Šta je novo?

Prečistač vazduha

U nedelju od 14:00h u emisiji " javni servis" ordinacija bice emisija posvecenja kvalitetu vazduha, pa možda vredi pogledati.
 
Imam Boš usisivač i nema pranja hepa filtera, tj. mora da se zameni, što je i logično. Koji je tvoj usisivač?

77293409_5ccabf5cbbedc5-08856943usisivac-na-vod.jpg


http://www.kucniaparatisrbija.rs/usisivac-na-vodu-fj-126-2700w-novo/
 
Vodeni filter. Dobar je za prašinu, ali nema mogućnost fine filtracije kao hepa.
 
Upitan je kvalitet ovakvih filtera jer je usisivač iz budžet segmenta, a proizvodjac nepoznat. Na kraju je pitanje i nivoa hepa filtracije.
 
Koliko dugo ga koristiš?

Sent from my Mi MIX 3
 
Šta misliš, kako bi se izborio sa mačjim dlakama po tepihu?
Jel ga to više nema u prodaji?

Ako je HEPA onda se zna koji je minimalni nivo filtracije (tj EPA nije, nego je iznad).

Po čemu znaš da filter u opšte odgovara HEPA zahtevima? Po tome što je no name proizvođač napisao? ili recimo ima TUV sertifikat?
Postalo je neko nepisano pravilo da što je proizvod jeftiniji to su mu performanse bolje.
 
Zbog EU propisa sada su skoro svi brand name sa ograničenom snagom. Za ove pare, nema bolje sa vodenom filtracijom.
 
Razlikujte snagu motora i usisnu snagu usisivaca, efikasnost je bitna, slabiji proizvodjaci je i ne navode.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Tehnički gldano i usisivač bi mogao da se smatra prečićšivačem vazduha ali sumnjam da bi ga iko koristio za to :D

Uglavnom, ako može preporuka za prečišćivač (recimo neki xiaomi model) na brzinu, bitno mi je samo da smanji prašinu, soba oko 30m2
a sutra se bacam na čitanje teme, nije baš kratka :/

Thanks
 
Xiaomi Air Purifier 3H

Ne moraš ni da čitaš temu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Xiaomi Air Purifier 3H

Ne moraš ni da čitaš temu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Hvala na preporuci, upravo sam naručio 3H sa Xiaomi sajta (21.242 din) koji moram da iskritikujem.
Prilikom registracije mogu da se biraju poštanski brojevi do tipa 16xxxx znači recimo 11000 Beograd ima
ali npr 21000 Novi Sad već nema znači svi oni koji žive u mestu čiji je poštanski broj veći od tipa 16xxx
ne mogu da se registruju sa pravim mestom stanovanja.
Na svu sreću postoji alternativna adresa isporuke gde može da se unese bilo šta ali opet polja su neprecizno
označena i nije jasno šta se gde unosi, toliko da sam ja krenuo da poručim i vidim nigde ne piše mesto isporuke
a ja ga upisao, stoji samo ulica i broj ali ne i mesto, ono što nisam primetio je da je to zapravo bila potvrda porudžbine!!!
Ja se vratim u šop krenem ispočetka, ponovo upištem adresu u sva moguća polja, idem dalje sa porudžbinom, vidim
sad ima svih podataka, skrolujem dole da kliknem na "potvrdi porudžbinu" kad ono umesto opcije da potvrdim porudžbinu
stoji nešto tipa "hvala na porudžbini" ili "vaša porudžbina je potvrđena" ne sećam se tačno, rekoh čekaj bre, ovde
bi trebao da bude korak gde ja proverim sve podatke i potvrdim porudžbinu! zar ne?
Elem sad imam dve porudžbine... Sistem im je totalno zbrkan u odnosu na kupovinu u bilo kojoj drugoj online prodavnici...

Nadam se da će im neki od telefona raditi u nedelju da to otkažem pre no što pošalju dva prečišćivača...
 
Update.
Stigao vazduhofilteraš, uključio, vrti, u startu je cifra bila oko 045 dok sam ja pokušavao da ga povežem preko aplikacije palo je na 023,
znači za nekih pola sata. Još nisam video Xiaomi aplikaciju koja radi bez problema i to na xiaomi telefonu, prilikom prvog pokušaja povezivanja
totalno je blokirala telefon, samo dugo držanje power dugmeta je odradilo restart. Prilikom drugog pokretanja aplikacija je videla filter,
odradila je prvi korak (connecting to device), odradila drugi korak (sending message to device!) i na trećem koraku je zaglavila (Connecting devide
to network) tj. nije uspela da odradi ovo, jedina opcija je bila da se stopira dodavanje divajsa.
U trećem pokušaju aplikacija je videla odma divajs ali sad nije uspela ni prvi korak da odradi (connecting to device)...
Tako da, sve u svemu uređaj je možda i dobar (dizajn je jako lep i kvalitet izrade je na visokom nivou) ali aplikacija je jedno veliko veliko kaki-kaki.
 
Poslednja izmena:
Da li si zakačio telefon na 2.4 GHz mrežu? Meni nije prolazilo sa 5 GHz mrežom.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Генерално 2.4GHz даје већи домет од 5GHz и брзине иду до 50Mb чак и на старијим рутерима, на новијим и преко 100Mb, а те брзине су сасвим довољне за овакве уређаје и уређаје типа Philips Hue, Mi light, Sonos звучници... Нема потребе форсирати 5GHz уколико не гањате неке велике брзине.

Mi 9T Tapatalk
 
Ne zbog toga nego telefon mora da prosledi kredencijale mreže na koju je zakačen prilikom setovanja uređaja. A purifier mislim da radi samo sa 2.4 GHz.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nigde auta na ulici a vazduh zagadjen

be37c6b602329b33593b0353bd78ef68.jpg
 
To je zbog zaostale tehnologije koja se koristi u fabrikama betona, u zelezari Smederevo, Boru, Majdanpeku.... Teško deci i onima koji ne shvataju kakve će ovo posledice da ostavi...
01da0c0ba3e2b589552a6af93ae9f255.jpg


RN 5 Pro
 
Zna li neko, da li postojе neki profesionalni prečišćivači koji bi suzbili Corona virus....Čak možda pšrečišćivač bi mogao da odradi i kontra ulogu da rasprši još više, ali da li se neko pozabavio time i ima neku informaciju oko toga.
 
Treba ti jedinica sa uv lampom namenjena za sterilizaciju. To je profi oprema i ne znam ima li u slobodnoj prodaji. Uz to je i skupa.
Virusi su veličine čestica PM 1 pa hepa i nije potpuno efikasna.

Postoje i uv lampe, ali ne smeju da se koriste u kućnim uslovima.
 
To je zbog zaostale tehnologije koja se koristi u fabrikama betona, u zelezari Smederevo, Boru, Majdanpeku.... Teško deci i onima koji ne shvataju kakve će ovo posledice da ostavi...
01da0c0ba3e2b589552a6af93ae9f255.jpg


RN 5 Pro
Bile su te fabrike i ranije, ali nije vazduh bio ovako loš.

Sada skoro nigde ne možeš da udahneš punim plućima.

Kao da im je dato zeleno svetlo (tim fabrikama) zadnjih nekoliko godina da rade na 100% kapaciteta bez ikakvog obzira na filtere i ono što izbacuju. Sve zbog što većeg profita.
 
Po nekim podacima za koronu koje sam našao, čestice su veličine 100-120 nanometara, dok HEPA filter može da pokupi čestice veličine 0.2-0.3 mikrometara tako da prečišćivači ne mogu da uhvate koronu, a ni viruse generalno jer su premali.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Bile su te fabrike i ranije, ali nije vazduh bio ovako loš.

Sada skoro nigde ne možeš da udahneš punim plućima.

Kao da im je dato zeleno svetlo (tim fabrikama) zadnjih nekoliko godina da rade na 100% kapaciteta bez ikakvog obzira na filtere i ono što izbacuju. Sve zbog što većeg profita.

Bile su i ranije, ali su filteri radili. Sada postrojenja za filtriranje više ne rade ni u Smederevu ni u Obrenovcu ni u Kostolcu. A ko zna gde još ne rade. Pored toga aktiviran je veliki broj privatnih ložišta koja u glavnom koriste mokru kolubaru koja je najjeftinija i najlošija vrsta uglja.
 
Treba ti jedinica sa uv lampom namenjena za sterilizaciju. To je profi oprema i ne znam ima li u slobodnoj prodaji. Uz to je i skupa.
Virusi su veličine čestica PM 1 pa hepa i nije potpuno efikasna.

Postoje i uv lampe, ali ne smeju da se koriste u kućnim uslovima.

Po nekim podacima za koronu koje sam našao, čestice su veličine 100-120 nanometara, dok HEPA filter može da pokupi čestice veličine 0.2-0.3 mikrometara tako da prečišćivači ne mogu da uhvate koronu, a ni viruse generalno jer su premali.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Virusi su intracelularni organizmi i sami ne mogu preživeti. Dakle nije bitna njihova veličina, već veličina ćelije u kojoj se nalaze, tako da HEPA filter lepo može da ih "uhvati".

Što se tiče pune zaštite treba UV lampa koja bi bila unutar samog uređaja i osvetljavala filter. Virus (u ćeliji) se uhvati za filter, a lampa ga ubije.
Ne znam koja je cena UV lampi, ali ne vidim razlog da ih ne stavljaju u ove uređaje. Verujem da ni cena ne bi bila primetno veća, samo treba i te lampe menjati na (ranije važilo) 10.000 časova.
 
Poslednja izmena:
Bile su i ranije, ali su filteri radili. Sada postrojenja za filtriranje više ne rade ni u Smederevu ni u Obrenovcu ni u Kostolcu. A ko zna gde još ne rade. Pored toga aktiviran je veliki broj privatnih ložišta koja u glavnom koriste mokru kolubaru koja je najjeftinija i najlošija vrsta uglja.
To je zločin nad svima nama. Deca će najviše stradati, ali će svakoga zakačiti na ovaj ili onaj način.

Nadam se da si makar email poslao nekoj novinskoj kući / istraživačkoj grupi?
 
Nazad
Vrh Dno