Šta je novo?

Prečistač vazduha

Ko planira da kupi preciscivac, neka prvo odgleda ovaj video da skapira da li ce mu zaista pomoci preciscivac sa HEPA filterom. U slucaju zagadjenog vazduha, HEPA nece moci da pokupi organic compaunds, a ta ispranja su takodje u tom zagadjenom vazduhu i to je ono sto je najstetnije po nas kada udisemo. Tu jedino moze da vam pomogne carbon active filter.

 
Ko planira da kupi preciscivac, neka prvo odgleda ovaj video da skapira da li ce mu zaista pomoci preciscivac sa HEPA filterom. U slucaju zagadjenog vazduha, HEPA nece moci da pokupi organic compaunds, a ta ispranja su takodje u tom zagadjenom vazduhu i to je ono sto je najstetnije po nas kada udisemo. Tu jedino moze da vam pomogne carbon active filter.


Xiaomi prečišćivači imaju filter i HEPA i aktivni ugalj (u jednom)
 
To je onda odlicno. Gledam da uzmem za spavacu sobu od nekih 15ak kvadrata i deluje mi da je Xiaomi 3C najbolji izbor.
 
To je onda odlicno. Gledam da uzmem za spavacu sobu od nekih 15ak kvadrata i deluje mi da je Xiaomi 3C najbolji izbor.
Imaj samo u vidu da 3C nema senzor za temperaturu. Ako to ti treba onda moraš 3H.
 
Idu cene preciscivacima polako gore. Poskupeli su 2000-4000 dinara u poslednjih 15 dana. Ako planirate da kupujete, bolje se na vreme obezbedite.
 
Kako to nece da radi senzor bez Hub-a?

Radi najnormalnije samo sto se mora citati preko BT veze ili ocima :)
 
IMG_20210825_214300.jpg
Evo prvi rezultat sa ebay-a +2 dolara dostava, a verovatno može da se nađe i jeftinije. Samo mora malo da se čeka. Hub ne treba, kao što kolega iznad reče.
 
Pogledajte prilog 315784
Evo prvi rezultat sa ebay-a +2 dolara dostava, a verovatno može da se nađe i jeftinije. Samo mora malo da se čeka. Hub ne treba, kao što kolega iznad reče.
Ne znam kakav je ovaj Xioami, ali imam po izgledu isti samo bez BT-a sa amazona i meri mnooogo sporo. Iznesem ga napolje (razlika 10-15 stepeni) i treba mu pa sigurno 5 minuta da prikaže tačnu temperaturu. Kineski samo sa temperaturom i sondom, kupljen sa AE za 1$ mi meri neuporedivo brže. Baš brzo stigne do realne temeprature.

Da li isti problem ima i Xiaomi?
 
Kod mene, ni na prečistaču (3h) ni na ovom meraču temp. nema tih problema, temp. kreće da raste ako merač par sekundi držiš u šaci (nisam ga iznosio napolje). A potpuno su isto baždareni, kada ga (merač) stavim na prečistač prikazuje identične informacije kao i 3h. Ne bi me čudilo, da isti senzor za t. i vlažnost koriste u oba uređaja.

Tako da u mom slučaju, kao drugi prečistač ide 3c. Razlika u kubikaži koju prečisti i temp. i vlage prikaz po meni ne vrede 50-tak €
 
Vidim da dosta pišete o Žaomije modelima (Xiaomi).
Jedini od njihovih modela koje treba razmatrati je Pro H varijanta, i to zbog filtera. I kupiti na sniženju kad je ispod 30.000 din (retko se dešava, ali je moguće). I naravno true hepa filter sa njim. Svi ostali jeftiniji modeli nemaju opciju true HEPA (politika firme). Žaomijev true HEPA košta oko 6500din i vek trajanja, fabrički, je oko 12meseci, za razliku od ostalih filtera koji se menjaju na 6 meseci. Ostali su jeftiniji filteri sa razlogom .. zato, malo se bolje raspitajte (iščitajte) po netu šta se nudi. Ako je već pisano o ovome, izvinjavam se na trolovanju.
Ja sam kupio Philipsov model prečišćivača zbog filtera nakon konsultacija, kako sa ljudima, tako i sa internetom. Za sad radi kao zmaj, i zaista radi posao.
Xiaomi prečišćivači imaju filter i HEPA i aktivni ugalj (u jednom)
Koja je oznaka tog filtera?
 
Vidim da dosta pišete o Žaomije modelima (Xiaomi).
Jedini od njihovih modela koje treba razmatrati je Pro H varijanta, i to zbog filtera. I kupiti na sniženju kad je ispod 30.000 din (retko se dešava, ali je moguće). I naravno true hepa filter sa njim. Svi ostali jeftiniji modeli nemaju opciju true HEPA (politika firme). Žaomijev true HEPA košta oko 6500din i vek trajanja, fabrički, je oko 12meseci, za razliku od ostalih filtera koji se menjaju na 6 meseci. Ostali su jeftiniji filteri sa razlogom .. zato, malo se bolje raspitajte (iščitajte) po netu šta se nudi. Ako je već pisano o ovome, izvinjavam se na trolovanju.
Ja sam kupio Philipsov model prečišćivača zbog filtera nakon konsultacija, kako sa ljudima, tako i sa internetom. Za sad radi kao zmaj, i zaista radi posao.

Koja je oznaka tog filtera?
Odakle ti ove informacije za Pro H filter?
Gledajući naš sajt rekao bih da je isti Filter kao na 3H, eventualno je veći dok je procenat filtracije isti.

Mislio sam da uzmem dva 3H (100€), dok bi me jedan (sa popustom) Pro H izašao 150€,pa gledam jel vredi tu razliku za dvosoban stan od 60-65 kvadrata. Najviše bih uzeo zbog alergije, a veličina Pro H verzije je meni lično mana.

Koji model Philipsa si uzeo? Kako se on razlikuje od ovih Xiaomija?
 
Zdravo, iscitala sam temu, pokusala koliko toliko da shvatim o preciscivacima. Imamo bebu a vazduh u Beogradu...
Gledamo PRO H ili neku manju verziju Xiaomi.
U stanu imamo 3 sobe i trpezariju smestenu u 59 kvadrata.
Pitanje je da li je bolje uzeti PRO H verziju, drzati je u trpezariji iz koje se ulazi u ostale prostorije ili uzeti dve manje varijante nekog drugog modela za npr spavacu i dnevnu?

Plasim se da PRO H nece precistiti uspesno u spavacoj koja je malo zavucena u odnosu na trpezariju.

Da li pomaze i u slucaju ambrozije ako neko ima iskustva, posto se trenutno jedva dise? :)
Hvala unapred
 
Bolje 2 mala, nema tog protoka vazduha medju sobama. Za ambroziju pomaze, ali to podrazumeva i da se redovno usisava stan, zatvarju prozori uvece/ujutro kada je polena u vazduhu najvise, dzaba preciscivac uz otvoreni prozor, samo bi bilo jos gore kada krene da kovitla vazduh.
 
Ili mali za spavaću a PRO u trpezariji.

Kao što gore već rekoh, meni izgleda da deluje kad je ambrozija u pitanju. Nemam probleme u stanu a i bolje spavam nego prethodnih godina.
 
Pročitajte ovde o filterima:


Model koji sam kupio je najmanji Philipsov AC0830/10 uređaj sa HEPA+AC filter FY0293. Nisam imao potrebu za jačim (u tom slučaju bih išao na mi pro H varijantu).

Kada sam radio "istraživanje" na ovu temu, posle smaranja od previše sati na netu i usmeno od iskustava poznanika sam se odlučio za pomenuti model ("najbolji" prečišćivači su mi zaista preskupi, 700e+ je previše, a kad izađeš iz stana/kuće nemaju funkciju :) ). Cena, izgled, kvalitet izrade, tip filtera, vremenski period menjanja filtera i cena... Naravno, pogubio sam se bio u tom "istraživanju". Jedna stavka mi je tada bila nepoznanica, a to je dužina trajanja filtera (vreme menjanja). Philips nije davao taj podatak kada sam ja to kupovao (pre više od 9 meseci), čak ni njihova podrška koju sam kontaktirao u Srb nije znala da mi kaže. Iskopao sam na britanskom Philips sajtu na kraju - 12 meseci. Sada svuda pišu taj podatak koliko vidim.. To je donekle i presudilo da odaberem ovog proizvođača - NanoProtect true HEPA filter koji se menja na 12 meseci a cena mu je u rangu sa Mi filterima koji se menjaju na 6m.
Kvalitetniji Mi filter koji se menja na 12 meseci (u tom periodu) je išao samo u PRO H model koji mi je prevelik, i bespotreban - stan mi nije toliko veliki da bih mogao da "uglavim" uređaj da ne bode oči, a i kvadratura je manja nego li je prečišćivač sposoban da prečisti.
 
To su "teorije" proizvodjaca o zameni filtera na odredjeni broj meseci :)

Nije isti vek trajanja ako radi negde u Indiji gde je konstantno visoko zagadjenje i negde gde zagadjenja ima relativno malo.

Nije isto BG negde pored gorucih deponija/Bor/Smederevo i neka druga manje zagadjena mesta.

Nije isto ako se u prostoriji pusi, sprema hrana, ili se samo boravi.

Meni filter u 2S posle dosta vise od 6m (mislim da ima i vise od godinu dana) rada i dalje sjajno radi, smanjuje zagadjenje kao i prvog dana, a uredjaj kuka da ga treba menjati.

Usisamo ga na najmanjoj snazi da ne bi ostetili HEPA filter, pokupi se time krupne cestice i radi najnormalnije
 
Niko ne brani da koristiš isti filter godinama i 'zezneš' proizvođača, jer šta on zna bolje od tebe koliko njegov proizvod može da isporučuje garantovani učinak/efekat zbog kojeg si ga kupio. A pošto imaš uslova za testiranje učinkovitosti proizvoda, podeli sa nama rezultate istraživanja..
Ako proizvođač garantuje 12 meseci ispravnost filtera, po tvojoj tvrdnji onda može i treba da se koristi minimum 24 meseca, što je u mom slučaju ekstra!
 
Čovek razmišlja logično, jer se i rokovi trajanja filtera moraju računati na neki način (sa određenom količinom čestica u vazduhu). Trajnost svakog filtera zavisi koliko čestica ima u vazduhu. Nije isto da li se koristi u centru BG ili na Avali.
 
Tačno tako, slažem se. I ja slično razmišljam. Ali se pokopao kada je napisao da uređaj prijavljuje potrebu zamene filtera, a on gura godinu i duže sa tim obaveštenjem. Valjda to obaveštenje služi nečemu...
Takođe, diskutabilno je da li ti na Avali treba prečišćivač vazduha, dok meni u Zemunu sigurno treba...
 
Ja već godinama koristim Philips 2882/10 prečišćivač, i do sada sam trošio u proseku oko 2 filtera godišnje pri čemu je prostorija koju pokriva velika, i od jeseni do proleća se ne gasi (24/7).
U okruženju ima dosta privatnih kuća, pa je vazduh zimi, zbog loženja, među lošijim u Beogradu.
U spavaćoj sobi imam Xiaomi prečišćivač, ali on radi samo noću, i jedan filter je izdržao skoro godinu dana.
Pritom Philips ima primetno veći protok vazduha, pa mislim da bi u istim uslovima korišćenja, kod Philipsa filter primetno duže trajao nego Xiaomi.
Sa druge strane, Philips koristi dva filtera (HEPA i karbon), pa je zamena filtera skuplja nego kod Xiaomija.
 
Mislim da Xiaomi uređaj ništa ne meri, već uvek nakon nekih 6 meseci korišćenja prijavi da treba zamena filtera.

Edit:
Sad kad budem menjao filter, prvo ću skinuti sa novog nfc nalepnicu i nalepiću na stari; očekujem da će onda da prijavi da je filter dobar.
 
@desp
Ni Philips ne meri zaista, kao ni Xiaomi, uglavnom se proceni vizuelno i po smanjenom protoku vazduha kroz uređaj.
I jedan i drugi mere vreme od poslednje zamene (kod Xiaomi rfid, kod Philipsa mislim da su sati rada od reseta pri zameni).
 
prijatelj radi u Rafinieriji Pancevo, dakle pored standardnih cestica zimi tu su tokom cele godine prisutna razna isparenja koja se bas osecaju kad dodjes sa strane...
Sta bi bilo najbolje za njegovu kancelariju?

Inace procitao sam za vikend svih 60 stranica ove teme i ono sto mogu da zakljucim da je par ljudi poredilo Xiaomi i Zepter sto se tice duvanskog dima i da je tu bolji Zepter. To pretpostavljam zavisi od velicine onog dela filtra koji sadrzi aktivan ugalj. Dakle da li je za njega resenje zepter buduci na jaka isparenja u vazduhu ili postoji neko bolje resenje?
 
Nazad
Vrh Dno