Šta je novo?

Prečistač vazduha

Gde je najbolje postaviti uredjaj ? Imam mali hodnik iz kog se ulazi u spavacu i dnevnu sobu...
Prva ideja mi je bila da postavim u dnevnu, ali rekose mi da onda nece bas biti od pomoci u spavacoj sobi u ovakvoj konfiguraciji. Uredjaj je Air Purifier pro, a stan 40kvm
 
Stavi u dnevnu, a pola sata pre spavanja ga prebaci u spavacu i pusti da radi :)
 
Gde je najbolje postaviti uredjaj ? Imam mali hodnik iz kog se ulazi u spavacu i dnevnu sobu...
Prva ideja mi je bila da postavim u dnevnu, ali rekose mi da onda nece bas biti od pomoci u spavacoj sobi u ovakvoj konfiguraciji. Uredjaj je Air Purifier pro, a stan 40kvm
Ne ocekujte ni od jedno xiomi modela niti pro da ce ceo stan lepo da vam ocisti kada su velika zagadjenja vec ako to zelite uzmite bar dva manja svaka soba po jedan, cisti on i drugi deo stana ali ako smanji recimo zagadjenost na 20 sa 100 u dnevnoj u spavacoj ce biti bar 30-40 a i bez preciscivaca bi bilo oko 50-60 zavisno koliko duva kroz prozore.
 
Drugari, mala konsultacija. Nisam čitao ovu temu do sada, ako može pointer na neko objašnjenje nije problem da pročitam. Elem, u spavaćoj sobi kada se prenoći sa zatvorenim prozorom i vratima (zbog buke jelte i individualnih ložišta) ujutru kada se uđe u sobu miris je na ustajali vazduh najverovatnije zbog plakara u kome je odložena garderoba koja se trenutno ne nosi. Da li i koji prečišćivač može da se izbori sa tim mirisom ustajalog vazduha? Znači nije dim u pitanju prvenstveno, nisu kućni ljubimci, nisu pm čestice...
 
Jeste videli ove masine u Ikei:


Kaze da je jeftiniji (ima 2 vrste) filter Hepa 12 po ceni od 800 kinti.
Za 8 - 10 kvadrata?
Možda probati u kujni?
 
Stigao mi je danas Air Purifier 3C narucen u utorak. Postavio sam ga u sobu 25m2, pri prvom ukljucenju je zagadjenost bila 030 a sad pole nekih sat vremena je 016. Pretpostavljam da moze da se izbori sa kvadraturom i da spusti broj jos nize ka 001?
Btw, kad se udje iz dnevne sobe u moju sobu gde sam vecinu vremena oseti se neka razlika u vazduhu definitivno nije placebo efekat, vazduh mi deluje svezije. Dacu mu dobrih nedelju-dve dana pa cu onda sabrati utiske.
 
Može, ali moraš da podesiš ti kvadraturu u aplikaciji, tačnije da mu povećavaš brzinu ventilatora - automatika neće baš da juri da spusti do 001.
 
Aham, sad sam prebacio na manaul mode i povecao kvadraturu i vec je spustio sa 011 na 009. Super, mada je bucniji dosta od AUTO moda ali kad spusti na 001 onda cu prebaciti na AUTO da vidim koliko moze da odrzava ako moze uopste.
 
Aham, sad sam prebacio na manaul mode i povecao kvadraturu i vec je spustio sa 011 na 009. Super, mada je bucniji dosta od AUTO moda ali kad spusti na 001 onda cu prebaciti na AUTO da vidim koliko moze da odrzava ako moze uopste.
to ti je to ne moze na 1 cak i da ga ubacis u malu prostoriju ako je 30 bez njega sa takvim prozorima i vratima, sad sto ti bolje dihtuju prozori moci ces nize da spustis, sad dal ces na manuelno pa da ti buci ko usisivac zbog 4 cestica manje ti odluci :),
 
Jeste, kada radi full speed bučan je. Ja radim isto, kada vidim da je povećano ili kada očekujem da bude povećano, priveremeno ga bacim na full speed i posle ga pustim da sam radi na automatici.
 
Drugari, mala konsultacija. Nisam čitao ovu temu do sada, ako može pointer na neko objašnjenje nije problem da pročitam. Elem, u spavaćoj sobi kada se prenoći sa zatvorenim prozorom i vratima (zbog buke jelte i individualnih ložišta) ujutru kada se uđe u sobu miris je na ustajali vazduh najverovatnije zbog plakara u kome je odložena garderoba koja se trenutno ne nosi. Da li i koji prečišćivač može da se izbori sa tim mirisom ustajalog vazduha? Znači nije dim u pitanju prvenstveno, nisu kućni ljubimci, nisu pm čestice...
Samo da dodam, radi se o sobi od 15 kvm.
 
to ti je to ne moze na 1 cak i da ga ubacis u malu prostoriju ako je 30 bez njega sa takvim prozorima i vratima, sad sto ti bolje dihtuju prozori moci ces nize da spustis, sad dal ces na manuelno pa da ti buci ko usisivac zbog 4 cestica manje ti odluci :),
Drži stalno na 001, sad sam ušao u sobu pa je malo ušlo vazduha spolja. Drži na auto na 001, spustio sam manuelno do 001 oko pola sata i prebacio na auto.

Edit: evo kako izgleda soba kod mene, oko 25m2. Prozori novi, bas i ne dihtuju najbolje.
 

Prilozi

  • IMG_20210308_174651.jpg
    IMG_20210308_174651.jpg
    158.5 KB · Pregleda: 103
  • IMG_20210308_175234.jpg
    IMG_20210308_175234.jpg
    258.4 KB · Pregleda: 106
Drži stalno na 001, sad sam ušao u sobu pa je malo ušlo vazduha spolja. Drži na auto na 001, spustio sam manuelno do 001 oko pola sata i prebacio na auto.

Edit: evo kako izgleda soba kod mene, oko 25m2. Prozori novi, bas i ne dihtuju najbolje.
a koliko ti je napolju u tom trenutku zagadjenost 2.5 ?, ja sam rekao ako sada na ovu zagajenost ne moze da spusti ispod 9 kada bude veca zagadjenost povecace se i u kuci (konkrento za nagarda), a kao sto rekoh od monogo drugih faktora zavisi cim su ti novi prozori a moras reci i i koliko ti je napolju zagajenost ako je 40tak kao sto je danas bilo ceo dan bg onda ti vise nego dobro dihtuju prozori ai i vrata ne treba zanemariti.

Ako dobro vidim pvc imas oni prikuju nema duvanja tu na drvenim ti kad stavis ruku osetis duvkanje tu male cestice samo prodiru.
 
Kada je na automatskom modu, i kada je 001 na ekranu, ventilator radi baš sporo tako da i ne može da "promeša" vazduh, te baš dugo drži tako.
Kada se prebaci na manuelni mod da brže okreće, onda ume da pokaže veće vrednosti na ekranu.
 
Kada je na automatskom modu, i kada je 001 na ekranu, ventilator radi baš sporo tako da i ne može da "promeša" vazduh, te baš dugo drži tako.
Kada se prebaci na manuelni mod da brže okreće, onda ume da pokaže veće vrednosti na ekranu.
pa to na pocetku dok se malo ne procisti vazduh ali na duze vreme manja ce biti zagajdenost ako stavis na vece duvanje, znas koliko meni skoci ovo kad je zagajdeno kad bi drzao na sve ispod dve crte :), meni taj automode ne odgovara jer je to za kineski standard ja hocu ranije da krene jace da duva tako da ga drzim najmanje na jednoj crti i kad predje recimo 20 onda na manual mode koliko mu odredim pa ako padne vrati na jednu crtu a nocu da mi ne bruji jedna crta.
 
Evo i sutra (utorak 09.03) od 18-20h, 3C je na akciji za 9.990 din.
 
3C ili (namerno) laže ko pas ili ima krš senzor.
Stavio sam novi 3C pored starog 2H, i 2H kaže 10 a 3C 1.
 
Ujutru sam przio jaja u kuhinji koja je na drugom kraju kuce, između je dnevna i hodnik do moje sobe. Na pola sam ostavio vrata otvorena od sobe i sednem da jedem kad cujem bruji 3C. Odem da vidim, ladno zagađenost na 130 a niti sam nadimio eto samo zbog prženja par minuta... Neverovatno da je detektovao na 20ak metara kroz 2 sobe...
 

Prilozi

  • IMG_20210309_072202.jpg
    IMG_20210309_072202.jpg
    207 KB · Pregleda: 71
^pocinjem da sumnjam jako u kvalitet.
Mislim vazi - Izmericu mnogo vecu vrednost, onda cu malo da pustim ventilator da kao produva malo kroz one filtere, i voala - ono sto je pre bila industrijska zona Pekinga sada je Amazonska suma..
..mhmm, hoce..
 
Ide lepše vreme, prestaće se sa loženjem pa me zanima da li i na koji način koristite prećišćivače u periodu ~ april-septembar?
 
^pocinjem da sumnjam jako u kvalitet.
Mislim vazi - Izmericu mnogo vecu vrednost, onda cu malo da pustim ventilator da kao produva malo kroz one filtere, i voala - ono sto je pre bila industrijska zona Pekinga sada je Amazonska suma..
..mhmm, hoce..

Hoće jaja kad se prže da zagadi vazduh baš :ROFLMAO:

Zato se kupi najbolji jonizator i prečišćivač vazduha na svetu i rešeno.

Evo @pTomic nek prenese utiske posle par meseci. :giggle:

@geteks Radi svaki dan, zbog generalno lošeg vazduha.
 
^pocinjem da sumnjam jako u kvalitet.
Mislim vazi - Izmericu mnogo vecu vrednost, onda cu malo da pustim ventilator da kao produva malo kroz one filtere, i voala - ono sto je pre bila industrijska zona Pekinga sada je Amazonska suma..
..mhmm, hoce..
Pa ne znam, nesam skolovan. Ja sam preneo ono sto se meni desilo, a sad koliko przenje jaja zagadi ili ne izem ga. Toliko ljudi ga koristi i vidi efekat, valjda radi nesto...
Ja ocekujem sad u narednom periodu cvetanje i polen i nadam se da ga u kuci necu imati sa ovim fiterom, videcu odmah cim krenu alergije. Kad sam u sobi zatvoren, ako pustim svez vazduh ubije me kijanje...
 
Sto se tice przenja, neko se malo i time pozabavio i reklo bi se da nije laz:
A licno mogu i da potvrdin realan uticaj na prakticnom primeru spremanja kineske klope, kada se susenja chili papricica ubaci u vreo tiganj, ukucani u dnevnoj sobi krecu da osecaju iritiaciju u grlu/plucima. Imamo aspritator koji ibacuje vazduh napolje, pomaze, ali i dalje pri przenju slanine recimo zagadjenje skace.

Kada su pomenute alergije u pitanju, moja supruga je letos imala osetno manje simptoma u sezoni ambrozije, videcemo ovog leta da li je do takve sezone ili do preciscivaca ovog leta.
 
Drugari, mala konsultacija. Nisam čitao ovu temu do sada, ako može pointer na neko objašnjenje nije problem da pročitam. Elem, u spavaćoj sobi kada se prenoći sa zatvorenim prozorom i vratima (zbog buke jelte i individualnih ložišta) ujutru kada se uđe u sobu miris je na ustajali vazduh najverovatnije zbog plakara u kome je odložena garderoba koja se trenutno ne nosi. Da li i koji prečišćivač može da se izbori sa tim mirisom ustajalog vazduha? Znači nije dim u pitanju prvenstveno, nisu kućni ljubimci, nisu pm čestice...
Generalno za mirise je ugljenicni filter koji je kod npr Xiaomi-ja, Gorenja itd u sastavu filtera, ili se kupuje zasebno kao za vec navedeni Ikea preciscivac. Takodje jonizator to uklanja ali u ovom slucaju nije preporucljivo drzati jonizator ukljucen u spavacoj zatvorenoj sobi preko noci zbog ozona.
 
Ja sam jutros, kada mi je zagorela panceta, naterao 3C na 600!
 
Interesuje me iz vašeg iskustva koliko realno traje filter kod Mi Air Purifier 3H, i koji od tih filtera se dobija uz uređaj.
 
Ujutru sam przio jaja u kuhinji koja je na drugom kraju kuce, između je dnevna i hodnik do moje sobe. Na pola sam ostavio vrata otvorena od sobe i sednem da jedem kad cujem bruji 3C. Odem da vidim, ladno zagađenost na 130 a niti sam nadimio eto samo zbog prženja par minuta... Neverovatno da je detektovao na 20ak metara kroz 2 sobe...
Pisao sam ja kako kroz 2 zatvorena vrata detektuje jednu zapaljenu cigaru, dve sobe udaljenu, 2S u pitanju.
Ja sam jutros, kada mi je zagorela panceta, naterao 3C na 600!
Da da, przenje zagadjuje kao blesavo. Dosta su opasna i zanemarena unutrasnja zagadjenja.
Interesuje me iz vašeg iskustva koliko realno traje filter kod Mi Air Purifier 3H, i koji od tih filtera se dobija uz uređaj.
Uz 3H se dobija noviji, sivi Hepa 13 filter. Ja trenutno takav koristim na 2S duze od 6 meseci iako je na 0% zvanicno, nista mu ne fali, i dalje uredno smanjuje zagadjenje, ocistim spoljasnost mekanom cetkom kad se nakupi krupnih cestica i to je to, eventualno usisivacem sa minimalnom snagom, naravno napolju.
 
Nazad
Vrh Dno