Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene je poštar zvao kada se približavao adresi, doneo u ruke. A Post ekspres dostavljači ne izađu iz auta.
 
Imam 7 paketa sa statusom "Received by local delivery company" od 3. maja i 1 "Arrived at local delivery center" od 8. maja, svi naruceni 20. aprila. Bas me zivo zanima kad ce ovo doci s obzirom na to da su sve UA...HU
 
Napisah već, meni je već 5-6 UA......HU stiglo za otprilike 30 dana. Može biti i kako se kome zalomi. Svakako brže su mi stigle od LA......HU i sve su mi isporučene. Danas sam baš dobio jednu naručenu 14.04.
 
Meni su sve UA...HU, danas dodjose dve posiljke, jedna u paketomat a drugu doneo postar na ruke( UA...HU), isto se desilo i prekjuce, jednu donosim iz paketomata a druga cuci u kucno sanduche. Interesantno da stizu i one koje cekam 50 dana a evo sad vidim da su neke za manje od 40 dana stigle. S obzirom na skorasnje praznicne dane, mogu reci da se posta dosta ubrzala.
 
Napisano je bezbroj puta - situacija se drasticno razlikuje na razlicitim gradskim lokacijama.
( zavisi od organizacije u LPC-u i lokalnoj posti )

Manja mesta su cesto u boljoj poziciji.
 
Porucio ryzen 5 5600, jos neke stvarcice od 20 ak $, za standard shipping isporucili LA-HU, znaci cekanje vise od mesec dana umesto deset.
 
Postoji i zvanicno SunYou pracenje


CHINA, SHENZHEN, Departed Sunyou Facility, Last mile number LB088036767LT
RS11500, Delivered

Posto jos nije istekao rok za dostavu , neka prodavac sa logistikom proveri
kod za pracenje - desavalo se da nenamerno pogrese.

Ako posle provere nema novosti , na osnovu zvanicnog pracenja ( SunYou i Posta Srbije )
AE bi trebao da presudi u tvoju korist
Upravo krenem da kontaktiram prodavca da vidim sa njim sta je sa tim pogresnim brojem, kada vidim poruku da mi je tada trazeno da uplatim dodatnih 3$ na sta ja u opste nisam reagovao posto poruku nisam ni procitao.
The message comes from order number 8165308360460650 My friend, I'm sorry that the logistics price sent to your country has increased, and the price of our order has not changed, resulting in no profit for us. We need to maintain a profit of 16% before shipment, so you need to make up $3, If you like, you can use the following link to make payment. If you don't want to, you can apply for cancellation of the order on your mobile phone, and then choose other reasons, and we will agree to a full refund; https://www.aliexpress.us/item/3256805171881403.html?spm=5261.ProductManageOnline.0.0.afcf4edfWtKtFp&gatewayAdapt=glo2usa4itemAdapt&_randl_shipto=US

Sad tek ne znam kakav zakljucak da izvedem, posto mu nisam platio tih 3$?
Ovo je verovatno namerno uradjeno?

Pokretati dispute ili ne?
 
Poslednja izmena:
Upravo krenem da kontaktiram prodavca da vidim sa njim sta je sa tim pogresnim brojem, kada vidim poruku da mi je tada trazeno da uplatim dodatnih 3$ na sta ja u opste nisam reagovao posto poruku nisam ni procitao.


Sad tek ne znam kakav zakljucak da izvedem, posto mu nisam platio tih 3$?
Ovo je verovatno namerno uradjeno?

Pokretati dispute ili ne?
Tako je, ispalo mu skupo da šalje i onda tražio doplatu, što inače ne sme da radi. Pošto mu nisi doplatio, poslao ti lažan TN da bi probao da zavara i tebe i platformu. Dispute obavezno, je sumnjam da će ti to ikada stići.
 
Ja narucio neku kacigu za biciklo pre 51 dan je poslata. U pitanju je LA - HU posiljka. Evo sad odem da vidim gde je i pise ovo
Departure from inward office of exchange - Belgrade

Kapiram da ce stici valjda kroz 5-7 dana. Verovatno je izbeglo carinu.

Takodje sam narucio 8 paketa UA-HU i one mi stignu kroz 10-18 dana.
Dok ima jedan paket koji je UB-HU i njega brat bratu cekam 2 meseca.16 dana stoji da je Received by local delivery company
 
Poslednja izmena:
@bakara

Zapravo sad čitam detaljnije, trebalo je tad odmah da otkažeš kao što ti je i savetovao, i dobio bi refund, prodavac bi pristao odmah. Pošto nisi, zavrnuo te i poslao sa lažnim brojem za praćenje da ne bi dobio po ušima od aliexpress-a.
 
Ja narucio neku kacigu za biciklo pre 51 dan je poslata. U pitanju je LA - HU posiljka. Evo sad odem da vidim gde je i pise ovo
Departure from inward office of exchange - Belgrade

Kapiram da ce stici valjda kroz 5-7 dana. Verovatno je izbeglo carinu.

Takodje sam narucio 8 paketa UA-HU i one mi stignu kroz 10-18 dana.
Dok ima jedan paket koji je UB-HU i njega brat bratu cekam 2 meseca.16 dana stoji da je Received by local delivery company
Meni UA...HU posle 8 dana iz statusa "Received by local delivery company" tek prelaze u "Arrived at local delivery center"
 
Porucio ryzen 5 5600, jos neke stvarcice od 20 ak $, za standard shipping isporucili LA-HU, znaci cekanje vise od mesec dana umesto deset.
I ja juce narucio platio dodatno standard shipping i dobio oba paketa LA...HU.
Nemoguce nesto su promenili sto su to radili kad standard preko SG poste ka nama je isao za 10ak dana, jel moguceeeee.
 
@bakara

Zapravo sad čitam detaljnije, trebalo je tad odmah da otkažeš kao što ti je i savetovao, i dobio bi refund, prodavac bi pristao odmah. Pošto nisi, zavrnuo te i poslao sa lažnim brojem za praćenje da ne bi dobio po ušima od aliexpress-a.
Otkazao bi ja da sam procitao poruku na vreme, ali ja te glupe poruke ne citam posto su obicno automatizovane.

sta mi je sad ciniti?

Pokrenucu ja dispute, ali on sigurno nece priznati gresku vec ce reci da je slucajno dao pogresan broj, nema na sta drugo da se vadi.

Nisma imao takvu situaciju i na koji nacin tu aliexpres postupa?
 
@bakara

Tek sada bi trebao da "dobije po usima" jer je pokusao prevaru.
Pokreni spor ( navedi da je trazio doplatu i da je dao tudji kod za pracenje )
i dodatno ga prijavi za pokusaj prevare
 
@bakara

Ako imaš dokaz sa trekera da je uručeno potpuno drugoj osobi, a ne tebi, presudiće u tvoju korist svakako.
Biras refund, kao razlog wrong shipping adress, tj package sent to wrong adress, uneseš iznos koji bi trebalo da ti se vrati (ceo iznos), napišeš kratak opis cele situacije i zakačiš dokaz sa trekera gde se vidi da je uručeno tom nekom drugom licu.
 
@dedamrsoje
Zašto bi se dopisivao sa prodavcem? a pogotovo prodavcem koji ga je svesno prevario.
 
^
Upravo to, nema sta vise sa njim da prica kad ga ovaj svesno prevario.
 
Vi cete se nacekati, ja imam i pre vaseg datuma i jos cekam, tako da samo laganooo
 
Meni je danas stigao jedan ua....hu od 26.3, a drugi od istog datuma pre nedelju dana.
 
@bakara A da posaljes poruku prodavcu?
Poslao sam... bas da vidim sta ce da odgovori
Ali sam i otvorio dispute, naveo sam gde je trazio doplatu i treking informacije pa da vidim kako cu da prodjem.

ja ocekujem da ce prodavac nesto da izmislja da je u pitanju greska, i da "obeca" da ce poslati novi paket.
To bi vec bila klasika.
 
Imam dva posiljke UB***HU i evo vec 12 dana kod obe pise - Departed from departure country/region. Left from departure country/region.
Nece ovo skoro stici...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno