Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

A ne brine vas ovo sto pise u poruci da ce potrosnja kredita biti tarifirana prema standarnom prepaid cenovniku? Da li to znaci da u Zaba prepaidu minut vise nece kostati 3 dinara?
 
Ne verujem. Žaba je tako kreirana. Videćemo.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Mreža im je opterećena pa sada gledaju kako gde mogu da izvlače,naravno da je pripejd najbezbolniji nego da recimo ukidaju smanjenje brzine za kućni net jer onda korisnici imaju pravo na raskid ugovora,mene su bombardovali sa poklon saobraćajem za uplatu kredita,dobijao sam te poruke svake nedelje,sada više ne šalju tako često jednom mesečno možda sa dosta lošijom ponudom.Zavrću polako slavinu i oni i postaju stipse.
 
Kakve veze ima opterećenje mreže sa pozivima u mreži? Internet nisu pominjali već samo neograničene pozive u mreži - ako je mreža preopterećena kao što kažeš, onda je 3G preopterećen jer pozivi idu upravo preko njega, a za to čisto sumnjam iskreno, pogotovo jer je ogromna većina sada na 4G.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Oprerećeni su im svi tipovi mreže od 2G gde se prebacuje sa 4G kako bi se primio poziv svuda van gradova jer nemaju 3G,o 3G da i ne govorim gori je i od Mts-ovog,4G takođe počinje ozbiljno da štuca,plus Globaltel koji moraju da opslužuju jer mnogi prelaze zbog povoljnije ponude.Sada će se brže trošiti minuti iz dodataka,neki će morati kupovati novi ali to nije ništa u odnosu na sate i sate besplatnih neo minuta koji su bili do sada.
 
Jesi iz Valjeva? Da li si primetio da je loš kvalitet poziva u poslednje vreme? Skoro svaki poziv secka, prekida, sagovornik se loše čuje. Kad se pozove drugi put isti kontakt uspostavi se normalna veza.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pokusaj da forsiras 3G-only (to mogu svi telefoni) pa vidi da li ti zeza poziv.
Znam da nije dobro za net, ali cisto dan-dva da probas.

Kod VIPa je najbolje 3G/4G-only, ako telefon to dozvoljava i velika je razlika cak i u BGu bila dugo dugo.
 
Vip je menjao konfiguraciju GSM mreže kako bi "bolje iskoristio resurse" jer Vip ima duplo manje kanala dostupnih za GSM na 900MHz u odnosu na Telenor i Vip.

Koriste dinamičko alociranje kanala za prenos i timeslotova (bazne stanice "pozajmljuju" jedna od druge). Kao rezultat dobijaju da na jednoj 2G BS mogu imati više od 16 istovremenih poziva, ali na uštrb neke susedne 2G BS.

Tako su uspeli da 3x smanje zauzeće GSM 900 opsega sa svojom 2G mrežom, a da dinamički alociraju kapacitete po potrebi. Ipak ukupan kapacitet 2G mreže za pozive je sada 3x manji (bar deo na 900MHz). Ipak neka BS u nekoj zabiti na 15ak km od grada može "pozajmiti" svoj kanal i deo timeslotova nekoj BS u gradu ako za tim ima potrebe.

E sad, Vip iz istog razloga ima samo 3G 2100MHz. Samim tim ima slabiju 3G pokrivenost, pa se dešava da veliki broj poziva završi na 2G mreži.
 
Jesam,primetio sam 3G im je u raspadu,čitao sam ovde da u nekim delovima Srbije smanjuju kapacitete 2G baznih stanica
 
Једно моје искуство од малопре. Једна стара КТ картица ми није била потребна па сам је пребацио у припејд. Нисам допуњавао неко време и од скоро за њу пише да није активна али да могу да је активирам у пословници до ове јесени. Пише и да сам могао да је допуњујем до прошле јесени и нисам али да и даље могу да је активирам. Других неколико припејд којима је и тај рок истекао су избрисане са списка.

Свратим малопре у пословницу и питам на шалтеру да ми активирају картицу. Тип каже ... па нисте је допунили више од годину дана па сада то не може тако, може да се активира само ако се пребаци на постпејд. Мислим, глупост, па делили су те припејд картице и гарант по соби могу да нађем гомилу нераспакованих али ајде, одустанем. Дођем кући, али ђаво не да мира. Одем на портал и решим да рескирам 200 кинте да проверим. Уплатим допуну са постпејд броја, стигне ми порука да је успешно уплаћено и наравно, на порталу легао кредит а рокови продужени колико и следује. Можда би запосленима који сигурно немају мале плате требало да уведу као обавезу праћење форума јер ту могу да сазнају много тога што не знају, а требало би.
 
Pokusaj da forsiras 3G-only (to mogu svi telefoni) pa vidi da li ti zeza poziv.
Znam da nije dobro za net, ali cisto dan-dva da probas.

