Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidi, za sad moje iskustvo sa slanjem iz uzoraka koje imam. Ono cainiao specialty LA HU ali i dalje spor. Aliexpress standard LA HU brz. Koja im je to fora nemam apsolutno blage...
Evo za 10 dana LA HU dosao do recived by local delivery company,sledece je pojavljivanje za par dana na nasoj posti i slanje iz Madjarske za Srbiju.17-18 dana ce biti ukupno na kraju verovatno.
 
@Bojan42 ti si kralj sto si mi nasao ovo, jer se skroz slabo razumem u vezi pracenja posiljki. Znaci ovde mogu da vidim kad stigne na ovom sajtu? Koliko otprilike treba jos da se ceka, jel ima neka naznaka za to?
 
@Bojan42 ti si kralj sto si mi nasao ovo, jer se skroz slabo razumem u vezi pracenja posiljki. Znaci ovde mogu da vidim kad stigne na ovom sajtu? Koliko otprilike treba jos da se ceka, jel ima neka naznaka za to?
Verovatno je to vec stiglo u Nemacku ali nije stiglo jos na red u njihovoj izmenicnoj posti ili treba tek da poleti iz Chicaga ali ne verujem da toliko ceka uzimajuci u obzir broj letova izmedju amerike i Evrope,ne bih znao koliko dugo ali verujem da bi ove nedelje trebalo.Prati na tom sajtu,on skuplja sa svih strana podatke o posiljci.
 
Hvala puno, sacekacu to bi bilo ekstra da bude sto pre, bitno je da se nesto desava, kontao sam da je zalutalo negde a paket mi je mnogo bitan.
 
RB... SG sad izgleda uglavnom idu preko AliExpress selection standard shipping, 2 paketa poslata preko Singapura a izabrana ova metoda.
Nešto Kinezi prčkaju menjaju.
 
Jel neko imao UB*******HU?

Imam par tih posiljki,dosta kasne u odnosu na UA******HU, a isto je preko madjara.
 
Jel neko imao UB*******HU?

Imam par tih posiljki,dosta kasne u odnosu na UA******HU, a isto je preko madjara.
Imam dva trenutno,nikad ne dobiju zadnju poruku arrived at local delivery,stignu mesec dana nakon recived by local delivery company otprilike,bar meni su tako stizali.
 

Ako posiljku vracaju u BG , zovi Postu i proveri sta je problem
 
Lokalni poštar kuka, već danima ima 50-60 malih paketa svaki dan. Ne može fizički da ih nosi, pa onda popunjava papire za svakog primaoca, da se preuzme u pošti. Paketomat ne pominje, mada, ako ima 50+ dnevno, to u lokalni paketomat ni ne može da stane.
 
Treba mi pomoc oko ovoga;

kinez poslao paket, koji je urucen nekom coveku iz Obrenovca, ja hocu da otvorim dispute ali ni jedan sajt za pracenje ne vidi ovo sto je izvukao track and trace gde se lepo vidi ime i prezime.
Verovatno kinez ovo i radi zato sto se u transportu menja broj a na vecini sajtova pise samo da je isporuceno, ovde se vidi da to nisam ja:
Na kojem sajtu se mogu dobiti ovakvi detalji gde se vidi da je broj za pracenje promenjen?



Screenshot_2023-05-10-11-07-00-32_011712e715cd31c97a0e0214c14d4f16.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne vidi se, pise samo
Apr 25, 2023, 11:58
Serbia Post
Delivery, delivered
11500 Obrenovac

ne pise ime i prezime primaoca.
Track and trace to vuce sa sajta nase poste, a ovi strani izgleda nemaju takav status.

kako se u opste vodi ovakav dispute posto ima jos 45 dana delivery time?
ne bih da ga izgubim.
 
Ja sam takav dispute dobio na konto sajta nase poste
Bila je SYRM1234567 promenjena u RF LT
Prilozio sam sliku sa nindze o promeni broja i sliku sa sajta nase poste
 
Poslednja izmena:
@bakara na sajtu naše Pošte se vidi da je uručeno nekom drugom imenom i prezimenom, možeš li to da iskoristiš?
 

Sve se vidi po LB..LT kodu

obrenovac.jpg
 
@bakara

Pokrenes spor i naglasis da je posiljka isporucena na tudje ime i tudju adresu
( postavi sliku i link za pracenje )
DatePlaceStatusSignature
25.04.2023 11:58:3411500 OBRENOVACDelivered (to the recipient)IVAN JOVANOVIĆ

Desi se slucajna zamena kodova , a ima i onih koji varaju pa upisuju tudje kodove za pracenje.

2019-te smo imali slucajeve sa dupliranim RB..SG kodovima - u kratkom vremenskom periodu su
stizale posiljke sa razlicitim sadrzajem , a sa istim kodom na razlicite adrese


@PJ

Podsetite postare da imaju telefone - nema potrebe da idu na adrese i ostavljaju "kartoncice"
- dovoljno je da svakome jave da posiljke cekaju u posti.
Ako su primaoci zauzeti ( rade ) do kraja radnog vremena lokalne poste onda se dogovori nacin preuzimanja ,
a ako posta radi do 19h onda vecina ljudi jednom nedeljno moze da svrati u postu i pokupi paketice.

Da hoce da poslusaju ovaj savet , za 15-20 dana bi rasteretili sve magacine i mogli bi da krenu u redovnu
isporuku , a ne da kasne po mesec dana ili jos gore uopste ne isporuce posiljke.
 
Stiglo pet LA...HU registrovanih pošiljki posle 49 dana. Srećom nisu zadržavane na carini inače bi bile kod mene polse 65+ dana
 
UA........HU naručen 14.04. danas stigao. Nikada mi ne pređu 30 dana te UA......HU.
 
@bakara na sajtu naše Pošte se vidi da je uručeno nekom drugom imenom i prezimenom, možeš li to da iskoristiš?
samo tamo se i vidi da je drugo ime primaoca zar ne?


Sve se vidi po LB..LT kodu

Pogledajte prilog 388825
Ali se tu ne vidi izvorni broj za pracenje: SYAE014120531

nema nigde na jednom sajtu da se vidi promena broja SYAE014120531 u LB088036767LT sa imenom primaoca ovog IVAN JOVANOVIĆ-a?

@bakara

Pokrenes spor i naglasis da je posiljka isporucena na tudje ime i tudju adresu
( postavi sliku i link za pracenje )
DatePlaceStatusSignature
25.04.2023 11:58:3411500 OBRENOVACDelivered (to the recipient)IVAN JOVANOVIĆ

Desi se slucajna zamena kodova , a ima i onih koji varaju pa upisuju tudje kodove za pracenje.

Upravo to mene i brine.
da cu ja da pokrenem dispute na taj nacin i da se javi kinez i da kaze da je "slucajno" dao pogresan broj za pracenje., sigurno da nece priznati da je hteo da me prevari.

Sta se desava onda u toj situaciji?
 
pa ne moze Posta da preda tvoj paket drugoj osobi, na paketu su tvoji podaci

ili ti pratis tudji paket ili je Posta tvoj paket isporucila drugoj osobi, u svakom slucaju Posta treba to da resi


edit: bolje ovako link


promena

11 Apr 2023 03:28 Departed Sunyou Facility, Last mile number LB088036767LT
 
Poslednja izmena:
Postoji i zvanicno SunYou pracenje


CHINA, SHENZHEN, Departed Sunyou Facility, Last mile number LB088036767LT
RS11500, Delivered

Posto jos nije istekao rok za dostavu , neka prodavac sa logistikom proveri
kod za pracenje - desavalo se da nenamerno pogrese.

Ako posle provere nema novosti , na osnovu zvanicnog pracenja ( SunYou i Posta Srbije )
AE bi trebao da presudi u tvoju korist
 
pa ne moze Posta da preda tvoj paket drugoj osobi, na paketu su tvoji podaci

ili ti pratis tudji paket ili je Posta tvoj paket isporucila drugoj osobi, u svakom slucaju Posta treba to da resi


edit: bolje ovako link


promena

11 Apr 2023 03:28 Departed Sunyou Facility, Last mile number LB088036767LT
Moj brat je pre par dana otišao da proveri da li ima neki paket za njega i bilo je. Međutim, kada je ušao u automobil među njima je bio i jedan koji je glasio na ime neke druge osobe, pa je odmah vratio u Poštu. Nadam se da se ovo ne dešava često i da poneki paket ne završi u tuđim rukama, sasvim slučajno :D
 
Ako se postari cesto rotiraju po reonima koje slabo poznaju dolazi do gresaka pa odredjen broj posiljki zavrsi na pogresnim adresama.

Bili bi mnogo efikasniji kada bi koristili telefone...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno