Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Salee

Ako ne stignu dok ne odes na odmor , idi u postu i podnesi
zahtev da te posiljke cekaju

Inace ima primera i za LA...HU koje su u Kini u manjem zastoju
 
I LxxxHU i UxxxxHU su krenule 17.06. ka nama, za sada je to poslednja tura. Uvek idu u istoj turi jedino što je razlika u rukovanju pošiljkama.
Departure from outward office of exchange Saturday, June 17, 2023 At 12:00 PM UPU
Od trenutka kada madjarska pošta preuzme pošiljke sa aerodroma (Received by local delivery company) obično za 1-2 radna dana se odradi formiranje vreća (Posting/Collection) i čeka se kad kreće prevoznik e sad da li ide odredjenim danom ili kad se nakupi odredjena zapreminska težina pojma nemam ali do kraja nedelje ću znati.
Postoji pošiljka od 16.06. koja je stigla u madjarsku poštu (Received by local delivery company) ali još nisu formirane vreće.
 
Srbija

UA36318****HU
17.06 - Departure from outward office of exchange
06.06 - Received by logistics company

UA36523****HU
16.06 - Received by local delivery company
10.06 - Received by logistics company

Bugarska , Rumunija
UA36523****HU
18.06 - Departure from outward office of exchange

Slovenija
UA36523****HU
19.06 - Package delivered
 
@Salee

Ako ne stignu dok ne odes na odmor , idi u postu i podnesi
zahtev da te posiljke cekaju

Inace ima primera i za LA...HU koje su u Kini u manjem zastoju
Sad valjda stoje po mesec dana i bez zahteva, ali se svaki dan naplaćuje.
 
Meni jos uvek stoji ovaj paket od 01.06. Bas ga usporili nesto, a od 02.06 mi doneo postar 🤷
 

Prilozi

  • IMG_20230620_074312.jpg
    IMG_20230620_074312.jpg
    123.6 KB · Pregleda: 48
@Salee

Ako ne stignu dok ne odes na odmor , idi u postu i podnesi
zahtev da te posiljke cekaju

Inace ima primera i za LA...HU koje su u Kini u manjem zastoju
I meni je u glavi ovo što ironmanbg kaže, zar ne bi trebale da čekaju 20 dana sada? Istina novi poštar mi slabo ostavlja kartončiće otkad je došao, pa nisam siguran šta piše na njemu.
 
Здраво свима и поздрав. Нов сам на форуму. Видим да и другима не стижу UA hu пошиљке, имам три од 28. и 27. априла
Ево од три пакета који су пристигли крајем априла данас је стигао један ( и то баш онај за који су ми одбили захтев за повраћај новца), ваљда ће и друга два стићи
 
LA***HU haos sa brojevima za pracenje.
Nekoliko paketa mi stiglo u Srbiju (po kinezima), konkretno ovaj o kome pricam pre 10+ dana.
Na sajtu poste nema ni jednog da se pojavi. Stigne papir od postara juce, danas trazim u posti, kao jos ga nema kod njih... Kod kineza cak i izbaci da je bio bezuspesan pokusaj urucenja.
Odem do glavne za moj kraj - zena nadje paket ali sasvim drugi broj za pracenje i kaze da je u mojoj posti. Odem opet kasnije kod nas i nadju ga.
Na paketu 3 CARINSKE DEKLARACIJE JEDNA PREKO DRUGE ZALEPLJENE
Robot se zaigrao....
Nadam se da sa ostalima nije isti slucaj
 
Krenula nova tura iz Budimpešte :ROFLMAO:

Departure from outward office of exchange​

Tuesday, June 20, 2023 At 06:57 PM
To Madjari izgleda rade na kilo,čim se nakupi odredjena težina ajde put putuj i tek onda preuzimaju sa aerodroma na trpanje u vreće sve pristiglo od predhodnog slanja ka nama.
 
Nije vazno po kom metodu rade, vazno je da posiljke stizu.

Vazno je da se ne gube kao na tim LA..HU primerima ,

i da Posta Srbije pronadje nacin za brzu isporuku na adrese
( tamo gde su zastoji duzi od 15 dana )

Evo primera za UA..HU koje je 09.06 prihvatio Cainiao

0906.jpg
 
To kad je preuzela logistika u Kini nema veze, zavisi koji je grad u pitanju odnosno kada stigne u HUB i kada se odradi izvozno carinjenje. Primer iz prethodnog posta je od 10.06. kada je preuzela logistika a inače Madjarska pošta je preuzela pošiljke sa aerodroma isto 20.06. u ovom slučaju 12.06. preuzela logistika u Kini.

Received by local delivery company​

Tuesday, June 20, 2023 At 04:05 PM
 
Iako su u guzvi oko letnje rasprodaje , imamo primere da
i UA...HU za 10 dana iz Kine stignu u odredistnu zemlju.
( ne kazem da sve stignu za 10-ak dana !!! )

I onda npr. u Srbiji zaglave po 10-15 i vise dana u lokalnim
postama :(
Ima i ovde pozitivnih izuzetaka :)
 
@sasa022
Već danas ili sutra bi trebala da krene nova tura iz Madjarske, iz prethodnog posta pošiljka koju su preuzeli sa aerodroma 20.06. juče je već u vreći

Posting/Collection​

Wednesday, June 21, 2023 At 01:44 PM
Načekaćemo se mi madjara sa ovim tempom isporuke, treba vremena obraditi sve to kod nas. Da li zaglave 10-15 dana u lokalnim poštama pitanje je osim ako si radnik u lokalnoj pošti pa da tvrdiš takve stvari. Dug je put papirološki a automatski znači i vremenski od GPC, zatim carine do lokalne pošte.
 
Odgovoriće ti da je rok za dostavu 15-75 dana, da je pošiljka još uvek u predviđenom roku i da se strpiš. Ako misliš na podršku Ankera.
 
Nisu ni meni, a pokušao sam da im pišem, prave se ludi - ovo 15-75 dana.
 
Po svemu sudeci nece stici na vreme, cim istekne 75 dana ide dispute - imaju jos 20ak dana.
 
UB026804393HU , UB026804671HU - MNE

Apr 26, 2023. Received by logistics company
May 15, 2023. Arrived at linehaul office. BUD-Linehaul
22.06.2023. Podgorica Prispjela u Izmjeničnu poštu


UB026804380HU - BiH

May 24, 2023 At 06:00 PM
Otprema pošiljke u inostranstvo (EDI poruka )

UB026804481HU , UB026804495HU , UB026804637HU - MK
Pratkata e stavena vo vreća( Izlez HU350 )


UB026804552HU , UB026804549HU - SK
Package delivered - May 10, 2023
UB026804699HU , UB026804645HU
Departure from outward office of exchange - May 15, 2023
 
Stigao jos jedan UA...HU u paketomat, narucen 22.05. - prolazno vreme 31 dan.

Ovaj je izuzetak jer je kasnio u par koraka logistike pre nas iako je ista stvar narucena 2-3 puta u isto vreme.

Stigao i LA...HU, danas zaduzen za dostavu, narucen 06.06. - prolazno vreme 16 dana jer nije isao na carinjenje.
 
Po svemu sudeci nece stici na vreme, cim istekne 75 dana ide dispute - imaju jos 20ak dana.
Isti slučaj i kod mene, isto Anker, isto sluške, ali je već 66. dan. Da li je uopšte realno očekivati da stignu i kojom poštom?
Ili je dispute verovatniji?
 
Ja im se iskreno ne nadam, s obzirom da je sve stizalo, svima, sem slusalica... Cakamo pa disput.
 
Isti slučaj i kod mene, isto Anker, isto sluške, ali je već 66. dan. Da li je uopšte realno očekivati da stignu i kojom poštom?
Ili je dispute verovatniji?
Teoretski moze ali cisto sumnjam da ce da se mrdne ako nije do sad.

Anker punjac koji sam takodje uzeo njih i takodje je RB...SG je stojao par dana na tom statusu ali se pomerio zapravo i eno ga na carini.

Meni stoji jedan par sluski od 11.05 a drugi od 22.05. i cisto sumnjam da ce da se mrdnu.

Usput sam narucio neki Lenovo par BT sluski za gospodju i ako one prodju, Anker je nesto debelo zeznuo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno