Šta je novo?

Prečistač vazduha

Da li neko ko koristi Air Purifier 3C moze da mi pomogne u vezi sa povezivanjem na Xiami Home? Naime, ne dozvoljava mi da se povezem ako ne predjem na 2,4ghz wifi konekciju na svom telefonu sto mi je suludo. Na svim uredjajima koristim 5ghz wifi jer mi je znatno brze. Hvala na pomoci
 
Samo pređi na 2.4 radi dodavanja uređaja u aplikaciju. Posle toga sva kontrola uređaja svakako ide preko servera koji si selektovao u aplikaciji, nije bitno na kojoj mreži ti je šta (samo prečišćivač mora da komunicira sa ruterom preko 2.4ghz), a ti budi na kojoj god mreži na mobu.
 
Glup sam, hvala puno, bespotrebno sam dizao paniku. Nesto sam utripovao da uredjaj mora konstantno da bude na istoj mrezi kao i moj telefon :) sad je sve jasno. Inace jutros sam dobio 3C na kucnu adresu i covek iz Beksa koji mi je doneo je imao pun kombi istog ovog uredjaja, kaze da je jedna zena narucila 4 komada:D
 
Veruj mi da sam i ja više puta sebi rekao "Da li je moguće da sam retardiran?!" dok sam 30min pokušavao prvi put sve da povežem kada je stiglo.. samo zato sada i znam iz topa šta verovatno nije OK :D
 
Danas sam posle nekih 2.5 meseca usisao filter. Ludilo koliko je prašine bilo na njemu, sigurno sloj od 2mm. Ako ništa drugo, uverio me da bar tu prašinu usisava :)
Inače, ne gasi se nikada, radi 24/7. Preko dana na manuelni mod (podešavanje na skali 12-22m2), a noću na automatski mod.
 
Zar ti nije previse bucno na 12-22m2 manuelno? Koji uredjaj je u pitanju?
 
Uređaj je 3H. Malo je bučnije od nivoa jedan, ali navikli smo :)
Smešten je u centralnoj prostoriji, uvek je uključen TV i ima buke. U principu trebalo bi da kupim još jedan, pa da ih drugačije rasporedim, na malo manje obrtaja. Ali mi se sada ne daju pare.
 
Ja sam moj 3C juce rasklopio da vidim posle 10-ak dana dal ima prasine i bogami na krpi se videlo ali ocima bas i ne. Sve u svemu ja sam zadovoljan uredjajem jer stvarno osetim sveziji vazduh.
 
Mozes sam da izmeris tako sto kupis merac :)

Kod nas ti je po svim gradovima zagadjen vazduh, ako zivis u gradu isplati se preciscavac uvek.

Ne znam sta ce ti ovaj mali, uzmes normalan Xiaomi 3C za 10-11K.
 
Baš tako. Prečistač je najbolje kupiti za koji se mogu lako (lokalno) naći filteri. Naravno i za koji postoji lokalna garancija, da se lako zameni ukoliko se nešto pokvari.
Onaj sa linka može da bude i bolji od Xiaomi, ali gde nabaviti filtere za godinu ili dve, ili šta raditi ako se pokvari slučajno?
Ako Xiaomi nije dovoljno dobar, postoje i ozbiljniji, npr. Philips, Daikin, Blueair i sl.
 
Poslednja izmena:
@desp

Smartmi je u vlasnistvu Xiaomi-ja, ne verujem da je ovaj preciscavac los, ali je mali i ne verujem da preciscava isto kao i ovi standardne velicine.

Smartmi, also known as Zhimi, is a Chinese manufacturer of smart home devices. Just as expected from a Xiaomi subsidiary, Smartmi’s devices are reasonably priced, well designed, and they integrate with the other Xiaomi smart home products.

Citirano odavde, review za neki njihov preciscavac:
 
Drugari, koliko 3C pomaze kada je u pitanju budj i onaj smrad na isti pred kisu ?
Imam ovde u ulici jednu takvu porodicu, pa su me zamolili da proverim. Trenutno nisu u mogucnosti da rese problem s vlagom, pa ce precistac biti jedina solucija u ovom momentu, dok se ne resi pitanje fasade.
 
@gpxy

U principu ne isplati se uzimati merac, najbolje je uzeti preciscivac koji dolazi sa ugradjenim senzorom..
 
Ja kod nas uzeo rezervni filter za 3H onaj ljubičasti za 3.900rsd. Sad mi stoji u kutiji pošto mi je ovaj u uređaju na 75%
 
Da, jer zelim da uporedim kakav je kvalitet vazduha kod mene kuci. Pa zelim da uporedim kad odem na selo itd.
 
Ljudi, ja sam pročitao temu uzduž i popreko, ali bih vas zamolio za savet šta uzeti. Situacija je sledeća: sin ima alergiju na neke polene, a i živimo u seoskom delu, mnogi lože, pa razmišljamo da bi trebalo uzeti barem jedan prečistač, ali može bolje odmah dva. Kuća je 145 m2, ali recimo prostor u kom bi trebalo čistiti vazduh je možda nekih 80-90 m2 (ne računam kupatilo, špajz, i još po nešto). E sad, tri spavaće sobe su jedna pore drugih, sve od po 10-12 m2, a od tih soba ide uzak hodnik ka dnevnoj sobi / trpezariji / kuhinji koje su zapravo jedna velika prostorija.
Logika mi je takva da ako stavim neki jači model u dnevnu (gde naravno boravimo najviše), taj neće biti dovoljan da očisti sinovu sobu (što je naravno jako važno zbog spavanja) i vice versa, pa možda neki manji model da ide u sinovu sobu (recimo nešto tipa Xiaomi 3C?) i neki veći u dnevnu (Xiaomi 3H)? Po iskustvu, šta mislite da li mi je logika dobra? A i koje biste prečistače preporučili za ovu situaciju?
 
Idealno je više manjih, ali probaj sa 3H prvo ispred spavaćih soba, jer su male, ako postoji neki zajednički hodnik. Te čestice su toliko sitne da lako dopiru u sve prostorije ako je izvor neki otvoren prozor, ali isto tako se čiste i iz čitavog stana, ako se svi izvori čestica ukinu - samo će manjem uređaju trebati više vremena. Ako kuća ima dobru stolariju, nije isključeno da dobro pozicioniran jedan uređaj može da ti pomogne. Lako ćeš da nadogradiš taj setap na to što si zamislio.

Mogu da preporučim samo Xiaomi, jer sa tim imam iskustva. Imam merač čestica odavno i pratim to dosta pre nego što sam kupio uređaj i mogu samo reči hvale da imam za uređaj. Kupovinu mi je odložio uređaj koji sam sam napravio, ali ovo šljaka dosta bolje i komfornij, a neuporedivo lepše.
Post automatically merged:

Uređaj je lagan, iako gabaritan. Ponesi ceo uređaj na drugu lokaciju i izmeri sa njim stanje vazduha.
 
Vraćamo se uvek na isto, 99% problema koje većina nas ima u Srbiji sa zagađenjem jesu čestice, a postoje još neki izvori zagađenja koje ni uređaji od hiljadu eur ne čiste, pa ne treba ni spominjati. Bez obzira na cenu, može se reći da svi uklanjaju čestice vrlo dobro, dapače, možeš na veliki ventilator da pukneš dobar HEPA filter i takođe će da radi posao.

Za neke specifične vidove zagađenja, treba prvo utvrditi da postoje, pa onda razmišljati o adekvatnom uređaju - ako uopšte takav postoji. Nekad je razumno odseliti se sa lokacije, ako je baš havarija, a ne smišljati workaround.
 
Već pola sata se mučim da povežem C3 sa MiHome aplikacijom na telefonu ali ga aplikacija ne pronalazi prilikom skeniranja. Gde grešim? Telefon je konektovan na technicolor SBB ruter na 2.4G.

Edit:
Povezao sam. Location mi je bio isključen.
22 vazduh u kući, ne kuva se i ne puši se. Možda mi nije ni trebao.
 
Poslednja izmena:
Ne reci 2x. Najmanje zavisi od tebe, već od havarije spolja. Sad je trenutno savršenstvo od vazduha, i trenutno ti nije potreban.

Biće sve ređe havarija, ali poslužiće neki dan sigurno i neka je spreman za sledeću zimu.
 
Pa to i ja kontam. Neka ga, može samo da koristi,a cena mu je i više nego prihvatljiva.
 
@csernikmarton Ako odlucis da kupujes pojedinacno preciscivac za svaku od spavacih soba, razmisli kako da ispunis zadatak i prodjes jeftinije. Za male sobe bi vrv zavrsio posao i Ikein preciscivac, koji kosta 6000 i ciji filter za cestice kosta 800 din. Ja sam za svoju spavacu uzeo Gorenje optiair 203m koji sam platio 12,500 i ciji filter kosta 3000, ali sazdrzi predfilter koji se usisava i zato filter dosta duze traje. Sa Xiaomi-jem neces pogresiti ali dugotrajno mozda izadje skuplje zbog zamene filtera, pa kad imas u vidu 3 spavace sobe, sam vidi koliko ispadne.
A za veliki prostor (dnevna/kuhinja/trpezarija kako si rekao) je pitanje koliko je veliki, mozda ti je cak potreban i Xiaomi Pro H, koji kosta 31 hiljadu, ima dugotrajniji filter od drugih Xiaomi uredjaja, i sa svojim protokom od 600 kubika vazduha trenutno u Srbiji nema alternativu za uredjaje za veliki prostor po pitanju cene. Dzaba ti 3h ako on mora da se okrece na maksimumu i da pravi buku da bi ocistio veliki prostor.
 
Sumirao sam sve i odlučio se šta da uzmem zahvaljujući vašim komentarima.
Međutim provlači se tu jedna stvar koju bi voleo da mi pojasni te.
Znači toliko ljudi se ovde žali na BC Grup, a činjenica je da imaju najjače popuste, pa me interesuje šta je to problematično kod njih.
 
Koliko sam video brzom pretragom foruma, samo jedan clan je imao problem sa BC grupom da mu je filter bio otpakovan, a i takve stvari se resavaju ako ih pozoves u roku od 24h. Gledajuci gugl recenzije, sve je u skladu sa drugim radnjama imajuci u vidu i haos oko nove godine, povremene greske prodavca, kao i lazove "kupce". Ja sam jednu stvar od njih kupio, narucio preko sajta, zvala devojka da potvrdi podatke, posle nekoliko dana javio se kurir i rekao kada ce da dodje i proslo sve bez problema.
 
Koliko sam video brzom pretragom foruma, samo jedan clan je imao problem sa BC grupom da mu je filter bio otpakovan, a i takve stvari se resavaju ako ih pozoves u roku od 24h. Gledajuci gugl recenzije, sve je u skladu sa drugim radnjama imajuci u vidu i haos oko nove godine, povremene greske prodavca, kao i lazove "kupce". Ja sam jednu stvar od njih kupio, narucio preko sajta, zvala devojka da potvrdi podatke, posle nekoliko dana javio se kurir i rekao kada ce da dodje i proslo sve bez problema.
Čuj pazi kao kupac gledam da što bolje prođe naravno i nemam lično ništa protiv njih niti bilo koje druge prodavnice.
Na postovima od 25.11.2020. i narednih par dana je bila diskusija na temu BC group ali bez nekih konkretnih objašnjenja, zato sam i pitao ovde šta je konkretno izazivalo te komentare.

Ja sam pre godinu dve uzimao nešto kod njih i dosta toga što sam hteo nisu imali na stanju a na sajtu je pisalo da imaju.
Naravno sve to što sam hteo je bilo sa možda najnižim cenama, tako da su mi još tad delovali da navlače ljude kao što su to redovno radile prodavnice mobilnih telefona pre 10-15 godina.

E sad ovaj 3H imaju ali reko ajde ko pita ne skita, zaintrigirala me ti novembarski postovi.
 
Poslednja izmena:
@csernikmarton Ako odlucis da kupujes pojedinacno preciscivac za svaku od spavacih soba, razmisli kako da ispunis zadatak i prodjes jeftinije. Za male sobe bi vrv zavrsio posao i Ikein preciscivac, koji kosta 6000 i ciji filter za cestice kosta 800 din. Ja sam za svoju spavacu uzeo Gorenje optiair 203m koji sam platio 12,500 i ciji filter kosta 3000, ali sazdrzi predfilter koji se usisava i zato filter dosta duze traje. Sa Xiaomi-jem neces pogresiti ali dugotrajno mozda izadje skuplje zbog zamene filtera, pa kad imas u vidu 3 spavace sobe, sam vidi koliko ispadne.
A za veliki prostor (dnevna/kuhinja/trpezarija kako si rekao) je pitanje koliko je veliki, mozda ti je cak potreban i Xiaomi Pro H, koji kosta 31 hiljadu, ima dugotrajniji filter od drugih Xiaomi uredjaja, i sa svojim protokom od 600 kubika vazduha trenutno u Srbiji nema alternativu za uredjaje za veliki prostor po pitanju cene. Dzaba ti 3h ako on mora da se okrece na maksimumu i da pravi buku da bi ocistio veliki prostor.
Zasad bih samo za jednu sobu (sinovu) kupio dodatni uređaj. A taj veliki prostor rekao bih da je tamo negde oko 45-50 m2, s tim što imam i taj hodnik koji nije vratima odvojen, pa ako računam i to, bude kvadratura 55-60 m2.
 
Nazad
Vrh Dno