Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

VoLTE kod A1 pripejd treba uzeti sa rezervom. Već dva meseca ne umeju da aktiviraju na jednom prenetom broju, a više ne prolazi ni aktivacija ubacivanjem kartice u npr. Huawei P30.
Nepunih 10 dana posle zamene sim kartice mi je proradio VoLTE na prenetom prepaid broju.
 
Na mom prepaid broju ne radi VoLTE, stalno imam aktiviran mesečni plan, a telefon podržava opciju. Prebacila sam SIM u telefon koji je čak i na A1 listi podržanih telefona i ne radi ni tamo. Instalirala Shizuku i Pixel IMS, tamo sve aktivirano, kao i na telefonu, ali nema jer nije omogućen od strane A1. Prebacila bih broj u Yettel, ali tamo nema mesečnih planova.
 
Prelistaj malo teme o Pixel telefonima.
Pixel i A1 nikako nije dobra kombinacija. Posle šizukua umeju i problemi da nastanu.
Ali definitivno imaju neki čudan problem sa VoLTE uslugom.
 
Nije PIXEL telefon, instalirala Shizuku samo da proverim da li je korisno, ali nema VoLTE ni pre ni nakon toga. Problem je do A1, a ne do telefona jer sam probala na 2 različita.
 
Meni nisu mogli mesec dana da uključe VoLTE na ženinom broju nakon prelaska iz Yettela. 10 puta sam zvao cc a zadnjih par puta nisam bio baš prijatan. Sad bih prebacio i svoj broj ali oklevam baš zbog toga. Inače, kod A1 VoLTE najviše pravi razliku u kvalitetu usluge u odnosu na ostale operatere. Razlog je očajna 3g mreža, ili nepostojeća u mom slučaju na mestu stanovanja.
 
Meni nisu mogli mesec dana da uključe VoLTE na ženinom broju nakon prelaska iz Yettela. 10 puta sam zvao cc a zadnjih par puta nisam bio baš prijatan. Sad bih prebacio i svoj broj ali oklevam baš zbog toga. Inače, kod A1 VoLTE najviše pravi razliku u kvalitetu usluge u odnosu na ostale operatere. Razlog je očajna 3g mreža, ili nepostojeća u mom slučaju na mestu stanovanja.
To jeste problem. Doduse ja imam jedino problem sa MTS mrezom sto se tice ne volte razgovora... A1 i Yettel imaju bez volte OK zvuk
 
Kako vam se odrazava volte na bateriju? Signal jeste bitan ali prosek neki ako moze
 
Od jednog od operatera, registracija obavezna, preregistrovanje na godinu dana. Zvanicno.
 
  • Like
Reagovanja: uji
To jeste problem. Doduse ja imam jedino problem sa MTS mrezom sto se tice ne volte razgovora... A1 i Yettel imaju bez volte OK zvuk
Da, kad je dostupna 3G mreža. Međutim, moj slučaj, kao što sam već napisao, da na mestu stanovanja nemam A1 3G mrežu, pa me bez VoLTE baca na edge koji je takođe vrlo upitnog kvaliteta, pa sam došao u situaciju da ne mogu normalno da obavim poziv. Zbog toga sam svojevremeno prebacio svoj privatni broj iz A1 u Yettel, kod koga je VoLTE radio out of the box. Kada sam posle nekog vremena ovde na forumu saznao da je A1 omogućio VoLTE za pripejd brojeve, odmah sam preneo ženin broj. Prilikom podnošenja zahteva u poslovnici sam još jednom pitao da li je usluga omogućena za pripejd i nakon potvrdnog odgovora pokrenuo zahtev za prenos. Šta je bilo posle toga, napisao sam u prethodnom postu.
Samo još da uvedu i registracione nalepnice da lepimo na pozadinu telefona.
Nemoj da im daješ ideje 😯
 
SMS poruka od A1 - za registraciju broja nude 9 gb neta za surf, 500 minuta/poruka prema svima, neograničene minute u mreži, 10 giga za FB, Messenger, Viber i WA te isto toliko za Instagram i to sve u trajanju od 30 dana.

MTS je sada na potezu :LOL:
 
SMS poruka od A1 - za registraciju broja nude 9 gb neta za surf, 500 minuta/poruka prema svima, neograničene minute u mreži, 10 giga za FB, Messenger, Viber i WA te isto toliko za Instagram i to sve u trajanju od 30 dana.

MTS je sada na potezu :LOL:
Od MTS dobićeš ništa, kao što Yettel ništa ne daje.
 
Prošlog leta sam u A1 iskoristila poklon-Moćni plan za registraciju broja. Nedavno sam u MTS-u zbog zamene kartice morala da registrujem jedan broj i dobila sam poklon kredit u iznosu manjem od 30 din. i produženje važenja kredita 😂. Ne očekujem da će se u tom pogledu kod njih nešto promeniti.
 
Zašto bi davali nešto kad bez obzira na to, registracija mora da se obavi do 15.februara?
 
@Šurda Ne mogu da se ne složim sa ovom konstatacijom. Mogli bi da porade i na kvalitetu korisničke podrške, ali ni drugi ne sijaju na tom polju.
 
Nakon nekog vremena ti njih zoves za pozitivnu korisnicku praksu jer mreza im je losa
Pa sta da kažu ovi na yettelu nesrećnici ako je na A1 losa... Yettel korisnici vole ovu... Plačem noću plačem danju ali noću makar mogu nešto da učitam na internetu ako nije vece od 3 MB 🤣.
Dobro mts is beefed up posebno za android super korisnike. A1 4CA na androidu moze da parira sa mtsom.
Yettel jedino moze da kaze neko ko koristi iPhone da se nadoveže na jad i bedu 🤣
 
Nazad
Vrh Dno