Šta je novo?

Prečistač vazduha

U bcgrup 3H jos jeftiniji, sad je 16.6k, na KPu 17.1k najjeftinije bez postarine. Nzm kako im se isplati ovako jeftino. Ja uzeo za crni petak za 17.5k mislio nema sanse da bude jeftinije. Da li pokusavaju da rasprodaju sto pre jer stizu novi modeli?

3h.JPG


@Alukard Ja sam na aliexpressu uzeo ovaj difuzer za etericna ulja https://a.aliexpress.com/_mNln2wv njega mozes da koristis i kao ovlazivac vazduha, samo dodas vodu bez etericnog ulja. Odlicno mi radi, ima i kod nas na kpu. Ako se neko odluci da uzme ovo znajte da uredjaj koji je na usb ima stapic filter on nije dobar za ulja, al ako vam treba ovlazivac onda je dobar, a ovaj koji je na uticnicu on je ultrasonicni i moze i ulja i kao ovlazivac.
 
Moguće da čiste zalihe pred dolazak 3C modela.
Baš me zanima da li če filter sa 3C pasovati i trajati isto 12 meseci na 3H modelu
 
Poslednja izmena:
Jel se mozda desilo nekom da kupi filter, zameni ga i da pise 0%? Imam Xiaomi 3H, uzeo sam onaj ljubicasti, stavio u uredjaj i pise 0%... Drzao sam onaj taster pozadi 6 i vise sekundi, isto (iako kazu da ako ima cip, ne mora da se resetuje).

Trenutni originalni filter ima 85%, ovaj sam kupio za rezervu. Kada stavim taj novi, u aplikaciji i dalje stoji 85% :) ne znam sto ne povuce nove podatke iz uredjaja.

Inace, kupio sam ga na KP, otvoren, ali kazu da je kupljen greskom, dobio garantni list star 10 dana. Filter sam po sebi smrdi na novo :) deluje kao da nije uopste koriscen.
 
Poslednja izmena:
Pitao ranije, ali je proslo ispod radara. Merkam H3 ili PRO u BCgroup (da li je pro isto sto i pro H ili je to drugi model, ili samo model koji dolazi sa H filterom? Da li moze neka preporuka za jedan od ova 2? Uzeo bih PRO varijantu, ali ako nije dovoljno bolja od 3H da ne bacam pare?
 
U bcgrup 3H jos jeftiniji, sad je 16.6k, na KPu 17.1k najjeftinije bez postarine. Nzm kako im se isplati ovako jeftino. Ja uzeo za crni petak za 17.5k mislio nema sanse da bude jeftinije. Da li pokusavaju da rasprodaju sto pre jer stizu novi modeli?

Pogledajte prilog 294202


@Alukard Ja sam na aliexpressu uzeo ovaj difuzer za etericna ulja https://a.aliexpress.com/_mNln2wv njega mozes da koristis i kao ovlazivac vazduha, samo dodas vodu bez etericnog ulja. Odlicno mi radi, ima i kod nas na kpu. Ako se neko odluci da uzme ovo znajte da uredjaj koji je na usb ima stapic filter on nije dobar za ulja, al ako vam treba ovlazivac onda je dobar, a ovaj koji je na uticnicu on je ultrasonicni i moze i ulja i kao ovlazivac.
Dobar je ali meni treba nesto izbiljnije, za ceo stan prakticno.


Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
@Alukard

Skoro sam uzeo Mi Smart Air Humidifier. Ima ga za 6k u radnji. Meni sluzi za prostor od ~37m^2. Stavljen je pored kreveta jer mi je smetao suv vazduh (od kako je krenula grejna sezona) kad legnem da spavam, resio mi je problem. Moze da se podesi da odrzava vlaznost, ima senzor za vlagu u sebi, ja sam ga podesio na 50%.

Pored njega i Gorenje H50DW koji je 12k, a ne vidim po cemu je bolji od Xiaomi-ja nema nesto zanimljivo kod nas (bar ja nisam nasao).

Sad da li ce ti pokriti ceo stan, nemam blage..
Pogledajte prilog 294209
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo ovlaživač, meni je strašno suv vazduh u stanu od grejanja, temperatura visoka, oko 25, a vlažnost ispod 30%. U suštini nema šanse da podigne značajno vlažnost u dnevnoj koja je oko 30 kvadrata, u spavaćoj od 16 kvadrata uspe da podigne i održava vlažnost uz zatvorena vrata. Jako puno vode traži, ne može ceo dan (I noć) da izdrži da radi sa jednim rezervoarom koji je oko 4l. Definitivno vredi i pomaže. Meni ume da smeta dok ne zaspim. Ostavim ga da radi dok ne legnem i onda isključim, pa ga namestim da se sam upali oko 4 ujutru da održi vlažnost kada krene grejanje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
U bcgrup 3H jos jeftiniji, sad je 16.6k, na KPu 17.1k najjeftinije bez postarine. Nzm kako im se isplati ovako jeftino. Ja uzeo za crni petak za 17.5k mislio nema sanse da bude jeftinije. Da li pokusavaju da rasprodaju sto pre jer stizu novi modeli?

Pogledajte prilog 294202

Moguće da čiste zalihe pred dolazak 3C modela.
Baš me zanima da li če filter sa 3C pasovati i trajati isto 12 meseci na 3H modelu

Da li uzeti 3H ili 3C?
 
Pozdrav drustvo, kupio sam ovaj novi jonizator "Singer Jonizator Air 210 ION" , koji dosta hvale, pa me zanima da li ga ima neko i kakva su vasa iskustva, kada je najbolje koristiti jonizator, da li ga je najbolje upaliti u praznoj sobi, da prvo precisti vazduh, pa onda u njoj boraviti, ili se moze koristiti i u punoj sobi, tj za vreme boravka ljudi? Pitam, posto sam dosta citao o stetnosti ozona, koji pise da veoma malo stvara, ispod propisanih granica od 0.05 ppm, ali ga ipak stvara? Kao glavna prednost je ta sto pomocu UV lampe ubija patogene, ukljucujuci i viruse (verovatno i famozni Covid 19), sta vi mislite?

Svaka vasa iskustva sa ovim, ili slicnim uredjajima su dobrodosla.

https://www.tehnomanija.rs/klima-uredjaji-i-grejanje/preciscivaci-vazduha/singer-air-210-ion.html
I mene ovo zanima

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Postoji polemika oko jonizatora, tj. da mož' se desi da generišu ozon, koji nije poželjan u stanu. Lično izbegavam te uređaje. Pre dosta godina je bila pomama za njima, i sve što sam pronalazio od tekstova se može podeliti na sve varijante: 1) nedefinisana korist, nedokaziva i 2) u nekim slučajevima dokaziva šteta. Ne vidim benefit.

Za razliku od jonizatora ovi drugi uređaji fizički čiste vazduh od čestica, što je dokazivo i benefit vrlo jasan.

Što se 3H vs Pro tiče, meni (zasad) ovaj manji čisti mnogo veći stan nego što je predviđeno. Naime, ja sam zamislio setap sa 2 3H uređaja u sobama gde se spava, pa sam prvo uzeo jedan da ispitam kako stvar funkcioniše i pokazalo se da nam drugi nijeni potreban. Moguće da zagađenje na nbgd nije toliki izazov za njega, tj zasad gura i sa odškrinutim prozorom dokle god je napolju <100. Unutra on lako skine <20 i drži tako, na minimumu, a kad bi se odvrnuo sišlo bi i na 10.
 
Jel smetaju ovlazivaci prociscivacu?
Znam da se skoro neko žalio, jel to sa svim ovlazivacima problem?
 
Naravno da smetaju. Više vode u vazduhu - smanjuje se kretanje vazduha po prostoriji, filter se više začepljuje, itd...
E sad, dali ćeš primetiti razliku u radu prečišćivača? Ne verujem...
Pozdrav
 
Jel smetaju ovlazivaci prociscivacu?
Znam da se skoro neko žalio, jel to sa svim ovlazivacima problem?

Dobijaš drastično veće vrednosti pm2.5 ako koristiš ovlaživač. Da li mu smeta, ne znam. Smeta meni jer krene da duva kao nenormalan kad se popne vrednost na 300 recimo :D Problem je sa ultrazvučnim ovlaživačima, kakav je ovaj Xiaomi koji se pominje malo unazad, koji i ja imam. Evaporativni ne bi trebalo da prave taj problem jer onda u vazduhu imaš vodenu para, a sa ovim prvim imaš jako sitne kapljice vode.
 
Da li uzeti 3H ili 3C?

I ja imam slicnu dilemu, mada bih ubacio i Pro u citavu pricu :).
Stan mi je oko 40 kvadrata, 2 sobe spojene malim hodnikom. Razmisljam se da li uzeti pro za ceo stan ili uzeti 3C, pa ako se dobro pokaze uzeti jos jedan.
 
Ponavlja se skoro svaki dan, sve što izbacuje sitne čestice u vazduh bez obzira navrstu čestica utiče na uređaj. On prepoznaje te čestice kao zagađenje.

Kad uključim inhalator u istoj sobi aparat poludi...
 
čini mi se da i dalje postoji zabuna oko mogućnosti sprave i kvadrature stana...to što prečistač pokriva ne odnosi se na čitav stan već na neku površinu gde nema prepreka...ako je prečistač deklarisan na 70 kvadrata to ne znači da će efikasno pročistiti čitav stan od 70 kvadrata koji ima više soba/prostorija...
 
čini mi se da i dalje postoji zabuna oko mogućnosti sprave i kvadrature stana...to što prečistač pokriva ne odnosi se na čitav stan već na neku površinu gde nema prepreka...ako je prečistač deklarisan na 70 kvadrata to ne znači da će efikasno pročistiti čitav stan od 70 kvadrata koji ima više soba/prostorija...

U sličnu zabludu ljudi dođu i oko grejanja klimama...
 
Ja sam uzeo ovlaživač, meni je strašno suv vazduh u stanu od grejanja, temperatura visoka, oko 25, a vlažnost ispod 30%. U suštini nema šanse da podigne značajno vlažnost u dnevnoj koja je oko 30 kvadrata, u spavaćoj od 16 kvadrata uspe da podigne i održava vlažnost uz zatvorena vrata. Jako puno vode traži, ne može ceo dan (I noć) da izdrži da radi sa jednim rezervoarom koji je oko 4l. Definitivno vredi i pomaže. Meni ume da smeta dok ne zaspim. Ostavim ga da radi dok ne legnem i onda isključim, pa ga namestim da se sam upali oko 4 ujutru da održi vlažnost kada krene grejanje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Da li za xiaomi koristis destilovanu vodu ili obicnu/sa cesme? Da li mu smeta kamenac etc?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne isplati se kupovati destilovanu vodu za uredjaj od 50e.

Moj pojede 2-4 litra za 24h, balon od 5 litara je ~100din, za mesec dana trebam dati do 20e za destilovanu vodu za uredjaj koji kosta 50e.. :D
 
Poslednja izmena:
@Alukard

Skoro sam uzeo Mi Smart Air Humidifier. Ima ga za 6k u radnji. Meni sluzi za prostor od ~37m^2. Stavljen je pored kreveta jer mi je smetao suv vazduh (od kako je krenula grejna sezona) kad legnem da spavam, resio mi je problem. Moze da se podesi da odrzava vlaznost, ima senzor za vlagu u sebi, ja sam ga podesio na 50%.

Pored njega i Gorenje H50DW koji je 12k, a ne vidim po cemu je bolji od Xiaomi-ja nema nesto zanimljivo kod nas (bar ja nisam nasao).

Sad da li ce ti pokriti ceo stan, nemam blage..
Pogledajte prilog 294209
J sam merkao taj gorenje, ali realno i treba mi najvise za spavacu sobu. Ne vidim da ga ima u xiaomi storeu

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
@mp303 koristim iz nekog filtera odakle i pijem vodu. Malo sam zagledao posle 7 dana korišćenja, nisam video kamenac nigde, mada nisam nešto detaljisao.
 
Pitao ranije, ali je proslo ispod radara. Merkam H3 ili PRO u BCgroup (da li je pro isto sto i pro H ili je to drugi model, ili samo model koji dolazi sa H filterom? Da li moze neka preporuka za jedan od ova 2? Uzeo bih PRO varijantu, ali ako nije dovoljno bolja od 3H da ne bacam pare?

Da li uzeti 3H ili 3C?

Air purifier pro ili 3h?

Moj savet za svu trojicu je 3H. Za Pro realno nema razloga, a 3C je nov model sa drugačijim filterom koji će neko vreme biti teže nabaviti.

Ja imam Pro i 2H. Pro u većoj prostoriji (30 vs 15 m2) i uvek ima bolju trenutnu cifru. Ali pričamo da je jedan na 10 drugi na 14. Oba su na Auto i ne gase se.
Da sad nabavljam pre bih uzeo 3H nego Pro. Osim ako nemate 50m2 iz komada. Nemaju pozitivan uticaj na druge prostorije. Planirajte do kraja da imate komad u svakoj sobi.
 
Izgleda da onaj kod više ne radi.
 
Da li za xiaomi koristis destilovanu vodu ili obicnu/sa cesme? Da li mu smeta kamenac etc?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kupi akvafor, mi tu vodu koristimo za peglu, ovlaživač, aparat za kafu, a sad sam provalio da sa tom vodom bolje šljaka i automatski dispenzer za sapun. Demineralizuje se voda značajno, mnogo ređe trebaju da se čiste aparati.
 
društvo koje ima 3C ili zna nešto o tom uređaju,da li i on pokazuje vlažnost vazduha i temperaturu u sobi na displayu aparata kao i 3H ili ne?
 
Na sta se grejete vi koji imate problem sa suvim vazduhom? Ja imam obicnu klimu i 2 mermerna radijatora, ali imam veliki problem sa vlaznoscu. Kupio sam uredjaj sa odvlazivanje vazduha, evo vec 2 godine ga ne gasim, na 24h otprilike praznim rezervoar od 3l

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno