Šta je novo?

Prečistač vazduha

Ne, ali napise kolika je.
 
3H model u ponudi i kod jednog mobilnog operatora...
Elem, pre neki dan kada je u Bgu duvao ludacki vetar, tj verovatno u celoj Srbiji...Kaze vetar lomio drveca, skidao crep, ograda povredila putnicu na liniji 55, odem na sajda vidim kvalitet vazduha ono odlican..Strasno sta je klima i generalno zima uradila ove godine. Nikad o ovome nisam razmisljao kao ove zime, a sto je najgore kad vidim zagadjenje koje je uvek najvece na NBGu sad se pitam kako ljudi osecaju to i da li im smeta u svakodnevnom zivotu...Ludilo mozga.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Pa koliku bi ti vlaznost? Meni je stan 25 stepeni centralno grejanje 35%.
 
Niska ti je vlažnost. Trebala bi da bude od 45 do 60 %. Mada ima i onaj subjektivni faktor, pa kako kome odgovara.
 
Postavio sam danas 3h pored štampača. Kad počnem da štampam on se izbezumi I vrlo brzo dogura do vrednosti 600
 
Strasno sta je klima i generalno zima uradila ove godine. Nikad o ovome nisam razmisljao kao ove zime, a sto je najgore kad vidim zagadjenje koje je uvek najvece na NBGu sad se pitam kako ljudi osecaju to i da li im smeta u svakodnevnom zivotu...Ludilo mozga.
Nije klima ništa uradila. Da nema izvornog zagađenja bilo bi možda malkice gore kad je inverzija i skroz bez vetra, ali mi se tada bukvalno davimo. Indikativno je kako zamre tema kad duva vetar i nema zagađenja. Sad kad stane narednih dana ima ovde opet da bude prepuno novih postova.
Što se NBG tiče mislim da je novogradnja napravila ogroman problem. Raniji blokovi koji su rađeni (bar ja cenim) imali su nekog smisla, bili su dovoljno razuđeni da se dozvoljava strujanje vazduha. Sad je recimo od Buvljaka i Belvila, preko A bloka i svih novih zgrada uz Gandijevu i Nehruovu, sve do Ivana Ribara takoreći sve jedan kanjon. Užasno je usporen protok vazduha i samim tim se zagađenje mnogo teže "čisti" odnosno pomera dalje. Naravno, slično je i u centru - gde su bile male prizemne ili kuće na sprat sada su nove zgrade od 7-8 spratova, ulice uske kao što su bile, napravljeni su pravi urbani kanjoni. Tu strujanja vazduha nema niti može da bude i kakvo god zagađenje da dođe ono se "uvuče" i tu ostane.
 
Postavio sam danas 3h pored štampača. Kad počnem da štampam on se izbezumi I vrlo brzo dogura do vrednosti 600
Koji je to stampac? Da ti to odneses negde da se dobro ocisti i usisa eventualno prosuti toner iz loaih zamenskih kaseta, izduva kompresorom, ocisti ventilator pa upredis rezultate?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Kreće sezona alergija. Baš me interesuje da li tu pomaže. Ako ima takvih na forumu sa prečišćivačem, zamolio bih da jave iskustva :)

Što se tiče ovlaživača, jel oni imaju neku automatiku da na osnovu temperature ovlažuju vazduh?
Ako imaju, da li imaju opciju biranja podešavanja (kao što ima Xiaomi prečišćivač)?
 
Koji je to stampac? Da ti to odneses negde da se dobro ocisti i usisa eventualno prosuti toner iz loaih zamenskih kaseta, izduva kompresorom, ocisti ventilator pa upredis rezultate?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

HP, ali ne dobijam time ništa. Dnevno se štampa 500+ strana, a zna da se odštampa i po par hiljada, tako da bi efekti čišćenja bili kratkotrajni.
 
Kreće sezona alergija. Baš me interesuje da li tu pomaže. Ako ima takvih na forumu sa prečišćivačem, zamolio bih da jave iskustva :)

Što se tiče ovlaživača, jel oni imaju neku automatiku da na osnovu temperature ovlažuju vazduh?
Ako imaju, da li imaju opciju biranja podešavanja (kao što ima Xiaomi prečišćivač)?

O alergijama je već bilo reči. Pomaže kod alergena iz vazduha, ali ne i iz ostalih izvora. Kod vazomotornog rinitisa ne pomaže u opšte.
 
Ima xiaomi uređaj koji je purifier i humidifier u jednom.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Gde može da se kupi hepa filter H13 za 3H uređaj? Uz uređaj je došao crni filter, dok se na zvaničnom sajtu prodaju zeleni i ljubičasti i oba su H11.
 
Nema kod nas ali ima u HU pa moli nekog na KP
 
Nije da mi treba odmah, ali sam primetio da ga kod nas nema. A valjda ce ga biti.
 
Moja greška negde sam pročitao da je xiaomi smartmi i jedno i drugo alo je očito samo humidifier

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
 
Jel bolje ici na Pro (spominje se i Pro H, ne znam da li je isti uredjaj u pitanju) ili 3H model? Koliko sam razumeo Pro moze da pokrije vecu povrsinu, dok je 3H tisi, kompaktniji i nesto povoljniji? Da li mogu da koriste iste filtere?
Da li 2u1 uredjaji - purifier i humidifier rade posao ili je bolje ici na 2 uredjaja?
 
Poslednja izmena:
Za veće površine bolje kupiti dva slabija uređaja (u smislu kapaciteta), nego jedan jači. Prvo, možda ti i jedan slabiji reši problem, a drugo, ako se odlučiš za dva, onda možeš da ih staviš na dve lokacije i efikasnije prečišćavaš vazduh. Ja bar u kući nisam primetio neki visok nivo zagađenja 2.5PM česticama. Sa druge strane, u kancelariji sam ga stavio između dva štampača. Više nema mirisa praha, a uređaj poludi kad počne da se štampa sve što sadrži više od 10ak strana.
Što se tiče 2 u 1, nekako mi ne ide jedno uz drugo jer stičem utisak da će strujanje vazduha povlačiti vlagu u filter.
 
Kod mene je specificna situacija, jer mi je stan na prometnoj raskrsnici, pa sam mislio da uzmem jaci bar za dnevnu sobu. Inace u normlanim uslovima svakako je bolje uzeti 2 slabija, nego 1 jaci, pogotovo jer 3h pokriva po specifikaciji skoro 40m2. Mada bi Pro H model verovatno pokrio ceo stan bez problema. Nema ga kod madjara, ne znaju ni kad ce biti dostupan.
 
Poslednja izmena:
Ja kupio preko firminog računa, firma odbila PDV i na kraju je 3H placen cca 20000 RSD. Mada mi i stoji u kancelariji...
Nisam siguran da jedan uređaj može pokriti više soba zbog kretanja vazduha... Bar je tako sa klima uređajem koji manje više radi na istom principu bar što se tiče cirkulacije vazduha.
 
Je l neko povezivao 3H sa Google home app?
 
Imam 3h i pro. Moj glas ide za 3h. Mnogo je kompaktniji i tiši. Retko ko ima benefit od pro, zbog konfiguracije stanova.

Što se tiče ovlazivaca, uzeo sam Levoit na Amazon.co.uk. 6l tank, automatika, daljinski. Radi posao, pogotovo u spavaćoj sobi.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Nisam siguran da jedan uređaj može pokriti više soba zbog kretanja vazduha... Bar je tako sa klima uređajem koji manje više radi na istom principu bar što se tiče cirkulacije vazduha.

U pravu si, ne može da pokrije više prostorija. Kad je bilo baš veliko zagađenje koje je ulazilo unutra (nije mi baš hermetički sve zatvoreno), kada ga odnesem u drugu sobu vidi se dosta velika razlika, tako da jednostavno ne može da dobaci jer ne može ni da povuče sav vazduh iz neke druge odvojene prostorije.
 
ima li povoljnije 3H od 24.000 din u bcgroup? ako nema da uzimam tamo :)
 
Ima kod "madjara" za 160e.
 
Nazad
Vrh Dno