Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

bilo koji broj (prepaid ili postpaid) bilo koje mreže, možeš preneti u drugu mrežu, podnošenjem zahteva u mreži u koju dolaziš.

uslov je da ti je istekla ugovorna obaveza (postpaid) ili da je broj revistrovan (prepaid) i da si u trenutnoj mreži bar 3 meseca.

broj u mreži u koju dolaziš može biti prepiad ili postpaid, bez obzira kako je bilo kod prethodnog operatera.
 
Pripejd broj u trenutku podnošenja zahteva za prenos mora da bude registrovan i u toku perioda važenja kredita. Broj koji se prenosi u Yettel gubi registraciju (isto važi i za prelazak sa postpejda na pripejd) i u slučaju potrebe za prenos u drugu mrežu, potrebno je da ponovo bude registrovan.
 
Ne mora da bude registrovan, potreban je samo PUK broj i serijski broj kartice.

Operater kod koga prelazite će izvršiti registraciju.
 
Pravinik o prenosu broja je dvosmislen, pošto predviđa prenos broja u drugu mrežu uz puk i serijski broj kartice prilikom podnošenja zahteva. Međutim, isto tako operator davaoc broja može da odbije zahtev kada broj nije registrovan. Yettel to i dalje zloupotrebljava. Probao lično i doživeo.
 
Oni mogu pokušati da zloupotrebe, ali u poslednje vreme sve više verujem da je do neznanja i neinformisanosti zaposlenih
 
Ovi iz A1 ne prestaju da iznenađuju. Evo skrinšuta sa aplikacije.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230302-175528.png
    Screenshot_20230302-175528.png
    159.7 KB · Pregleda: 162
Pripejd broj u trenutku podnošenja zahteva za prenos mora da bude registrovan i u toku perioda važenja kredita. Broj koji se prenosi u Yettel gubi registraciju (isto važi i za prelazak sa postpejda na pripejd) i u slučaju potrebe za prenos u drugu mrežu, potrebno je da ponovo bude registrovan.
Cekaj, broj je bio na postpaid u A1, prebacen na prepaid isto A1, kapiram da je registrovan? Pitam zbog prenosa broja u Yettel
 
Sta je sad najbolje od pripejda sto se tice interneta a da nije globaltel? Minuti mi bas nisu nisu potrebni, samo net. Planiram posle puno godina postpejda da se vratim na pripejd
 
Cekaj, broj je bio na postpaid u A1, prebacen na prepaid isto A1, kapiram da je registrovan? Pitam zbog prenosa broja u Yettel
U tvom slučaju broj je registrovan.
Inače, broj ne treba da bude registrovan, ni kod jetela niti kod bilo kog drugog operatera, već je @uji naišao na zlonamerne ili neinformisane radnike u jetelu.
Nedavno sam prebacio broj iz jetela sa pravnog lica na pripejd (dakle kod njih neregistrovan) i odmah podneo zahtev za prenos kod drugog operatera dajući samo PUK, U prvom pokušaju su odbili, jer broj navodno nije bio tri meseca u mrežim ali nakon kraćeg razjašnjavanja su morali da puste.
 
U tvom slučaju broj je registrovan.
Inače, broj ne treba da bude registrovan, ni kod jetela niti kod bilo kog drugog operatera, već je @uji naišao na zlonamerne ili neinformisane radnike u jetelu.
Nedavno sam prebacio broj iz jetela sa pravnog lica na pripejd (dakle kod njih neregistrovan) i odmah podneo zahtev za prenos kod drugog operatera dajući samo PUK, U prvom pokušaju su odbili, jer broj navodno nije bio tri meseca u mrežim ali nakon kraćeg razjašnjavanja su morali da puste.
Skoro sam negde, na nekim vestima pročitao da će i svi pre-paid brojevi morati da se registruju po nekom zakonu koji će da se donese ili je skoro donet.
Ako vas ne mrzi - pretražite malo po internetu (ja sad trenutno nemam vremena). Možda čak ima i na sajtu Ratel-a o tome.
 
Тако је било и пре 20-ак година, нудили су Сим картицу са већом меморијом али су то условљавали регистрацијом. Народ није баш трчао за тим па је пропало. И Глобалтел припејд се придавао на киоску као некада Мобтел, можда се још увек тако продаје.
 
@eXXtreme3D
Koliko ti treba treba neta i koliko si resio da platis?
A1 ima najpovoljniji pripejd trenutno. Ako preneses broj kod njih imas prvih 6 meseci popust na mesecne planove.
Trenutno sam u A1 postpaid.. treba mi neta sto vise 😁 10gb me ne pokriva
 
Mts je imao do pre neki dan 1000gb za 3500 dinara vazilo godinu dana, uz dopunu 500 dinara svaki mesec koje si mogao da koristis za mesecne planove. Imas u Yettelu turisticku sim karticu, 50gb 1000 dinara , svaki sledeci mesec 600 dinara i dobijes 50gb. Ali nije bilo nikakvih dodata za minite. To je dobro kome treba net.
I imas globatel uz prenos broja dobijes 200gb koje se prenose. I nemaa vise povoljnih pripejd kombinacija koliko znam.
 
Plus za prelazak iz druge mreže na A1 pripejd mesečni planovi su upola cene 6 meseci.
 
Ja sinoć aktivirao Mesečni plan 400 preko A1 aplikacije i tačno je što su najavili, kada se aktivira preko aplikacije dobije se neograničen internet na jedan dan.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230308-155201.png
    Screenshot_20230308-155201.png
    264.5 KB · Pregleda: 104
Да ли једино МТС блокира еСим услугу за припејд кориснике? Колико сам видео остали провајдери омогућавају исту без додатних условљавања…
 
U tom slučaju oprostite na dezinformaciji. Pre nedelju dana sam tražio da mi daju esim i nije moglo.
 
Pozdrav. Imam ovu ponudu. Pripejd trojka. Koliko zaista košta 1 minut razgovora sa uspostavom veze? Interval je kod njih na 90 sekundi? Da li se to odnosi na sve mreže u Srbiji?
 

Prilozi

  • trojka.JPG
    trojka.JPG
    24.4 KB · Pregleda: 69
Poslednja izmena:
Pozdrav svima na forumu.

Pitao bih u vezi dodatka 1.000GB,

od dana aktivacije dodatka, sms upozorenje stiže dan pred istek 30-og dana,
da li treba uplatiti tog dana 29-og ili sutradan 30-og (zadnjeg dana)?

Neka me neko ispravi ako grešim, (pr.radi, znam da više ne važi dodatak),
ako se danas aktivira, 30 dana počinju da teku od sutra dan, da li je tako?

Šta se dešava sa onih gratis 4GB koja daju za dopunu, da li važe - mogu da se koriste ili ostaju zamrznuti tj. neupotrebljivi?

Hvala na odgovorima.
 
Presao sam sa isteklog ugovora u mts na prepaid, danas oko 4. Uplatio 1000din na novu karticu na trafici, poruka stigla u 4:47. Pokusam *100# par puta da vidim ima li nesto od akcija, ali servis nije dostupan. Kod kuce kada sam se zakacio na wifi, u 4:58 i usao na moj.mts vidim stanje 61,34din. 0 poziva, 0 sms, onaj grafikon za net pokazuje 5. Bukvalno ne razumem na sta je otislo 1000din.
 
Presao sam sa isteklog ugovora u mts na prepaid, danas oko 4. Uplatio 1000din na novu karticu na trafici, poruka stigla u 4:47. Pokusam *100# par puta da vidim ima li nesto od akcija, ali servis nije dostupan. Kod kuce kada sam se zakacio na wifi, u 4:58 i usao na moj.mts vidim stanje 61,34din. 0 poziva, 0 sms, onaj grafikon za net pokazuje 5. Bukvalno ne razumem na sta je otislo 1000din.
net skidalo 60din/mb.
 
Pozdrav svima na forumu

Na jednom teleofonu koji ređe koristim imam aktiviran Yettel prepaid Viber dodatak od 10GB. Međutim, primetio sam da ukoliko putem Vibera pošaljem sliku ili video, sadržaj se ne otprema i non stop stoji 0% dok recimo audio i video pozivi kao i tekstualne poruke rade normalno. Ako je aktivan neki od Yettel internet dodataka - na dan ili više onda sve funkcioniše normalno. Voleo bih da neko od forumaša ko ima aktivan Yettel Viber dodatak bez dodatnog interneta u paketu mi potvrdi ili opovrgne ovo zapažanje kako bih mogao da uputim žalbu Yettel-u ukoliko se radi samo o mom broju. Hvala unapred
 

Prilozi

  • viber.jpg
    viber.jpg
    53.6 KB · Pregleda: 47
Nazad
Vrh Dno