Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Mislim da je dovoljno da uplatiš kredit na neki drugi način, jer kod Telenora prebacivanjem kredita sa broja na broj se ne produžava rok važenja kredita odnosno sim kartice.
 
али картица ради.. позиви, смс, нет.. све ради, није неактивна јер је истекла допуна.
 
uopste ne mogu da koristim besplatan telenorov internet koji daju petkom, aktiviram ga u aplikaciji i nema interneta, jel to zato sto imam 0 dinara na racunu ili 4g nesto nije podesen na telefonu?
 
@suncica2222 Važenje kredita je isteklo. Dopunu sa najdužim rokokom važenja obezbeđuju pripejd vaučeri (greb greb kartice) u Telenor ekspoziturama (to su zasigurno radnje sa bankomatom i šalterom za Mobi banku).
 

Prilozi

  • IMG_20220119_100501.jpg
    IMG_20220119_100501.jpg
    314 KB · Pregleda: 82
Sve radi...nego što ne mogu da instaliram Moj Telenor, Viber...
 
Kada istekne kredit nema ni 4G mreže za Telenor pripejd korisnike.

Proveriti da li je APN pravilno podešen na intermet.
 
Koji telefon koristiš?
Ako je neki sa starom verzijom androida, ne može da se instalira aplikacija Moj telenor.
Imao sam sličan problem sa Samsung Note 3 i android 4 verzijom.
 
Drugari, šta se dobija od mogućnosti sa novim telenor prepaid brojem? Ima li nekih finih pogodnosti ili da ne kupujem? Hvala.
 
Kod kog operatera najduže traje kartica u smislu da je ne ugase nakon dopune? Čak nije potrebno ni da se zove ili šalju poruke sa nje, samo da prima pozive i poruke.
 
Drugari, šta se dobija od mogućnosti sa novim telenor prepaid brojem? Ima li nekih finih pogodnosti ili da ne kupujem? Hvala.
nikako nove ,nabavi neke stare, prva je nova jedno godinu mozda a ove dve neznam ni ja od kada
 

Prilozi

  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    63 KB · Pregleda: 47
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    63.8 KB · Pregleda: 48
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    61.7 KB · Pregleda: 56
Ček, ako dobro razumem, nemaju ništa na 30 dana nego sve na 7 dana? U A1 imam za 300 din ceo mesec 100 min + 1GB.
 
Ček, ako dobro razumem, nemaju ništa na 30 dana nego sve na 7 dana? U A1 imam za 300 din ceo mesec 100 min + 1GB.
Mislim da je u Telenoru bilo ako kupis prepaid karticu od 500 Dinara, onda imas 2 nedelje nekog promo saobracaja, tako je nesto isla reklama. Ali i to je valjda jednokratno.
@optical
Mislim da kod svih nakon dopune se produzava vazenje kartice godinu dana. Nakon toga ako ti istekne (ovo znam provereno za MTS), ako niko nije uzeo tvoj broj, potrebno je da 3 meseca provedes kao postpaid korisnik na bilo kom paketu kako bi ti se "aktivirao" broj, sto je jedan veliki LOL ali tako je.
 
@suncica2222 kao što sam ti već pisao, 330 dana greb greb karticom, a svakom drugom vrstom dopune 60 dana (na trafici/u prodavnici, karticom online, Mobi/Komercijalna banka, kre/dbt 9860).
 
@optical
Mislim da kod svih nakon dopune se produzava vazenje kartice godinu dana. Nakon toga ako ti istekne (ovo znam provereno za MTS), ako niko nije uzeo tvoj broj, potrebno je da 3 meseca provedes kao postpaid korisnik na bilo kom paketu kako bi ti se "aktivirao" broj, sto je jedan veliki LOL ali tako je.
Znači kad kupim karticu i uplatim minimalni iznos dopune, broj može da prima pozive i poruke godinu dana? Dopuna može da istekne, ona mi nije ni bitna, a na postpaid svakako ne bih prelazio.
 
Ovo sada govorim za Telenor jer sam nedavno kupio karticu. Uz aktivaciju kartice se dobio neki promo saobracaj 7 dana. Rok vazenja kartice je godinu dana bez ikakvog uplacivanja dodatnog kredita. Ja sam uplatio 1000 jer imaju promociju 100GB za 999 Dinara, od tog dana kada sam uplatio pa narednih godinu dana, kartica je aktivna. I da, mozes sigurno da primas poruke i pozive, jer to bi bilo glupo da ne mozes.
U prevodu, nemas potrebe kada kupis karticu da uplacujes ikakav dodatan kredit.
 
Sad pogledah detaljnije kod svih, pa da napišem ako neko bude tražio isto. Kod telenora i mtsa traje oko godinu dana to da karticama radi samo dolazni saobraćaj, dok je kod vipa i globaltela to dosta kraći period.
 
ovaj broj samo prima pozive i poruke ,dokle neznam , kartica vazi godinu od poslednje dopune
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    54.6 KB · Pregleda: 42
imam vipovu karticu kupljenu pre 3-4 godine, nikada nije ni otpakovana ni aktivirana, ima li sanse da se sada aktivira i koristi normalno? isto ko da je u trafici sedela
 
Da, biće upotrebljiva i to sa pripadajućom promocijom ako je takav slučaj (deveti rođendan, na primer, umesto Žabalesku/Zzzuper planova).
 
Kad na telenor kartici istekne kredit (ne sama kartica nego kredit) dešava se sledeće:
  • Odlazni pozivi i SMS ne rade
  • Nije moguće uspostaviti data konekciju uopšte
  • Telefon se neće povezati na 4G mrežu.

Ono što radi je:
  • Telefon se povezuje na 2G ili 3G mrežu
  • Stižu dolazne SMS poruke
  • Rade dolazni pozivi

U tom modu kartica radi do datuma njenog isteka. Ako se izvrši dopuna, odmah dobijate pristup 4G mreži, mogućnost data konekcije (pri čemu će vam ponuditi da kupite neki dodatak za net) i sav odlazni saobraćaj.
 
pa da, i stizu uredno notifikacije o besplatnom internetu svakog petka koji ne mozes da koristis pa mislis da telefon nije podesen na 4g
 
Nazad
Vrh Dno