Šta je novo?

Prečistač vazduha

Što se tiče BC Group - ja sam uzeo dva prečišćivača i dva filtera od njih pre oko mesec dana. Sve prošlo OK.
Pre par godina sam bratu uzeo TV tamo - sve prošlo OK.
Utisak generalno je da je sve odrađeno profesionalno, i roba je stigla i pre nego što je najavljena. Čak smo i oko cene malo pregovarali (uspešno).

Poštujem da su neki ljudi imali negativna iskustva, naravno da su neizbežna, a isto tako sam svestan da se loš glas obično više i jače čuje nego kad je sve kako treba.
(pre će neko ogorčen da se popne na neki forum ili Review sekciju na Google-u i da piše, nego neko čija očekivanja su bila ispunjena ili prevaziđena)
 
Što se tiče BC Group - ja sam uzeo dva prečišćivača i dva filtera od njih pre oko mesec dana. Sve prošlo OK.
Pre par godina sam bratu uzeo TV tamo - sve prošlo OK.
Utisak generalno je da je sve odrađeno profesionalno, i roba je stigla i pre nego što je najavljena. Čak smo i oko cene malo pregovarali (uspešno).

Poštujem da su neki ljudi imali negativna iskustva, naravno da su neizbežna, a isto tako sam svestan da se loš glas obično više i jače čuje nego kad je sve kako treba.
(pre će neko ogorčen da se popne na neki forum ili Review sekciju na Google-u i da piše, nego neko čija očekivanja su bila ispunjena ili prevaziđena)
Ja sam ipak poručio kod njih i Uređaj i dodatni filter.
Nadam se da će sve biti ok.
 
@csernikmarton Za dnevnu sobu bi 3H bio preslab po meni sa protokom 380 kubika, cak mu je i zvanicna preporuka do 48m2 sto znaci da bi bio na granici. A koliko vidim za takav prostor se ipak preporucuje Pro. A ako se ulozi odmah u startu u Pro H, dobije se dugotrajniji filter, brze ciscenje vazduha u slucaju potrebe i manje buke jer uredjaj moze da radi na manjoj brzini.

A za detetovu sobu jos jedan savet, ako provodi dosta vremena u sobi, onda je pametnije uzeti uredjaj koji ima senzor vazduha i automatski mod. A ako to nije slucaj, moze da se prodje jeftinije tako sto se uzme uredjaj bez toga, i onda se npr 2 sata pre spavanja ukljuci da ocisti vazduh. Jer ne moze se ocekivati od deteta da vodi racuna o tome.
 
Poslednja izmena:
Ja u dnevnoj / trpezariji / kuhinji - open space od oko 55m2 imam 2H (310 m3/h) i nisam primetio da je preslab. U redovnim situacijama se u auto modu vrti na oko 350 rpm, drži aqi na 10 i ne čuje se.
 
E pa super ako moze da zavrsi posao. Sad je samo pitanje kolika je zagadjenost u okolini. Nije isto npr u Valjevu i Pozarevcu :D Pa u jednoj maloj Bajinoj Basti se napravi oblak dima iznad grada jer svi loze.
 
Poslednja izmena:
E pa super ako moze da zavrsi posao. Sad je samo pitanje kolika je zagadjenost u okolini. Nije isto npr u Valjevu i Pozarevcu :D Pa u jednoj maloj Bajinoj Basti se napravi oblak dima iznad grada jer svi loze.
Tamo gde se masovno loži treba turbina a ne Xiaomi :D
 
Ljudi, hvala za sve vaše preporuke, dosta sam razmišljao pa na kraju naručio ova dva uređaja od BC Group-a:

XIAOMI Mi Air Purifier Pro H - 30.990,00 RSD
XIAOMI Mi Air Purifier 3C EU - 11.790,00 RSD

Pitao sam ih da li bih mogao i nešto malo popusta dobiti, ponudili su mi 2 hiljade što mislim da je sasvim korektno.
Javiću utiske.
 
samo da proverim da li je neko imao problem sa 3h modelom kao ja. star je par meseci, pre par dana je poceo displej da se gasi. kad se ukljuci napise da je filter tipa na 89% i krene normalno da radi ali se odmah gasi. reaguje na paljenje i gasenje.ali se odmah ugasi. moze i sve da radi, da menja modove rada- cim se pritisne ekran radi tipa 5 sekundi i ugasi se..lepo i prikaze stanje cestitaca u tom trenutku.ali se odmah ugasi...

da nije neki updejt bio ili je ovo za reklamaciju? tokom leta kad nema zagadjenja?
 
samo da proverim da li je neko imao problem sa 3h modelom kao ja. star je par meseci, pre par dana je poceo displej da se gasi. kad se ukljuci napise da je filter tipa na 89% i krene normalno da radi ali se odmah gasi. reaguje na paljenje i gasenje.ali se odmah ugasi. moze i sve da radi, da menja modove rada- cim se pritisne ekran radi tipa 5 sekundi i ugasi se..lepo i prikaze stanje cestitaca u tom trenutku.ali se odmah ugasi...

da nije neki updejt bio ili je ovo za reklamaciju? tokom leta kad nema zagadjenja?

Ako je vreme do gašenja "pravilno" u smislu da je uvek isto vreme od neke aktivnosti do gašenja - verovatno je neka "optimizacija" u pitanju.
Da li koristiš Mi Home aplikaciju za upravljanje tim 3H? Ako koristiš, ima tamo ima Light stavka, pa bi bilo dobro da vidiš na šta je podešeno to.
 
koristio sam ranije aplikaciju.ali kako ponekad baguje ne koristim je sigurno 2-3 meseca. do skoro lepo radilo..jeste. deluje pravilno. ugasi se na tipa 5 sekundi ekran na uredjaju. sve lepo radi.zato i nisam siguran da je za reklamaciju

da to je to. light. sad sam video. iako apliakciju nisam pokretao mesecima...ali to je to. sad je sve u redu
 
Posle nekih nedelju dana korišćenja mogu da kažem da sam generalno zadovoljan sa 3H.
Držim ga na auto modu, nečujan je, aplikacija MiHome takođe radi nisam imao nikakvih problema.
Držim ga u prostoru trpezarije i dnevnog boravka, to je nekih 30m2.
Obzirom da je pored kuhinja odreagovao je brzo na prženje, čak i sa uključenim aspiratorom iznad šporeta, u tim trenucima evidentirao vrednosti i preko 100.
Takođe je brzo odreagovao kada sam napravio jaču promaju a napolju zagađenje bilo oko 150, vrednosti su mu išle tada 30 do 40.
Ovih dana kada je zagađenje napolju oko 50-80, prikazuje vrednosti u rasponu od 7 do 14, sa povremenim provetravanje i stalno otvorenim luftašem u trpezariji, a stan mi je u neposrednoj blizini merne stanice u Omladinskih brigada, pored Honde.
 
ja se izvinjavam ako je već vođena diskusija o ovome.
kakvo je vaše mišljenje o dajsonu TP02?
naravno u skladu sa cenom...
 
@diviner_golden
Baci pogled na https://air-purifier-ratings.org/air-purifier/dyson-pure-cool-link-air-purifier/ , kazu da iako ima izuzetan protok vazduha, ne prolazi sav taj vazduh kroz filter pa isporuka preciscenog vazduha nije tako efikasna kao kod drugih preciscivaca. Ipak on ima i namenu kao ventilator za hladjenje pa mora da postoji kompromis, ne mozes da teras tek tako vazduh kroz hepu. Jeste da ima komfor sa daljinskim upravljanjem i sjajnu aplikaciju, ali dobro uporedi sa alternativama ako vec razmisljas o potrosnji nekog veceg novca.
 
Jel ima neko iskustva sa Xiaomi Mi Air Purifier 3H EU, skoro sam kupio i pokazuje vek trajanja filtera u % i danima. Stalno je upaljen i radi na auto s tim sto ventilator uglavnom vrti na minimum, najcesce stoji 001 broj cestica. Da li on tu potrosnju filtera racuna po danima pa bio upaljen ili ne, radio na max ili min... ili kako vec? Sta ce se desiti dan posle kad istekne poslednji dan radnog veka koji on pokazuje? Jel tada prestaje da radi dok ne kupim drugi filter i zamenim?
 
Racuna samo radne sate. Ne uzima u obzir kvalitet vazduha niti brzinu ventilatora. U prevodu, ta "metrika" je kompletno besmislena.

Ne znam kako funkcionise 3H kada filter "istekne", kod 2S s vremena na vreme izbacuje da je filter za zamenu ali radi najnormalnije.
 
Naisao sam na komentar da se kod novijih Xiaomi preciscivaca, kada filter dodje do 0%, uredjaj sam ugasi na svakih 48h rada da bi naterao korisnika da kupi novi filter. Takodje sam video komentar domaceg korisnika koji je okacio klip na yt kako cisti usisivacem filter i kaze da se onda procenat zivota filtera na displeju poveca, sto znaci da metrika ne meri samo radne sate. Tako da bih zamolio nekoga ko ima noviji uredjaj, tipa 3C, 3H ili Pro da napise da li je to tacno jer ne mogu nigde da nadjem potvrdu za ove stvari.
 
Ja imam model 3H. Usisavao sam filter i nikakvih razlika nije bilo u smislu "roka trajanja". Pre par dana sam uklonio NFC nalepnicu, pošto je pokazao da treba da se filter zameni. Od tada, na svakih neoliko sati čuje se kratki zvuk ("pip") i to je to. Radi i ne gasi se. Kod mene radi 24/7.
 
Hvala na komnetarima za Xiaomi Mi Air Purifier 3H. Skoro sam ga kupio, i sad je na 85% radnog veka tako da ima još vremena dok ne dođe do nule. Svakako javljam ovde kakva će biti moja iskustva kad se to desi.
 