Kod VIPa je najbolje 3G/4G-only, ako telefon to dozvoljava i velika je razlika cak i u BGu bila dugo dugo.
Kako mi se to zove ovde? Jel ovo što sam označila? Sorry ne razumem se. Screenshot_2019-06-28-13-51-58-553_com.android.phone.png

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kako mi se to zove ovde? Jel ovo što sam označila? Sorry ne razumem se. Pogledajte prilog 271616

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Ne, WCDMA-only ili WCDMA/LTE-only probaj.
Ne znam koliko to funkcionise na tvom telefonu. Na OnePlus je recimo prestalo da funkcionise od Androida 8.0, a radilo je ranije :(
 
Да, али само ако је 3Г задовољавајући (или Lte only на краће за нет). На Шаомију функционише, али се дешава и да се откључа...
 
LTE-only joj nista nece znaciti za probu, jer treba pozive da isproba.

Ako se otkljuca nekada, ali generalno radi, to je super. Za VIP dovoljno.
I na OnePlus-u se posle reboota ranije resetovalo podesavanje, ali barem je radilo uglavnom, do Kolacica (Oreo).
 
Na mojoj Telenor aplikaciji, u odeljku za besplatne aplikacije, piše da će se od jeseni one naplaćivati 49 dinara i da će se automatski obnavljati.
 
Tako je.
f5d70f457af22f2e1ef845f6f0a0871c.jpg


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Poceli su sa ponistavanjem kredita, a sada ukidaju i besplatne aplikacije. Bas su odlucni da "poboljsaju" vec prilicno losu prepaid ponudu. :mad:
 
Poceli su sa ponistavanjem kredita, a sada ukidaju i besplatne aplikacije. Bas su odlucni da "poboljsaju" vec prilicno losu prepaid ponudu. :mad:

To pricaj u tvoje ime daje losa ponuda,mojoj cerkici i njeno drustvo za 88 /100 din 7 dana plus dve besplatne aplikacije ehtra
 
Ako sam razumeo 49 dinara će se od oktobra naplaćivati za obe aplikacije,šteta bilo je dobro do sad ali sigurno ne za mrežu davati 20 GB besplatno...cena je prihvatljiva mislim da je na Vipu mesečni Facebook 200 din.
 
Istekla mi je Vip kartica, 3 meseca od zadnje dopune i nemam interneta a ostalo mi je oko 8gb od ledila.
da li mogu da je ozivim ako mi neko sa Vip postpaid-a uplati recimo 100 kinti?
unapred hvala

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ako imas dolazni saobracaj, dopuna ce ponovo aktivirati karticu i Ledilo. Ako je proslo vise od 4 meseca od dopune i kartica je u stanju mirovanja (sav saobracaj blokiran) prvo treba da pozoves korisnicki da ti odblokiraju karticu.
 
saobracaj nije blokiran,rade mi dolazni pozivi.
A dal ce da mi odblokira net ako mi sa postpaid-a posalje kredit?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
saobracaj nije blokiran,rade mi dolazni pozivi.
A dal ce da mi odblokira net ako mi sa postpaid-a posalje kredit?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

hoce


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Je l' to Telenor menjao važenje kredita na prepaid Internet planovima? Već neko vreme vidim ove datume:

f147731c61f620d7b7ca331e147dc6d7.jpg


Ne pronalazim ništa na sajtu i na običnom prepaid broju mi je važenje kredita 2 meseca kao što su i objavili pre par meseci. Ne znam da li da ih cimam u vezi ovoga ili da se pravim blesav, a opet ne sviđa mi se ni ideja da mi propadne kredit.

Je l' ti to kartica "Internet turistički paket" sa 10 GB od 545 dinara?
 
Ne, klasična pripejd Internet kartica, prebačena sa postpaid Interneta krajem prošle godine.
 
Kupio sam sedmični dodatak na Telenoru i dobio od njih promo ponudu za kupovinu dodatka po specijalnoj ceni koji sadrži 3GB neta naravno sedam dana ali bi meni trajao mesec jel imam aktivan Klik dodatak.Ne znam da li je ovo ponuda za sve koji kupe neki dodatak ili je neka personalizovana za moj broj?
 
Kupio sam sedmični dodatak na Telenoru i dobio od njih promo ponudu za kupovinu dodatka po specijalnoj ceni koji sadrži 3GB neta naravno sedam dana ali bi meni trajao mesec jel imam aktivan Klik dodatak.Ne znam da li je ovo ponuda za sve koji kupe neki dodatak ili je neka personalizovana za moj broj?

personalizovana.
 
Novi Telenor dodatak Pripejd trojka 300 dinara bonus kredita za razgovore i sms po ceni od 3 dinara po minutu/sms i 3GB.Sedam dana,cena 99 dinara.Bolje od Vip žabe.
 
Nazad
Vrh Dno