Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Ja sam tražio esim prilikom prebacivanja, ali je prvo moralo na običan sim, pa tek nakon toga prebacivanje na esim.

Na kraju sam se opet vratio na običan, jer nije bilo šanse da proradi volte. Sa običnom je proradio, ali nakon otprilike dva meseca natezanja sa podrškom.
 
Ako ima nekog iz A1 na Mocnom planu, zanima me kolika je brzina interneta Download/Upload?
 

Lokacija: Centar, NS
Edit: Obično bude i brži upload, ali moguće da zbog toga što je centar grada, radni dan, mreža po malo opterećena.
 
Zanima me na mocnom planu na a1 ovo 500min/sms jel to ukupan broj ili po 500 min 500 sms?
 
Brzina interneteta Kod A1 je 10MB/S kod mts je 8 ili 9 MB/s kod Yettela je 10MB/S

A kod Globatela je 50 ili 60 MB/s

Primer ukoliko piše: 500 min/sms znaci da imas 500 minuta ili poruka ka svim mrežama.

1-minut se računa kao 1 poruka
Znaci bas su ga ogranicili i usporili za prepaid nije kao kod postpaida kod vecine operatora gde je uglavnom 100-300 mbps
 
Ne postoji ograničenje brzine na A1 prepaidu. Radi kolko god 4G mreža može da isporuči.

Postoje prioriteti kad je opterećena BS i idu odprilike:
  • Poslovni postpaid korisnici sa ograničenom količinom neta
  • Postpaid mobilni net / kućni net (na lokaciji)
  • Privatni postpaid korisnici sa ograničenom količinom neta
  • Prepaid internet
  • Prepaid (obične kartice)
  • Vikend net
 
U A1 mocnom, mi isteknu svi mobilni podaci, dok se to ranije nije dogadjalo, a nema neke razlike u mom koriscenju usluga. Da li je doslo do drugacijeg obracunavanja.
 
@Bobina Globaltel nema mogućnost Volte pozive
 
Kada bismo mogli očekivati da mt:s prepaid podržava VoLTE?
 
Da li je kod svih operatera i dalje najjeftinija dopuna 200 din. i do kada?
 
Globaltel moze i za 100 dinara da se dopuni.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Pripejd Tranzit 12.000 din, 100GB neta,
da li neko zna da li je ova promocija-paket i dalje u ponudi, koje je vreme trajanja i koja je cena paketa, ima li negde na netu flajera za isti, nigde ga ne vidim?
 
Pripejd Tranzit 12.000 din, 100GB neta,
da li neko zna da li je ova promocija-paket i dalje u ponudi, koje je vreme trajanja i koja je cena paketa, ima li negde na netu flajera za isti, nigde ga ne vidim?
Treba pitati na netu nema video sam to na tiktoku da je neki stranac kacio pre par meseci odatle je ss na forumu sto je pusten bio pre par meseci od strane mene
 
Da.. Oko 10 Mbit je za download Yettel, upload ide i preko 20-30 .. Ali me cudi da za A1 postpaid koliko sam testirao nece ni do 20 Mbit..
 
Da.. Oko 10 Mbit je za download Yettel, upload ide i preko 20-30 .. Ali me cudi da za A1 postpaid koliko sam testirao nece ni do 20 Mbit..
Zavisi na kojoj lokaciji

Kod mene je brzina 150/40 nekad vise nekad manje zavisi od preopterećenja, ali je odličan.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240324_202332.jpg
    Screenshot_20240324_202332.jpg
    52.5 KB · Pregleda: 23
  • Screenshot_20240324_202337.jpg
    Screenshot_20240324_202337.jpg
    34.4 KB · Pregleda: 24
  • Screenshot_20240324_202429.jpg
    Screenshot_20240324_202429.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 22
Када бисмо могли онда очекивати VoLTE на mt:s prepaid ?
 
E-sim-vest-1130x635-v2.jpg



Setili se
 
VoLTE tek 2025 po mojoj proceni ono u potpunosti će se razviti, plus što trebaju probleme rešiti 🥲
 
Secam se koliko dugo im je trebalo da omoguce 4G za pripejd, dok se na tadasnjem Vip-u uveliko koristio. Tako je i sa VoLTE trenutno.
Zar nije 4G pušten na mt:s prepaid tek 2021? Kada je Vip pustio 4G LTE za prepaid korisnike?
VoLTE tek 2025 po mojoj proceni ono u potpunosti će se razviti, plus što trebaju probleme rešiti 🥲
Mislim da bi svi operatori u Srbiji trebali informisati ljude šta je VoLTE i zašto je mnogo značajan ( za svoju svrhu ), ( ili da ga reklamiraju), jer verujem da većina u Srbiji ni ne zna šta je VoLTE a kamoli da ga koristi. A možda ga neki imaju aktiviranog i koriste ga ali misle da je to (neki) ukras. 😕
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno