Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Animal
Da je to tako onda bi svi krali neregistrovane jer one cine sigurno 40% saobracaja, jednostavna svaka normalna zemlja ima politiku kontrole, sve te nerigostrovane posiljke stigny u registrovanim vrecama sa tacnom kilazom, ako se ljudi zale negde onda postar dobija sut u guz, veoma jednostavno
Zato SE I TREBA ZALITI ako neki smdljivi idoti KRADU!
Naravno ako posiljke ne stizu od date logisticke organizacije onda se zaliti ali expressu, jer negde definitivno ne stima
 
Zato sam i napisao "interni", jer neko reče da Makedonija (i Bosna?) imaju puno praćenje UA...HU pošiljki?

EDIT: Neka nazovu uslugu "Otvaranje paketa" ili "Sigurnosna provera", svejedno :D
U Bosni su to uradili pre nekih 4-5 god. i pošiljke su dobijale R...BA broj, pretvarali su neregistrovanu u registrovanu pošiljku i koliko se sećam vrednost je bila za najjeftiniju pošiljku u unutrašnjem saobraćaju. Da li im to još funkcioniše ili ne pojma nemam ali su tada rešili problem kada im je "nestajala" gomila UA pošiljki u zlatno vreme gde su mnogi prijavljivali kao neisporučenu primljenu pošiljku.

@techone

Grešiš u procentima, po meni neregistrovane pošiljke čini bar 80% a u "sabirnom" centru (GPC :D) treba obraditi toliku toliku količinu HU pošiljki kad im našamaraju gomile vreća odjednom.
 
Zato sam i napisao "interni", jer neko reče da Makedonija (i Bosna?) imaju puno praćenje UA...HU pošiljki?

EDIT: Neka nazovu uslugu "Otvaranje paketa" ili "Sigurnosna provera", svejedno :D
Tacno tako MK i BIH imaju full pracenje na UAxxxxxxxHU za bosnu sam video na njihovom forumu i bas sam javio ovde i to preko istog broja.
 

@techone

Grešiš u procentima, po meni neregistrovane pošiljke čini bar 80% a u "sabirnom" centru (GPC :D) treba obraditi toliku toliku količinu HU pošiljki kad im našamaraju gomile vreća odjednom.

Pa moguce da svi oce free slanje i idu na manje posiljke.... ja retko uzimam bez trackinga i to kad ne pirmetim ali ako kradu ili kao neko mulja svakako da se treba ispitati
 
Meni je stigla UA...HU 31.01. A bila je u local delivery office od 16. decembra. Cisto da javim. Jedan postar mi je inace rekao da jeste praksa da ih bas briga za te posiljke jer na njima ne zaradjuje posta, pa ih dostave kad im padne na pamet.
nama u Bosni naplacaju svaku tu po 1,8 KM...dosjetili se, naljepe samo bosanski broj za preporucenu postu i tako klepaju vec evo drugu godine...mi se vec i navikli, malo koja ne dodje na adresu, ali zna biti i kasnjenja...i meni treba doc tih sitnih posljki sigurno desetak, uglavnom brojevi UA..........HU, kesne dobro ovaj put, oni preko LT poste dolaze brzo...
 
moguce kasne sa evidencijom i lepljenjem trackinga?
svakako mi ne znamo jel kasni njima isporuka ili su oni spori......
ali svakako bolje od ofe mafije koja U NS dere 3x , vraca posiljek i bahati se a u BG i Nis sasvim druga politika i tako vec 10 godina a ljudi cute i ovi iz BG evek pametuju da se cuti jer njima ok a nas ko.....
 
Inace narcuio nesto za 4$ i platio tracking 2+$ i zamisli dobijem UH***HU?????????????????
i sa ko je kriv, nije kinez jel @Animal ?

opcija je bila 0.30 bez trackinga i doplatim i dobijem ovo djubre od kineza!!!!!!
 
Da to sam i selektovao skuplji shipping sa available tracking, posto vec imam isti order sa free koji je nestao sa UA**HU od drugog prodavca
 
Ne znam da li je bio info, ali da znate, iz UK se ne šalju, za sada, royal mail-om (to je njihova pošta) internacionalne pošiljke.
Do daljnjeg.
 
Stiže jedan Singapurćanin RB...SG brzinom svetlosti, kao nekada :love:

rbsg.jpg
 
Meni danas isporucena UAxxxHU.
Posiljka poslata 19.12.2022. u SRB usla 09.01.2023, danas isporucena.
 
Mašala.
Jel bila na carini (carinjena) pa je zato visila toliko po ulasku u srb ili je eto tako, kulirala samo?
 
Mašala.
Jel bila na carini (carinjena) pa je zato visila toliko po ulasku u srb ili je eto tako, kulirala samo?
Ma jok, 5€ paket nije ništa carinjeno niti naplaćivano.
Lokalna pošta je ažurna i bez greške rade tako da je bila u BG u ko zna kom centru.

Btw kinez je odredio delivery date do 15-og februara pa se lepo uklopilo i sa tom procenom.
 
stvarno gubim zivce sa posijkom iz izraela, stoji u posti a prodac odbija da zove postu i vidi sta je problem vec skoro mesec dana
Jan 18, 2023, 24:00
Israel Post
Received for mailing and was forwarded for processing
Givat Tal, Rosh Haayin
Ma jok, 5€ paket nije ništa carinjeno niti naplaćivano.
Lokalna pošta je ažurna i bez greške rade tako da je bila u BG u ko zna kom centru.

Btw kinez je odredio delivery date do 15-og februara pa se lepo uklopilo i sa tom procenom.
Bila je u skladistu gde se carini 100% i stojala negde na gromili........ to je bagra teska tek su ovi u NS cisti teroristi i lopovi
 
Dva LA...HU. Prvi krenuo 07.01, drugi 16.01. Oba bila zaglavljena neko vreme u departure hub-u. Sada sa statusom Left from departure country, prvi od 26.01, drugi od 28.01. I ne mrdaju. Naravno, plaćene registrovane.

Mnogo je smešno što su mi 3 UA...HU naručena 10-15.01 periodu stigli u poslednje dve nedelje.
Nadam se da će uskoro da izrone u HU.
 
Ako ništa drugo, barem imaju praćenje, pa neće moći da nas zavitlavaju iz Pošte ;)
 
^ Piše da nema praćenja, teško da ću dobiti RB...SG broj ;) Ili se varam?
 
I posle toliko godina na AE vi postavljate pocetnicko pitanje :(

Po Cainiao-Aliexpress standardnim metodama slanja , uvek su slali i uvek ce slati
onom metodom koja odgovara distributeru , bez obzira koju od navedenih opcija vi izaberete.
 
Ako nekog interesuje, još iz doba group buy :)
10. novembar 2022 - Arrive at local delivery office
Sinoć sam dobio poruku, kako na viber tako i preko aplikacije Direct4, da me pošiljka sa brojem UA...HU čeka na paketomatu 😁
 
Stigla WiFi/BT m.2 kartica iz USA, iako je plaćena solidnih 50$, pošto je prcvoljak koji se pakuje u žutoj puckavoj koverti, ništa plaćanje.
 
@Ratibor38

Stize u Srbiju za koji dan i onda jos 2-5-10... dana do
tvoje lokalne poste.


@milanlaki

Dokaz da su u lokalnoj posti totalno neorganizovani.
( a verovatno ni vi kao korisnici usluga niste nista uradili
da ih naterate da ubrzaju proces isporuke )


@RingeRaja

U BG prolazi :) , u NS - tesko :(
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno