Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam bio do lokalne pošte da proverim da nema prispele pošiljke, kaže nema, paketomat nikad nisam koristio.
Malopre mi stigne SMS
Postovani, podsecamo Vas da preuzmete svoju posiljku UA3443***42HU pre 18.6.2023. 15:52:16. Posta Srbije
Šta sa ovim?
 
Instalirao sam Direct4 i vidim da je paketomat u pitanju. Šta bi bilo da nisam ovlaš pratio temu?
Zašto ne napišu u sms da se instalira app?
Sad videh i nepreuzetu pošiljku iz marta! Pa stvarno su carevi!!!
 
Juce ostavljeni paketi sa Alija u paketomatu, subotom se ne secam da mi je nekada postar donosio pakete na adresu.
 
Instalirao sam Direct4 i vidim da je paketomat u pitanju. Šta bi bilo da nisam ovlaš pratio temu?
Zašto ne napišu u sms da se instalira app?
Sad videh i nepreuzetu pošiljku iz marta! Pa stvarno su carevi!!!
Мени је у СМС писало и да позовем на одређен број. Па се јави аутомат и преузмеш пошиљку.
 
Kako je moguće dobiti novac nazad ukoliko pošiljka koja nema mogućnost praćenja ne stigne do kupca? Poslednjih nekoliko puta je aliexpress presudio spor u korist prodavca, a ja nemam nikakav dokaz da mi pošiljka nije stigla. Da li ima neko sličnog iskustva?
 
Ako stigne do nas, sanse su ti maltene nikakve.

Svaka posiljka ti dobije neki broj za pracenje, e sad dokle to zavisi.

Daj par brojeva paketa koji nisu stigli.
 
@Vlaki92

Citaj AE teme

Ako Ux..HU posiljka ima status [RS]Arrived at local delivery center , gotovo je nemoguce dobiti refund.
 
Kako je moguće dobiti novac nazad ukoliko pošiljka koja nema mogućnost praćenja ne stigne do kupca? Poslednjih nekoliko puta je aliexpress presudio spor u korist prodavca, a ja nemam nikakav dokaz da mi pošiljka nije stigla. Da li ima neko sličnog iskustva?
Lagano trazis refund i ako je prodavac normalan odmah ti vrate, ako nije presudjuje AE a tu su ti sanse manje zavisi sta ti od statusa daje kao zadnje.
Ako stigne do nas, sanse su ti maltene nikakve.

Svaka posiljka ti dobije neki broj za pracenje, e sad dokle to zavisi.

Daj par brojeva paketa koji nisu stigli.
Ja sam dobio istog dana a po statusu je bio kod nas ali isteklo vreme pokrenuo spor prodavac odmah pristao, nakon 3-4 dana mi stiglo a kasnilo vise od mesec dana.
Nije tesko ako je prodavac normalan ako nije, onda su manje sanse.
@Vlaki92

Citaj AE teme

Ako Ux..HU posiljka ima status [RS]Arrived at local delivery center , gotovo je nemoguce dobiti refund.
Moguce je, upravo sam gore pisao da sam dobio, a i prosle nedelje sam pisao da sam glat dobio kao i u 99% slucajeva.
Kupujem na AE od prve godine osnivanja imao sam 8-9 refund situacija ove godine i sve su mi vratili i priznali sem jedne za neki sat, a stvarno nije radio ali dzabe tako da sam tad puko nekih 40-50€ ne secam se tacno sad, ali to je jedini put da mi nisu odobrili, ostale kao i tu UB...HU su mi vratili.
 
Poslednja izmena:
Kako je moguće dobiti novac nazad ukoliko pošiljka koja nema mogućnost praćenja ne stigne do kupca? Poslednjih nekoliko puta je aliexpress presudio spor u korist prodavca, a ja nemam nikakav dokaz da mi pošiljka nije stigla. Da li ima neko sličnog iskustva?
Ako su u pitanju posiljke bez pracenja u 99% slucajeva nece da vrate pare. Jer i te posiljke imaju genericni status da je stiglo u Lokalnu postu nasu i tu se sve zavrsava. Ako pokrenes dispute nekad se direktno umesa Aliexpress ako je dostavna logistika njihova. I uvek ce presuditi u korist prodavca jer oni uzimaju proviziju od njih. A ako dispute bude cekao odgovor prodavaca, gotovo uvek ces dobiti odgovor Kineza < Paket je u vasoj posti, ceka da bude pokupljen< ili >Molim vas budite strpljivi i sacekajte, paket je u tranzitu.

Kao sto rekoh jednom, nekada su te neregistrovane posiljke bile zasticene. Ali su mnogi zloupotrebljavali sistem i cak i kad im stigne paket oni oznace da nije stigao pa bi dobili pare nazad. Dobijali su i robu i pare. A Kinez prodavac osta i bez para i bez robe, Aliexpress ostao bez provizije a logistika dobila minus i zahtev za odstetu jer su preuzimali krivicu za navodno neurucenje paketa. Bukvalno se desavalo da na tu foru pojedinci otudje robu vrednu hiljade evra. E onda je Kinezima prekipelo i sada stite pre svega svoj interes. I ne mogu da ih krivim. Jer u vecini slucajeva te neregistrovane posiljke koje nikad ne stignu do nas zaista i napuste Kinu, tjs oni svi svoj deo posla odrade posteno.
Lagano trazis refund i ako je prodavac normalan odmah ti vrate, ako nije presudjuje AE a tu su ti sanse manje zavisi sta ti od statusa daje kao zadnje.

Ja sam dobio istog dana a po statusu je bio kod nas ali isteklo vreme pokrenuo spor prodavac odmah pristao, nakon 3-4 dana mi stiglo a kasnilo vise od mesec dana.
Nije tesko ako je prodavac normalan ako nije, onda su manje sanse.

Moguce je, upravo sam gore pisao da sam dobio, a i prosle nedelje sam pisao da sam glat dobio kao i u 99% slucajeva.
Kupujem na AE od prve godine osnivanja imao sam 8-9 refund situacija ove godine i sve su mi vratili i priznali sem jedne za neki sat, a stvarno nije radio ali dzabe tako da sam tad puko nekih 40-50€ ne secam se tacno sad, ali to je jedini put da mi nisu odobrili, ostale kao i tu UB...HU su mi vratili.
Pa ti onda mora da si neki nevidjeni srecnik. Jer gotovo nikome nikada ne odobravaju refund za posiljke sa status [RS]Arrived at local delivery center. Tu mislim naravno na zahtev za povrat novca na osnovu tvrdnje da paket ti nije stigao. Ako si refund trazio jer ti je stiglo nesto drugo ili polomljeno, onda tu da postoje sanse da ti vrate pare.
 
Instalirao sam Direct4 i vidim da je paketomat u pitanju. Šta bi bilo da nisam ovlaš pratio temu?
Zašto ne napišu u sms da se instalira app?
Sad videh i nepreuzetu pošiljku iz marta! Pa stvarno su carevi!!!
Čekaj, kako da dodam broj pošiljke ovde? Nije valjda da traži po adresi ili čemu li već?
 
Ne dodajes nista, stigne ti poruka da te ceka paket u paketomatu preko aplikacije kad ga postar ostavi unutra.

Broj telefona je u sustini najbitniji.
 
Ejbg, tu mi baš piše da dodatnom nulom. Je l' to za broj telefona ukucavaju ručno ili neki scanner? Dodao sam nulu zato što kad stigne paket vidim da piše broj bez prefiksa, tipa 63xxxxxxx. Nema šanse da me Direct4 nađe ako je tako.... a zanimaju me ranije pošiljke za koje me je očigledno poštar popalio.
Sad sam dve sa pravim trekingom morao da jurim po pošti pošto mi je Ali prijavio da dostavljači imaju problem da me pronađu!? Na trekingu piše da su pokušali dostavu a u pošti su mi rekli da poštar nije radio tih dana. Računam da ga mrzi da nosi, da nisam proveravao vratilo bi se u Kinu a ove što se ne potpisuju verovatno nosi kući.
 
Broj telefona koji koristi posta/paketomati se nalazi na paketu (ako je vidljiv, nije obrisan, prelepljen i sl.). A ranije posiljke mogu da se pojave samo ako/kad ih nadju i proslede (postaru ili paketomatu pa postaru), inace dzaba ti 100 aplikacija
 
Za unos nemam pojma, nisam video nijednom kako rade. Broj mi je inace unet bez pocetne nule, zbog +381 6xxx itd.

Ako sumnjas na postara, vidi koja je adresa paketomata pa usmeravaj ubuduce sve neregistrovano na paketomat.

Inace malopre mi je stigla 1 UA...HU posiljka u paketomat, 24.05. naruceno. - prolazno vreme 26 dana.
 
Moj paket jos stoji...nije sistem zakazooo.
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-06-19 at 13-14-46 Праћење пошиљке.png
    Screenshot 2023-06-19 at 13-14-46 Праћење пошиљке.png
    12.7 KB · Pregleda: 39
Za unos nemam pojma, nisam video nijednom kako rade. Broj mi je inace unet bez pocetne nule, zbog +381 6xxx itd.

Ako sumnjas na postara, vidi koja je adresa paketomata pa usmeravaj ubuduce sve neregistrovano na paketomat.

Inace malopre mi je stigla 1 UA...HU posiljka u paketomat, 24.05. naruceno. - prolazno vreme 26 dana.
A kako da usmerim kad naručujem sa Alija? Gde je to odaberem, hoću paketomat kad mi pošalju npr sa UA...HU?
 
Dobih i ja danas jedan UA...HU.
Poslat 18. maja, 31 maja stigao u Srbiju (Arrived at local delivery center)
danas dobijem poruku da je stigao u paketomat (ja sam sam odabrao tu opciju tj. na aliexpress-u sam pored imena i prezimena napisao koji paketomat je u pitanju)

Niš je u pitanju, reon poste 18108.
Dodas paketomat, odnosno adresu paketomata sa ostalim licnim podacima u Shipping Address a mozes i ovako npr.

Kad ti salju neregistrovano, koristis taj Shipping adress, za registrovano koristis kucni Shipping address (ili koji je vec regularan) i to je to
 
Znači samo prilikom naručivanja umesto nije adrese ukucavam adresu paketomata? Ne vredi za već poslato?

A platio sam Kinezu pošiljku sa trekingom a on mi poslao UA...HU
 
Upravo, inace kad stigne paket imas 2 dana da ga uzmes iz paketomata.

A za to sto je poslato - kako ti se zalomi, dobre su sanse da ce da ti zavrsi i to od ranije ako ti registruju broj sa 06X.

Gledaj za ubuduce da ti svuda ide broj +381 6XXXXX.
 
Da stavim adresu paketomata, pa ako nisam tu, ode nazad!
I ovako će vrv da završi u paketomatu, ako ne podignem, ide na adresu.
 
Ako su u pitanju posiljke bez pracenja u 99% slucajeva nece da vrate pare. Jer i te posiljke imaju genericni status da je stiglo u Lokalnu postu nasu i tu se sve zavrsava. Ako pokrenes dispute nekad se direktno umesa Aliexpress ako je dostavna logistika njihova. I uvek ce presuditi u korist prodavca jer oni uzimaju proviziju od njih. A ako dispute bude cekao odgovor prodavaca, gotovo uvek ces dobiti odgovor Kineza < Paket je u vasoj posti, ceka da bude pokupljen< ili >Molim vas budite strpljivi i sacekajte, paket je u tranzitu.

Kao sto rekoh jednom, nekada su te neregistrovane posiljke bile zasticene. Ali su mnogi zloupotrebljavali sistem i cak i kad im stigne paket oni oznace da nije stigao pa bi dobili pare nazad. Dobijali su i robu i pare. A Kinez prodavac osta i bez para i bez robe, Aliexpress ostao bez provizije a logistika dobila minus i zahtev za odstetu jer su preuzimali krivicu za navodno neurucenje paketa. Bukvalno se desavalo da na tu foru pojedinci otudje robu vrednu hiljade evra. E onda je Kinezima prekipelo i sada stite pre svega svoj interes. I ne mogu da ih krivim. Jer u vecini slucajeva te neregistrovane posiljke koje nikad ne stignu do nas zaista i napuste Kinu, tjs oni svi svoj deo posla odrade posteno.

Pa ti onda mora da si neki nevidjeni srecnik. Jer gotovo nikome nikada ne odobravaju refund za posiljke sa status [RS]Arrived at local delivery center. Tu mislim naravno na zahtev za povrat novca na osnovu tvrdnje da paket ti nije stigao. Ako si refund trazio jer ti je stiglo nesto drugo ili polomljeno, onda tu da postoje sanse da ti vrate pare.
Ma moguce ako ti tako kazes, a da sam srecan covek, jesam.
 
Nadam se da će omogućiti produžavanje vremena za preuzimanje u paketomat. Meni odgovara da preuzmem tamo, samo što mi je potrebno 24h duže vreme. A od tog poštara nemam kontakt.
 
Svi UA...HU koji su se vukli od aprila i maja sa Arrived at local... su na kraju stigli, neki i posle 60 dana.

Sada, 4 paketa naručenih tokom juna stoje u Kini i ne mrdaju. Očito je ova letnja rasprodaja baš zaglavila pošiljke. Da ne bude da samo kudimo naše :) A taman je delovalo sve ok jer su naručene u maju lepo stizale.
 
@PJ

Da li koristis postanski fah ?


@Salee

Kog datuma si porucio ?

Ja imam primere za

UA...HU - porudzbine od 8 i 9.6 su vec u Budimpesti ,
neke od 12.6 su vec na letu za Budimpestu.

Zbog guzve ce verovatno trebati 10-ak dana da ih proslede u Srbiju

LA...HU od 11.6 , prosla sortiranje u HU - Received by local delivery company
 
Jedna LAHU od 05.06, zaglavila na Departed from departure country, ne mrda nedelju dana, ima i HU statuse da je upućena na Vecses, ali nikako da stigne. Tri koji od prošle nedelje stoje u Arrived in Departure Hub, dva LA i jedna UA.

Ovo što si napisao bi mi bio očekivani timeline kako uobičajno ide do HU.
Možda sam malo nestrpljiv, idem na more za mesec dana, a nekako sam proračunao da će stići pre nego što otputujem. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno