Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Од 1.3. припејд картица А1 је 400 динара,сад званично,иако су је мени толико и наплатили на киоску,ал у јануару:)
 
Исто је и Телеком дигао цену са 300 динара на 400 динара, значи договорили се оператери. 😁
 

Prilozi

  • Screenshot_20220208-185007_Chrome.jpg
    Screenshot_20220208-185007_Chrome.jpg
    79 KB · Pregleda: 64
  • Like
Reagovanja: uji
Pa red je...sve je poskupelo sto ne bi i to🤣
 
Pretpostavljam da onda mesečni plan 300 postaje mesečni plan 400. Nije veliko povećanje, samo 33%.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Drugim rečima, besplatan mesečni plan uz novu karticu košta 400, a redovni su 300 i 600. 🙂
 
Da li ima neki virtuelni broj za sms verifikacije koji radi?
Jasno mi je da je alternativa najjeftiniji prepaid, ali bolje ovde da pitam pre nego što kupim.
 
@Punkass ako ti treba samo nešto radi reda, ja koristim ovaj:
A ako želiš nešto trajno, onda zaboravi. Meni to virtuelni Globaltel broj nije davao, niti Go4YU dok je postojao po tom pitanju nije funkcionisao.
Dodatna napomena: A1 gasi iz mreže broj posle 4 meseca od poslednje dopune. Telenor i mts barem nemaju tu praksu.
 
Moze li se Globaltel dopuniti u posti, na trafikama i kojim trafikama? Ovo je suludo da moram za dopunu u centar grada nema blize. Nemojte online jer ne zelim iz nekog razloga nebitno kog. Hvala
 
Da li MTS prepaid ima dodatke za razgovore u MTS mrezi?
 
@xSeptimus Da, ima: Mix, Mix Plus i Mix Plus + Viber
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-02-15-20-42-08-298_rs.mts.jpg
    Screenshot_2022-02-15-20-42-08-298_rs.mts.jpg
    73.7 KB · Pregleda: 42
@Sunshine4747 nema i nikada nije ni imao. Ne verujem da će se situacija po tom pitanju promeniti kada postanu Yettel.
 
Zna li neko za šta je mogao A1 da skine 2 puta u 10ak dana deo para od prepaid uplaćenog kredita, ako je sve vreme aktivan onaj mesečni plan 300, još uvek je ostalo i minuta/poruka i megabajta, a nisu slate ni one premium poruke, MMS, busplus, inostranstvo, nikakvi sos krediti korišćeni i sl?
Jednom oko 20 i nešto drugi put oko 30 i nešto din mislim da je skinuto, pa sa oko 150 din je sada oko 100 din ostalo.
Da li mogu nekako negde da proverim šta je to naplaćeno?
 
Ima ovo:
Kako se automatski obnavljaju, verujem da se cena neće promeniti.
Screenshot_20220216-085846_Moj_mts.png
 
Fala za ovo.

Jesu li to personalizovane promocije ili je svima isto pa i novim korisnicima?

I ima li nesto 30 dana da traje? 🙂
Ovo su ponude za standardnu Moj Pripejd tarifu koje poskupljuju prema učestalosti korišćenja i pojeftinjuju na svaka 3 ili 6 meseci, ne sećam se tačno koliko otprilike, ako se u tom periodu ne koristi.
Ako kartca bude imala Sve Cool tarifu, onda ne znam da li je samo ovaj gorepomenuti Kombo ili ima još nešto. Kombo ponuda od 30 dana ima i na Moj Pripejdu. 🙂
 
Да,код мене су ове Микс промоције скупље,а нисам их никад ми користио.Имаш и оне мјесечне додатке са једним припејд бројем или 3 из мреже,ако није потребно разговарати с већим бројем корисника у мрежи.
 
Ovaj kombo mix za 500,00 din = 100 min ili sms i 200 MB net / 30 dana , da li ima neograničene min u mreži li ne?

Da li je u prepied-u i dalje vip najbolji ako se zanemari da mu je mreža najgora ili moža grešim? Kada ovo kažem mislim na T-nor, mts i vip bez globalnet-a.

Imali šta bolje od vip-a?
 
Poslednja izmena:
VIP više ne postoji.

@Punkass ako ti treba samo nešto radi reda, ja koristim ovaj:
A ako želiš nešto trajno, onda zaboravi. Meni to virtuelni Globaltel broj nije davao, niti Go4YU dok je postojao po tom pitanju nije funkcionisao.
Dodatna napomena: A1 gasi iz mreže broj posle 4 meseca od poslednje dopune. Telenor i mts barem nemaju tu praksu.
Poslednji put kada sam proveravao, broj se posle 4 meseca od dopune nije gasio iz mreže već se samo deaktivirao i moguće ga je bilo aktivirati pozivom kol centra.
Naravno, niko te ne sprečava da jednom u 4 meseca uplatiš 200 dinara na karticu i da ih potrošiš na parking ili sl. To je 50 din/mes
Zna li neko za šta je mogao A1 da skine 2 puta u 10ak dana deo para od prepaid uplaćenog kredita, ako je sve vreme aktivan onaj mesečni plan 300, još uvek je ostalo i minuta/poruka i megabajta, a nisu slate ni one premium poruke, MMS, busplus, inostranstvo, nikakvi sos krediti korišćeni i sl?
Jednom oko 20 i nešto drugi put oko 30 i nešto din mislim da je skinuto, pa sa oko 150 din je sada oko 100 din ostalo.
Da li mogu nekako negde da proverim šta je to naplaćeno?
Jedino da tražiš listing od njih - ne znam da li daju.
Ako je iPhone u pitanju, on voli da šalje SMS u inostranstvo da aktivira Face time, a ako je Android telefon onda je možda virus. Ljudski faktor je isto uvek moguć. Retko kad je greška operatera u pitanju.
 
Poslednji put kada sam proveravao, broj se posle 4 meseca od dopune nije gasio iz mreže već se samo deaktivirao i moguće ga je bilo aktivirati pozivom kol centra.
Naravno, niko te ne sprečava da jednom u 4 meseca uplatiš 200 dinara na karticu i da ih potrošiš na parking ili sl. To je 50 din/mes
Lepo si rekao, moje je pravo izbora i ja biram da broj za 2FA obnovim jednom u godinu dana. Ako A1 neće da mi pruži takvu uslugu da nakon 3 meseca od poslednje dopune i dalje primam sms poruke do isteka važenja broja, mts i Telenor hoće. To je bila poenta priče.
Tražio sam reaktivaciju broja u A1, broj vraćen u mrežu, uzeo novu sim karticu i iskoristio svoje pravo na poklon dodatke. Sad ću taj broj lepo da prenesem u Telenor da imam internet za dve aplikacije koji me sleduje kao novog korisnika i molim lepo. Plus, Telenor me neće gasiti iz mreže posle 4 meseca. Prosto je.
 
Da objasnim zašto sam se raspitivao... broj mi je bio potreban samo da bih se registrovao na Viber i Discord.
Nisam uspeo preko estonskih brojeva, a kartica koju sam kupio će u đubre jer mi više ne treba.
Žao mi je samo što sam pare dao MTS-u jer sam sa tom kompanijom u ratu.
 
Nazad
Vrh Dno