Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel ovo znaci da je stiglo na carinu? I jel normalno da pise na royal mail tracking BEOGRAD C 11003 LETTERS jer nije u pitanju pismo nego paket
Screenshot_2.png
 
Poslat paket iz UK, royal mail, 13.2. upravo stigao, vidim po carinskom papiru bio do 14.3. kod njih, BG u pitanju.
 
Singapurcanin porucen 07.03. stigao danas kod nas 16.03... ludacki kao nekada..

Jel imao ko sta skoro preko kineske poste LV**CN recimo i za koliko stize do nas ?
 

Prilozi

  • sing.png
    sing.png
    9.4 KB · Pregleda: 18
Departure from inward office of exchange RSBEGC

Jel moguce da je 80$ item proso bez carinjenja
 
videces kada postar donese :)
 
Supruga juče dobila poruku da su joj stigli neki paketi u paketomat, pošiljalac Mađarska. U žurbi nije odmah shvatila da se radi o Ali Express pošiljci i nazove broj iz Viber poruke i javi se automat. Prekine poziv. Skontamo da je stiglo na paketomat, odemo danas u poštu i kažemo šta se desilo. I vade paketiće. Kažu bili poštari ispred paketomata kad se sam otvorio i unijeli u poštu 😳
Kažu, takav je sistem!
Kaže žena loš vam je sistem!
Paketomat u Loznici postavljen 07. marta.
 
Ja bas juce/prekljuce ovde napisao kako mi nikad nisu ponudili mogucnost da mi ostave u paketomatu vec mi uvek donose, kad danas oko 15h stigne mi SMS da mogu da preusmerim posiljku na paketomat, i ja ajde bas mi zanimljivo da isprobam i vidim jel mi lakse da ga sam pokupim ili da mi i dalje postar donosi.
Ah da, paket je iz domaceg saobracaja, ne sa AE-a.
 
sad sam bas azurirao sajt poste i skroz se promenio status

Sa ovog statusa
11.03.2023 04:15:00 GB-GBLALE Приспелa
02.03.2023 13:02:00 GB- Пријем

Se promenio na ovaj: a ova dva gornja skroz nema vise lol
16.03.2023 12:11:22 RSBEGC Отпремa
16.03.2023 08:07:42 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Приспелa


Da li ovo znaci da tek na carinu treba da ide
 
To znaci da ce najverovatnije sutra ili u ponedeljak postar da ti donese..
 
@Nidzo kada sam kliknuo na link, pitao me je da li sam ispred paketomata.

Danas sam otvorio paketomat tako što je aplikacija tražila da pojačam zvučnik i da prinesem telefon paketomatu, onda je moj telefon pištao i otvorio paketomat.
Kucanje koda ili skeniranje QR koda bi svakako bilo lakše/pouzdanije.
 
''This member limits who may view their full profile.''
Mislim da bi bilo lakse da si mi napisao tipa stize sa 20 dana, al ajde :rolleyes:
 
Jel imate iskustva sa RB..........SG pošiljkama? Za koliko stižu otprilike? Vidim da to ide preko Singapura.
 
Evo da ispratim kolegu i ja 13-14 post iznad sam pisao o tome :ROFLMAO:
 
@Nidzo kada sam kliknuo na link, pitao me je da li sam ispred paketomata.

Danas sam otvorio paketomat tako što je aplikacija tražila da pojačam zvučnik i da prinesem telefon paketomatu, onda je moj telefon pištao i otvorio paketomat.
Kucanje koda ili skeniranje QR koda bi svakako bilo lakše/pouzdanije.
Tako sam ga i ja danas otvorio nakon 15 min zezancije ispred njega, svakako mi lakse da mi donese al reko aj da probam prvi put to "cudo" kad ono...
Glupost samo valja da mozes u svako doba da dodjes i uzmes jes da se namucis jer ne salju kodove alo ok, nisam siguran da cu ovo i dalje koristiti.
Jel imate iskustva sa RB..........SG pošiljkama? Za koliko stižu otprilike? Vidim da to ide preko Singapura.
Oko 12-15 dana, najbrzi su i najsigurniji
 
Odlično, hvala na odgovorima, naručio sam neku bolju čeonu lampu, dobro je što ide onda sa njima.
 
U utorak u sanducetu ostavljena UA.....HU sa
Feb 23, 2023, 23:32
Aliexpress-Cainiao
[RS] Arrived at local delivery center

A jedna sa tim statusom od 20. februara nije jos stigla.
Feb 20, 2023, 15:03
Aliexpress-Cainiao
[RS] Arrived at local delivery center
 
Tako sam ga i ja danas otvorio nakon 15 min zezancije ispred njega, svakako mi lakse da mi donese al reko aj da probam prvi put to "cudo" kad ono...
Glupost samo valja da mozes u svako doba da dodjes i uzmes jes da se namucis jer ne salju kodove alo ok, nisam siguran da cu ovo i dalje koristiti.

Oko 12-15 dana, najbrzi su i najsigurniji

Ja sam ga otvorio iz drugog puta, možda ima veze što je bila baš baš buka od saobraćaja u neposrednoj blizini.
Ali čim on meni traži da pojačam telefon (bilo šta da promenim na svom uređaju), znači da rešenje nije dobro.

Taj dan poslepodne, pustim neki video, a ono ostalo pojačano do kraja, prepao me baš.
 
Stigao paket danas iz UK, Royal mailom, 15 dana ukupno trebalo da stigne dosta brzo s obzirom da su imali cyber attack, 80$ item, nisam platio ni carinu ni PDV niti dostavu!
Nisam ni ocekivao da ce danas da stigne posto posta.rs tracking nista nije rekao samo stoji jos ono GB-GBLALE Приспелa i GB- Пријем od pre par dana
:)
 
Poslednja izmena:
Koja carina, da nije možda NS ? oni su usporili, čeka se po mesec dana da prođe carinu. Što bi vođa rekao, zgubidani....
Nije na carini paket, verovatno nije još ni ušao u Srbiju. Inače BG je u pitanju...

Trebalo bi da bude [RS] Arrived at local delivery center kada uđe u RS
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno