivirali ili definitivno mora da saceka kraj isteka plana? BTW, ne kupuje joj se dodatnih 50 minuta za 249 RSD.
 
Retko koristimo taj broj i plan, sad proverio i ne moze da se kupi drugi plan. Ali pazi ovo taj dodatak ako uzme moze da ga kotisti samo u Mts mrezi tih 50 minuta. A pise da ima neograniceno minuta u mts mrezi u planu100. Bolje da ne uzima taj dodatak i baca pare. Stvarno puska ako ne mozes uzeti nov plan ili minute za sve.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230225_021014_Firefox.jpg
    Screenshot_20230225_021014_Firefox.jpg
    111 KB · Pregleda: 101
  • 20230225_021406.jpg
    20230225_021406.jpg
    80.5 KB · Pregleda: 84
Retko koristimo taj broj i plan, sad proverio i ne moze da se kupi drugi plan. Ali pazi ovo taj dodatak ako uzme moze da ga kotisti samo u Mts mrezi tih 50 minuta. A pise da ima neograniceno minuta u mts mrezi u planu100. Bolje da ne uzima taj dodatak i baca pare. Stvarno puska ako ne mozes uzeti nov plan ili minute za sve.
moguce da misle na zb roming pa zato pisu samo u mts mrezi.Ovo je za dvosmisleno tumacenje.
 
Prešao sam danas sa mts postpaid-a na pripaid. Kada idem na *100# izađe obaveštenje "servis trenutno nije dostupan". Je l ima još neko na mts-u ovaj problem?
 
Kod koji pozivas na postpaid kartici je *797#
 
Ovi iz Yettela na sve moguće načine pokušavaju da otežaju proces registracije za njihovu aplikaciju. Neprijatno sam se iznenadio kad sam video šta sad sve traže. Ne znam da li nalog kreiran putem emaila podržava više brojeva... Sve u svemu, obesmišljeno do bola.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230301-125450.png
    Screenshot_20230301-125450.png
    189.8 KB · Pregleda: 83
Neke novine u A1.
Popust prilikom prelaska u A1 na sve Mesecne planove. I ta povoljnost vazi do kraja godine,
Pride, prilikom prelaska korisnik dobija i Mesecni plan 400 kao bosnus dobrodoslice.
Neka neko bolje pogleda ove skrinsotove, da ne bi doslo do greske, mozda nisam dobro shvatio.
Ako je ovo sve tacno, izgleda vrlo povoljno.
 

Prilozi

  • 2023-03-02 00_27_55-Greenshot2.jpg
    2023-03-02 00_27_55-Greenshot2.jpg
    47 KB · Pregleda: 63
  • 2023-03-02 00_11_58-Greenshot1.jpg
    2023-03-02 00_11_58-Greenshot1.jpg
    21.2 KB · Pregleda: 61
  • 2023-03-02 00_30_05-Greenshot3.jpg
    2023-03-02 00_30_05-Greenshot3.jpg
    26.9 KB · Pregleda: 63
Ovo je moje shvatanje: ko do kraja godine prenese broj, dobija mogućnost da kupuje mesečni plan narednih 6 meseci po povlašćenoj ceni, tj. ako se to padne u toku decembra, ostvareno pravo ide tokom 2024. do leta. Pošto je najverovatnije tako, meni taman ističe ugovor na intarifi novembra, vraćam A1 broj na pripejd i taman pred novu godinu prenesem svoj iz Yettel-a
 
Nazad
Vrh Dno