Pozdrav, ljudi. Da li neko ima iskustva sa Levoit prečišćivačima? Koliko sam video, imaju veoma dobre recenzije kada je reč o jeftinijoj kategoriji. Razmišljam o nekom od ova dva modela: vital 100 i core p350 Ovaj vital 100 mi se više sviđa, jer je predviđen za nešto veće prostorije, ali koliko vidim, za njega nema rezervnih filtera da se kupe kod nas, pa ne bih baš da na svakih 6 meseci moram da kupujem ceo novi uređaj 😀
 
Pa ako nema rezervnih filtera, onda je takav uređaj najskuplji - bacanje para.
 
Pročitao sam u nekoj recenziji za taj vital 100 da su, u vreme pisanja iste, rezervni filteri za njega i u Americi mogli da se kupe samo preko Amazona. Potpuno mi je kretenski da neko ovde uveze uređaj koji ima potrošne delove, a da ne obezbedi te delove. Ali dobro, svi znamo gde živimo...
 
Поздрав. Недавно сам променио интернет провајдера и од тада немогу да се повежем са пречишћивачем преко Xiаomi Home апликације. Пре тога ми је све функционисало. Избаци ми ову поруку. Претпостављам да је до рутера. Обраћао сам се и техничкој служби Супернове, кажу да је са рутером све уреду и да ми је потребна статичка ип адреса. Да ли постоји неко друго решење?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210405-213322.jpg
    Screenshot_20210405-213322.jpg
    49.8 KB · Pregleda: 13
Potpuno mi je kretenski da neko ovde uveze uređaj koji ima potrošne delove, a da ne obezbedi te delove. Ali dobro, svi znamo gde živimo...
Tako je bilo i za Xiaomi filtere kod nas, prvo su dosli preciscivaci, filteri tek kasnije.

I dalje sa cenama filtera po radnjama "prednjacimo". Trebalo bi to da se tuzi, filteri su svuda ~30e, kod nas 50e i na "akciji" 40e, a vazduh nam je najlosiji u regionu i sire. To je prakticno nivo ratnog profiterstva :)
 
Zvao sam neke radnje koje prodaju taj Levoit vital 100, nemaju zamenske filtere i nemaju pojma da li će ih i kad dobijati. Sad, ja pretpostavljam da će ih biti, i to što si pomenuo za Xiaomi, izgleda da je u pitanju "dobra praksa" naših uvoznika. Ili možda čekaju da vide da li će se prečišćivači prodavati, pa da u zavisnosti od toga uvoze filtere ili ne.

Zato sam sad bliži da uzmem taj Levoit P350. E sad opet, na stranim sajtovima stoji da je predviđen za prostorije od 20 kvadrata, a na sajtovima naših prodavnica da je za prostorije od 40 kvadrata :unsure::D


Koliko sam pretražio ovu temu, ovde niko nema iskustva sa Levoit prečišćivačima? Xiaomi je dominantan?
 
vidim da se neko od vas zali i dalje na zagadjenje. meni je vec danima 3-4 broj na 3h modelu...u zarkovu-bgd,,,,deluje da je sad vazduh cist i da ne mora da se koristi ovde vise..cim prodje grejna sezona

ili to sve zavisi od dela grada?
 
Zavisi od svega. Dela grada, drzave, sta komsije gore..

Nista ne smeta da se koristi cele godine, nisu samo PM2.5 cestice u vazduhu, tu je i prasina, krupnije cestice, dlaka od zivotinja (ko cuva :D), itd..
 
Ako je neko dokon, pošaljite mail prodavnici da pitate ko je uvoznik. I onda pomenete da zakon o zaštiti potrošača obavezuje prodavce/uvoznik da obezbede rezervne delove u trajanju od najmanje 7 godina od dana kada vam prodaju uređaj. Ako znate ko je uvoznik, napišite, slaću im ja mail, volim time da se bavim :) NOPS u cc
 
Za ovaj Levoit vital 100 za koji nemaju rezervene filtere piše da je uvoznik Comtrade distribution. Prodaje se u svim poznatim prodavnicama tehnike.
 
Ja imam model 3H. Usisavao sam filter i nikakvih razlika nije bilo u smislu "roka trajanja". Pre par dana sam uklonio NFC nalepnicu, pošto je pokazao da treba da se filter zameni. Od tada, na svakih neoliko sati čuje se kratki zvuk ("pip") i to je to. Radi i ne gasi se. Kod mene radi 24/7.
Moram da se ispravim. Kratki zvuk koji sam naveo da se povremeno čuje, ustvari nije od prečistača. Bio je pogrešno optužen :)
Dakle sasvim normalno radi bez nfc stikera na filteru.
 
Moram da se ispravim. Kratki zvuk koji sam naveo da se povremeno čuje, ustvari nije od prečistača. Bio je pogrešno optužen :)
Dakle sasvim normalno radi bez nfc stikera na filteru.
Koja ti infomacija sad stoji na aplikaciji vezano za Lifespan filtera, da li pokazuje nešto o tome koliko još dugo do zamene filtera?
 
Nazad
Vrh Dno